Zaloguj się, aby obserwować  
smuggler

CDA 13/2006 info

462 postów w tym temacie

Bywa :]. Nikt nie jest idealny, nawet CDA :P. Ale ja wybaczam, takie rzeczy mogą się czasem zdarzać, byle nie za czesto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:04, Ryan Kam napisał:

> > I jaką dostał ocene Medievall II Total war ????
> 8, trochę mało wg mnie
tyle samo dostałna hry online 7.8 / 10 :(( mało ,, głowna wadą jest to ze to tylko rome ale
w średniowieczu ;/


Seria Total War to nie nowość, cośdodali,coś zmienili, ale też coś zostawili starego. Albo tworza nową gre, albo opieraja się na starych (czaem sprawdzonych) schematach i pomysłach. Może + więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:16, smuggler napisał:

Widzisz, problem nie polega na tym, ze ktos tego NIE czyta, bo czyta - tylko na tym, ze zeby
takie bledy wykryc, to trzeba sie na danej grze znac, w nia grac itd. I np. ja ni cholery na
GW sie nie znam, wiec jakby mi ktos w recenzji napisal, ze tam zyja 8-glowe mamuty a profesji
jest 5 miliardow, to uznalbym, ze tak ma byc. A akurat u nas w GW graja 2 osoby, a ta druga
byla w delegacji :(.

Aa, znaczy się delegat? A Ty tylko brygadzista ^_^

Dnia 01.12.2006 o 16:16, smuggler napisał:

Nobody''s perfect...

Zatrudnijcie go (tego Nobody''ego), będzie największym autorytetem CDA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 14:13, smuggler napisał:

Poczyaj za co i czemu. TO nie jest zla gra ale to NIE JEST TEN SpC, ktorego fanem jest Gem.
To troszke tak jakby pod szyldem Tomb Raider wydac nawet fajna gre ekonomiczna. Moze i fajna,
ale gdzie Lara? Jej balony?
Qumasz?


Z całym szacunkiem, ale czy nie ocenia się czasem samej gry? Chodzi mi tutaj o to, że brana jest pod uwagę przeszłość - poprzednie części Splinter Cell, które były (w moim odczuciu) znakomitymi tytułami. Podchodząc do Double Agent można się zawieść jeżeli było się nastawionym na ten dreszczyk emocji, ale gra nie może dostawać za to po dupie, że oddziela się nieco od poprzedników.
OK. Twórcy zdecydowali się położyć większy nacisk na akcji, więc pod tym kątem powinno się ją testować.
Do minusów można zaliczyć brak klimatu poprzednich części, ale nie jak pisałem tak skrzywdzić grę przez wystawienie jej oceny 6/10. Ocena ta oznacza średniaka (bo różnica pomiędzy 5/10 jest niewielka) więc należałoby zadać sobie pytanie czy naprawdę nowy SC jest średni czy może oferuje dużo nowinek za którymi redaktor nie nadążył? ;]

Dnia 01.12.2006 o 14:13, smuggler napisał:

Nowy SpC to juz nie skradanaka a gra akcji z elementami skradanki. To jakby z Thiefa zrobic
hack& slash.


To porównanie nie ma sensu bo zauważ, że SC: DA pozostaje jednak grą taką jak poprzednio jednak z inaczej zbalansowanym połączeniem gatunków.
Twój przykład dotyczący Thiefa jest całkowicie odmienny - choćby z tego względu, że zmieniłby się sposób rozgrywki z oczu/z za pleców bohatera na rzut izometryczny co diametralnie wpłynęłoby na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 12:03, smuggler napisał:

###Dobra, cos sie pomerdalo, jeszcze raz :)


Tak i stało się. Trzynasty, już tylko w wersji DVD, CDA, trafia do sprzedaży 1 grudnia. Grubszy
o 24 strony, zawierający książeczkę z poradnikiem do Gothic 3 i kolejny wieeeelki, dwustronny
plakat (z małą niespodzianką, która niech będzie dla was niespodzianką :)), na jednej stronie
znana z okładki CDA 11/DVD/06 fioletowłosa panna z GW, na drugiej posępny król z Medieval 2.
Wszystko naturalnie po starej i niezmiennej cenie 14.90 zł.

A co w numerze? Przegląd 27 (!) mocno oczekiwanych gier na rok 2(00)7, w Temacie Numeru relacja
z Czarnobyla, gdzie udaliśmy się by pograć w prawie-że-gotowego STALKERA (który jak kameleon
znów się zmienił w znacznym stopniu, w stosunku do tego co opisywaliśmy na E3). Dodamy po cichu,
że byliśmy tam jednymi dziennikarzami z Polski, zatem nigdzie indziej o tym (po polsku) nie
poczytacie.

Nie jest to jedyny rarytas, jako że mamy też pierwszą w Polsce (w branży "papierowej") recenzję
gry Neverwinter Nights 2! Zresztą rodzynków jest więcej, bo i najnowszy Splinter Cell i dodatek
do FEAR i Eragon i Medieval 2 i Guild Wars: Nightfall i Battlefield 2142, i SM Railroads! i...
i wiele innych "siekier".

A propos Siekiery - z okazji XIII numeru gościu zmajstrował specjalne wydanie "Kaszanki Zone"
- czyli 13 najgorszych gier, jakie w ogóle były recenzowane w CDA. (Naturalnie jest i Klasyczna
Kaszanka, choć większa niż zwykle, a do tego poświęcona polskiej grze). Skoro już jesteśmy
przy tekstach "trzynastkowych" to polecę (po znajomości) obszerną polemikę pomiędzy mna i EGM,
dotyczącą piractwa komputerowego. Dodajmy, że EGM jest tu - w tym tekście - jego zwolennikiem.
Czyje argumenty brzmią sensowniej - to już ocenicie sami.

Nie braknie też sporej ilości atrakcyjnych konkursów z BARDZO atrakcyjnymi gadżetami w roli
nagród - bo jest i Gadżet 2007, czyli przegląd rozmaiotych bajerków (głównie z branży komputerowej),
które warto mieć. Są też naturalnie testy sprzętu, "komputer marzeń", wywiad z mistrzami świata
w e-sporcie (nasi - Polacy! - wygrali!), 4-stronicowa edycja Na Luzie, Action Redaction...
i wiele, wiele innych wartych uwagi tekstów.

A na kompak... płycie DVD? Polskie wersje Project Snowblind (świetny FPS) i Crashday (arcadowa
dynamiczna samochodówka) oraz GW: Faction (z możliwością grania przez bodaj 10 godzin za friko,
przy czym nie jesto to klient, a praktycznie wszystko, co trzeba by mieć, by grać - nie musicie
ściągać tych prawie 2 GB danych...), a na deser inny FPS, już nie po polsku, Psychotoxic. Choć
to naturalnie nie wszystko - ale resztę znajdziecie w opisie.


Krótko mówiąc - wypasiony numer CDA. Przypominam - od 1 grudnia w sprzedaży.
Enjoy!


###################SPIS TRESCI###############


Kalejdoskop
Gamewalker


###Zapowiedzi

27 gier na rok 2007


####Temat numeru

S.T.A.L.K.E.R. raz jeszcze


####Recenzje

Neverwinter Nights 2
F.E.A.R.: Extraction Point
Splinter Cell: Double Agent
Jaws Unleashed
Need for Speed Carbon
Eragon
Medieval II: Total War
Marvel: Ultimate Alliance
Stronghold Legends
Guild Wars Nightfall
Sid Meier''s Railroads!
Battlefield 2142
Gothic 3 PL
FM 2007 PL
Company of Heroes PL
Wściekłe psy
Just Cause PL


####Kaszanka

Wilczy szaniec


####Jazda dowolna

We are the champions!
Piractwo - polemika
Pechowa 13


#####################NIE TYLKO GRAMY

Newsy, ciekawostki, ploty
Komputer twoich marzeń
Konfigurator

####Gadżet 2007


###TESTY sprzętu

Kierownica Speed-Link 4in1 Power Feedback Leather Wheel
Genius Trio Racer FF
Cowon iAudio T2 512 MB
Creative Zen V Plus 4 GB


#####Inne

Na Luzie
Action Redaction


#############################COVER DVD

Wypadałoby wyjaśnić, co się stało z demkami i bonusami...? Z demami sprawa jest taka, że mieliśmy
na nie naprawdę niewiele miejsca w tym miesiącu (pełne wersje to prawie 6 GB!), a co demo to
800-1200 MB. Wrzuciliśmy, ile się dało - ale postaramy się, aby dema innych WIELKICH gier były
za miesiąc. Swoją drogą, do czego doszło - 9 GB i brakuje miejsca? Raaany...

Co bo bonusów zaś, tłocznia troszkę nam skróciła terminy i niektórzy się nie wyrobili. Zaległe
kąciki na DVD za miesiąc.


PEŁNE WERSJE GIER

Crashday PL
Guild Wars Factions PL (trial)
Project Snowblind PL
Psychotoxic


DEMA

Need For Speed Carbon

TRAILERY

Medal of Honor Airborne
Stranglehold (duże!)


BONUSY
Action Mag
Bonus 1
Bonus 2
Esensja
FAQ
Fotosmuggler
Hitman 2 nieoficjalne
spolszczenie v2.0b
Tawerna RPG



>Ten numer CDA był ciekawy nie chodzi mi o to że nie ma edycj CD bo dla mnie to szczeże mówiąc nie ma dla mnie wiekszej różnicy.Lecz co mnie za bardzo zaciekawiło a no dużo gier które miało być hitami nie były za bardzo udane spodziewałem się że taki naprzykład tytół SPLINTER CELL double agent dostanie 9 szczęże zadziałał tu marketing patrząc na te reklamy,jak wszyscy dokoła zachwycają sie że bedzie to hit.pdobnie było z BATTFEFILDEM 2142(i tak by sobie kupił Quake Wars).Aa tu miłaodmiona Battlefild 2142 7,SPLINTEL CELL 6+(hehe jakoś nigdy nie byłem fanem tych seri).Więc się jakoś ucieszyłem myśląc że chwyty marketingowe oznaczają hit.Musze kończyć bo brat się rzuca bym jeszcze napisał troche ale wiecie...cya!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka fajna niespodzainka mam kalendarz na plakacie xD
a ogolnie niezly numer ten project snowblind fajna gierka tylko troche odrzucjaa modele postaci reszta jest ok
crashday

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o kurde 2 razy wieksze na luzie tera sie dopiero kapnalem :D

lecz w tekstach malych dzieciakow wylukalem juz tekst ktory byl juz w Na luzie a mianowicie chodzi o filipka i przygody z baczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:39, szerszeń45 napisał:

Czytam tylko to co mnie zainteresuje. Np. dział "tipsy" jest przeze mnie totalnie ignorowany.

Przezemnie tesz , nie nawidze kodów, ale ja czytam cały , żeby się kapować lepeij w grach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaledarz na plakacie? Ja to mam pecha, akurat mi musiał się to zdarzyć. A miał bym taki fajny kalendarz :/

Jeśli chodzi o gierki to spoko, ale jak zainstalowałem Psychotoxic to myślałem, że zwymiotuję. Gra tak strasznie muli i jest nie ciekawa. Ale za to wypełniają ją inne gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:40, Lak5 napisał:

> Czytam tylko to co mnie zainteresuje. Np. dział "tipsy" jest przeze mnie totalnie ignorowany.

Przezemnie tesz , nie nawidze kodów, ale ja czytam cały , żeby się kapować lepeij w grach .


Niektórzy to powinni zaczynać od słownika, a nie od CD-A. Już widzę jaki będzie z Ciebie specjalista skoro tak od deski do deski czytasz CD-A... Ja rozumiem, że można czytać coś aby pogłębić swoją wiedzę, ale bez przesady.

Zacznij od czegoś łatwiejszego - wspomniany przeze mnie słownik nadaje się idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 15:45, smuggler napisał:


> >
> czy w CDA będziecie zamieszczać tipsomaniaki i tp, Takie grybe książeczki.

Beda, beda, nie za czesto ale beda.

Drogi smugglerze wypakowałem wasz bonus 2 i i nacisnołem tapety>Gothic 3 i zobaczyłem tapete Xardasa który czyma berło czy to było dorabiane czy to orginalna tapeta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:43, Markus89 napisał:

> > Czytam tylko to co mnie zainteresuje. Np. dział "tipsy" jest przeze mnie totalnie
ignorowany.
>
> Przezemnie tesz , nie nawidze kodów, ale ja czytam cały , żeby się kapować lepeij w grach
.

Niektórzy to powinni zaczynać od słownika, a nie od CD-A. Już widzę jaki będzie z Ciebie specjalista
skoro tak od deski do deski czytasz CD-A... Ja rozumiem, że można czytać coś aby pogłębić swoją
wiedzę, ale bez przesady.

Zacznij od czegoś łatwiejszego - wspomniany przeze mnie słownik nadaje się idealnie.


Sam se czytaj słownik , ja czytać badzo lubie , satram się nie robić byków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:53, Lak5 napisał:

Sam se czytaj słownik , ja czytać badzo lubie , satram się nie robić byków :)


Powinieneś się postarać o to co, a raczej jak piszesz. Przykład? tesz, nacisnołem. Najdziwniejsze jest jednak to, że nie chcesz przyjąć do siebie dobrej rady... Żal mi takich ludzi, ale nie jest to odpowiedni temat na takie rozmowy.

Czekam aż smuggler odpowie na mojego posta dotyczącego SC: DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:35, Markus89 napisał:

> ...cya!

Idź i naucz się ciąć posty! :P Numerek wypaśny, choć kilka błędów jest ;]

.oki toki a mam prośbe możesz napisać te kilka błędów nie chodzi mi o to żeby do ciebie się przyczepić lecz jestem fanem CDA i trudno mi je zauważyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:58, Darth PeTeR napisał:

.oki toki a mam prośbe możesz napisać te kilka błędów nie chodzi mi o to żeby do ciebie się
przyczepić lecz jestem fanem CDA i trudno mi je zauważyć:D


Ekh może źle się wyraziłem nieco... Otóż głównie chodzi mi o moje prywatne podejście do CD-A. Niegdyś uważałem to czasopismo za cool, teraz jest ok, ale powoli przestaje mnie nudzić już, a wpływa na to dominacja CDP. Nie chcę nikogo oskarżać czy coś w tym stylu bo nie mam dowodów na winę, ale męczące robi się faworyzowanie CDP ;] To tylko moje odczucie, ale smuggler nie bierz tego jako podejrzeń o łapówkę czy coś, bo nie mam zamiaru aby w ten sposób to brzmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować