• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

CDP okrada i oszukuje graczy Heroes V !!! - reaktywacja

Pytanie

Witajcie :)

Oto kolejny moj post odnoszacy sie do podejscia CDP do nas graczy - osob dzieki ktorym ta firma istnieje na rynku. Nigdy nie zrozumiem dlaczego nas graczy traktuje sie jak chomiki ktore beda pedzic przed siebie w koleczku i produkowac zyski.

CDP wygralo przetarg na wydanie gry Heroes V w Polsce. Gra ta jako jedna z najwiekszych i najbardziej oczekiwanych w tym roku zostala wrecz po mistrzowsku zabugowana przez zespol odpowiedzialny za jej wydanie na terenie naszego kraju. Osoby ktore sa odpowiedzialne za wydanie heroes 5 zasluguja na 24 godzinna kuracje swoim produktem w otoczeniujekami potepionych (graczy) wyjacych - Profesjonalna Polska Wersja Jezykowa.

CDP wydalo dodatek do gry Heroes V. Zlamalo konwencje spolszczajac tytul na pudelku (niech im bedzie to ich prawo), nie zrobili pudelka tloczonego (chociaz z tloczeniami mozna sie spotkac nawet na pudelkach z mydlem). to im moge wybaczyc - ich prawo do wizerunku gry

Niestety - BRAK PROFESJONALIZMU ludzi odpowiedzialnych za projekt heroes v pl siega zenitu. Oto w nowym dodatku dostajemy jeszcze wiecej bledow niz w wersji podstawowej, ba poprawione juz bledy (w szczegolnosci teksty angielskie) zostaly po raz kolejny po mistrzowsku popsute a niektore nawet nie przetlumaczone (caly dzial biografia bohaterow). Powrocil nawet slawetny blad z wersji 1.0 "Czy chcesz opuscić grę?"

Rozumiem drogie CDP ze macie nas graczy w nosie odkad wplacilismy wam pieniadze - jednak takie podejscie prowadzi do jednego. Zamiast placic 60 zl za gre ktora jest w polowie po angielsku wiekszosc graczy pojdzie i kupi ta sama gre za 10 zl od pirata badz sciagnie ja z netu. Rozumiem tez ze takim postepowaniem robicie wszystko by zmniejszyc zyski UBI/Nival w Polsce wynikajace ze sprzedazy gry Heroes V i dodatku

CDP - JESTESCIE BEZCZELNI SPRZEDAJAC NAM GRACZOM WERSJE BETA PRODUKTU I ZADACIE ZAPLAtY ZA NIEGO PELNEJ CENY.

Zastanawia mnie fakt dlaczego tak duza firma jak CDP pozwala sobie na zatrudnianie takich osob nieodpowiedzialnych i nie potrafiacych wykonywac swojej pracy i niszczacych reputacje firmy. Jest to dla mnie absolutnie nie zrozumiale - przeciez potraficie wydawac gry bardzo dobrze (vide medival 2, gothic 3 czy kompania braci) a do projektu heroes 5 odeslaliscie najgorszych pracownikow jakich tylko posiadacie.

My gracze wykonalismy za was prace - stworzylismy nieoficjalna poprawke ktora zmienilismy 1762 pliki tekstowe i poprawilismy niezliczone linijki tekstu (ponad pol mega tekstu) - dla nas graczy... by gralo sie przyjemniej... dlaczego Wy drogie CDP musieliscie zniszczyc nasza prace wydajac ten dodatek rekoma osob ktore nigdy nie powinny pracowac w branzy gier komputerowych kiedy ich kwalifikacje nie zadowolilyby nawet osob trudniacych sie rozdawaniem ulotek?

Projekt Heroes V jest sztandarowym przykladem jak NIE NALEZY wydawac gier po polsku. Ten projekt pokazuje jakich ludzi NIE WOLNO zatrudniac w firmie wydajacej gry komputerowe. Ten projekt pokazuje ze wydanie gry Heroes V przeroslo ekipe CDP...

Zapewne nikt z "niebieskich" sie nie wypowie tutaj a mnostwo klakierow bedzie chcialo mnie zjesc... ba :) moze i degrada zalicze... ale to nie wazne... - jak widac degrada juz dostalem :) czekam na "niebieskich"

wazne jest by gracze dowiedzieli sie ze CDP nabilo ich w butelke sprzedajac najpierw gre Heroes V a nastepnie wydajac do tej gry dodatek Kuznia Przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

213 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:27, skubsa napisał:

>
Zapomniałem właśnie o intrze...tzn o braku intra :/

akurat ten zarzut jest nie na miejscu - nie mogli przeciez dorobic intra ktorego nie bylo?

@Sigil - ? w medievalu sa bledy? mawet jezeli to nie tak tragiczne jak w h5 i nie byly jeszcze tak dlugo olewane (bo jak inaczej to nazwac)

Jezeli maja problem z UBI - niech maja go z UBI ale nie z graczami ktorzy w tej chwili na tym cierpia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:31, morthi napisał:

Klakier to osoba wynajęta do bicia braw.. mysle ze wiecej nie musze juz wyjasniac


Dziekuje, za wyjasnienie. Calkowicie twojego podejscia do sprawy CDP nie popieram, ale to juz moja wlasna opinia i nie chce sie wdawac w dyskusje nad nia, ale niestety kilku klakierow na forum sie znajdzie, glownie typow co kupia jedna gre i sa zadowoleni i nie przejmuja sie problemami z innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.12.2006 o 22:31, michal19 napisał:

Wracamy znowu do kwalifikacjii ludzi których nie znasz? Równie dobrze mogę o tobie powiedzieć
że jesteś studentem informatyki na SGGW i wydaje ci się że z ciebie hackier i mega informatyk.
Nie wiem jak jest, więc się nie odzywam, wiem tylko tyle co mogę wyczytać w twoich postach,
a niestety raczej nie jest to dla ciebie korzystne.

Dla mnie grupa ludzi która dokonała polonizacj HeroesV oraz dodatku mogłaby być nawet fizykami termojądrowymi...mam to w d... desce.
Schrzanili polonizacje obu gier i basta. Jak śmią wydawać grę z "profesjonalną,pełną wersją językową"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:31, morthi napisał:

Klakier to osoba wynajęta do bicia braw.. mysle ze wiecej nie musze juz wyjasniac


No dobrze, już myślałem że nie wiesz co piszesz. A więc sugerujesz że CDP płaci ludziom na forum za to że mówią o CDP same najlepsze rzeczy? :D Dobre...

A nawiasem to odwołujesz się do broni pewnej partii politycznej, bo to co napisałeś sugeruje że wszyscy którzy nie zgadzają się z twoją ostro przesadzoną opinią są "klakierami"? Może jeszcze nazwij ich jakoś w stylu "CDProjektuchy" albo coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja w samym HoMM V jakichś większych błędów nie zobaczyłem... Ale może się nie znam, więc się nie wypowiem i nie opowiem za żadną ze stron. Gra i wydanie mi się podobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:31, michal19 napisał:

No proszę, czyżby wspaniały morthi - poszukiwacz pirackich plików na pulpitach forumowiczów
sam zniżyłby siędo poziomu kupowania pirata? A czyżby piraci mieli lepsze spolszczenie? To
może wypadałoby podać do CDP namiar na nich, w celach zatrudnienia w dziale lokalizacji?


widocznie nie zauwazyles mojej kolekcji heroes jak i tego ze jestem jednym z glownych tworcow nieoficjalnego patcha do heroes v

Dnia 07.12.2006 o 22:31, michal19 napisał:

Wersje beta? Wiesz ilu graczy dałoby wielkie pieniądze za wersje beta swoich wyczekiwanych
tytułów? Poza tym masz jakiś dowód na to żę jest to wersja beta? Nie no, trudno oczekiwać tego
od ciebie, ale byłbyś łaskaw nie wkładać ludziom kitu?


skoro w finalnej wersji gry oznaczonej plakietka "Profesjonalna wersja jezykowa" mamy doczynienia z ogromna iloscia nieprzetlumaczonych tekstow angielskich to znaczy ze to jest wersja beta (no chyba ze chcesz mi wmowic ze wlasnie taka jest wersja finalna)

Dnia 07.12.2006 o 22:31, michal19 napisał:

Wiesz że to bardzo nieładnie oceniać ludzi których w życiu nie widziałeś? Założe się że każdy
z pracowników CDP ma wielokrotnie wyższe kwalifikacje od twoich, więc takie teksty są bardzo
nie na miejscu, i świadczą tylko o tobie.


oceniam ich po efekcie ich pracy czyli tym co trzymam w reku - grze heroes v pl jak i dodatku

Dnia 07.12.2006 o 22:31, michal19 napisał:

Hmm, nikt tu niczego nie niszczył, nie przypominam sobie żadnych bombowych przesyłek o których
byłaby mowa w wiadomościach :P


to zajrzyj prosze sobie do plikow jezykowych i zobacz co w nich znajdziesz... to sa wlasnie te bombowe przesylki od cdp dla graczy

Dnia 07.12.2006 o 22:31, michal19 napisał:

Wracamy znowu do kwalifikacjii ludzi których nie znasz? Równie dobrze mogę o tobie powiedzieć
że jesteś studentem informatyki na SGGW i wydaje ci się że z ciebie hackier i mega informatyk.
Nie wiem jak jest, więc się nie odzywam, wiem tylko tyle co mogę wyczytać w twoich postach,
a niestety raczej nie jest to dla ciebie korzystne.


oceniam ich po efekcie ich pracy czyli tym co trzymam w reku - grze heroes v pl jak i dodatku

Dnia 07.12.2006 o 22:31, michal19 napisał:

Twój post pokazuje, kogo nie powinno się nigdzie zatrudniać... :D


z takim zespolem z cdp jak ten pracujacy przy heroes v nie chcialbym nigdy pracowac

Dnia 07.12.2006 o 22:31, michal19 napisał:

Myśle że niebiescy nie będą chcieli tu wchodzić - w końcu twoje kwalifikacje przerastają ich,
no bo przecież oni się nie nadają. (Jakbyś się nie zorientował - to twoje słowa)


jakbys nie wiedzial to "niebiescy" juz dawno napisalize sie nie beda wypowiadac w moich tematach ani nie beda odpisywac na moje posty

Dnia 07.12.2006 o 22:31, michal19 napisał:

Czyżby najpierw powinno się wydać dodatek, a potem dopiero podstawkę?


wydaje sie ze cdp nie powinno w ogole wydawac ani podstawki ani tym bardziej dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

Witajcie :)

Witam ponownie.
Już jest znacznie lepiej. Tym razem ponownie -1 do statusu.
Uzasadnienie: Temat wątku.
Pozdrawiam, temat zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oszczędź wstydu waćpanie :).

Przecież morthi podał przykłady bugów w PL wersji, co daje do myślenia, że jest to wersja beta spolszczenia, na pewno nie finalna, a przynajmniej nie taka miała być.

To, że ktoś by zapłacił, za betę, ma oznaczać, że od teraz wszystko wydaje jako bety? To czemu gracze się tak burzyli na Far Cry? Przecież to też była bardziej beta spolszczenia, więc powinni dziękować Cenedze :).

Co do oceniania, widząc po wynikach pracy, można ocenić jego kompetencje. Sam robiłem jako betatester, i doskonale zdaję sobie sprawę, że można oceniać po wynikach pracy.

Nie powiesz mi chyba, że nigdy nie krytykujesz filmu/gry, bo sam w tym nie siedzisz? :)

I ostatnia sprawa, bo jak sądzę, "niebiescy" znowu zwalą winę na Ubi. Jeśli tak, następnym razem zróbcie wielką nalepkę i zaklejcie nią pudełko o treści "za bugi w lokalizacji odpowiada Ubi", a nie mówicie o tym po fakcie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

skorotemat zostal odblokowany to znaczy ze zostal nieslusznie zamkniety a tym samym degradacja o -1 byla rowniez niesluszna... czekam na podniesienie statusu.

Zapraszam do dyskusji :) w tym watku badz w Temacie ktorego nazwy nie wolno wymawiac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:30, Dowodca_Pawel napisał:

Ostatnio Cenega szczerze mówiąc przyzwyczaja nas do lepszego wydawania gier niż CDP. Rolę się
zamieniły ;).


w rzeczy samej. cdp spoczelo na laurach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie licz by sie ktokolwiek wypowiedzial :P poniewaz "niebescy" omijaja moje tematy szerokim lukiem dla wlasnego komfortu bycia :) oprocz tego zostalem juz kiedys poinformowany iz nie beda oni sie wypowiadac ani odpowiadac na cokolwiek co zostanie rpzeze mnie napisane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Osobiście nie wiem czemu odblokowano wątek. Sam temat wątku zasługuje na pozew do sądu. Rozumiem rozczarowanie, ale CDP nie wyczerpał w zadnym znanym mi przypadku pojęć "kradzież" i "oszustwo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czyli uwazasz ze swiadome wprowadzanie w blad w celu niekorzystnego rozporzadzenia wlasnym majatkiem nie ma miejsca w przypadku gry heroes v/kuznia przeznaczenia - gry w profesjonalnej polskiej wersji jezykowej ?:)

czeskie cdp robilo patche z poprawkami ich wersji :) cdp spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma miejsca.
Zaniedbanie, lekkomyślność zapewne tak. Ale nie sądzę, aby poważna firma chciała zarobić jednorazowo na świadomym bublu tracąc potem klientów.
Nie udowodniłes, że miało miejsce oszustwo ani kradzież. To za mocne słowa. Mnie to wygląda po prostu na zaniedbanie. A to różnica. I to znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kupujac gre mam prawo do pomocy technicznej :) ktorej nie mam :) bo cdp jej nie wprowadzilo :) nie wierzysz ? to zglos problemy z angielskimi tekstami czy innymi w wersji 1.2 :) - powiedza Ci zebys zainstalowal patch 1.3 ktory ma zaimplementowany nasz patch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No tak. Tylko czy ty kupujesz grę dla pomocy technicznej czy dla samej gry? Sam mam HV i od początku działała. Były błędy w polonizacji, błedy w niektórych moementach, ale działała i można ja było przejść. To nie wyczerpuje pojęcia oszustwa a tym bardziej kradzieży. Wątpie aby CDP rzucało graczom kłody pod nogi świadomie. To jakoś się kupy nie trzyma. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować