• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

CDP okrada i oszukuje graczy Heroes V !!! - reaktywacja

Pytanie

Witajcie :)

Oto kolejny moj post odnoszacy sie do podejscia CDP do nas graczy - osob dzieki ktorym ta firma istnieje na rynku. Nigdy nie zrozumiem dlaczego nas graczy traktuje sie jak chomiki ktore beda pedzic przed siebie w koleczku i produkowac zyski.

CDP wygralo przetarg na wydanie gry Heroes V w Polsce. Gra ta jako jedna z najwiekszych i najbardziej oczekiwanych w tym roku zostala wrecz po mistrzowsku zabugowana przez zespol odpowiedzialny za jej wydanie na terenie naszego kraju. Osoby ktore sa odpowiedzialne za wydanie heroes 5 zasluguja na 24 godzinna kuracje swoim produktem w otoczeniujekami potepionych (graczy) wyjacych - Profesjonalna Polska Wersja Jezykowa.

CDP wydalo dodatek do gry Heroes V. Zlamalo konwencje spolszczajac tytul na pudelku (niech im bedzie to ich prawo), nie zrobili pudelka tloczonego (chociaz z tloczeniami mozna sie spotkac nawet na pudelkach z mydlem). to im moge wybaczyc - ich prawo do wizerunku gry

Niestety - BRAK PROFESJONALIZMU ludzi odpowiedzialnych za projekt heroes v pl siega zenitu. Oto w nowym dodatku dostajemy jeszcze wiecej bledow niz w wersji podstawowej, ba poprawione juz bledy (w szczegolnosci teksty angielskie) zostaly po raz kolejny po mistrzowsku popsute a niektore nawet nie przetlumaczone (caly dzial biografia bohaterow). Powrocil nawet slawetny blad z wersji 1.0 "Czy chcesz opuscić grę?"

Rozumiem drogie CDP ze macie nas graczy w nosie odkad wplacilismy wam pieniadze - jednak takie podejscie prowadzi do jednego. Zamiast placic 60 zl za gre ktora jest w polowie po angielsku wiekszosc graczy pojdzie i kupi ta sama gre za 10 zl od pirata badz sciagnie ja z netu. Rozumiem tez ze takim postepowaniem robicie wszystko by zmniejszyc zyski UBI/Nival w Polsce wynikajace ze sprzedazy gry Heroes V i dodatku

CDP - JESTESCIE BEZCZELNI SPRZEDAJAC NAM GRACZOM WERSJE BETA PRODUKTU I ZADACIE ZAPLAtY ZA NIEGO PELNEJ CENY.

Zastanawia mnie fakt dlaczego tak duza firma jak CDP pozwala sobie na zatrudnianie takich osob nieodpowiedzialnych i nie potrafiacych wykonywac swojej pracy i niszczacych reputacje firmy. Jest to dla mnie absolutnie nie zrozumiale - przeciez potraficie wydawac gry bardzo dobrze (vide medival 2, gothic 3 czy kompania braci) a do projektu heroes 5 odeslaliscie najgorszych pracownikow jakich tylko posiadacie.

My gracze wykonalismy za was prace - stworzylismy nieoficjalna poprawke ktora zmienilismy 1762 pliki tekstowe i poprawilismy niezliczone linijki tekstu (ponad pol mega tekstu) - dla nas graczy... by gralo sie przyjemniej... dlaczego Wy drogie CDP musieliscie zniszczyc nasza prace wydajac ten dodatek rekoma osob ktore nigdy nie powinny pracowac w branzy gier komputerowych kiedy ich kwalifikacje nie zadowolilyby nawet osob trudniacych sie rozdawaniem ulotek?

Projekt Heroes V jest sztandarowym przykladem jak NIE NALEZY wydawac gier po polsku. Ten projekt pokazuje jakich ludzi NIE WOLNO zatrudniac w firmie wydajacej gry komputerowe. Ten projekt pokazuje ze wydanie gry Heroes V przeroslo ekipe CDP...

Zapewne nikt z "niebieskich" sie nie wypowie tutaj a mnostwo klakierow bedzie chcialo mnie zjesc... ba :) moze i degrada zalicze... ale to nie wazne... - jak widac degrada juz dostalem :) czekam na "niebieskich"

wazne jest by gracze dowiedzieli sie ze CDP nabilo ich w butelke sprzedajac najpierw gre Heroes V a nastepnie wydajac do tej gry dodatek Kuznia Przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

213 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 17.12.2006 o 02:16, de99ial napisał:

Nie - to są argumenty człowieka, który wie, że z idiota nie wygra.

Dnia 17.12.2006 o 02:16, de99ial napisał:

Dodam tylko jedno, tak dla wszystkich: Z kretynem nie warto dyskutować


Jesteś żałosny ! Nie masz nic sęsownego do napisania brak ci argumentów by poprzeć swoje racje to mnie obrażasz
powiem ci tylko jedno żal mi cię tak walczysz o kulturę języka ojczystego a kultury osobistej za grosz i nie próbuj zaprzeczać bo dobitnie to pokazałeś. Weś przykład z innych użytkowników tego forum jeden ma swoje racje inny ma swoje wymienia się spostrzeżeniami wyraża opinie i bardzo rzadko się zdarza by ktoś się wyzywał jak brak mu argumentów, a ty ? a ty się nad sobą zastanów !

Ps. Wyłapałes postawiłem przecinek mozesz czuc sie usatysfakcjonowany ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wojman bardzo dobrze i szczegółowo ujął ten watek CDP nic nieobiecywało takiego ja mam Herosa V i jakoś skarg niemam a morthi czepiasz się drobnych szczegółow jak chcesz przetłumacz sobie całego Heroesa V jeśli myślisz że to takie łatwe to się mylisz wiesz ile oni musieli pracować żeby dokonać tego a odnoszenie się do nich w sposób :Brak profesjonalizmu lub CDP - JESTESCIE BEZCZELNI SPRZEDAJAC NAM GRACZOM WERSJE BETA PRODUKTU I ZADACIE ZAPLAtY ZA NIEGO PELNEJ CENY....nie są na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Obiecali "Pełną Polską Wersję Językową"... A dali nam wersję beta spolszczenia. Zapewne tak jak Wojman nie grałeś w Heroesów, więc nie widziałeś spolszczenia podstawki w wersji 1.0 jak i dodatku... Płacę za to, żeby gra była dobrze spolszczona i nie obchodzi mnie czy jest to łatwe czy trudne. Choć wiem, że bardzo trudne nie jest, to nie gra z wąskiej dziedziny jak lotnictwo czy kolej, żeby pojawiały się trudne terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

:D pamiętam, jeszcze czasy, gdy Morthi bronił V jak lew i nie pozwalał jej krytykować. A tu sprawa jest dużo prostsza, od IV HoM&M stał się produktem komercyjnym i jako taki ma osiągnąć maksimum zysku przy minimalnym nakładzie. Wersja angielska była od początku skopana i żerowała na sławie poprzedniczek, więc trudno oczekiwać, by polska mogła być inna. A co do poziomu tłumaczeń, to albo zatrudnia się zespół, który składa się z osób władających bardzo dobrze językiem angielskim, graczy rozumiejących realia gry oraz historię serii i kogoś, kto zna na tyle polski, by przeprowadzić korektę językową, albo się wynajmuje profesjonalnego tłumacza ( choćby i Piotra Cholewę), który naprawdę coś potrafi i ma pojęcie o czymś, co tłumaczy. Jeśli zaś robi się to tnąc koszty i pod presją czasu, to potem jest, jak jest. Jedyne wyjscie, to nie finansować takich bubli z własnej kieszeni i kupować je dopiero, gdy ich cena spadnie poniżej 20 złotych za cały komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2006 o 03:00, DevilQ napisał:

[...ciach...]


DevilQ i de99ial:

1. Delikatniej ze słownictwem... Bez obrażania rozmówcy, etc.
2. Pomyliliście tematy, tutaj jest mowa o HoMM V, a nie o poprawności pisowni, więc jeśli już chcecie dyskutować to tutaj temat dla Was: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10461&u=496
3. Uszanujcie innych użytkowników forum czytających ten wątek i wyluzujcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2006 o 10:48, MandiATO napisał:

> [...ciach...]

DevilQ i de99ial:

1. Delikatniej ze słownictwem... Bez obrażania rozmówcy, etc.
2. Pomyliliście tematy, tutaj jest mowa o HoMM V, a nie o poprawności pisowni, więc jeśli już
chcecie dyskutować to tutaj temat dla Was: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10461&u=496
3. Uszanujcie innych użytkowników forum czytających ten wątek i wyluzujcie...


Masz racje to nie sprzyja użytkownikom forum ani temu tematowi na swoja obronę mam tylko tyle ze zaczęło się od polonizacji HOMM 5 Nie chciałem nikogo obrazić i myślę że udało mi się zachować powściągliwość słownictwa w dyskusji z de99ia jak uważnie przestudiujesz posty to stwierdzisz ze próbowałem uciąć tą dyskusje aczkolwiek kiepsko mi poszło ale w sumie to nie ważne Tak czy inaczej bardzo mocno wszystkich przepraszam w imieniu swoim oraz mojego rozmówcy

Arclight obiecali przede wszystkim profesjonalną polska wersje językową ;-) Ale czy my znamy ich definicje słowa profesjonalna Fakt spaprali ale bądźmy wyrozumiali fakt polonizowania gier w naszym kraju mocno kuleje zawsze kulał i pewno będzie kulał jeszcze jakiś czas miejmy nadzieje że niezadługo ;-) Najbardziej bolesnym faktem jest to że pewnych wpadek nikt niestara się naprawić i na tej kwestii powinniśmy się skupić myślę że jesteśmy wszyscy wstanie im wybaczać te potknięcia przez jakiś czas jeszcze pod warunkiem że będą się starali systematycznie naprawiać swoje błędy Niestety wciąż nabierają wody w usta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 17.12.2006 o 03:00, DevilQ napisał:


> Dodam tylko jedno, tak dla wszystkich: Z kretynem nie warto dyskutować

Jesteś żałosny ! Nie masz nic sęsownego do napisania brak ci argumentów by poprzeć swoje racje
to mnie obrażasz
powiem ci tylko jedno żal mi cię tak walczysz o kulturę języka ojczystego a kultury osobistej
za grosz i nie próbuj zaprzeczać bo dobitnie to pokazałeś. Weś przykład z innych użytkowników
tego forum jeden ma swoje racje inny ma swoje wymienia się spostrzeżeniami wyraża opinie i
bardzo rzadko się zdarza by ktoś się wyzywał jak brak mu argumentów, a ty ? a ty się nad sobą
zastanów !


Skoro wziąłeś to do siebie to musiałeś uznać, że w jakiś sposób dotyka Ciebie ta uwaga. Proste.

O kulturze języka i osobistej wypowiadał się nie będę, bo nie ma sensu (i tak tego nie zrozumiesz) ale to nie ja mieszam emocje do tej rozmowy.

Dnia 17.12.2006 o 03:00, DevilQ napisał:


Ps. Wyłapałes postawiłem przecinek mozesz czuc sie usatysfakcjonowany ;-)


Żebyś wiedział, że czuję się usatysfakcjonowany - a jak zaczniesz używać zdań w swych wypowiedziach a nie ciągu znaków bez interpunkcji osobiście złożę Ci gratulacje z postępu osobistego.

I nie musisz przepraszać za mnie.

Do reszty - Przepraszam za bałagan, który wyniknął także z mojej winy. Koniec tego wątku. Wracam do sedna sprawy.


Wojman - Twoje uwagi są bardzo trafne. Nie żądałem gadżetów, nie chciałem kolorowej instrukcji bo nie po to kupiłem ten dodatek. Szkoda mi tylko tego, że CDP już poprawiało wersje podstawową we własnym zakresie, ale po wydaniu Kuźnie wrócili do punktu wyjścia - szkoda. Nie mam im tego za złe, bo gdybym miał nie kupiłbym tego produktu, ale jeszcze raz podkreślę - czuję żal, że niejako zmarnowali swój wysiłek. Mam nadzieję, że szybko to naprawią ku uciesze rzeszy fanów.

Arclight - uzasadnienie, że jestem konsumentem więc mi się należy jest dziwaczne. Z drugiej strony, jeżeli ktoś obiecuje coś na wysokim poziomie to wypadałoby, żeby obietnicy dotrzymać. Jak ktoś tłumaczy książkę do nauki języka obcego to musi zadbać, żeby było to solidnie zrobione - i jeżeli będzie książka zyska popularność. Ja wiem, że gra to nie książka, ale jednak odpowiedzialność jest taka sama - odpowiedzialność za własną pracę.

DevilQ
>Arclight obiecali przede wszystkim profesjonalną polska wersje językową ;-) Ale czy my znamy ich definicje >słowa profesjonalna Fakt spaprali ale bądźmy wyrozumiali fakt polonizowania gier w naszym kraju mocno kuleje >zawsze kulał i pewno będzie kulał jeszcze jakiś czas miejmy nadzieje że niezadługo ;-) Najbardziej bolesnym >faktem jest to że pewnych wpadek nikt niestara się naprawić i na tej kwestii powinniśmy się skupić myślę że >jesteśmy wszyscy wstanie im wybaczać te potknięcia przez jakiś czas jeszcze pod warunkiem że będą się starali >systematycznie naprawiać swoje błędy Niestety wciąż nabierają wody w usta

Robisz postępy, nie ma co. Gratuluję i życzę dalszego rozwoju.

I przepraszam, że na Ciebie najechałem tak ostro - strasznie drażnią mnie błędy ortograficzne oraz stylistyczne - jakby ludzie zapominali albo myśleli, że na Forach można sobie darować te aspekty.

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zdaje mi się, że Ci, którzy zarzucają CDP złodziejstwo i inne dosyć poważne przewinienia, są zbyt przewrażliwieni i zbyt dużo wymagają od innych, niż od siebie. Zauważmy - większość dodatków od CDP oscylujących cenowo w kwotach 40 - 60 zł jest wydawanych na podobnym poziomie i faworyzowanie akurat Heroes V byłoby bezsensowne. Nikt niczego nie obiecywał, żadnych tłoczeń i bajerków. Gdyby założyciel tego tematu orientował się w sposobach funkcjonowania CDP, nie powinien (jeśli logicznie myśli) pomyśleć o CDP nieprzychylnie. W sumie należy zaznaczyć, że piękne pudełeczko i ozdóbki nie wpływają na radość z gry w dużym stopniu. Wiele tutaj należy do kwestii gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jest jakieś chore. Gdyby nie CDP nie mielibyście gier takich jak HommV, GW, Warhammer 40k DoW nie mówiąc już o Extra Klasyce. CDP rozpoczęło obniżkę cen gier. Dal mnie CD Projekt przewyższa o głowę wydawców takich jak Cenega i w nieznacznym stopniu EA Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2006 o 15:23, Earthshaker napisał:

To jest jakieś chore. Gdyby nie CDP nie mielibyście gier takich jak HommV, GW, Warhammer 40k
DoW

Rynek nie znowi próżni. Gdyby nie było CDP, gry te miałyby innego dystrybutora. Ale to nie temat do "acobybyłogdyby".

Dnia 17.12.2006 o 15:23, Earthshaker napisał:

Dal mnie CD Projekt przewyższa
o głowę wydawców takich jak Cenega i w nieznacznym stopniu EA Polska

Owszem, ale ostatnio niebezpiecznie dołuje. Czasem nie wystarczy jechać na dobrej opinii sprzed lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 17.12.2006 o 14:57, de99ial napisał:

I przepraszam, że na Ciebie najechałem tak ostro - strasznie drażnią mnie błędy ortograficzne
oraz stylistyczne - jakby ludzie zapominali albo myśleli, że na Forach można sobie darować
te aspekty.

Przyjmuje przeprosiny ale mam prośbę, weś pod uwagę że nie każdy kto się udziela na tym forum musi być Polakiem. Jak wiadomo język polski do łatwych nie należy. Uznajmy tę dyskusje za zamkniętą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czemu byśmy nie mieli? A co to, jeden dystrybutor w Polsce jest?
Aha, chyba nie masz żadnej gry EA Polska, a na pewno nie korzystałeś z ich pomocy technicznej... Inaczej zmieniłbyś zdanie co do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

grales w heroesow 5 po polsku ?nie to kup i graj :) a dopiero pozniej sie wypowiadaj... polska wersja lezy i kwiczy... i gdyby nie zespol tlumaczy odpowiedzialnych za nieoficjalnego patcha to ta gra bylaby po prostu niegrywalna gdyz nie rozumialbyc polowy tekstow w niej zawartych...

@Wojman
skoro nie grales to nie wypowiadaj sie gdyz nie masz pojecia o czym chcesz w ogole mowic - kup gre i zagraj. Polecam edycje empikowa jak Ci sie ja uda spatchowac do wersji 1.4 (ta latka ktorej na dzien dzisiejszy nie ma) to bedziesz boski

@Phelela
Mysle ze jest latwe spolszczanie gry bo sami to robimy i nie mamy z tym wiekszego problemu a nie jestesmy ludzmi ktorzy skonczyli anglistyke a tym bardziej profesjonalnymi tlumaczami. Mimo tego nasze tlumaczenie jest bardziej profesjonalne niz to co zostalo zapezentowane rpzez cdp. Mysle ze spolszczenie jest bardzo latwe - wystarczy sie przylozyc do pracy.

@Araziel77
przewarazliwieni? czy Ty kupiles w ogole herosow 5 ? nie? oo... to kup prosze... Jestem przewrazliwiony bo od czerwca zglaszam uwaguico do tlumaczenia i rozne bledy i od czerwca cdp niz z nimi nie robi a te dzialania ktore podejmuje (te dwa patche- smiech na sali) sa po prostu zalosne - btw cdp juz przepraszalo za patcha 1.11 wiec daruj sobie inne wypowiedzi skoro nie znasz tematu

@RobeN
Dzieki za poparcie mojego stanowiska...

@PapaJaguar
nie jestem Twoim kolesiem - daruj sobie takie spoufalanie sie
Nie znasz tematu to prosze sie nie wypowiadaj dopoki nie posiadziesz wystarczajacej wiedzy by zabrac glos w dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz, chamski jesteś. Ja nie grałem, a Ty się nie znasz na wydawaniu gier przez CDP. Nie mam zamiaru z człowiekiem o tak wąskich horyzontach myślowych i ograniczonym światopoglądzie dyskutować, bo jest to jedynie strata czasu, tak jak mówienie do ściany, która wiecznie "wie swoje". Radzę zmienić swoje podejście do ludzi i nie myśleć o tym, że się pozjadało wszystkie rozumy, bo jeśli tak myślisz, to się grubo mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie rob offtopu misiaczku :*
zanim sie wypowiesz w temacie gruntownie zaznajom sie z zagadnieniem ktore on porusza. Bez tej wiedzy Twoje zdanie jest nieistotne i jedynie zasmiecaja temat :) zachecam Cie do kupna edycji empikowej(wszystkim ktorzy ja kupili bardzo wspolczuje podejscia cdp do nich jako klientow) i sam pomecz sie z ta gra.

Tak - dopoki cdp nie poprawi herosow 5 bede utyskiwal :) a robie to od kwietnia czyli odkad cdp wydalo polskawe demo gry.

Czekam na wypowiedzi ludzi ktorzy skusili sie i zakupili zlota kolekcje heroes 5 - powiedzcie co to takwlasciwie jest? czzy to jest na prawde edycja empikowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za ten temat.
Żyłbym w słodkiej nieświadomości, że CDP ma stały, wysoki poziom lokalizacji, a tymczasem wyskakuje tu taki "psikus". I jeszcze bym wpadł na pomysł, żeby ów dodatek kupić...

Nie rozumiem totalnie osób mających do Ciebie pretensje za założenie tego tematu. Chyba przez silną promocję CDP swoich produktów, nauczyli się bezkrytycznego i późnoscholastycznego podejścia do rzeczywistości do tego stopnia, że nawet nie chcą słyszeć "Kuźna przeznaczenia ma złe tłumaczenie".

Nie twierdzę oczywiście, że w CDP pracują złodzeje i dyletanci, ale również nie podoba mi się fakt wyrabiania pozytywnej opinii na podstawie reklamowania eskluzywnej zawartości pakietów, by potem serwować coś wyraźnie odstającego jakością


Chyba przed świętami każdy się zbyt spieszy z wydaniem gry i potem wychodzą takie MTW2, Armed Assaulty et cetera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiekszosc bledow ktore zostalyprzez nas zlanezione wynikaly z tego ze gralismyw gre a nie dlatego ze ich szukalismy..

ilosc bledow ktorymi zostalismy uraczeni przez cdp w podstawowej wersji a teraz dodatku jest porazajaca.

Jako koordynator i de facto glowny autor kompendium mam ogromy problem gdyz moja praca aktualnie sprowadza sie do poprawiania wszelkich nielogicznosci ktore zostaly zgloszone przez osoby testujace to kompendium.

Wynikaja one tylko i wylacznie z fatalnej i zenujacej jakosci pracy zespolu polonizacyjnego. Jest wiele zdan napisanych zupelnie nie po polsku tylko w jakims dziwnym jezyku ala polski.

btw - dla wszystjuch spragnionych:) spodziewajcie sie niedlugo kolejnego nieoficjalnego patcha do wersji 1.4 bo okazuje sie ze mimo wydania rpzez nas wielu patcy czes bledow w dalszymciagu nam umknela i dopiero calosciowe spojrzenie na tlumaczenie w grze przez kompednium daje pelny obraz zniszczen dokonanych przez lokalizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2006 o 09:32, Phelela napisał:

CDP nic nieobiecywało takiego ja mam Herosa
V i jakoś skarg niemam a morthi czepiasz się drobnych szczegółow jak chcesz przetłumacz sobie
całego Heroesa V jeśli myślisz że to takie łatwe to się mylisz wiesz ile oni musieli pracować
żeby dokonać tego


Chyba nie za bardzo wiesz o czym piszesz :).

Po pierwsze CDP informuje nabywcę gry o tym, że gra jest w "Profejonalnej, polskiej wersji językowej". Z opisu morhiego wynika, że grze brak jej obu tych przymiotników. Mówiąc twardo nabywca został okłamany.

Po drugie - czy wiesz jak trudno jest zrobić smacznego pączka? Tak trudno, że w zasadzie większość jest niesmaczna. Ale należy cieszyć się tym co jest i nie powinno się mieć absolutnie żadnych pretensji do cukiernika, a jak mamy to możemy sobie sami robić
Podstaw sobie odpowiednio HoM&M 5.

Po trzecie - nie wiem czy wiesz, ale nie tylko CDP pracuje. Pracuje cała rzesza ludzi, w tym ja i Twoi rodzice, abyśmy mogli między innymi pokryć koszt kupna gry.
Dodatek do HoM&M 5 to nie żaden dopust boży, a zwykła praca, którą należy wykonać porządnie od początku do końca, żeby inni, którzy wydają nieraz ciężko zarobione pieniądze, byli zadowoleni.
Cena 60zł dotyczy także "profesjonalnej, polskiej wersji językowej" - kupując grę, kupujesz, także posiadające prawa autorskie, tłumaczenie. Chciałabyś kupić książkę przetłumaczoną w 3/4 ?

Po czwarte - każda firma ustala pewną jakość swoich produktów. Z czasem, gdy rośnie konkurencja, tanieją techologie, społeczeństwo się wzbogaca - jakość wzrasta. Firma powinna dbać o stałość tej jakości, aby ludzie nie zaczęli kupować u konkurencji. Dlatego wydają gry najlepiej jak mogą. CDP w dodatku stale informuje o istotnie bogatej zawartości swoich zestawów.
Tymczasem wydają nową grę, która znacznie odbiega jakością od wszystkiego co było do tej pory. Trudno powiedzieć "zostałem oszukany", ale można się tak poczuć skoro inne gry za tą cenę zostały wydane znacznie lepiej.


Proponuję zapamiętać takie formułki jak "nasz klient, nasz Pan" albo "płacę, więc wymagam", bo zbyt miękkie podejście do kupowania możesz się skończyć tym, że nieraz nas oszukają :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować