Zaloguj się, aby obserwować  
FlankerD

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - będzie!!! [M]

478 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2009 o 22:27, hallas napisał:

To dobrze. Ja i tak bym tego nie kupił w pełnej cenie. No chyba, że cud się stanie i
gra w praniu wygląda zupełnie inaczej niż wygląda na video. W Kucających w Trawie nie
mam zamiaru grać dłużej niż pozwoli na to demo.

Też poczekam na demo. Naczytałem się zbyt dużo opinii aby wydawać 120 zł na grę, którą dostaje mierne noty od graczy. Psioczą na edytor, na grafikę ( http://www.youtube.com/watch?v=GLvmF_f7jwk), na realizm (częściej na jego brak), AI, nawet na fizykę. Szkoda bo myślałem, że od bogatszego Codemasters można więcej wymagać niż od Bohemii - nie oszukujmy się, biedniejsi są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 15:54, Rokuto napisał:

Też poczekam na demo. Naczytałem się zbyt dużo opinii aby wydawać 120 zł na grę, którą
dostaje mierne noty od graczy. Psioczą na edytor, na grafikę ( http://www.youtube.com/watch?v=GLvmF_f7jwk),
na realizm (częściej na jego brak), AI, nawet na fizykę. Szkoda bo myślałem, że od bogatszego
Codemasters można więcej wymagać niż od Bohemii - nie oszukujmy się, biedniejsi są.

Nie da się ukryć i to widać po obu grach. W Bohemia brakuje też kogoś, kto chwyciłby cały team za ryje i sprawił, że gra stała by się bardziej grywalna bo jest w niej cała masa poronionych pomysłów nie wspominając od błędach. Ech.... Operation Flashpoint był tylko jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się porobiło, naprawdę, właśnie przeglądałem sobie fora te polskie i te zza oceanu tylko po to by poznać opinię graczy dotyczącą tegoż tytułu.
No i muszę powiedzieć, że jak to bywa w przypadku "hypniętych" tytułów to co mówią recenzenci mija się z tym co mówią o danej grze gracze.
Pierwszy szok na dzień dobry ze Stanów, nie wiem czemu ale ludzie tam zachwycają się fantastyczną AI komputerowego gracza, że niby bystrzy są etc, cóż coś mi się wydaje że ich własna I nie stoi na zbyt wysokim poziomie.
Czytam także mini recenzje graczy naszych ziomków, i trzeba przyznać, że nie jest zbyt optymistycznie, gra podobno jest wielkim kroczącym gniotem, który z symulacją ma niewiele wspólnego, cóz w tej sytuacji cieszę się, że wstrzymałem się z zakupem, C nieźle zareklamowało swój produkt, miał być tort a wyszła figa i to bez maku.

Z jednego z polskich forów zaczerpnąłem to oto stwierdzenie
MichelCat "Wracam do ArmA 2 i szczerze nie polecam owego Flashpointa, chyba że ktos chce miec to tylko na półce lub lubi produkty warte 14.90 sprzedawane za 139.90 - 90 zł płacicie za usmiech prezesa i dajecie mu na paliwo do Maybacha."

Pogram w demo a grę pewnie kupię jak będzie warta 14.90 - teraz tylko czekać na to, aż cena tej gry w najbliższym czasie poleci na łeb na szyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 20:22, Malcollm napisał:

No i muszę powiedzieć, że jak to bywa w przypadku "hypniętych" tytułów to co mówią recenzenci
mija się z tym co mówią o danej grze gracze.

Po co czytasz recenzje "profesjonalistów"? W branży panują dwie niepisane zasady: "nie pisze się negatywnych zapowiedzi" oraz "nie pisze się negatywnych recenzji". Recenzja gry komputerowej stała się obiektywna tz. bierze pod uwagę wysiłki producenta/wydawcy ("przecież się napracowali", "przecież tyle wydali na reklamę"). Akcje z tym, że prosi się recenzentów o niepublikowanie recenzji z oceną niższą niż 80% przez jakiś czas, czy wychodzące na jaw warunki pisania recenzji niektórych tytułów (teren producenta, materiały przekazane przez producenta, selekcja materiałów zebranych z gry wykonywana przez producenta) ty tylko takie pojedyncze znaki tego co dzieje się w kuluarach branży. Jedynie recenzje osób niezależnych są coś warte. Takich osób, które nie mają żadnego interesu w chwaleniu czegoś co na pochwałę nie zasługuje, które jeszcze patrzą na produkcje swoimi oczyma a nie poprzez obietnice i reklamy.

Dnia 08.10.2009 o 20:22, Malcollm napisał:

Pierwszy szok na dzień dobry ze Stanów, nie wiem czemu ale ludzie tam zachwycają się
fantastyczną AI komputerowego gracza, że niby bystrzy są etc, cóż coś mi się wydaje że
ich własna I nie stoi na zbyt wysokim poziomie.

Chyba Operation Flashpoint Pierwszy i Jedyny nie miał zbyt wielu odbiorców w USA więc nie mają porównania. Na bezrybiu i rak ryba.

Dnia 08.10.2009 o 20:22, Malcollm napisał:

Czytam także mini recenzje graczy naszych ziomków, i trzeba przyznać, że nie jest zbyt
optymistycznie, gra podobno jest wielkim kroczącym gniotem, który z symulacją ma niewiele
wspólnego, cóz w tej sytuacji cieszę się, że wstrzymałem się z zakupem, C nieźle zareklamowało
swój produkt, miał być tort a wyszła figa i to bez maku.

Jak większość współczesnych tytułów. Ktoś się jeszcze oszukuje?

Dnia 08.10.2009 o 20:22, Malcollm napisał:

Pogram w demo a grę pewnie kupię jak będzie warta 14.90 - teraz tylko czekać na to, aż
cena tej gry w najbliższym czasie poleci na łeb na szyję

Nie poleci, bo na konsolach ludzie to łykną bez popitki i będzie umiarkowany hit - tak przewiduję. Możliwe natomiast, że u nas gra szybko zacznie zaliczać tańsze serie w wersji na PC jeśli nie będzie się dobrze sprzedawać.

A tak poza tym: przecież gra nie może być jednocześnie prosta i złożona. Nie może być jednocześnie kierowana do hardcoreowych weteranów poprzedniej części i do casuali czyli typowego gracza czasów współczesnych - na pewno nie z podejściem "najniższy poziom trudności od najwyższego różni się HUD-em".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wydawanie tej gry na PC w takim stanie w jakim jest to tak jakby splunąć w twarz wszystkim PCtowcom...
JAK MOŻNA WYDAĆ GRE GŁÓWNIE POD MULTI BEZ DEDYKOWANYCH SERWERÓW ?!.
To chyba druga taka kpina od czasów F.E.A.R 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja to?
Widać, że gra była robiona bardziej pod konsole, widziałeś kiedyś na konsoli w multiplayerze dedykowane serwery..?
Musimy się z tym pogodzić, gracz PC-towy stoi o wiele niżej niż gracz Konsolowy dlatego też dostajemy takie pomyjki ze stołu.
Ten multiplayer bardziej mi przypomina żywcem przeniesiony z konsoli niż porządny multi dla Blaszaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 21:59, Malcollm napisał:

Widać, że gra była robiona bardziej pod konsole, widziałeś kiedyś na konsoli w multiplayerze dedykowane serwery..?


CoD4, Section 8, CoD5 (po paru miesiącach)... cos jeszcze pewnie jest ale akurat teraz nie przychodzi mi do głowy :).

Chodzi o to ze twórcy narzekają na piractwo i niską sprzedaż na PC ale jak coś ma się sprzedawać, gdy przejdziemy to raz i się nudzi a do tego jest często zero wsparcia ze strony twórców ? Taki PROTOTYPE - do dzisiaj nie ma ANI jednego patcha a oficjalne forum zalewają problemy z grą. Druga sprawa, że ta gra nie ma wcale cieni na budynkach na kartach ATI co już zupełnie ją u mnie dyskwalifikuje.

Jeśli Modern Warfare 2 wyjdzie bez dedyków na PC to mam nadzieje, że nikt nie kupi tego bubla - ale pewnie się myle - znajdzie się ktoś kto pójdzie z wypiekami na twarzy, wyłoży 120zł przejdzie single i będzie się podniecał jaka ta gra jest "faaajna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 22:17, trexik napisał:

Chodzi o to ze twórcy narzekają na piractwo i niską sprzedaż na PC

Nie rozumiem przecież gry konsolowe też można spiracić a konsole przerobić więc to chyba nie jest powód.
Pozatym wydaje mi się że do konsol przyciąga ludzi bardziej bo łatwiejsze w obsłudze i nie wyskakują błędy:)

>ale jak coś ma się

Dnia 08.10.2009 o 22:17, trexik napisał:

sprzedawać, gdy przejdziemy to raz i się nudzi a do tego jest często zero wsparcia ze
strony twórców ? Taki PROTOTYPE - do dzisiaj nie ma ANI jednego patcha a oficjalne forum
zalewają problemy z grą.

Właśnie o to chodzi że każdy ma inny sprzęt PC a konsole maja zawsze to samo w środku więc wiedzą pod co robią grę.

>Druga sprawa, że ta gra nie ma wcale cieni na budynkach na kartach

Dnia 08.10.2009 o 22:17, trexik napisał:

ATI co już zupełnie ją u mnie dyskwalifikuje.

No właśnie i kolejny problem cienie na konsolach są znacznie gorsze i nie chce się im dorabiać pod pieca.

Dnia 08.10.2009 o 22:17, trexik napisał:


Jeśli Modern Warfare 2 wyjdzie bez dedyków na PC to mam nadzieje, że nikt nie kupi tego
bubla - ale pewnie się myle - znajdzie się ktoś kto pójdzie z wypiekami na twarzy, wyłoży
120zł przejdzie single i będzie się podniecał jaka ta gra jest "faaajna".

Nie każdy jest tak wymagający jak ty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 21:03, trexik napisał:

Jak dla mnie wydawanie tej gry na PC w takim stanie w jakim jest to tak jakby splunąć
w twarz wszystkim PCtowcom...
JAK MOŻNA WYDAĆ GRE GŁÓWNIE POD MULTI BEZ DEDYKOWANYCH SERWERÓW ?!.
To chyba druga taka kpina od czasów F.E.A.R 2...

dodaj do tego GFWL!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest niezła... ale to nie to co jedyneczka. Klimat w jedynce zdecydowanie lepszy, wg. wszystko tam było dobre. Sentyment pozostaje, łza się w oku kręci, a takich gier już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt:
DualCore AMD Athlon 64 X2, 1900 MHz (9.5 x 200) 3600+
Pamięć fizyczna - 1536 MB
NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

Zacznijmy od tego, że gra o dziwo chodzi jak złoto na moim szaleństwie. Gram sobie płynnie na średnich (na wysokich lekko przycina miejscami, ale w takiej grze nie mogę sobie na to pozwolić) w rozdzielczości 800x600.

Sama gra to już nie to samo co pierwszy OFP i można to odczuć już po kilku minutach w pierwszej misji. Ogólnie rewelacji nie ma, ale według mnie gra jest naprawdę dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w grze zmienia się język bo grę dostałem od wujka z zagranicy i mam po angielsku a spolszczenie jakieś znalazłem i nic się nie zmieniło :( , może trzeba gdzieś zmienić , tylko nie wiem gdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 16:45, Shiraco napisał:

Jak w grze zmienia się język bo grę dostałem od wujka z zagranicy (...)


xD ile razy juz to slyszalem ^^

Damanuss1

btw. gra naprawde jest tak dobrze zoptymalizowana? ile masz srednio fps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 22:31, Zauri napisał:

btw. gra naprawde jest tak dobrze zoptymalizowana? ile masz srednio fps?

Nie wiem. Jak to sprawdzić? W każdym razie chodzi płynnie i wygląda bardzo ładnie. Czasami zwalniało lekko przy większych zadymach, ale wystarczyło, że wyłączyłem AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować