Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil1795

SpellForce 2 Temat ogólny

413 postów w tym temacie

Mam problem z Spellforce 2 Władca smoków gdyż po jego zainstalowaniu podstawka zaczęła sie strzasznie podcinać ale potem gdy wczytałem grę we wcześniejszej misji to gra mi działała dobrze. Problem zaczyna się jednak w dodatku ,,Władca smoków ,, ponieważ początkowy filmik się podcina i tryb potyczki też się podina i z czego to moe wynikać? Czy to może być wina płyty że mi się podcina czy kompa?
Mój sprzet to: AMD Athlon 5600+ 2.16 Ghz , GeForce7600GS na szynie AGP , 2024 Ramu.
Będę szczerze wdzięczny za odp. bo nie wiem czy wiemieniać płytkę czy jak.
PS. Obie gry mam z Ektra Klasyki Next

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:57, Tieru napisał:

Mam problem z Spellforce 2 Władca smoków gdyż po jego zainstalowaniu podstawka zaczęła
sie strzasznie podcinać ale potem gdy wczytałem grę we wcześniejszej misji to gra mi
działała dobrze. Problem zaczyna się jednak w dodatku ,,Władca smoków ,, ponieważ początkowy
filmik się podcina i tryb potyczki też się podina i z czego to moe wynikać? Czy to może
być wina płyty że mi się podcina czy kompa?
Mój sprzet to: AMD Athlon 5600+ 2.16 Ghz , GeForce7600GS na szynie AGP , 2024 Ramu.
Będę szczerze wdzięczny za odp. bo nie wiem czy wiemieniać płytkę czy jak.
PS. Obie gry mam z Ektra Klasyki Next

hmmm mi w ws jedunie mi sie tnie filmik początkowy a reszta dobrze jeśli masz kolege który też ma dodatek pożycz od niego i sprawdź czy to nie przez płytke w ws (co masz) a jesli nie przez to moze porpostu przy instalacjii dodatku miałeś jakiś program otwarty i źle sie zainstalowało spróbuj zainstalować WSZYSTKO od nowa
i skasuj save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 10:31, Kalejdoskop86 napisał:

Czy Spellforce 2: Władca Smoków wymaga poprzednich wersji?
I czy płynnie działa na Viście?


Spellforce 2 Władca Smoków wymaga podstawki. A co do płynności na Viście to niewiem bo mam XP ale można ściągnąć patch który poprawia wydajność.P.S. , ale płynność zależy od tego jaki masz komp i czy spełnia wymagania gry?Bo jeśli masz lichyego kompa to patch poprawjający wydajność nic nieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:57, Tieru napisał:

Mam problem z Spellforce 2 Władca smoków gdyż po jego zainstalowaniu podstawka zaczęła
sie strzasznie podcinać ale potem gdy wczytałem grę we wcześniejszej misji to gra mi
działała dobrze. Problem zaczyna się jednak w dodatku ,,Władca smoków ,, ponieważ początkowy
filmik się podcina i tryb potyczki też się podina i z czego to moe wynikać? Czy to może
być wina płyty że mi się podcina czy kompa?
Mój sprzet to: AMD Athlon 5600+ 2.16 Ghz , GeForce7600GS na szynie AGP , 2024 Ramu.
Będę szczerze wdzięczny za odp. bo nie wiem czy wiemieniać płytkę czy jak.
PS. Obie gry mam z Ektra Klasyki Next


Sprubuj zainstalować patch poprawjający wydajność oto adres
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1338

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja. Przeinstalowałem grę i dodatek ale efekt jest ten sam . Gra mi się podcina nadal , Jeszcze mi zostalo sprawdzić u kolegi czy gra u niego się podcina też. Ma ktoś inne spostrzeżenia albo propozycje co jest temu winne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:53, Tieru napisał:

Witam to znowu ja. Przeinstalowałem grę i dodatek ale efekt jest ten sam . Gra mi się
podcina nadal , Jeszcze mi zostalo sprawdzić u kolegi czy gra u niego się podcina też.
Ma ktoś inne spostrzeżenia albo propozycje co jest temu winne?



To normalne że po zainstalowaniu dodatku podstawka się tnie. Jeśli chcesz grać w podstawkę to tylko i wyłącznie bez dodatku. Odinstaluj i będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a czy Spellforce 2 jest długa, działa dobrze na panoramie LCD 22" i czy jest prosta? Niech mi ktoś napisze tutaj ogólny zarys rozgrywki itp. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 19:25, Kalejdoskop86 napisał:

Dobrze, a czy Spellforce 2 jest długa,

Ja w kampanię na łatwym poziomie grałem dość długo, ale to nie wszystko co oferuje gra. Jest też potyczka, oraz tryb gry swobodnej (taka jakby druga kampania). Można też grać w sieci, a jak do tego dodać jeszcze dodatek to gra jest na długaśny okres czasu.

Dnia 10.09.2008 o 19:25, Kalejdoskop86 napisał:

działa dobrze na panoramie LCD 22"

Na to pytanie nie mogę ci odpowiedzieć :)

Dnia 10.09.2008 o 19:25, Kalejdoskop86 napisał:

i czy jest prosta?

Na łatwym poziomie to tak, ale na trudnym dopiero mam zamiar grać, więc też nie mogę ci odpowiedzieć.

Dnia 10.09.2008 o 19:25, Kalejdoskop86 napisał:

Niech mi ktoś napisze tutaj ogólny zarys rozgrywki itp. ;P

Na start masz ratusz i 5 robotników. Rozbudowujesz swoją bazę i rekrutujesz armię, a następnie rozwalasz przeciwnika. Można przywołać awatara i bohaterów. To się tyczy potyczki. Kampania jest wzbogacona o ciekawy wątek fabularny i trzeba wykonywać misję. Jeżeli w grach interesuje cię fabuła to radziłbym ci zagrać przedtem w pierwszą część Spellforce. Pytałeś się jeszcze o patche, które są potrzebne do dobrego działania. CDP zaraz po premierze gry wydał dwie poprawki, jedna do błędów lokalizacji( przy większych rozdzielnościach nie było polsich znaków), a drugą do poprawy wydajności. Jest jeszcze poprawka do WS (dodatek), ale ja jej jeszcze nie wypróbowałem. Możesz ściągnąć też demo na próbę, zarówno jedynki jak i dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:27, chojrak96 napisał:

Ja w kampanię na łatwym poziomie grałem dość długo, ale to nie wszystko co oferuje gra.
Jest też potyczka, oraz tryb gry swobodnej (taka jakby druga kampania). Można też grać
w sieci, a jak do tego dodać jeszcze dodatek to gra jest na długaśny okres czasu.

Zdecydowałem się, że kupię też dodatek. :)
Co do gry to zależało mi na połączeniu RPG z RTS oraz z długim czasem gry. Po sieci grać nie będę, ale super się ta gra zapowiada. :)
Nie mogę się doczekać, aż w nią zagram!

Dnia 11.09.2008 o 14:27, chojrak96 napisał:

> działa dobrze na panoramie LCD 22"
Na to pytanie nie mogę ci odpowiedzieć :)

Heh. :P

Dnia 11.09.2008 o 14:27, chojrak96 napisał:

Na start masz ratusz i 5 robotników. Rozbudowujesz swoją bazę i rekrutujesz armię, a
następnie rozwalasz przeciwnika. Można przywołać awatara i bohaterów. To się tyczy potyczki.
Kampania jest wzbogacona o ciekawy wątek fabularny i trzeba wykonywać misję. Jeżeli w
grach interesuje cię fabuła to radziłbym ci zagrać przedtem w pierwszą część Spellforce.
Pytałeś się jeszcze o patche, które są potrzebne do dobrego działania. CDP zaraz po premierze
gry wydał dwie poprawki, jedna do błędów lokalizacji( przy większych rozdzielnościach
nie było polsich znaków), a drugą do poprawy wydajności. Jest jeszcze poprawka do WS
(dodatek), ale ja jej jeszcze nie wypróbowałem. Możesz ściągnąć też demo na próbę, zarówno
jedynki jak i dwójki.

Hmm... jedynkę na razie kupować nie będę, zdecydowałem się już na Spellforce 2 z dodatkiem Władca Smoków.
A jak dokładnie kampania w dwójce jest wzbogacona? Bardzo? Tj. czy widać, że jest to hybryda RPG z RTS, czy są wielkie mapy? :>

Co do patchów to jak coś będzie nie tak to ściągnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:15, Kalejdoskop86 napisał:

Zdecydowałem się, że kupię też dodatek. :)
Co do gry to zależało mi na połączeniu RPG z RTS oraz z długim czasem gry. Po sieci grać
nie będę, ale super się ta gra zapowiada. :)
Nie mogę się doczekać, aż w nią zagram!

To z pewnością się nie zawiedziesz. Dobrze, że zdecydowałeś się też na dodatek. Ach, jak sobie przypomnę obronę Zachodniej Gardy.... Sama kampania z podstawki i dodatku starcza na dość długi okres czasu. W demie wszystko można zobaczyć, jak to wygląda i w ogóle.

Dnia 11.09.2008 o 21:15, Kalejdoskop86 napisał:

Hmm... jedynkę na razie kupować nie będę, zdecydowałem się już na Spellforce 2 z dodatkiem
Władca Smoków.
A jak dokładnie kampania w dwójce jest wzbogacona? Bardzo? Tj. czy widać, że jest to
hybryda RPG z RTS, czy są wielkie mapy? :>

Co do patchów to jak coś będzie nie tak to ściągnę.

Może troche źle się wyraziłem. W potyczkach poprostu budujesz bazę, rekrutujesz armie i starasz się zniszczyć wroga. A w kampaniach cele są zróżnicowane i są wątki fabularne. Poza tym w drużynie znajdują się również towarzysze. To chyba najważniejsze różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 22:04, chojrak96 napisał:

To z pewnością się nie zawiedziesz. Dobrze, że zdecydowałeś się też na dodatek. Ach,
jak sobie przypomnę obronę Zachodniej Gardy.... Sama kampania z podstawki i dodatku starcza
na dość długi okres czasu. W demie wszystko można zobaczyć, jak to wygląda i w ogóle.

Jutro się przekonam jak zagram. :>
Pięknie się ta gra zapowiada, a powiem, że zawsze chciałem zagrać w połączenie RPG z RTSem, w którym np. trzeba obronić miasto, czy pokierować armię na podbicie jakiegoś miasta... ^^
Poza tym, czy świat jest otwarty, czy trzeba jakoś gdzieś iść, aby druga lokacja się wczytała?

Dnia 11.09.2008 o 22:04, chojrak96 napisał:

Może troche źle się wyraziłem. W potyczkach poprostu budujesz bazę, rekrutujesz armie
i starasz się zniszczyć wroga. A w kampaniach cele są zróżnicowane i są wątki fabularne.
Poza tym w drużynie znajdują się również towarzysze. To chyba najważniejsze różnice.

Acha, ale w drużynie tych towarzyszy to nie jest tak, że się steruje kilkoma bohaterami, którzy muszą być koniecznie zróżnicowani (np. że nie może być dwóch kompanów-generałów zbrojnych, tylko jeden zbrojny i np. łucznik) jak na przykład w Baldur''s Gate? Tak mnie w Baldurze to wkurzało...
Wiem, że pewno w Spellforce 2 nie będzie tego, tylko jak dokładnie wygląda walka z towarzyszami? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 22:08, Kalejdoskop86 napisał:

Jutro się przekonam jak zagram. :>
Pięknie się ta gra zapowiada, a powiem, że zawsze chciałem zagrać w połączenie RPG z
RTSem, w którym np. trzeba obronić miasto, czy pokierować armię na podbicie jakiegoś
miasta... ^^
Poza tym, czy świat jest otwarty, czy trzeba jakoś gdzieś iść, aby druga lokacja się
wczytała?

Napewno się nie zawiedziesz. Z takimi misjami często można się spotkać w grze.
W kampanii do następnej lokacji można przejść, jeśli wykona się misje główne na obecnej. W jedynce też tak jest. Poza tym do kilku lokacji i tak będzie trzeba wracać. Ze względu na misje poboczne ale również i główne.
A jeśli chodzi o tryb gry swobodnej (to co prawda nazywało się trochę inaczej, ale nie pamiętam dokładnie)
to można było przejść do obojętnie jakiej lokacji wybieranej w specjalnym menu. Ale trzeba mieć odpowiedni poziom, żeby wogóle opłacało się na niektóre lokacje wchodzić.

Dnia 11.09.2008 o 22:08, Kalejdoskop86 napisał:

Acha, ale w drużynie tych towarzyszy to nie jest tak, że się steruje kilkoma bohaterami,
którzy muszą być koniecznie zróżnicowani (np. że nie może być dwóch kompanów-generałów
zbrojnych, tylko jeden zbrojny i np. łucznik) jak na przykład w Baldur''s Gate? Tak mnie
w Baldurze to wkurzało...
Wiem, że pewno w Spellforce 2 nie będzie tego, tylko jak dokładnie wygląda walka z towarzyszami?
:>

Towarzysze to takie małe urozmaicenie, w potyczce towarzyszy mieć nie można, tylko w kampanii i może w trybie gry (tego nie jest pewny). Tyle, że prawie przez całą kampanię podróżuje z nami jedna towarzyszka Nightsong (mroczny elf, tłumacze z CDP nazwali ją Balladyna, żałosne :D), a w pewnym etapie gry pomaga nam ork Kor (chyba Kor, nie pamiętam imienia, dawno nie grałem). Towarzyszami można normalnie kierować, normalnie walczyć, ale nie można zmieniać im uzbrojenia. Poza tym towarzysze co jakiś czas odłączają się od naszej postaci. Więc czegoś takiego jak w Baldurze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 08:03, chojrak96 napisał:

Napewno się nie zawiedziesz. Z takimi misjami często można się spotkać w grze.
W kampanii do następnej lokacji można przejść, jeśli wykona się misje główne na obecnej.
W jedynce też tak jest. Poza tym do kilku lokacji i tak będzie trzeba wracać. Ze względu
na misje poboczne ale również i główne.

Zainstalowałem grę, pograłem trochę i zauważyłem to. ^^

Dnia 12.09.2008 o 08:03, chojrak96 napisał:

A jeśli chodzi o tryb gry swobodnej (to co prawda nazywało się trochę inaczej, ale nie
pamiętam dokładnie)
to można było przejść do obojętnie jakiej lokacji wybieranej w specjalnym menu. Ale trzeba
mieć odpowiedni poziom, żeby wogóle opłacało się na niektóre lokacje wchodzić.

;)

Dnia 12.09.2008 o 08:03, chojrak96 napisał:

Towarzysze to takie małe urozmaicenie, w potyczce towarzyszy mieć nie można, tylko w
kampanii i może w trybie gry (tego nie jest pewny). Tyle, że prawie przez całą kampanię
podróżuje z nami jedna towarzyszka Nightsong (mroczny elf, tłumacze z CDP nazwali ją
Balladyna, żałosne :D), a w pewnym etapie gry pomaga nam ork Kor (chyba Kor, nie pamiętam
imienia, dawno nie grałem). Towarzyszami można normalnie kierować, normalnie walczyć,
ale nie można zmieniać im uzbrojenia. Poza tym towarzysze co jakiś czas odłączają się
od naszej postaci. Więc czegoś takiego jak w Baldurze nie ma.

No już wiem jak to jest i pięknie jest! :>

Ogólnie to Spellforce 2 jest piękną grą! Spełnienie moich marzeń, żeby mieć połączenie pięknego RPG z pięknym RTS''em. Ostatnio tak dobrze się przy Gothiku bawiłem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 00:19, Kalejdoskop86 napisał:

Zainstalowałem grę, pograłem trochę i zauważyłem to. ^^

Sam już wiesz jak to wygląda.

Dnia 13.09.2008 o 00:19, Kalejdoskop86 napisał:

No już wiem jak to jest i pięknie jest! :>

Ogólnie to Spellforce 2 jest piękną grą! Spełnienie moich marzeń, żeby mieć połączenie
pięknego RPG z pięknym RTS''em. Ostatnio tak dobrze się przy Gothiku bawiłem. ^^

Mówiłem, że sie nie zawiedziesz. Spellforce jest świetnym połączeniem RPG i RTs, w prawie wszystkich recenzjach tak piszą :D:D:D. Spellforce: Złota Edycja była jedną z moich pierwszych gier. Bardzo mi się ona podobała (i nadal podoba), i to samo mogę powiedzieć o dwójce. Mówiłem, że sie nie zawiedziesz:P.
Miłego giercenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 08:56, chojrak96 napisał:

> Zainstalowałem grę, pograłem trochę i zauważyłem to. ^^
Sam już wiesz jak to wygląda.

;)

Dnia 13.09.2008 o 08:56, chojrak96 napisał:

Mówiłem, że sie nie zawiedziesz. Spellforce jest świetnym połączeniem RPG i RTs, w prawie
wszystkich recenzjach tak piszą :D:D:D. Spellforce: Złota Edycja była jedną z moich pierwszych
gier. Bardzo mi się ona podobała (i nadal podoba), i to samo mogę powiedzieć o dwójce.
Mówiłem, że sie nie zawiedziesz:P.

Piękna, zacna i epicka gra - tyle powiem. :>

Dnia 13.09.2008 o 08:56, chojrak96 napisał:

Miłego giercenia życzę.

Dzięki... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować