Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Neverwinter Nights 2 - premiera w piątek!

382 postów w tym temacie

Acha, właśnie sobie przypomniałem jak wygląda technicznie w Aurorze sprawa klas/wiary itp. - można w tekst wplatać tagi w rodzaju rasy, klasy itp., a także ustawić tylko fragmenty dialogów jako zależne od w/w czynników... Tak było w NWN1, w 2 pewnie też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 22:17, Mike napisał:

Ilość tekstu wynika głównie z długości i rozbudowania fabuły single playerowej, która jest
najbardziej złożoną fabułą w historii erpegów (a na pewno większą niż w BG2, Morrku czy Tormencie).


jezu jak się cieszę!!!
czyli powrót do korzeni, bo NWN 1, jeśli chodzi o singiel, było krokiem wstecz w porównaniu z poprzednimi erpegami. potem dodatki trochę ratowały sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurierzy dostaną większej od telefonów niezadowolonych graczy czekających na przesyłkę dochodzącą w ręce kuriera :) I będącą tam parę godzin, jeśli nie więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alergii to masterlink dostal juz dawno, ale na chec do pracy... u nich rozwozenie paczek zaczyna sie o 11a konczy o 18 (to info z samego masterlinka bo ich w sobote ostro opieprzalem) przy czym w ostatnia sobote wolne mieli (ale nie wiem czy to wyjatek czy regula)... tak przynajmniej pracuje kurierka ktora za gdynie odpowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 22:23, jaceloth napisał:

> Ilość tekstu wynika głównie z długości i rozbudowania fabuły single playerowej, która
jest
> najbardziej złożoną fabułą w historii erpegów (a na pewno większą niż w BG2, Morrku czy
Tormencie).

jezu jak się cieszę!!!
czyli powrót do korzeni, bo NWN 1, jeśli chodzi o singiel, było krokiem wstecz w porównaniu
z poprzednimi erpegami. potem dodatki trochę ratowały sprawę.

HotU ratowało sprawę fabuły?! ;O Denniejszego singla niż w NWN1 + dodatki nie widziałem żadnej innej "wysokobudżetowej" produkcji RPG... W tydzień po premierze można było ściągnąć za darmo lepsze mody... I mam pewne obawy, że dla ludzi "w temacie" DnD i FR fabuła dwójki może okazać się schematyczna i do bólu sztampowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 20:33, Toszka napisał:

A ja nastepna gre zamowie sobie w byle jakim sklepie w moim miescie i sprzedawca NA PEWNO mi
ja zalatwi, malo tego, powiadomi mnie ze gra juz doszla i nie bedzie mi niczego obiecywal na
wyrost. Pierwszy raz zamowilam w CDP i niestety ostatni, To niesolidna firma, ktora nie liczy
sie z klientami. Gdyby bylo inaczej-pojawiloby sie gdzies slowo PRZEPRASZAM. Jak do tej pory
ani nie usluszalam ani nie przeczytalam takiego slowa-i o to mam najwiekszy zal, bo komplikacje
jestem w stanie zrozumiec ale lekcewazenia klientow czyli ludzi -juz nie.


Eh takie marudzenie, powiem Ci jedno, nikt na pewno w firmie nie ma czasu sprawdzac kazdej wypowiedzi. To jest nie realne, zrozum jak bede mogli to odpowiedza. Ja juz sie do tego daaaawno przyzwyczailem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 22:14, oskito napisał:

Nie mam strasznie złego zdania o kupowaniu gier w gram.pl, ale prawdą jest, że mogłoby być
lepiej...


No nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej:) Znamy tą prawdę naprawdę dobrze (a moglibyśmy pewnie i lepiej;) i NIGDY nie ustaniemy w wysiłkach aby działać coraz sprawniej. Inaczej biada nam...

Dnia 05.12.2006 o 22:14, oskito napisał:

A tu zonk. Premiera przełożona. Może niedokładnie czytam newsy... Heh...


No nad sposobami komunikacji na pewno musimy jeszcze popracować. Z jednej strony planujemy inny sposób komunikowania dat premier, czyli do momentu 110% potwierdzenia daty, będziemy jasno uprzedzać, że data premiery może jeszcze ulec zmiania. Pomoże to bardziej z rezerwą podejść do planów grania w bardzo określone dni (np. urodziny, święto zmarłych itp;)

Z drugiej strony jak tylko kurz jesiennej bitwy opadnie będziemy myśleć jak udoskonalić preorder i komunikację z nim związaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 05.12.2006 o 22:23, jaceloth napisał:

czyli powrót do korzeni, bo NWN 1, jeśli chodzi o singiel, było krokiem wstecz w porównaniu
z poprzednimi erpegami. potem dodatki trochę ratowały sprawę.



Dokładnie takie opienie miało bardzo dużo graczy i z tego co wiem autorzy ogromnie wzięli sobie do serca, że w w dwójce muszą ten element wykonać na naprawdę dobrym poziomie. I tym razem kampania single jest erpegiem pełną gembą:) Zreszta mozna poczytac o tym w najnowszym CDA.

Co więcej, z tego co się orientuje akcja rozgrywa się na wybrzeżu mieczy, i aż mnie łapki świerzbią oby odwiedzić okolice znane z baldurów:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po prostu dodatki były pod względem fabularnym (wreszcie nasi towarzysze byli z krwi i kości) lepsze niż beznadziejna podstawka.choć i tak o lata świetlne za tormentem.
no wiesz, trudno porównywać papierowe RPG z komputerowym. jeśli ktoś siada do kompa z takimi samymi oczekiwaniami jak do sesji RPG to chyba sie pomylił. to się nie da zrobić.
a jaka będzie fabuła NWN2 jestem ciekaw . oby ciekawa,bo chyba nie tworzyli ją byle idioci (obisidian)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 20:33, Toszka napisał:

A ja nastepna gre zamowie sobie w byle jakim sklepie w moim miescie i sprzedawca NA PEWNO mi
ja zalatwi, malo tego, powiadomi mnie ze gra juz doszla i nie bedzie mi niczego obiecywal na
wyrost. Pierwszy raz zamowilam w CDP i niestety ostatni, To niesolidna firma, ktora nie liczy
sie z klientami. Gdyby bylo inaczej-pojawiloby sie gdzies slowo PRZEPRASZAM. Jak do tej pory
ani nie usluszalam ani nie przeczytalam takiego slowa-i o to mam najwiekszy zal, bo komplikacje
jestem w stanie zrozumiec ale lekcewazenia klientow czyli ludzi -juz nie.


Mam nadzieję, że jeszcze uda się Ciebie do nas przekonać, gdyż naprawdę niesolidną firmą nie jesteśmy. Oczywiście nie znaczy to że jesteśmy idealni. Ale nie myli się tylko ten co nic nie robi.

A co do słowa przepraszam, to pada ono i to ostatnio całkiem często. Niestety zbyt często. Zarówno tu na forum, jak i w listach bezpośrednio wysyłanych do klientów. I jeśli w przypadku NWN2 będziemy mieli za co przepraszać, to na pewno to uczynimy - nie boimy się przyznawać do błędów i za nie przepraszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze w koncu ktos sie odezwal, rozjuszony tlum ucichnie torche ;-)

Co do twoich wypowiedzi, jest prawdopodobienstwo ze nie wszyscy otrzymaja EK na czas bo sie nie wyrobicie z pakowaniem ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko, bo rozbudowana fabuła niezawsze idzie w parze z jej długością. Np. w BG2 mogliśmy grać chya z 200h przy przejściu całej gry; jak będzie w NWN? Czytałem, że jest to ok 50h gry :| czyli można ją przejść w zaledwie dwa dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 22:36, heyboy napisał:

Powtórzę swoje pytanie o pudełko EK. Jest kartonowe czy porządne (gothicowe)? Mike wiesz coś
na ten temat?


Niestety nic nie wiem na ten temat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>znane z baldurów:)))

... i 3 milionów opowiadań, powieści, przygód do DnD... Aż się boje czy w tym małym regionie znajdzie się jeszcze jakieś miejsce na widok którego nie powiemy "o, znowu ten jar, ostatnio zabiłem tu banshee". Świat FR jest tak ogromny, że można by "wrzucić" NWNa 2 gdzieś indzej... Np. na południe, do Calimshanu i dzikich dżungli Chult, do Lantanu słynącego ze swoich mechanicznych cudactw... Do Thay, Rashmenu... Do Nowego Świata... Można też sięgnąć wstecz, do czasów Latających Miast Netherilu... Możliwości jest na prawdę bardzo dużo... Ale nie, musimy upierać się przy Wybrzeżu Mieczy, Waterdeep i Dolinie Lodowego Wichru. Dodajmy do historii drowy i sukces gwarantowany... ECH! *wielkie, ostentacyjne westchnienie*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 22:39, Mike napisał:

Niestety nic nie wiem na ten temat :(


Trudno. Widzę, że trzeba poczekać na wizualizację. Nie ma innej rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 22:41, heyboy napisał:

> Niestety nic nie wiem na ten temat :(

Trudno. Widzę, że trzeba poczekać na wizualizację. Nie ma innej rady :)

"Całość zostanie zapakowana w pudełko stylizowane na magiczną, skórzaną księgę różne w zależności od wersji. "
O ile mnie czytanie ze zrozumieniem nie zawodzi, to to na pewno nie będzie takie opakowanie jak Gothicowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować