Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Neverwinter Nights 2 - premiera w piątek!

382 postów w tym temacie

ten pakiet podstawowy to :
Płyta główna MSI K9N Neo-F nForce 550 s.AM2 PCI-E
Procesor Sempron 64 2800+ Manila AM2 BOX
Pamięć DDR2 1GB PC2-4200 533Mhz
Dysk Seagate ST380811AS 80GB SATA-II
Karta Graficzna Gigabyte X1600Pro 256MB 128 PCI-E DDR2
Obudowa Midi ATX Tracer TRO-222 Snake 4Life 400
Odtwarzacz DVD LiteOn DVDRW+- SHM-165P6S OEM Black
Zasilacz z obudową
Zakładając, że mamy klawiature, mysz, oprogramowanie, monitor itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:09, Frsh napisał:

Ja jestem za utrzymaniem nomenklatury z DnD. Dlatego powinno być "ZR" zamiast "ZRĘ" (patrz
-> karta postaci DnD ), a z kolei Wytrwałość jest dobrze. Zamiast Mądrość powinna być Roztropność....
Hym, co jeszcze... Acha, idiotyczny podział (prowadzący do mylenia sie graczy) na CzaroDZIEJA
i CzaroWNIKA... Już lepszy jest DnDowski Zaklinacz.


HeHe...dobre mnie się czaroWNIK kojarzy tylko z reklamą pewnego kleju xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wytlumaczenie:) ale sorki-nie kapuje co jest atrakcyjnego wofercie tej gazety-jesli chodzi o zakup kompa? Moze mi ktos wytlumaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:10, Paladynka napisał:

Eeeh, to dar jakiś czy co. Może to wpływ grania paladynami (patrz ksywka) :D :D


Hmmm. Ciekawe spostrzeżenie, bo ja jestem niecierpliwy, a zwykle gram wojownikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:09, Frsh napisał:

Ja jestem za utrzymaniem nomenklatury z DnD. Dlatego powinno być "ZR" zamiast "ZRĘ" (patrz
-> karta postaci DnD ), a z kolei Wytrwałość jest dobrze. Zamiast Mądrość powinna być Roztropność....
Hym, co jeszcze... Acha, idiotyczny podział (prowadzący do mylenia sie graczy) na CzaroDZIEJA
i CzaroWNIKA... Już lepszy jest DnDowski Zaklinacz.


Daj spokuj tłumaczenie ISY to jakas FARSA... własnie Mądrość powinna byc od samego poczatku, a nie Roztropnosc... wiele tłumaczen ISY w D&D PL jest po prostu smieszna...

Dlatego dosc sie zdziwiłem jak CDP zmienił swoje tłumaczenia, ktore były nam znane z czasów Pierwszego BG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:14, Toszka napisał:

dzieki za wytlumaczenie:) ale sorki-nie kapuje co jest atrakcyjnego wofercie tej gazety-jesli
chodzi o zakup kompa? Moze mi ktos wytlumaczy?

W 2 ostatnich numerach podawane są przykładowe zestawy komputerowe z rozróżnieniem na długość "przydatności do spożycia", czyli jak długo będą pozwalały nam na granie w najnowsze gry, oraz "grubość" portfela ewentualnego nabywcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie mam do napisu Awansuj na następny poziom, przecież bardzo podobnie było w NWN1. Ale te skróty atrybutów... jakby nie mogli ich żywcem zerżnąć z karty postaci DnD. No cóż mam chociaż nadzieję, że moje siły natury wynagrodzą te pokaleczone (niektóre) nazwy. I nie uważam tłumaczeń ISY za śmieszne. Nie no fakt zdarzają się wpadki, ale nikt nie jest doskonały, a roztropność bardziej pasuje niż mądrość i tyle. Tymczasem muszę powrócić do gaju druidów. Wiecie natura wzywa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Night Elf -> tłumaczenie ISY to porażka, to fakt. Tyle, że idiotyzmem jest tworzenie tłumaczenia gry, które nie zgadza się z tłumaczeniem systemu na którym jest oparta. Inaczej sami nie będziemy wiedzieli jak co nazywać, a tłumaczenie z gry na system, albo odzwyczajanie się od słownictwa papierowego byłoby trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do roztropności i mądrości - oba są do bani. Ale mądrość akurat bardziej. Nie będę przytaczał znaczenia cechy, ale już bardzie chyba jednak pasuje roztropność albo rozwaga...

Tłumaczeni>A< ISY są momentami śmieszne, o ile DnD da się jeszcze jakoś używać, to książki autorów zagranicznych tłumaczone są tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:26, Toszka napisał:

Acha-dziekuje za info:)


Jesteś na forum od niedawna, więc przydatna rada na przyszłość: gdy chcesz komuś odpowiedzieć, nawiązać do czyjejś wypowiedzi, a szczególnie dopytać się o coś, naciśnij przycisk: "Odpowiedz" pod swoim awatarem. Często bowiem zdarza się, że zanim skończysz pisać posta na forum pojawi się kilka następnych i pytany przez ciebie forumowicz nie wie, że jego właśnie o coś pytasz. A poza tym bardziej prawdopodobne jest (także z psychologicznego punktu widzenia), że na twój post odpowie osoba bezpośrednio pytana. Często odpowiedzą ci inni chętni do pomocy forumowicze, ale nie jest tak zawsze.
Pozdrawiam i życzę miłego forumowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:31, Toszka napisał:

Tak na marginesie - Paladynko od kiedy grasz w NWN?


Od dnia ukazania, o kurcze, to już cztery lata. I jeszcze mi się nie znudziło, to pewnie też przez te multum modów w necie, ale pewnie nie tylko, to poprostu gra w dechę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Heja Wszystkim Niecierpliwie Wyczekującym NWN2 i nie tylko!:)

Przepraszam za brak bardziej precyzyjnych informacji z naszej strony. Powód jest prosty, jak łatwo wywnioskować z czestotliwości "tygodni z..." (jeden po drugim) oraz z ilości gier jakie wydajemy w tych dniach jesteśmy "troszkę" obciążeni pracą. Jest to szczyt szczytów sezonu wydawniczego i posiłki w postaci nowych osób udaje się ściągnać zdecydowanie za wolno.

Niemniej premiera NWN2, projektu naprawdę gigantycznego, mozna powiedzieć, jest już zapięta na ostatni guzik. A projekt jest gigantyczny lokalizacyjnie, tekstu jest więcej niż Tormencie, czy Morku(!). Jest też gigantyczny wydawniczo: polskie wydania gry to 38 różnych elementów graficznych - jest to rekord skomplikowania jak na jedną grę, we wszystkich edycjach premierowych Homm5 było ich 24!

Premiera jest już przygotowana. Nie oznacza to, że wszystko poszło gładko. Wszystko wskazuje na to, że stopień skomplikowania polskich wydań spowoduje, że produkcja i konfekcjonowanie będzie trwało trochę dłużej niż planowaliśmy. Jak zwykle oczywiście, pierwsze gotowe pudelka będą od razu pakowane i przygotowywane dla osób zamawiających grę w preorderze tak aby dostały je najwcześniej jak to tylko możliwe. Sam nie znam dokładnie harmonogramu pakowania i wysyłek, ale poproszę aby jutro ktoś z gram dał trochę informacji jaka jest sytuacja na froncie...

A na naszym froncie cedepowym, to po NWN2 będzie trochę ciszej i będzie więcej czasu aby sypnąć Wam trochę informacji z pierwszej ręki. Więc spodziewajcie się więcej niebieskich wkrótce, jednak proszę o litość, gdyż nasze zastępy są mocno wycieńczone walką aby tych kilkadziesiąt premier i reedycji ukazało się w ciągu ostatnich 2 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm łatwe do zrozumienia. Przełom Listopad/Grudzień zawsze był obfity w premiery.

Jednak można się dowiedzieć jednej rzeczy? Kiedy zamierzacie wysyłać pierwsze paczki? I co najpierw idzie, zwykła czy EK? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować