Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Age of Empires III PL - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

1176 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2005 o 12:25, Destro napisał:

Witam. Rozumiem
rozgoryczenie, proszę jednak zauważyć, że moja poprzednia wypowiedź dotyczyła innego użytkownika. Każde zamówienie jest
indywidualne, kwesti opóźnienia dostawy nie można uśrednić i ciężko też jednym postem wyjaśnić wszystkie takie kwestie na
forum :). W wypadku 9 osób problemem braku dostawy może być nieobecność odbiorcy, ale w wypadku osoby 10tej coś zupełnie
innego. Dlatego zapraszam i polecam (co pisałem w poprzednich wypowiedziach) kontaktować się z Masterlinkiem lub/ORAZ z
naszym Działem Obsługi Klienta sklepu gram.pl (jeśli nie udało się rozwiązać problemu kontaktem z firmą kurierską - jak
w tym wypadku). Będziemy wyjaśniać wszelkie wątpliwości i walczyć ;-) aby przesyłka dotarła do Pani najszybciej jak to możliwe.


Chciałam tylko poinformować, że w końcu dostałam przesyłkę - po dwóch dniach próby skontaktowania się z kurierem, gdzie jest moja paczka, za którą zapłaciłam. Dostałam ją wczoraj po 15-tej. Miała być do 14-tej. Dobrze, że poczekałam, by znowu byłyby nici. W każdym bądź razie bardzo dziękuję CDP za super wydanie gry oraz kufel, który dotarł w stanie bardzo dobrym. :-) Natomiast następnym razem poczekam do premiery i zakupu dokonam w sklepie, bo szkoda nerwów z powodu użerania się z Masterlinkiem - od kuriera usłyszałam, że "po co robi się taki szum z powodu jakiejś gry?". Jakość usług firmy kurierskiej pozostawia wiele do życzenia. Tak że jeśli CDP nie zorganizuje metody np. odbioru gry w siedzibie, to ja już wolę pofatygować się do sklepu, bo nie muszę być narażona na głupie uwagi byle-kuriera. Dodam tylko, że czekałam na odbiór przesyłki w centrum Warszawy, więc naprawdę było sporo czasu, by ją dowieźć w pierwszym terminie, a nie po dwóch dniach. To uwagi wyłącznie w stronę firmy kurierskiej. Do CDP absolutnie nic nie mam, tylko uważam, iż każdy ma prawo być tak samo obsłużony i jak się zapowiada otrzymania przesyłki dwa dni przed premierą to tak powinno być, a koniec końców otrzymałam ją w dniu premiery - równie dobrze mogłam ją kupić bez stresu w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie: wczoraj pierwszy raz do niej siadłem (trochę głupio brać w pre-orderze by mieć przed premierą i nie mieć kiedy grac :) i odpaliłem no i śmiga. Ale ustawienia grafy muszę mieć tak na 70% mocy bo zarywa przy przewijaniu okna.

A teraz popatrzcie na moją konfigurację:
Athlon 64 3000+
MSI K8T Neo FSR
1024MB DDR Kingston
Gigabyte GeForce 6600GT
SB Live! 5.1
... czy nie uważacie, że coś mam nie tak skoro tak mała wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>koniec końców otrzymałam ją w dniu premiery - równie dobrze mogłam ją kupić bez stresu w sklepie.

... i bez kufla :)
Btw coś dużo uszkodzonych dotarło (z postów mam wrażenie że tak pół na pół) Na szczęście mój cały :)
Ale to tez świadczy o spedytorze.

Ps. coraz więdzej płci pięknej na naszym forum ... taki mały offtop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 09:10, GeoT napisał:

A ja mam inne pytanie: wczoraj pierwszy raz do niej siadłem (trochę głupio brać w pre-orderze by mieć przed premierą i nie
mieć kiedy grac :) i odpaliłem no i śmiga. Ale ustawienia grafy muszę mieć tak na 70% mocy bo zarywa przy przewijaniu okna.

A
teraz popatrzcie na moją konfigurację:
Athlon 64 3000+
MSI K8T Neo FSR
1024MB DDR Kingston
Gigabyte GeForce 6600GT
SB Live!
5.1
... czy nie uważacie, że coś mam nie tak skoro tak mała wydajność?


Powiem tak, na moim sprzęcie w 1024x768 +AA +wszystkie opcje max działa płynnie, dopiero kiedy na ekranie pojawi się ok. 150 jednostek, zacznie walić artyleria, zawalą się domki itp. - lekko zwalnia, ale grać się da.
A wszystko to na PentiumVI 3.0HT, 512 RAM i GeForce 6600GT.

Może to wina tego AMD?? Albo jakiś program muli w tle?? A może sterowniki (płyty gł., karty graf)???

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 09:13, GeoT napisał:

>koniec końców otrzymałam ją w dniu premiery - równie dobrze mogłam ją kupić bez stresu w sklepie.

... i bez kufla :)
Btw
coś dużo uszkodzonych dotarło (z postów mam wrażenie że tak pół na pół) Na szczęście mój cały :)
Ale to tez świadczy o spedytorze.


wnioski takie wyciagasz zapewne z postow umieszczanych w tym temacie, moge jednak zapewnic,
ze w skali wszystkich zamowien jest to ulamek procenta i przypadkow tych jest naprawde niewiele,
w zasadzie tylko kilka (na podstawie informacji z forum i tego co otrzymujemy na maile w DOK).

Wracając jeszcze do samej dostawy przesyłek przez firmę kurierską - wszystkich uzytkownikow, ktorzy mieli
problemy z doręczeniem przesyłek w imieniu CD Projekt chciałbym serdecznie przeprosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 09:47, Yaris1977 napisał:

Powiem tak, na moim sprzęcie w 1024x768 +AA +wszystkie opcje max działa płynnie, dopiero kiedy na ekranie > pojawi się ok. 150 jednostek, zacznie walić artyleria, zawalą się domki itp. - lekko zwalnia, ale grać się da.
A wszystko to na PentiumVI 3.0HT, 512 RAM i GeForce 6600GT.

Może to wina tego AMD?? Albo jakiś program muli w tle?? A może sterowniki (płyty
gł., karty graf)???

Pozdro.


No to teraz wiem na pewno, że z moim kompem coś nie tak, ale to na pewno nie wina AMD - tego jestem więcej niż pewny :)
Czy ktoś jeszcze mógłby ocenić płynność gry na swoich, podobnych do powyższych, kompach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja przepraszam, za zbyt pochopny wniosek :) Zdecydowana większość dostała kufle w dobrym stanie, więc nie pisali tutaj, bo nie mieli o czym, natomiast większość jeśli nie wszyscy, którzy dostali potłuczone, o tym napisała, czemu się zresztą nie dziwię :)

Btw świetnie nadaje się do niego Warka Strong, bardzo dobrze zbiera bukiet smakowy ;D Polecam (tak, zapłacili mi za reklamę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2005 o 09:10, GeoT napisał:

teraz popatrzcie na moją konfigurację:
Athlon 64 3000+
MSI K8T Neo FSR
1024MB DDR Kingston
Gigabyte GeForce 6600GT
SB Live!
5.1
... czy nie uważacie, że coś mam nie tak skoro tak mała wydajność?


Mam
P4 2800 (FSB 533)
1024 MB Ram (nie dual)
Radeon 9800Pro

1280x1024 + AA + wszystkie opcje włączone i chodzi dobrze (raz miałem drobne przycięcie)

Z tym że mała uwaga, grałem narazie niewiele i nie wiem co będzie przy bardziej rozbudowanych misjach...

Zawsze będę mógł podkręcić mojego Radka (jest trochę zapasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 10:23, GeoT napisał:

No to teraz wiem na pewno, że z moim kompem coś nie tak,
ale to na pewno nie wina AMD - tego jestem więcej niż pewny :)
Czy ktoś jeszcze mógłby ocenić płynność gry na swoich, podobnych
do powyższych, kompach?


Po starcie pojawia się logo Intela i technologii HT - może jakaś dodatkowa optymalizacja kodu gry pod Intete???

Zaś z problemów to w pierwszej kolejności stawiam ma jakiegoś zamulacza działającego w tle
W drugiej zaś obstawiłbym sterowniki, np. płyty głównej bo to one są na platformach AMD nierzadko winne opóźnień w przesyle danych z RAM do karty graficnzej.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 09:10, GeoT napisał:

A ja mam inne pytanie: wczoraj pierwszy raz do niej siadłem (trochę głupio brać w pre-orderze by mieć przed premierą i nie
mieć kiedy grac :) i odpaliłem no i śmiga. Ale ustawienia grafy muszę mieć tak na 70% mocy bo zarywa przy przewijaniu okna.

A
teraz popatrzcie na moją konfigurację:
Athlon 64 3000+
MSI K8T Neo FSR
1024MB DDR Kingston
Gigabyte GeForce 6600GT
SB Live!
5.1
... czy nie uważacie, że coś mam nie tak skoro tak mała wydajność?


hehe mam taki sam sprzęt tylko dual :D i radze zrobić ci format i defragmentacje dysku oczyścić rejestry itp. bo mi tak samo wolno chodzi i musze to zrobic ale nie mam czasu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 11:57, Bedzio3 napisał:

hehe mam taki sam sprzęt tylko dual :D i radze zrobić ci format i defragmentacje dysku oczyścić rejestry itp.
bo mi tak samo wolno chodzi i musze to zrobic ale nie mam czasu:/


No mnie też porządny reset do głowy przychodzi :) Bo nawet na tych zmniejszonych ustawieniach, to coś to nie tak pracuje, do takiego 800x600 czuję lekkie obrzydzenie :)

Btw jak widzę wreszcie dotarł do ciebie pre-order. Gratulacje :) Lepiej późno niż wcale jak to mówią.
I po co było się tak złościć ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;-)

Caly czas dostaje tutaj ten sam link do BOK... niestety regulaminowe 48 na odpowiedz chyba juz minelo, a nadal nikt w sprawie wymiany kufla nie odpowiedzial... tak to sie chyba nie robi... a przeciez skoro to taki niewielki tyci tyci mikrusi ulamunieniuczek zamowien to dlaczego nikt nie odpowiada? Bo mnie sie zdaje, ze zgloszen na zniszczony kufel to jest 80% wszystkich zamowinien jak nie lepiej i dlatego nikt nie odpowiada ;-P

Moze troche przesadzam, ale wkurzajace jest to jak ktos z firmy jakiejs podaje Ci adres pod ktory masz napisac, a potem nie odpowiada... Ostatnio pisalem maile do roznych firm w roznych kwestiach (pytania itp...) i odpowiedz najpozniej dostawalem nastepnego dnia... tu termin macie 48h a i tak nikt tego nie respektuje... dlaczego tak jest? Chyba powoli zaczynam rozumiec pierwsze miejsce wsrod dystrybutorow, ktore odebrala Wam Cenega... najwidoczniej slusznie... chociaz caly czas to Was uwazalem za najlepszych... szkoda, ze sie mylilem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 12:01, GeoT napisał:

> hehe mam taki sam sprzęt tylko dual :D i radze zrobić ci format i defragmentacje dysku oczyścić rejestry itp.
>
bo mi tak samo wolno chodzi i musze to zrobic ale nie mam czasu:/

No mnie też porządny reset do głowy przychodzi :) Bo
nawet na tych zmniejszonych ustawieniach, to coś to nie tak pracuje, do takiego 800x600 czuję lekkie obrzydzenie :)

Btw
jak widzę wreszcie dotarł do ciebie pre-order. Gratulacje :) Lepiej późno niż wcale jak to mówią.
I po co było się tak
złościć ... :D

dlatego że było gwarantownae 2 dni przed premiera a bylo 1 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ty tak daleko zaszedłeś?? Ja się wczoraj godzinę na pierwszej mapie, na Malcie męczyłem i coś mi nie idzie. No, ze mnie żaden mastach, ale IMO AOEIII nie jest najprostszą strategią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo ja gre mam z USA i juz ja przeszedłem i chciałbym wiedziec czy czyms sie ruzni wersja angelska od polskiej oprucz tym ze jest po polsku bo ma zbedna kase i moze sprzedam wersje angelska i kupie wersje polska ale czy kra jest taka sama jak orginał czy zostało cos poprawione w wersji polskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 15:42, TTBoS napisał:

Mam pytanie bo ja gre mam z USA i juz ja przeszedłem i chciałbym wiedziec czy czyms sie ruzni wersja angelska od polskiej
oprucz tym ze jest po polsku bo ma zbedna kase i moze sprzedam wersje angelska i kupie wersje polska ale czy kra jest taka
sama jak orginał czy zostało cos poprawione w wersji polskiej



Jest wydana w wersji 1.01 (oryginalna w 1.00) i ma więcej dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również kufel dostałem w kilku częściach. Zareklamowałem i na prośbę pani przyjmującej reklamację do maila załączyłem foto uszkodzonego kufla. Mam nadzieje że otrzymam drugi za pośrednictwem innej firmy kurierskiej bardziej dbającej o przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować