Zaloguj się, aby obserwować  
FlankerD

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - będzie!!! [M]

478 postów w tym temacie

http://www.youtube.com/watch?v=K3co1Hy5rA4
http://www.youtube.com/watch?v=V3_Yig-EkS8
Nowy długi gameplay.

Mój krótki komentarz do tego filmiku:
Animacja wsiadania jest jeszcze śmieszniejsza niż w Armie II :lol: Widzę, że mamy do czynienia z super, ekstra, hiper, miper ,wyczesanym w kosmos żołnierzem 8) Opatrzył sobie rękę, obydwie nogi, głowę oraz podbrzusze w kilka sekund. Ekstra.
Ostrzał moim zdaniem jest zbyt precyzyjny (chyba, że tak naprawdę jest, to przepraszam z góry). Czekali na niego też za krótko (z 6 sekund?). Nie wiem czy Combat Mission Shock Force jest realistyczna itd., ale tam na błyskawiczny ostrzał czeka się minutę i tak jest rozrzucony, że to w ogóle poezja...
Czy mi się wydaje czy strzelec w Hummerze w 6.48 (wersja z youtube) przyjął na klatę ten pocisk i przeżył? Jeśli się mylę poprawcie mnie.
Nadal uważam, że wrogowie nie są celni, ale to może tylko moje odczucia.
W 8.05 żołnierz bardzo śmiesznie żołnierz zgiął się... Podoba mi się wykorzystywanie drzew jako osłon.
Nie widzę różnicy w celności między żołnierzem sprawnym, a żołnierzem, który oberwał w rękę.
Tak naprawdę animacje "zmiany pozycji" nie istnieją... (końcówka 1 części z youtuba).
AI jest chyba w porządku.
Przepraszam za chaos, ale pisałem na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie nowy filmik przedstawiający tryb PvP (player vs player):
http://www.youtube.com/watch?v=pNvNqYsET7Q&hd=1
Screeny przedstawiają rozmiar mapy PvP (wyjście po za zakreskowany kwadrat spowoduje PRAWDOPODOBNIE wyrzucenie z gry).
Dostępne karabiny snajperskie:
- M21 Sniper Weapon System
- Barrett Model 99
- QBU-88 (Type 88)
- Barrett M107
- Barrett M107 (Night-Ops)

Źródło: www.ofp2.pl

20090917150346

20090917150619

20090917151046

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby jeden dzień, a tak dużo się działo.
Zaprezentowano nowy filmik, Fog of War, przedstawiający efekty wizualne, oświetlenie, dym itd.
http://www.youtube.com/watch?v=frk-U5QluK8&feature=player_embedded
Inny filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=_2D73wgkEvQ&feature=player_embedded
4 nowe screeny
Ale uwaga! Teraz najlepsze! Demo przesunięte!!! Hurrraa! Codemasters stwierdzili, że:"Głównym powodem tej decyzji jest upewnienie się, że to właśnie pełna wersja będzie w centrum zainteresowania i uwagi tuż przed datą premiery. Wiemy, jak wielu z was czekało na tę grę, i dlatego chcemy, by była ona jak najbardziej dopracowana. I to jest właśnie powód przełożenia wersji demonstracyjnej."
Może ponownie coś poszło nie tak?
źródło www.ofp2.pl

20090918163322

20090918163347

20090918163423

20090918163530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drążę bo jest jedna z niewielu gier, na którą czekam z niecierpliwością i to właśnie dla niej wymieniłem kratę graficzną (czy słusznie, to się dopiero okaże).
Dodatkowo. Serwis www.ofp2.pl zamieścił przetłumaczoną recenzję z holenderskiego magazynu o grach Power Unlimited. Ocenili grę na 90 punktów ze 100 możliwych z wyróżnieniem.

W przeciwieństwie do pojawiających się gdzieniegdzie spekulacji, OFP: DR nie ma nic wspólnego z grami typu Call of Duty, Rainbow Six czy Killzone. Ta gra nie jest dla mięczaków; wymaga od graczy naprawdę sporo, jednak satysfakcja ze zwycięstwa jest wystarczającą rekompensatą.

Gra na każdym kroku stawia gracza przed jakimś wyborem. Przykładów jest wiele: czy zaatakować wioskę z lewej, czy prawej strony, a może od północy lub południa; czy lepiej wybrać snajperkę, czy może karabin maszynowy; czy wybrać ostrzał artyleryjski, czy moździerzowy; jaką formację powinna przyjąć drużyna; jaką amunicję wybrać do swojej broni... to tylko garstka możliwych sytuacji. Często na dokonanie wyboru gracz będzie miał tylko krótką chwilę.

Głównym przeciwnikiem w grze są Chiny. Przejęły one wyspę Skira, ze względu na jej bogate złoża ropy. Uważają one, wbrew opinii Rosji, że od zawsze były jej prawnym właścicielem. Gracz wciela się w żołnierza USA, które jako światowa potęga pilnująca porządku musiały zareagować. Sama wyspa jest naprawdę duża i niebezpieczna. Nie ma tu zamnkiętych bitewek ani żadnych niewidzialnych ścian. Gracz ma pełną swobodę wyboru, jednak nie każda podejmowana przez niego decyzja musi być słuszna. Można wejść na wzniesienie, skąd będzie się miało dobry widok na okolicę, jednak dłuższe przebywanie w tym miejscu skutkuje większym prawdpodobieństwem, że wróg nas dopadnie. Ważną rzeczą jest więc szybkie i sprawne poruszanie się oraz zajmowanie strategicznych pozycji na polu bitwy. Współpraca w drużynie oraz rozpoznanie terenu przed atakiem też nie mogą być traktowane jako drugorzędna sprawa. Często na przykład sam gracz nie będzie mógł szybko dostrzec wroga z powodu jego dobrego kamuflażu. Żaden z wrogich żołnierzy nie będzie także szarżował bezpośrednio na gracza, tylko będzie zachowywał się jak prawdziwie godny przeciwnik sterowany przez świetne AI.

Gra sprawuje się świetnie zarówno na PC, jak i Xbox 360 oraz PlayStation 3. Doznania z niej płynące, atmosfera oraz napięcie są identyczne na obydwu platformach. Wersja na komputery prezentuje się jednak lepiej od strony graficznej oraz posiada znacznie łatwiejsze i lepiej rozplanowane sterowanie, podczas gdy konsole Microsoftu i Sony borykają się z trochę trudniejszym do opanowania systemem wydawania rozkazów. Nie jest to jednak poważnym problemem, ponieważ już po kilku chwilach grania można to łatwo ogarnąć. Jest to niezbędne do przeżycia na wirtualnym polu bitwy.

Jedną z najlepszym rzeczy w OFP: DR to bez wątpienia sztuczna inteligencja. Twoi kompani (określeni w recenzji mianem inteligentnych i przekonywujących) często pierwsi zauważą wroga. Ci drudzy jednak nie są gorsi i też potrafią mocno uprzykrzyć życie twojej drużynie. Sposób, w który walczysz i wydajesz rozkazy, nie pozostaje obojętny wobec morale podwładnych. Jeden z recenzentów postanowił raz zaatakować w stylu rambo, co spowodowało dotkliwe straty i obrażenia w jego grupie. Poźniej, przy następnej podobnej sytuacji, jeden z jej członków po prostu zrezygnował z wykonywania rozkazów. Morale występuje także po stronie przeciwnika.

Wraz z przechodzeniem kampanii, napięcie i skala walk wzrastają. Bitwy będą się toczyć z wykorzystaniem coraz wiekszej ilości pojazdów, jednak walka piechoty nadal będzie na pierwszym planie. Podczas wykonywania zadań, będzie można obserwować toczące się w oddali potyczki na lądzie, jak i w powietrzu. Uczucie uczestniczenia w prawdziwej wojnie jest naprawdę mocne. Podwyższona adrenalina i pot często będą towarzyszyć przy graniu w tę grę. Codemasters zdecydowanie osiągnął to, na co wszyscy czekali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompilacja trzech gameplay http://www.youtube.com/watch?v=k2aeVIHa8gM&feature=player_embedded
Jak już wiecie gra osiągnęła status gold. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, ile map do trybów annihilation i infiltration udostępnią nam twórcy. Mianowicie aż 4 czyli po 2 na każdy tryb. Dla posiadaczy konsol nie będą ucieszeni tym faktem bo następne mapy otrzymają dopiero z DLC i prawdopodobnie płatnym. Pocieszające jest to, że grę będzie można zainstalować ile razy się chce.
3 screeny (jest ich 9, ale nie będę pisał 3 razy pod rząd)
Źródło www.ofp2.pl

20090925182411

20090925182440

20090925182659

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytanko jeśli można. Może będziesz wiedział. Ten hełm w EK jest wykonany z metalu? Nigdzie nie mogę takiej informacji znaleźć.

Jeśli tak to przydałby mi się do ASG, tylko pokrowiec trzeba by było jeszcze dokupić, szkoda, że nie ma go w zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czy będzie ktoś w PL,kto będzie sprzedawał OP2 w edycji kol.??
Oczywiście poza ultimą.I czy jest szansa,że będzie się dało kupic tą wersje np. mieś po premierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 14:11, vale4694 napisał:

A wiecie może czy będzie ktoś w PL,kto będzie sprzedawał OP2 w edycji kol.??
Oczywiście poza ultimą.I czy jest szansa,że będzie się dało kupic tą wersje np. mieś
po premierze?

Sam znalazłem ją jeszcze na agard.pl - myślę, że miesiąc po premierze będzie spokojnie dostępna. Zainteresowanie tym tytułem nie wydaje się ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 11:07, Damianuss1 napisał:

Mam do Ciebie pytanko jeśli można. Może będziesz wiedział. Ten hełm w EK jest wykonany
z metalu? Nigdzie nie mogę takiej informacji znaleźć.

Jeśli tak to przydałby mi się do ASG, tylko pokrowiec trzeba by było jeszcze dokupić,
szkoda, że nie ma go w zestawie.

Piszą, że jest to replika, więc wydaje mi się, że do ASG będzie dobry, ale głowy nie dam sobie uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 11:07, Damianuss1 napisał:

Mam do Ciebie pytanko jeśli można. Może będziesz wiedział. Ten hełm w EK jest wykonany
z metalu?

patrząc po zachodnich kolekcjonerkach - szczerze wątpię. Spójrz na tę Batmana - batrang to maleństwo, a dali plastikowy shit. Całego hełmu w takim razie tym bardziej nie odleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować