Zaloguj się, aby obserwować  
FlankerD

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - będzie!!! [M]

478 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2009 o 09:39, Ecko09 napisał:

To już chyba lepiej pograć w pierwszego Flashpointa ;P

Ile można? Przechodziłem grę co najmniej 5 razy na weteranie z włączonym Super AI... To samo z dodatkiem... próbowałem grać w jakieś mody ale to już nie było to samo - jeszcze więcej bugów niż w podstawce, blokujące się misje... eee tam. Chyba, że coś mi polecisz godnego uwagi, ale kampanię z pierwszego OPF naprawdę ciężko jest przebić komukolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sugerowałbym się prezentacją z E3. Mieli 10 min chcieli pokazać bardzo dużo, aż za dużo chyba. Włączona nieśmiertelność zapobiegała śmierci graczy, którzy chcieli przetestować gierkę. Dodatkowo długa lista zmian jaką opublikowano na oficjalnym forum Codemasters''u przez Sion Lentona (post 233) świadczy o tym co nam pokazali. Poczekaj jednak na demo albo na filmik jaki opublikuje (mam nadzieję) gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 10:03, hallas napisał:

> To już chyba lepiej pograć w pierwszego Flashpointa ;P
Ile można? Przechodziłem grę co najmniej 5 razy na weteranie z włączonym Super AI...
To samo z dodatkiem... próbowałem grać w jakieś mody ale to już nie było to samo - jeszcze
więcej bugów niż w podstawce, blokujące się misje... eee tam. Chyba, że coś mi polecisz
godnego uwagi, ale kampanię z pierwszego OPF naprawdę ciężko jest przebić komukolwiek.

FDF. Najlepsza modyfikacja jaka wyszła. Z bardzo dobrą kampanią.
Proponuje także kampanię Red Dawn (tak się chyba nazywała) która dzieje się dokładnie podczas oryginalnej kampanii flashpoint, ale jako ze strony żołnierza sowieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 12:27, Darkstar181 napisał:

Proponuje także kampanię Red Dawn (tak się chyba nazywała) która dzieje się dokładnie
podczas oryginalnej kampanii flashpoint, ale jako ze strony żołnierza sowieckiego.

Red Hammer, obczajone daaawno temu. O ile pamiętam potem przyłączamy się do rebeliantów.

OPF to niezapomniane chwile - pierwszy desant na spadochronie, pierwsze zgubienie jednostki (w tej misji to naprawdę duuuży teren zwiedziłem - można spotkać wycofujących się Amerykanów, dostałem się do pierwszego punktu ewakuacji przed czasem - tego jednak twórcy gry nie przewidzieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 13:00, hallas napisał:

> Proponuje także kampanię Red Dawn (tak się chyba nazywała) która dzieje się dokładnie

> podczas oryginalnej kampanii flashpoint, ale jako ze strony żołnierza sowieckiego.

Red Hammer, obczajone daaawno temu. O ile pamiętam potem przyłączamy się do rebeliantów.

Nieeee, nie ta :P Właśnie tak myślałem że pomyślisz o tej. Była jeszcze inna, zrobiona przez fanów. Red Hammer to oficjalna kampania, wydana później przez twórców. Ta o której pisałem była nieoficjalna. Bardzo sławna, dostała nagrodę najlepszej kampanii stworzonej przez fanów w 2007 (bądź 2006) roku.
EDIT : HA ! Przypominało mi się :P PEACEMAKERS, ewentualnie Peacemaker, coś w tym stylu.

Dnia 24.07.2009 o 13:00, hallas napisał:

OPF to niezapomniane chwile - pierwszy desant na spadochronie, pierwsze zgubienie jednostki
(w tej misji to naprawdę duuuży teren zwiedziłem - można spotkać wycofujących się Amerykanów,
dostałem się do pierwszego punktu ewakuacji przed czasem - tego jednak twórcy gry nie
przewidzieli)

Ta, też pamiętam. Swoją drogą, były dwie wersje tej misji. Do drugiej można było uzyskać dostęp po wpisaniu kodu na kampanię. Misję zaczynamy wtedy z konwojem wycofującym się z wyspy. Ale kończy się tak samo jak ta pierwotna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sprzętowe:

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

OS: Windows XP (SP2)

Procesor: 2.4 GHz Intel Core2

Karta graficzna: 256 MB VRAM (Shader 3.0) GeForce 7900

Karta muzyczna: kompatybilna z DirectX 9.0c

RAM: 1GB

HDD: 8GB

DirectX 9.0c

Dual Layer DVD-ROM

SUGEROWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

OS: Windows XP (SP2)

Procesor: 2.4 GHz Intel Core2

Karta graficzna: 512 MB VRAM (Shader 3.0) GeForce 8800

Karta muzyczna: kompatybilna z DirectX 9.0c

RAM: 2GB

HDD: 8GB

DirectX 9.0c

Dual Layer DVD-ROM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 11:21, DonSzabla napisał:



Nie jest źle. Spodziewałem się mocniejszego zapotrzebowania na procek (podobnie jak ma ArmA2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 17:14, Damianuss1 napisał:

Świetnie się to prezentuje. Nie mogę się już doczekać kiedy dostanę kopię w swoje łapki,
ale ten gameplay wydaje mi się jakiś taki bardziej CoD.

Bo to jest taki CoD, tyle tylko, że w otwartym terenie i z dowodzeniem. Różnica między tym co zaprezentowano na E3 ("kucający w trawie") a Hardcore polega na wyczyszczeniu HUD. Ktoś powie - tak samo było w OPF. Odpowiadam - owszem, ale i z HUD OPF była diabelnie trudną grą od strony taktycznej (czyli jak zająć pozycje i jak atakować tak by nie zginąć a tu wystarczy kucnąć w trawie i strzelać) a HUD pozwalał na uniknięcie dwóch rzeczy - zabłądzenia w terenie i strzelania do swoich. Reszta to był drobne szczególiki bo z celownikiem na ekranie i tak nie dało się strzelać skuteczniej niż z przyłożenia (ale to zasługa zupełnie innego podejścia do zachowania broni, którą się niosło a nie miało przyklejoną do niewidzialnego wózka na zakupy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się wiele już previewów i jak na razie wszystkie, ale to wszystkie twierdziły, że gra jest bardzo trudna. Tak naprawdę nie możemy stwierdzić po tych filmikach czy kucanie w trawie i strzelanie jest bezpieczne.
Tak przy okazji. Nie OPF tylko OFP!! Operation FlashPoint!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 21:10, Rokuto napisał:

Naczytałem się wiele już previewów i jak na razie wszystkie, ale to wszystkie twierdziły,
że gra jest bardzo trudna.

CoD też jest trudny na poziomie trudności większej niż Normal, choćby ktoś znał już grę na pamięć.

Dnia 10.08.2009 o 21:10, Rokuto napisał:

Tak naprawdę nie możemy stwierdzić po tych filmikach czy kucanie
w trawie i strzelanie jest bezpieczne.

Na razie nic innego w walce nie pokazano (jeśli chodzi o elementy nie wzięte z CoD) więc czemu mam sądzić, że będzie ona wyglądała inaczej? Daj choć jeden rozsądny powód (od razu zaznaczam, że tytuł gry nim nie jest).

Jeszcze nie widziałem w żadnym filmiku, by ktoś położył się na glebie a tak jakoś wychodzi, że jest to podstawowe działanie gdy walczy się w terenie i tak było we Flashpoint - i to był realizm. Dalej - co zaznaczyłem już nie raz i nie dwa - w OFP broń się nosiło o nie miało przyklejoną do wózka - to był realizm. Dalej, było takie fajne hasło reklamowe "If you see the flash it''s already to late". Poza oczywistym odniesieniem się do broni atomowej ta maksyma miała zastosowanie w samej grze - nie raz celowałem w jakiegoś drania i zanim nacisnąłem na spust widziałem błysk wystrzału z jego broni a ułamek sekundy później dostawałem kulkę. TO był realizm.
To, że gra jest trudna (czyli często się ginie) wcale nie oznacza, że gra jest realistyczna. OFP był trudny taktycznie a nie zręcznościowo bo jak ktoś już opanował odruch kładzenia się w krzaku i naciskania V to potrafił zwyciężyc każde starcie, w którym stał na taktycznie lepszej pozycji. A jak ktoś pchał się jak głupi przed siebie... to przedostatniej misji nie przeszedł. O ile w ogóle do niej dotarł.

W OFP2:DR na razie widzę samo efekciarstwo i taktyczny CoD. Nie znaczy to, że będzie źle bo w sumie tego mi w CoD brakowało - dowodzenia i otwartego terenu, niektóre misje aż się o to prosiły. Ale nie na tym polegał OFP. Realizmu na razie nie stwierdzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragment beta testu z GOL''a:
"Tuż za wierzchołkiem wzniesienia znajduje się stacja radarowa. Nieprzyjaciel słyszał już strzały, wobec czego muszę wzmóc czujność. Nakazuję drużynie rozproszyć się, aby przy podejściu do celu uzyskać przewagę taktyczną w postaci prowadzenia ognia z kilku kierunków. Ostrożnie skradamy się, mijając szczyt pagórka. Nagle rozlega się kanonada, otrzymuję postrzał. Cofam się kilka kroków i szybko wyciągam apteczkę. Niestety, w tym samym czasie, kiedy ja próbuję zatamować krew, ginie dwóch kolegów z drużyny, a trzeci również odnosi rany."
A dalej podczas misji
"(...)Teraz droga do drugiego głównego celu stoi otworem. Problem tylko, że ponad malowniczym miasteczkiem ze stojącą w nim latarnią morską góruje dobrze obsadzone wzniesienie z obrońcami. Na dodatek w samym miasteczku stoi pojazd opancerzony. W trakcie ataku na wzgórze zostaję ranny w nogę. Szybko tamuję krwawienie, ale od tej pory moja postać porusza się z wielkim trudem. O biegu nie ma nawet mowy."
Dla mnie to brzmi dość realistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 21:37, hallas napisał:

Na razie nic innego w walce nie pokazano (jeśli chodzi o elementy nie wzięte z CoD) więc
czemu mam sądzić, że będzie ona wyglądała inaczej? Daj choć jeden rozsądny powód (od
razu zaznaczam, że tytuł gry nim nie jest).

Dać nie mogę bo oprócz gazet (wiadomo, że nie zawsze piszą prawdę) nikt ani nic nie potwierdza aby było inaczej (można jeszcze wliczyć twórców, ale wiadomo jak to z nimi jest :) ). Mam nadzieję, że trawa będzie dawała jakąkolwiek ochronę (chyba, że się zdradzisz w jakiś sposób). W OFP i w Armie (tutaj pewny nie jestem) oprócz ograniczonej dla gracza widoczności nic nie dawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli AI nie będzie widzieć przez krzaki i trawę jak w ARMA 2 to wymiany ognia na takim polu będą niezwykle emocjonujące! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować