Zaloguj się, aby obserwować  
Riverex

Rosja - kraj tyranii i tajemniczych zdarzeń

264 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2006 o 23:07, walgierz napisał:

No, z całą pewnością Piłsudski byłby Ci wdzięczny za porównanie do Bismarcka :/


Nie chodzi tu rylko o Piłsudzkiego , ale kogoś kto wziął by narófd xza łeb i wskazał drogę. Tak zrobił Bismark i zjednoczył niemcy.

Dnia 03.12.2006 o 23:07, walgierz napisał:

> /.../ Najchętniej bym wyeleminował ten naród /.../
Przyhamuj proszę z tą nienawiścią i radykalnymi poglądami:


Mam takie poglądy, jak niechcecie "publicznie" o tym mówić to ja mogę nic na ten temat nie mówić.
Zresztą zależało m,i na tym aby poruszycć wasze szare komórki.

Dnia 03.12.2006 o 23:07, walgierz napisał:

"Co jest zabronione:
* szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności grożenie
innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań, wyznania,
rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)"

]

No ja teraz czuje, że "ktoś" odbiera mi przyjemność korzystania z forum. Czy ja komuś groże?? Pokazuje moje poglądy,. jak nie pasi to nie mówmy o tym. "obrażanie przekonań" - to można różnei interpretowac np mi siemoże nie podobać krytykaa innych mijich teori. Nuie obrażąm żadnej rady, bo są rasy białe, żólte, czarne, czerwoen. Wyrażąm tylko swoje przemyślenia na temat INNYCH narodowości, a to już cośiinnego,.

>> Ostrzeżenie[/b

Zastanów się teraz.

Dnia 03.12.2006 o 23:07, walgierz napisał:

A jak się wypowiadasz na tematy historyczne, to poczytaj najpierw trochę, bo mnie zęby bolą
jak takie brednie czytam...


psssss :D
Na[pisz gdzei zrobiłem błąd a masz u mnie 5zł. Pasi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:12, Larry Laffer napisał:

Mądrzy ludzie, u których pozostały jakieś zasady moralnośc, bo w tamtym okresie tam byli wszyscy
strasznie zmanippulkowani tym ze hitler to bog


No widzisz nie zupełnie. W Niemczech Hitler i jego partia miała chyba 37 % poparcia, ale weszli do rządu siłą.
A potem? Potem to już Niemcy mieli mało do gadania, co nie zmienia faktu, że mogli coś zrobić. Niektórzy robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:10, roctez napisał:

Może nie jestem wspaniałym historykiem ale wydaje mi się, że Stalin nie miał na myśli Dobra
swojego narodu tylko swojego własnego tyłka. Chyba nie robił na darmo czystek itp. chciał się
jak najdłużej utrzymać na "krześle". A Hitler miał plan stworzenia "człowieka idealnego" czy
coś takeigo, więc moge się domyślać, że jeżeli by wygrał wojnę to po pewnym czasie również
i by zaczął mordować Niemców nie pasujących do "ideału".


Miał na pierwszym miejscu dobor narodu - może nawet jak to była tylko utopia. Czystki wykonał na przeciwnikach politycznych. Hitler kierował się dobrem swego narodu. Rozje... bezrobocie, wszyscy mieli prace i gospodarka poszła do przodu. Każdy miiał jakieś zrycai, że np. stworzyć idealnego człowieka - rasy npordyckiej. To było raczej nie możliwe, ale jak zrobili rakiety v1, v2 itd, które posłuzyły budową rakiet to moze też mieli w planach "super" człowieka.

Dnia 03.12.2006 o 23:10, roctez napisał:

Również zapomina się o dyktatorach Chińskich i reszcie skośnoookich i czarnych z Afryki.


No, ale czy ja mam wypominać wszystkich dyktatorów, w dziejach ludzkośći? Od rzymu po ówczesne czasy. Mama nadzieje że ktoś coś tu wie trochę z historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:29, Vaxinar napisał:

> Mądrzy ludzie, u których pozostały jakieś zasady moralnośc, bo w tamtym okresie tam byli
wszyscy
> strasznie zmanippulkowani tym ze hitler to bog

No widzisz nie zupełnie. W Niemczech Hitler i jego partia miała chyba 37 % poparcia, ale weszli
do rządu siłą.
A potem? Potem to już Niemcy mieli mało do gadania, co nie zmienia faktu, że mogli coś zrobić.
Niektórzy robili.



Gadasz o początkach\, chyba. Zresztą na początku miei chyba tylko 2 miejsca, potem coraz więcej, aż doszło do połowy sali, a potem zdominowali całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:20, gaax napisał:

> Ale myśle, że
> mimo wszystko to były sporadyczne przypadki, bo tam juz od pierwszego dnai prało się mózg
żołnierza:|
Znów wykazujesz się biegłą znajomością historii. Hitler miał tylko garstkę swoich oddanych
wspólpracowników, reszta była zastraszona i bała się mu orzeciwstawić z uwagi na jego nieograniczoną
władzę. Nawet znalazło się kilku odważnych, którzy próbowali dokanać na nim zamachu, niestety
bezskutecznie. Myślisz że Hitler uzyskał swoje poparcie ze względów ideologicznych? Jeśli tak,
to jesteś w błędzie. A Stalin prowadził czysty terror, a nie manipulacje.


No, ale do czego ty dążysz? Myślis, że jak powiesz cośtakiego to już wiesz więcej/
Tam mielii rytą banie całuy czas, jakieś codzienne przemowy hitlera. Zresztą większości niemców podobałą sie taka opcja, jedynie garstka wyjechała z Europy. Reszta została i myśleli Niemcy na wieki(w sumie dali by rade, ale za szybko się na rosje wybrali, za to teraz mamy UE.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:10, roctez napisał:

> No fakt mam troche radykalne poglądy w sprawie tych narodowości - mogę byc przyrównywany
nawet
> do Hitlera/Mussoliniego/putina/Lenina/Stalina, ale ja mam na względzie PRZEDE WSZYSTKIM
DOBOR
> NASZEGO NARODU,(tak myśleli ci włśnie ludzie - dobro swojego narodu, a że cel uświęca
środki
> to chyba każdty wie)
Może nie jestem wspaniałym historykiem ale wydaje mi się, że Stalin nie miał na myśli Dobra
swojego narodu tylko swojego własnego tyłka. Chyba nie robił na darmo czystek itp. chciał się
jak najdłużej utrzymać na "krześle". A Hitler miał plan stworzenia "człowieka idealnego" czy
coś takeigo, więc moge się domyślać, że jeżeli by wygrał wojnę to po pewnym czasie również
i by zaczął mordować Niemców nie pasujących do "ideału".

> Jest to trochę fanatyczne, fakt, ale np. Stalin był tak samym/gorszym
> ludobójcą jak Hitler, a przez to, że Niemcy wtedy przegrali to zwyciezcy napisali swoją
historię,
> naprawde więcej się gada o tym co robił Hitler niż Stalin czy Lenin, który jest uwarzany
dalej
> przez wszystkich za boga!
Również zapomina się o dyktatorach Chińskich i reszcie skośnoookich i czarnych z Afryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:41, Larry Laffer napisał:

Tam mielii rytą banie całuy czas, jakieś codzienne przemowy hitlera. Zresztą większości niemców
podobałą sie taka opcja, jedynie garstka wyjechała z Europy. Reszta została i myśleli Niemcy
na wieki(w sumie dali by rade, ale za szybko się na rosje wybrali, za to teraz mamy UE.)

Banie mieli rytą jak w każdym "imperium" ale rady by za boga nie dali. Wojna z Rosją była w zamiarach Hitlera od początku. Hitler ze Stalinem się nienawidzili.
Było dziesiątki państw które podbijały inne kultury i tak rozpadały się po pewnym czasie zazwyczaj właśnie przez władze podobne do Stalina czy Hitlera, terrorem można ludzi utrzymać tylko na krótki czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:35, Larry Laffer napisał:

Miał na pierwszym miejscu dobor narodu - może nawet jak to była tylko utopia. Czystki wykonał
na przeciwnikach politycznych. Hitler kierował się dobrem swego narodu. Rozje... bezrobocie,
wszyscy mieli prace i gospodarka poszła do przodu. Każdy miiał jakieś zrycai, że np. stworzyć
idealnego człowieka - rasy npordyckiej. To było raczej nie możliwe, ale jak zrobili rakiety
v1, v2 itd, które posłuzyły budową rakiet to moze też mieli w planach "super" człowieka.


Wiesz, brzmi to tak, jakbyś ubóstwiał dyktaturę.
Zastanów się nad swoimi słowami - "Miał na pierwszym miejscu dobro narodu". Czyli że cel uświęca środki, tak?
Nie, cel nie uświęca środków. I nic mnie do tego nie przekona. W końcu sam sobie pomyśl - czy zniszczenie wartości kulturalnych i moralnych, zbeszczeszczenie świętości, próba wymordowania całego narodu może prowadzić do czegokolwiek dobrego? To, że wówczas technika parła do przodu, to inna sprawa i nie można łączyć jej z dobrem. Ponieważ ta technika nie miała na celu ani eksploracji kosmosu, ani tym bardziej zapewnienia dobrobytu ludzkości.
A jeśli dalej uważasz, że to wszystko się nie liczy i ważne jest dobro czegośtam, nawet jeśli miałaby na tym ucierpieć cała otaczająca nas rzeczywistość, to wyobraź sobie, że w pewnym momencie to "dobro" narodu będzie wymagało poświęcenia jednostki. Myślisz, że wówczas ten dyktator poświęciłby siebie? A może Ty byś się poświęcił? Odpowiedz proszę na te dwa ostatnie pytania. Wówczas przynajmniej będę wiedział, na jakim poziomie ma ta rozmowa być prowadzona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że taki człowiek nienawidzi Hitlera i Stalina za ludobójstwa, jakich dokonali, a sam chce wymordować te dwa narody.
Heh, no proszę a ja sądziłem, że dwie wojny światowego czegoś ludzi nauczyły, ale chyba nie wszystkich.
"We współczesnym świecie kryje się głęboki paradoks: im skuteczniej ludzkość wyzwala się z nędzy i ucisku, tym bardziej stwarzane przez nią warunki grożą zniszczeniem owoców ten emancypacji. W całych dziejach ludzkości, postęp zawsze miał swą cenę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 22:50, Larry Laffer napisał:

Niemniej ja byłbym za starą Polska, taka przed potopami, albo chociaż po I wojnie światowej.
Wprowadził bym tu monarchie absolutną, albo jakiś totalitaryzm, bo jak król traci autorytrt
to kto ma wziąśćwszystkich za łeb(tak było w niemzech Otto Von Bismark), kogoś takiego właśnei
potrzebowaliśmy. Fakt był Piłsudzie, ale za krótko :(



Tak, tak. Ale na razie zajmijmy się czymś mniejszym. Jak poprawisz pisownię, to mniej ludzi dostanie oczopląsu i znacząco przysłużysz się narodowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:29, Vaxinar napisał:

No widzisz nie zupełnie. W Niemczech Hitler i jego partia miała chyba 37 % poparcia, ale weszli
do rządu siłą.
A potem? Potem to już Niemcy mieli mało do gadania, co nie zmienia faktu, że mogli coś zrobić.
Niektórzy robili.


Bullshit. Histlel został wybrany w demokratycznych wyborach, i nikt nie miał nic przeciewko niemu, bodajże 97% Niemców twierdziło, że Rzesza potrzebuje silnego przwódcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 23:28, Larry Laffer napisał:

Na[pisz gdzei zrobiłem błąd a masz u mnie 5zł. Pasi?


Dwa w tym zdaniu, a trzeci, to zacząłeś tu pisać buzdury ogółem. O tym wszystkim myślę tyle, co Furrbacca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno pokolenie = 30lat? Dziwne zawsze myślałem, że kolejne pokolenia zaczyna się gdy przychodzą na świat dzieci poprzedniego... Tak czy inaczej to nie ma sensu, w Rosji komunizm oparty na terrorze trwałdługo i basta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 13:57, sathorn1 napisał:

Jedno pokolenie = 30lat? Dziwne zawsze myślałem, że kolejne pokolenia zaczyna się gdy przychodzą
na świat dzieci poprzedniego... Tak czy inaczej to nie ma sensu, w Rosji komunizm oparty na
terrorze trwałdługo i basta :P



Powiedz mi, w jakim wieku teraz ludzie przeciętnie mają dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować