Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Age of Empires III PL - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

1176 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2005 o 15:29, Xerwer napisał:

Witam - mam pytanie czy mapę można obracać? - jest przecież taka zakładka w opcjach - zbliżanie działa, ale obrotu
kamery nie mogę nijak wykonać... A jak jest u was? Wie ktoś coś na ten temat?



SHift + MouseScroll :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałam dostać do 15-tej... A tutaj nawet nie można zlokalizować kuriera, bo koleś telefonów od swojej firmy nie odbiera. Jaka więc mowa Masterlinka o rzetelności przekazywania przesyłek? Kupa śmiechu... :-/ Jestem zła, a jutro będę wściekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 09:57, moonguard napisał:

"Profesjonalna polska wersja językowa" w której jednostki mówią po angielsku...Zawiodłem się trochę

No chyba zartujesz. Jak mogliby spolszczyc narodowe odzywki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nawet sprawdzac nie musialem, gdy otwieralem pudelka nagle cos mnie ukulo w palec
jak sie okazalo byly to odlamki kufla ^^

p.s mozna dostac odszkodowanie ze sie w palec ukulem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 15:47, Backside napisał:

> Witam - mam pytanie czy mapę można obracać? - jest przecież taka zakładka w opcjach - zbliżanie działa, ale
obrotu
> kamery nie mogę nijak wykonać... A jak jest u was? Wie ktoś coś na ten temat?


SHift + MouseScroll :]


Dzięki Backside!!! - teraz to inna gra! nie wiem czemu w opisach nie znalazłem tego sterowania (muszę się wziąć za instr.) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój kufel nawet do klejenia się nie nadaje... płytki całe, pudełko nieco zmięte . paczka przyszła po tym jak moja starsza zadzwoniła do masterlinka i sobie "porozmawiała"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 15:55, maxart napisał:

A ja już dzisiaj dostałem i pierwsze co zrobiłem to przetestowałem czy kufel nie dziurawy :P


A ja sobie sam pojechałem do Masterlinka we Wrocławiu bo się okazało że paczki z Warszawy przyszły nie awizowane czy coś tam i nie wydali ich rano we wtorek kurierom, na szczęście paka czekała i dostałem co mi obiecał CDP. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, pięknie wydane i wszystko gra. I mam nadzieję że tak pięknie pozostanie po zagłębieniu się w program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest spoko. Kufel nie tkniety tylko w pudełku z gra zawias trzymajacy instrukcje jest zlamany;/... no lae coz CDP musi jeszcze popracować nad "uzbrojenim" paczuszek...:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE!!!
Nie mam czasu na zabawy w e-maile dlatego piszę tu.
Zamówiłem AoEIII z wyprzedzeniem. To miał być prezent imieninowy dla mojego taty [miesiąc wcześniej to zaplanowałem].
Efekt jest taki, że dzisiaj kończy się 30 listopada (andrzejki - imieniny taty) i nie mam mu co dać, bo gra, która była gwarantowana dwa dni przed premierą - JESZCZE do mnie NIE dotarła. A MIAŁA być 29 listopada!!!
Czy ktoś mi to może wyjaśnić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 18:47, Yarr napisał:

WAŻNE!!!
Nie mam czasu na zabawy w e-maile dlatego piszę tu.
Zamówiłem AoEIII z wyprzedzeniem. To miał być prezent imieninowy


Wszystkiego dobrego dla Taty !!! Zadzwoń do Masterlinka. Bo co my Ci tu możemy wyjaśnić........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 18:49, Black Ajgor napisał:

> WAŻNE!!!
> Nie mam czasu na zabawy w e-maile dlatego piszę tu.
> Zamówiłem AoEIII z wyprzedzeniem. To miał być
prezent imieninowy

Wszystkiego dobrego dla Taty !!! Zadzwoń do Masterlinka. Bo co my Ci tu możemy wyjaśnić........


Albo ichni Dział Obsługi Klienta będzie składał szanownemu tacie życzenia...

Do mnie również nie dotarła, ale ponieważ przesyłka, która wyruszyłą dziś rano w świat, nie wróciła jeszcze do sortowni, to poczekam z jakimkolwiek narzekaniem.


Niemniejjednak rozumiem i podzielam zniecierpliwienie innych - choć wcześniejsza gra w pełną wersję AoE III sprawiła, że nie czuję potrzeby natychmiastowego posiadania wersji PL, to pamiętam jak sam czekałem na Noc Kruka, którego wcześniej mogłem sobie tylko wyborazić, a czekałem przeszło rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 18:49, Black Ajgor napisał:

> WAŻNE!!!
> Nie mam czasu na zabawy w e-maile dlatego piszę tu.
> Zamówiłem AoEIII z wyprzedzeniem. To miał być
prezent imieninowy

Wszystkiego dobrego dla Taty !!! Zadzwoń do Masterlinka. Bo co my Ci tu możemy wyjaśnić........


Wiesz, tak sobie myślę, że to chyba CDP powinno odpowiadać za terminowość dostawy. Ja pracuję i nie mam czasu ganiać za firmą, która ma mi paczkę dostarczyć, bo mam od cholery swoich spraw. Siostra była w domu, a koleś z grą nie przyszedł. CDP ogłaszało, że gra będzie u mnie 29. Nie była. Nie była też 30. Dlatego piszę to na forum, żeby inni też wiedzieli jak się sprawy załatwia. [Jakbym miał mało problemów...!]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 18:47, Yarr napisał:

A MIAŁA być 29 listopada!!! Czy ktoś mi to może wyjaśnić???


Taką sprawę może wyjaśnić Ci jedynie Dział Obsługi Klienta lub sam Masterlink z którym radzimy się kontaktować w wypadku jakichkolwiek wątpliwości dot. dostawy prezesyłki. Natomiast w kwesti terminowości dostawy - pozwoliłem sobie zerknąć na tracking Twojego zamówienie na stronie Masterlinka (link do trackingu masz na liście swoich zamówień w sklepie) i widzę, że w dniu 29 listopada miała miejsce nieudana próba doręczenia ok godziny 11 (obok znajduje się notka, iż w bloku jest domofon - jeśli tak to kurier nie mógłby nawet zostawić awizo). Ponadto, dziś przesyłka jeszcze nie wróciła do srtowni więc nadal jest jeszcze szansa na doręczenie dziś.

Sugeruję kontakt telefoniczny z firmą Masterlink ( http://www.masterlink.pl/oddzialy.asp) i/lub kontakt z Działem Obsługi Klienta sklepu gram.pl ( http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 18:57, Yarr napisał:

> > WAŻNE!!!
> > Nie mam czasu na zabawy w e-maile dlatego piszę tu.
> > Zamówiłem AoEIII z wyprzedzeniem.
To miał być
> prezent imieninowy
> > > Wszystkiego dobrego dla Taty !!! Zadzwoń do Masterlinka. Bo co my Ci tu
możemy wyjaśnić........

Wiesz, tak sobie myślę, że to chyba CDP powinno odpowiadać za terminowość dostawy. Ja pracuję
i nie mam czasu ganiać za firmą, która ma mi paczkę dostarczyć, bo mam od cholery swoich spraw.


Mi się wydaje raczej oczywiste, że za dostawy odpowiada Masterlink, które podpisało umowę CDP i bierze kasę za natychmiastowo realizowane zlecenia.

Co prawda CDP odpowiada za opóźnienia w dostarczeniu gier (co z zrekompensowało dodatkami), choć rownież można i uznać, że w jakiś sposób jest winne spełnienie danej obietnicy.

Ale z przyczyn założeń generalnych, to MAsterlink zajmuje się rozwożeniem, więc trudno mieć do dystrybutora gier pretensję o niekompetencję lub zwyczajne trudności w dostawie nie ich pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 18:56, Backside napisał:

Do mnie również nie dotarła, ale ponieważ przesyłka, która wyruszyłą dziś rano w świat, nie wróciła jeszcze do sortowni, to poczekam z jakimkolwiek
narzekaniem.


sprawdziłem status dostawy i dokładnie ten sam problem co w wypadku poprzedniej osoby - w dniu wczorajszym miała miejsce nieudana próba doręczenia ok 10:45.

PS: Przypominam, że na stronie ze szczegółami swojego zamówienia ( http://www.gram.pl/sklep_mojezam.asp) można śledzić dostawę paczek z dostawą kurierską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 19:16, Backside napisał:

Co prawda CDP odpowiada za opóźnienia w dostarczeniu gier (co z zrekompensowało
dodatkami), choć rownież można i uznać, że w jakiś sposób jest winne spełnienie danej obietnicy.


Źle się wyraziłem:
Odpowiada za opóźnienia w dostarczeniu gier do firmy kurierskiej i pośrednio jest odpowiedzialne za firmę z którą zawiązało umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 19:17, Destro napisał:

> Do mnie również nie dotarła, ale ponieważ przesyłka, która wyruszyłą dziś rano w świat, nie wróciła jeszcze do sortowni,
to poczekam z jakimkolwiek
> narzekaniem.

sprawdziłem status dostawy i dokładnie ten sam problem co w wypadku poprzedniej
osoby - w dniu wczorajszym miała miejsce nieudana próba doręczenia ok 10:45.

PS: Przypominam, że na stronie ze szczegółami
swojego zamówienia ( http://www.gram.pl/sklep_mojezam.asp) można śledzić dostawę paczek z dostawą kurierską



Tak wiem, dlatego wcześniej napisałem, że "poczekam z narzekaniami", bo paczka jeszcze nie wrociła do sortowni i "istnieje szansa".
A dziś nie było nikogo w domu około południa na mniej więcej 1:15 h


Z drugiej strony, to już zarzut wyłącznie do ogółu firm kurierskich, mają conajmniej dziwny system. Wydaje mi się, że najwygodniejszym rozwiązaniem byłoby podawanie przez klienta moliwego terminu odbioru.

Jaki jest efekt niestosowania tego? Marnowanie paliwa, czasu kierowcy i narażanie się na skargi klientów (nie ważny czy bezpodstawne czy sprawiedliwe, ale to zawsze "dolewa oliwy do ognia".

A tak, zamiast odbijać się od drzwii, wszyscy byli by zadowoleni gdy miedzy godzianmi X;Y istaniał by pewność, iż ktoś będzie w domu.

Akurat godzina 10:45 jest, przepraszam za wyrażenie, kretyńska - wtedy już od jakiegoś czasu większość osób pracuje i uczy się, więc jeśli nie ma osoby niepracującej, nie ma szansy odebrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2005 o 19:22, Backside napisał:

Z drugiej strony, to już zarzut wyłącznie do ogółu firm kurierskich, mają conajmniej dziwny system. Wydaje mi się,
że najwygodniejszym rozwiązaniem byłoby podawanie przez klienta moliwego terminu odbioru.

tylko ze taki typ dostawy z okreslana przed wysylka godzina dostawy (o ile dana firma kur. to obsluguje) jest dodatkowo platny. za to jesli ktos wie ze danego dnia moze go nie byc w domu to przeciez moze zadzwonic rano do firmy kurierskiej i umowic sie na dostawe o pasujacej godzinie bezposrednio z kurierem ktory ma jeg paczke.

Dnia 30.11.2005 o 19:22, Backside napisał:

Akurat godzina 10:45 jest, przepraszam za wyrażenie, kretyńska - wtedy
już od jakiegoś czasu większość osób pracuje i uczy się, więc jeśli nie ma osoby niepracującej,
nie ma szansy odebrania

mnie godzina 10 rano tez nie pasuje dlatego paczki kurierskie zawsze kieruje do pracy i nigdy z tym problemu nie mam. jesli natomiast ktos ma luzne godziny to jak napisalem wczesniej wystarczy rano zadzwonic i umowic sie na konkretna godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować