Zaloguj się, aby obserwować  
FlankerD

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - będzie!!! [M]

478 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2009 o 17:19, Rokuto napisał:

Teoretycznie tutaj też można zdobyć broń, ale podobno ciała strasznie szybko znikają.

Co Wy z tym znikaniem ciał? U mnie wszyscy leżą i nie śpieszy im się aby zniknąć. Sam to sprawdziłem.

Dnia 31.10.2009 o 17:19, Rokuto napisał:

http://www.youtube.com/profile?user=Squigibo#g/u - kilka dziwnych rzeczy wychwyconych
przez gracza (nie patrzcie na to czy grał na weteranie czy nie bo AI jest zawsze takie
same). Jeśli ktoś byłby miły i potwierdził lub zaprzeczył te rzeczy, które widziałem
na tych filmikach byłbym wdzięczny (wiadomo nie można ufać na 100%).

Obejrzałem kilka i muszę powiedzieć, że w większości to niestety prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 17:33, Rokuto napisał:

Bardziej mnie chodziło o filmiki dotyczące OFP: DR gdzie np. postawił łódkę i kilku ludzi
z AT, a oni tak strzelali, że się wysadzali w powietrze itp.

Taka sama sytuacja w przypadku karabinów :P może i strzelają w stronę wroga, ale jak np wejdzie ktoś pod lufę to już koniec heh :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 17:33, Damianuss1 napisał:

Co Wy z tym znikaniem ciał? U mnie wszyscy leżą i nie śpieszy im się aby zniknąć. Sam
to sprawdziłem.

Dlatego napisałem podobno :)

Dnia 31.10.2009 o 17:33, Damianuss1 napisał:

Obejrzałem kilka i muszę powiedzieć, że w większości to niestety prawda.

Dzięki :) Mam nadzieję, że co nieco poprawią w patchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Misja, którą wykonywałem okazała się ostatnią. Jak już pisałem jest pewien niedosyt i chciałoby się więcej patrząc na taki tytuł jak OFP. Teraz mogę powiedzieć, że nowego OFP polecić można tym, który chcą sobie trochę postrzelać sobotnimi wieczorami (przechodziłem po 1-2 misje dziennie czasami z paroma dniami odstępu, ale szczerze to pewnie dałoby się ją na upartego ukończyć w jeden dzień) i żeby nie było hardkorowo to trochę taktyki do tego.

Do OFP:DR raczej już nie powrócę. Tryb multi to moim zdaniem porażka więc nie mam tam czego szukać, a singla nie ruszę przez najbliższe kilka miesięcy. Przewiduję, że pozostał mi tylko edytor, którym to pobawię się czasami w wojny (ooo tak lubię to : P) i to by było na tyle. Twórcy zapowiadali dodatki. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Widzę, że ludzie wspominają tutaj o ArmA 2. W najbliższym czasie chyba się zdecyduję na zakup. Jestem ciekaw jak wypada w stosunku do OFP:DR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC (PC darmowe, Xbox 360 (400 Microsoft Points) i Playstation 3 (3.99 USD)) zawiera 2 misje typu Infiltration i 2 dla Annihilation oraz 2 dla trybu pojedynczego również dostępnego w trybie kooperacji dla 4 graczy. Dodadzą nowy tryb "Island Tour" dzięki któremu będzie można sobie zwiedzić wyspę w trybie pojedynczym i kooperacji korzystając z pojazdów itd.
Nowy teaser promujący ten DLC http://www.youtube.com/watch?v=JVAtAio1ytE&feature=player_embedded
Zmiany na PC:
- Gra wyświetla teraz numer wersji w menu
- Można już nagrywać filmy z gry za pomocą oprogramowania FRAPS
- Podczas używania edytora misji, jeżeli gracz wyjdzie z gry w celu przemieszczenia obiektu, okno gry nie będzie już się deaktywowało

Gra wieloosobowa:
- Zredukowano lagi w grze typu PvP dla 32 graczy
- Gracze i host są teraz zsynchronizowani. Gracz nie będzie już mógł wystrzelać w innego gracza całego magazynka bez zabijania go
- W grze wieloosobowej miny są teraz poprawnie zsynchronizowane. Gracz może je umieszczać na ziemi bez żadnych problemów
- Broń nadal będzie działać poprawnie, jeżeli gracz będzie szybko naciskać przycisk ognia oraz zmieniać tryb strzelania
- Gracze będą teraz umiejscawiani poprawnie, gdy odrodzą się wewnątrz pojazdu
- Gracze mogą teraz bez problemu wsiadać do pojazdów.

- Wszystkie karabiny snajperskie posiadają teraz efekt "kołysania się"
- Gdy budynek zostanie zniszczony, wszystkie ciała się w nim znajdujące są usuwane, aby nie pojawiały się zawieszone w powietrzu
- Interfejs pobierania ekwipunku ze skrzynkek z bronią lub ciała jest teraz otwierany poprawnie, gdy gracz jest od niego oddalony
- Rzadki błąd gry wieloosobowej polegający na wysypaniu się gry kiedy gracz atakował skład paliw na końcu misji Bleeding Edge został poprawiony
- Jeżeli drużyna wykonuje polecenia i gracz wyda komendę zmiany sposobu atakowania dla wszystkich drużyn wraz ze swoją, rozkaz poprawnie zostanie teraz wydany dla wszystkich grup
- Podczas gry typu PvP licznik będzie teraz działał poprawnie, jeżeli odrodzenia graczy są wyłączone
- Gry na prywatnych serwerach zabezpieczone hasłem są teraz poprawnie chronione. Gracze będą proszeni o podanie hasła, by dołączyć do takiego serwera
- Kółko myszy będzie teraz działać, gdy gracz wsiądzie do pojazdu i będzie próbował zmienić stanowisko właśnie za pomocą kółka
- Gracz może teraz zmieniać broń w pojeździe za pomocą klawiszy numerycznych
- Gracz może teraz przewijać listę nazw w lobby używając kółka myszy
- Czas przeładowywania jest teraz poprawny, gdy gracz zmienia pozycję na leżącą bezpośrednio po strzale z wyrzutni SMAW lub Queen Bee
- Okienko czata będzie teraz wyświetlane poprawnie przy korzystaniu z rodzielczości 800x600
- W polskiej edycji gry, klawisz apostrofu jest teraz tłumaczony poprawnie podczas zmiany przypisu klawiszy w menu
- Podczas wychodzenia z napisów końcowych, nagłówek nie będzie pojawiał się dwa razy
- Gra została zmodyfikowana, aby używać tylko oryginalnych danych w celu ochrony przed hackerami oraz cheatami możliwych dotychczas poprzez edycję plików konfiguracyjnych
- Dodano nową komendę skryptu OFP:setAIConfigPropertyValue w celu umożliwienia projektantom misji ominięcia ograniczeń konfiguracji AI w globalnym pliku AIConfig.xml specjalnie dla generowanych przez użytkownika misji

Zmiany na Xboxa 360
- Gra powróci teraz do poprawnej listy serwerów po wyszukiwaniu gry
- Błąd polegający na uszkodzonym stanie zapisu gry został poprawiony
- Gra będzie teraz automatycznie odblokowywała misje pojedyncze, gdy odpowiedni dodatek DLC zostanie do niej dodany

Gra wieloosobowa:
- Gracz nie jest już blokowany po uleczeniu innego żołnierza jako sanitariusz
- Jeżeli gracz wystrzeli z wyrzutni SMAW podczas gry PvP, celownik zniknie teraz normalnie
- Gracz może teraz zmieniać broń po kilkukrotnym wystrzale z karabiny maszynowego
- Wyrzutnia PF98 Queen Bee nie zawsze miała efekt na pojazdach po stronie klienta
- Podczas gry PvP, jeżeli gracz odrodzi się wewnątrz pojazdu, broń będzie teraz poprawnie wyświetlania obok gracza
- Okrzyk oznajmujący o wystrzale będzie teraz wyzwalany odpowiednio do sytuacji w trybie Annihilation

- Interfejs pobierania ekwipunku ze skrzynkek z bronią lub ciała jest teraz otwierany poprawnie, gdy gracz jest od niego oddalony
- Wczytywanie pierwszego checkpointa posiadając w ekwipunku wyrzutnię Javelin w misji Dragon''s Fury nie spowoduje już zaniku dźwięku w pewnych przypadkach
- Jeżeli drużyna wykonuje polecenia i gracz wyda komendę zmiany sposobu atakowania dla wszystkich drużyn wraz ze swoją, rozkaz poprawnie zostanie teraz wydany dla wszystkich grup
- Czas przeładowywania jest teraz poprawny, gdy gracz zmienia pozycję na leżącą bezpośrednio po strzale z wyrzutni SMAW lub Queen Bee
- Podczas wychodzenia z napisów końcowych, nagłówek nie będzie pojawiał się dwa razy

Zmiany na Playstation 3
- Gra będzie teraz automatycznie odblokowywała misje pojedyncze, gdy odpowiedni dodatek DLC zostanie do niej dodany

Gra wieloosobowa:
- Zredukowano lagi w grze typu PvP dla 8 graczy
- Gracze i host są teraz zsynchronizowani. Gracz nie będzie już mógł wystrzelać w innego gracza całego magazynka bez zabijania go
- W grze wieloosobowej miny są teraz poprawnie zsynchronizowane. Gracz może je umieszczać na ziemi bez żadnych problemów
- Broń nadal będzie działać poprawnie, jeżeli gracz będzie szybko naciskać przycisk ognia oraz zmieniać tryb strzelania
- Gracze będą teraz umiejscawiani poprawnie, gdy odrodzą się wewnątrz pojazdu
- Gracze mogą teraz bez problemu wsiadać do pojazdów.

- Wszystkie karabiny snajperskie posiadają teraz efekt "kołysania się"
- Gdy budynek zostanie zniszczony, wszystkie ciała się w nim znajdujące są usuwane, aby nie pojawiały się zawieszone w powietrzu
- Interfejs pobierania ekwipunku ze skrzynkek z bronią lub ciała jest teraz otwierany poprawnie, gdy gracz jest od niego oddalony
- Rzadki błąd gry wieloosobowej polegający na wysypaniu się gry kiedy gracz atakował skład paliw na końcu misji Bleeding Edge został poprawiony
- Gdy gracz wyloguje się podczas tworzenia gry online, uruchomienie gry lokalnej LAN nie będzie skutkowało błędem
- Wiadomość o zmianie statusu przyjaciela nie spowoduje problemów z dołączeniem do nowej gry
- Wczytywanie pierwszego checkpointa posiadając w ekwipunku wyrzutnię Javelin w misji Dragon''s Fury nie spowoduje już zaniku dźwięku w pewnych przypadkach
- Jeżeli drużyna wykonuje polecenia i gracz wyda komendę zmiany sposobu atakowania dla wszystkich drużyn wraz ze swoją, rozkaz poprawnie zostanie teraz wydany dla wszystkich grup
- Czas przeładowywania jest teraz poprawny, gdy gracz zmienia pozycję na leżącą bezpośrednio po strzale z wyrzutni SMAW lub Queen Bee
- Gra montuje teraz tylko foldery misji i dodatków DLC, więc wszystkie inne pliki znajdujące się innych katalogach nie będą już odczytywane przez grę. Będzie ona używać tylko plików z oryginalnego nośnika NeFS
- LOD (model z mniejszą ilością detali) w misji Ambush jest teraz poprawiony podczas ładowania misji po raz pierwszy
- Podczas wychodzenia z napisów końcowych, nagłówek nie będzie pojawiał się dwa razy

Źródło www.ofp2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zassałem demo ze steama i niestety gra mnie rozczarowała. Jest pełno niedoróbek, grafika nie zachwyca, jedynie dźwięk jest na dobrym poziomie. W pojedynku ArmA2 vs OP2 wygrywa imo ArmA2, która mimo wielu niedoróbek technicznych jest bardziej realistyczna i żołnierze nie zachowują się jak kaleki (w OF2 trzeba się zatrzymać, aby zmienić broń...). Śmiac mi się chciało, jak biegałem po łące i martwiąc się, czy ktoś mnie trafi... Dobrze, że zagrałem w demo, bo bym się wkurzył gdybym pełniaka kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale muszę przyznać rację :/ Grafika może ładna nie jest, ale przynajmniej lepiej zoptymalizowana oraz będzie działała na większej ilości komputerów (w przeciwieństwie do ARMY II). Najlepiej to im wyszły dymy.
Muzyka i dźwięki robią wrażenie (swoją drogą są to jedne z niewielu plusów tej gry...).
Fizyka w grze to jakaś parodia. Samochody skaczą kilka metrów w górę po najechaniu na kamień (lepiej jest to zrobione w ARMIE, która działa na kilkuletnim silniku i jaka jest każdy widzi).
AI zarówno kompanów (atakowałem wioskę gdzie stał APC, moi pomimo rozkazu "idź w dane miejsce (mieli się schować za wzgórzem)" zaczęli się pchać do tej wioski, a potem pod działko transportera bez żadnej broni przeciwpancernej) jak i przeciwników (praktycznie się nie chowaj albo położą się na środku drogi i czekają na śmierć) jest żałosna. Celność AI jest jeszcze gorsza niż widać było na filmikach... APC przez minutę trafić we mnie nie mogło, a ja sobie mogłem spokojnie uzbroić Javelina, wycelować i zniszczyć.
Swoją drogą cieszę się, że kupiłem sobie ARME 2. Może naprawią coś w patchach (mam nadzieję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zapomniałem napisać o modelu jazdy. W każdym GTA jest on lepiej zrobiony, bo w OP2 jadąc jeepem miałem wrażenie, że prowadzę karton na kółkach. O kolizjach nawet nie wspomnę, bo jest co najmniej żałosne. Dzisiaj kumpel przyszedł do mnie sprawdzić demo tejże gry, bo nie wierzył, iż taka takie słabe jest. Po 10 grania stwierdził, że nawet pirata nie warto ściągać. Mógłbym dalej wymieniać wady tej gry, ale szkoda czasu. Jedynie menu i muzyka tam bardzo mi się podobało. I to wszystko. Także wyrazy współczucia wszystkim, którzy grę zakupili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zapomniałem napisać o modelu jazdy.
I najśmieszniejsze jest to, że studio słynie głównie ze ścigałek :D Lepszych czy gorszych bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać w sposób jasny, że ta gra to totalny niewypał, nie ma żadnej społeczności która żywo by dyskutowała na temat tego tytułu, najlepiej widać to tutaj właśnie na gram.pl, sporadyczne odpowiedzi, raz na ruski rok, potencjał zmarnowany, że hej, nic tylko wziąć i dobić biene konające OF, także cieszę się, że owej gry nie zakupiłem bowiem srogo bym się zawiódł, nie ma to jak zatrzymanie się ponad 60 tonowego rozpędzonego abramsa na jednym malutkim drzewku które nieśmiało sięga do słońca..
No panowie realizm pełną "gembom" - dobry hype potrafi zapewnić wysoką sprzedaż, lecz tylko na początku, teraz tylko czekać jak cena OF:DR będzie lecieć na łeb na szyję, ja sobie poczekam aż będzie jakaś super promocja na Amazonie i kupię gierkę za 5 funciaków..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Podobnie było z nowym Alone in the Dark, studio, które zrobiło tą gę było odpowiedzialne także za świetne TDU, a model jazdy w AitD był ponoć beznadziejny. Wtf!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nie wywarła nawet najmniejszego na mnie wrażenia. Nic. Po prostu kolejna gra i już. Gdy już dotarłem do połowy tego tytułu, to najzwyczajniej na świecie ją usunąłem z dysku twardego. Szkoda miejsca i czasu na instalowanie/usuwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 23:24, MaccCry napisał:

Podobnie było z nowym Alone in the Dark, studio, które zrobiło tą gę było odpowiedzialne
także za świetne TDU, a model jazdy w AitD był ponoć beznadziejny. Wtf!?

W każdym bądź razie do kitu to zrobili i zapewne tego nie poprawią. Tak apropo. Latałeś helikopterem? W demie przy drugim dodatkowym zadaniu na plaży grzecznie stoi helikopter. To jest dopiero tragedia. :) Z miłą chęcią odpaliłem sobie pierwszego OFP i polatałem śmigłowcem (jak i pojeździłem samochodami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie latałem, dzięki za info, jeszcze dema nie wywaliłem, więc na pewno sprawdzę sobie ten heli. Fanem pierwszego OP nie jestem, nawet za dużo go nie przeszedłem, ale bardzo miło wspominam jazdę jawą (?) na początku gry ;] I nie zapomnę, jak zacząłem błądzić po wyspie i nagle zabrakło mi paliwa :P Musiałem później stopa łapać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 00:50, Rokuto napisał:

Tak apropo. Latałeś helikopterem?


Akurat tutaj się nie zgodzę i wezmę tego nieszczęsnego potworka (jakim OF2 się okazał) w obronę; bowiem teraz już nie rzetelnie krytykujesz, ale bijesz jak w bęben. Model latania akurat oddaje całkiem realia. Większość graczy chciałaby prościutkiego sterowania kursorami, a tutaj mamy troszkę problem i zabawę w balans pomiędzy siłą ciągu a utrzymaniem kierunku.

A zupełnie już inną sprawą jest to, że czyni to sterowanie na klawie de facto niemożliwym. I tu nawet małpia zręczność nie pomoże, po prostu bez "grzybków" nie da się zapanować na równoczesnym sterowaniem w pionie i poziomie. O ile jeszcze pół biedy przy lataniu Black Hawkiem, to konia z rzędem, królestwo i pół królewny temu, kto Little Birdem zestrzeli czołg z wysokości większej niż 25 metrów.

No i tego, że "drift" Pumą tudzież dachowanie Abramsem (tja, udało mi się i to) są całkowitym nieporozumieniem, którego nie wymaże nawet miła muzyczka z menu (właściwie to jedyna rzecz, jaka mi się bezsprzecznie w grze spodobała, ale to z racji mej mięty do Orientu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 02:51, Dexter_McAaron napisał:

Akurat tutaj się nie zgodzę i wezmę tego nieszczęsnego potworka (jakim OF2 się okazał)
w obronę; bowiem teraz już nie rzetelnie krytykujesz, ale bijesz jak w bęben. Model latania
akurat oddaje całkiem realia. Większość graczy chciałaby prościutkiego sterowania kursorami,
a tutaj mamy troszkę problem i zabawę w balans pomiędzy siłą ciągu a utrzymaniem kierunku.

Po ochłonięciu zasiadłem ponownie za stery śmigłowca. Muszę Ci po części racje. Czy realistyczny nie wiem. Zdziwił mnie fakt, że nie trzymając przycisku "W" helikopter zaczął opadać.

Dnia 21.11.2009 o 02:51, Dexter_McAaron napisał:

No i tego, że "drift" Pumą tudzież dachowanie Abramsem (tja, udało mi się i to) są całkowitym
nieporozumieniem, którego nie wymaże nawet miła muzyczka z menu (właściwie to jedyna
rzecz, jaka mi się bezsprzecznie w grze spodobała, ale to z racji mej mięty do Orientu).

W przypadku chińskiej terenówki wystarczyło zacząć naprawianie, a pojazd przewrócił się na koła i mogłem dalej jeździć :)
A tak przy okazji. Czy wybuchy pojazdów mogą zabić żołnierza? Wczoraj przeżyłem stojąc 2 m od wybuchającego helikoptera. Bug czy nie?
Drugie pytanie. Czy da się zginąć wysiadając z jadącego samochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 02:51, Dexter_McAaron napisał:

Model latania akurat oddaje całkiem realia. Większość graczy chciałaby prościutkiego sterowania kursorami,
a tutaj mamy troszkę problem i zabawę w balans pomiędzy siłą ciągu a utrzymaniem kierunku.

Ale czy jest lepszy czy gorszy of tego z O:F? Z tego co pamiętam w O:F latanie to była właśnie kwestia balansu kompromisu sterowaniem ciągiem i utrzymywaniem kierunku.

Dnia 21.11.2009 o 02:51, Dexter_McAaron napisał:

A zupełnie już inną sprawą jest to, że czyni to sterowanie na klawie de facto niemożliwym.
I tu nawet małpia zręczność nie pomoże, po prostu bez "grzybków" nie da się zapanować
na równoczesnym sterowaniem w pionie i poziomie.

Tylko czy to wada czy zaleta...

Dnia 21.11.2009 o 02:51, Dexter_McAaron napisał:

O ile jeszcze pół biedy przy lataniu Black Hawkiem, to konia z rzędem, królestwo i pół królewny temu, kto Little Birdem zestrzeli czołg z wysokości większej niż 25 metrów.

Śmigłowiec który nie potrafi zawisnąć i oddać celnej salwy? I to niby ma być realizm?
Tak straszysz, że boję się nawet wypróbować demo:)

Dnia 21.11.2009 o 02:51, Dexter_McAaron napisał:

No i tego, że "drift" Pumą tudzież dachowanie Abramsem (tja, udało mi się i to) są całkowitym
nieporozumieniem, którego nie wymaże nawet miła muzyczka z menu

O:F miało kilka" miłych muzyczek" (i filmików) w menu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować