• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

CDP okrada i oszukuje graczy Heroes V !!! - reaktywacja

Pytanie

Witajcie :)

Oto kolejny moj post odnoszacy sie do podejscia CDP do nas graczy - osob dzieki ktorym ta firma istnieje na rynku. Nigdy nie zrozumiem dlaczego nas graczy traktuje sie jak chomiki ktore beda pedzic przed siebie w koleczku i produkowac zyski.

CDP wygralo przetarg na wydanie gry Heroes V w Polsce. Gra ta jako jedna z najwiekszych i najbardziej oczekiwanych w tym roku zostala wrecz po mistrzowsku zabugowana przez zespol odpowiedzialny za jej wydanie na terenie naszego kraju. Osoby ktore sa odpowiedzialne za wydanie heroes 5 zasluguja na 24 godzinna kuracje swoim produktem w otoczeniujekami potepionych (graczy) wyjacych - Profesjonalna Polska Wersja Jezykowa.

CDP wydalo dodatek do gry Heroes V. Zlamalo konwencje spolszczajac tytul na pudelku (niech im bedzie to ich prawo), nie zrobili pudelka tloczonego (chociaz z tloczeniami mozna sie spotkac nawet na pudelkach z mydlem). to im moge wybaczyc - ich prawo do wizerunku gry

Niestety - BRAK PROFESJONALIZMU ludzi odpowiedzialnych za projekt heroes v pl siega zenitu. Oto w nowym dodatku dostajemy jeszcze wiecej bledow niz w wersji podstawowej, ba poprawione juz bledy (w szczegolnosci teksty angielskie) zostaly po raz kolejny po mistrzowsku popsute a niektore nawet nie przetlumaczone (caly dzial biografia bohaterow). Powrocil nawet slawetny blad z wersji 1.0 "Czy chcesz opuscić grę?"

Rozumiem drogie CDP ze macie nas graczy w nosie odkad wplacilismy wam pieniadze - jednak takie podejscie prowadzi do jednego. Zamiast placic 60 zl za gre ktora jest w polowie po angielsku wiekszosc graczy pojdzie i kupi ta sama gre za 10 zl od pirata badz sciagnie ja z netu. Rozumiem tez ze takim postepowaniem robicie wszystko by zmniejszyc zyski UBI/Nival w Polsce wynikajace ze sprzedazy gry Heroes V i dodatku

CDP - JESTESCIE BEZCZELNI SPRZEDAJAC NAM GRACZOM WERSJE BETA PRODUKTU I ZADACIE ZAPLAtY ZA NIEGO PELNEJ CENY.

Zastanawia mnie fakt dlaczego tak duza firma jak CDP pozwala sobie na zatrudnianie takich osob nieodpowiedzialnych i nie potrafiacych wykonywac swojej pracy i niszczacych reputacje firmy. Jest to dla mnie absolutnie nie zrozumiale - przeciez potraficie wydawac gry bardzo dobrze (vide medival 2, gothic 3 czy kompania braci) a do projektu heroes 5 odeslaliscie najgorszych pracownikow jakich tylko posiadacie.

My gracze wykonalismy za was prace - stworzylismy nieoficjalna poprawke ktora zmienilismy 1762 pliki tekstowe i poprawilismy niezliczone linijki tekstu (ponad pol mega tekstu) - dla nas graczy... by gralo sie przyjemniej... dlaczego Wy drogie CDP musieliscie zniszczyc nasza prace wydajac ten dodatek rekoma osob ktore nigdy nie powinny pracowac w branzy gier komputerowych kiedy ich kwalifikacje nie zadowolilyby nawet osob trudniacych sie rozdawaniem ulotek?

Projekt Heroes V jest sztandarowym przykladem jak NIE NALEZY wydawac gier po polsku. Ten projekt pokazuje jakich ludzi NIE WOLNO zatrudniac w firmie wydajacej gry komputerowe. Ten projekt pokazuje ze wydanie gry Heroes V przeroslo ekipe CDP...

Zapewne nikt z "niebieskich" sie nie wypowie tutaj a mnostwo klakierow bedzie chcialo mnie zjesc... ba :) moze i degrada zalicze... ale to nie wazne... - jak widac degrada juz dostalem :) czekam na "niebieskich"

wazne jest by gracze dowiedzieli sie ze CDP nabilo ich w butelke sprzedajac najpierw gre Heroes V a nastepnie wydajac do tej gry dodatek Kuznia Przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

213 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

MI nawet nie raczyli psia jego mac odpisac!!!

JAJA SOBIE ROBICIE? KUPUJE GRE, ONA NIE JEST W PELNI SPRAWNA A POMOC TECHNICZNA NIE ODPISUJE NA MAILE?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

plty nigdy nie widzialem :) ale gra po zainstalowaniu jest w wersji 1.2 a nie 1.0 - moim zdaniem nalezy sprawdzic to w sklepiej ew zastrzec ze w przypadku kiedy jest to ta wersja to sie ja zwroci (w przypadku zakupu w sklepiej zwyklym)
podobno w mediamarktach herosi5 sa w wersji zwyklej czyli 1.0

a co do zakupow w sklepie gram.pl - najlatwiej byloby zadzwonic/maila do nich napisac z pytaniem co sprzedaja

@Lailonn
wspolczuje... niestety cdp sobie pogrywa z graczami ktorzy zakupili ta niepelnowartosciowa wersje (jak pisaem dowiedz sie jaka wersje otrzymasz w przypadku uszkodzenia nosnika - i dlaczego nie dostaniesz jej za darmo kiedy sie dowiesz ze to bedzie wersja zwykla a nie empikowa:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2006 o 02:19, Lailonn napisał:

MI nawet nie raczyli psia jego mac odpisac!!!

JAJA SOBIE ROBICIE? KUPUJE GRE, ONA NIE JEST W PELNI SPRAWNA A POMOC TECHNICZNA NIE ODPISUJE
NA MAILE?!?!?!

TAK POTWIERDZAM PISZA,ŻE ODPISZĄ A NIE ODPISUJĄ H5:DODATEK NIE DZIAŁA MI SPRAWNIE I MIELI MI ODPISAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2006 o 16:01, Mat.W napisał:

a poza tym szkoda że tych WPLN NIE DA SIE CAŁYCH WYKORZYSTAĆ BUUUUUUU


A co myslałeś, że wPLN są dla wygody graczy? Policz sobie, choćbyś nie wiem jak kombinował, to wszystkich nie wydasz, one są po to, żebś kupował następne gry, dostawał następne wPLN itp. itd. I to w dodatku jest zniżka prawdziwie "wirtualna", bo np. HV w Empiku 99zł, w Gram po obnizce 79zł, a w Saturnie z półki też 79 zł - Oni muszą dopiero mieć dużo wPLN! :)

A mnie też dodatek do HV nie chodzi, a pomoc techniczna nie zdążyła przed swiętami i nowym rokiem. Czyli dodatek kupiłem (taaa, pre-order, wysyłka 1 grudnia, doszło 7, w dodatku problem z savami) a grać nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dodajmy sobie jeszcze do tego forse, którą trzeba zapłacić za to,że nam gram tą gierke przywiózł.Prawdziwy dobry serwis,który sprzedaje gierki powinien(wg mnie)za przywiezienie ich nic nie brać,powinni sami płacić no,chociażby poczcie(Chociaż wiem,że takiego serwisu nigdy nie będzie dlatego ludzie nie oburzajcie sie za moją wypowiedź).A o to przykład z życia-zamówiłem HV:dodatek, przywieźli mi go no i musiałem zapłacić 13,00zł za przywóz,no i wyszło na to,że musiałem zapłacić 60,00 a w sklepie cała gierka kosztowała te 48,00zł i dojazd był do sklepu co najważniejsze GRATIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2007 o 14:30, Super gość napisał:

Nie wiem o co sie czepiacie....

Jasne. Co z tego, że gra nie działa jak należy, na edycji sprzedawanej przez Empiki nie da się grać w sieci a za spolszczenie dodatku odpowiadają dyletanci. Przecież nie ma się czego czepiać, nie ma zmartwienia kol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2007 o 14:36, Krejt napisał:

> Nie wiem o co sie czepiacie....
Jasne. Co z tego, że gra nie działa jak należy, na edycji sprzedawanej przez Empiki nie da
się grać w sieci a za spolszczenie dodatku odpowiadają dyletanci. Przecież nie ma się czego
czepiać, nie ma zmartwienia kol.


Moej zdanie . (kropka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2007 o 14:38, Super gość napisał:

Moej zdanie . (kropka)

Ta, ale teraz przynajmniej już wiesz "o co się czepiamy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2007 o 14:40, Krejt napisał:

> Moej zdanie . (kropka)
Ta, ale teraz przynajmniej już wiesz "o co się czepiamy".


Wiem, chociaż z multiplayerem jest nawet o co czepiac...
czepiajcie sie dalej :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2007 o 13:48, Mat.W napisał:

Dodajmy sobie jeszcze do tego forse, którą trzeba zapłacić za to,że nam gram tą gierke przywiózł.Prawdziwy
dobry serwis,który sprzedaje gierki powinien(wg mnie)za przywiezienie ich nic nie brać,powinni
sami płacić no,chociażby poczcie(Chociaż wiem,że takiego serwisu nigdy nie będzie dlatego ludzie
nie oburzajcie sie za moją wypowiedź).A o to przykład z życia-zamówiłem HV:dodatek, przywieźli
mi go no i musiałem zapłacić 13,00zł za przywóz,no i wyszło na to,że musiałem zapłacić 60,00
a w sklepie cała gierka kosztowała te 48,00zł i dojazd był do sklepu co najważniejsze GRATIS.


Ha! A pamietasz jak wychodził Baldur 2? Zamówiłem przed premierą I DOSTAŁEM PRZED PREMIERĄ (pykałem do omdlenia a kumpli cholera brała), a nie tak jak Kuźnię, zamówiłem przed premierą, dostałem tydzień po (kumple pykali, a mnie cholera brała). I to, żeby nie było, w CDP. CDP ZESZŁO NA PSY. Totalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ejno nie tak totalnie,bo chyba jako jedyny wydawca jakiego znam ma nawet fajne forum.A co do kupowania na GRAM.PL to juz chyba nic nie kupie,do empa se pojade i za dostawe nic nie zapłace bo nawet jej nie było he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2007 o 09:41, Vanhal napisał:

A co myslałeś, że wPLN są dla wygody graczy? Policz sobie, choćbyś nie wiem jak kombinował,
to wszystkich nie wydasz, one są po to, żebś kupował następne gry, dostawał następne wPLN itp.
itd. I to w dodatku jest zniżka prawdziwie "wirtualna", bo np. HV w Empiku 99zł, w Gram po
obnizce 79zł, a w Saturnie z półki też 79 zł - Oni muszą dopiero mieć dużo wPLN! :)


Normalna praktyka każdego dystrybutora który prowadzi sprzedaż detaliczną. A pozatym to weź pod uwagę ze nie każdy może sobie pozwolić na zakupy w Saturnie(mało salonów)

Dnia 02.01.2007 o 09:41, Vanhal napisał:

A mnie też dodatek do HV nie chodzi, a pomoc techniczna nie zdążyła przed swiętami i nowym
rokiem. Czyli dodatek kupiłem (taaa, pre-order, wysyłka 1 grudnia, doszło 7, w dodatku problem
z savami) a grać nie mogę...


O dostawe tro raczej powinieneś mieć raczej pretensję do Masterlinka a nie CDP.
Ja przerabiałem to co ty. Dopiero 4 telefony do Masterlinka (w tym trzy z awanturą) i jeden ze skargą do CDP rozwiązał kłopot. Przywieźli ekspresem. Szkoda że i tak 3 dzień po pierwotnej dacie dostawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2007 o 16:40, Quire napisał:

Normalna praktyka każdego dystrybutora który prowadzi sprzedaż detaliczną. A pozatym to weź
pod uwagę ze nie każdy może sobie pozwolić na zakupy w Saturnie(mało salonów)


A czy ja komu każę kupować w Saturnie? - po prostu jest najtaniej i tyle - nie trzeba też czekać aż pan kurier raczy doręczyć, a jako że ode mnie jest raczej niedaleko, to same plusy...

Dnia 02.01.2007 o 16:40, Quire napisał:

O dostawe tro raczej powinieneś mieć raczej pretensję do Masterlinka a nie CDP.
Ja przerabiałem to co ty. Dopiero 4 telefony do Masterlinka (w tym trzy z awanturą) i jeden
ze skargą do CDP rozwiązał kłopot. Przywieźli ekspresem. Szkoda że i tak 3 dzień po pierwotnej
dacie dostawy.


No, kurier powinien dostarczać w 24h, te 48 i tylko w dni robocze to już lekkie naciągnięcie. A 6 dni to "lekka" przesada. A CDP powinien te 48 godzin choćby brać pod uwagę, i ludziom którzy zamówili pre-ordery wysyłać to 2 dni przed premierą, a nie w dzień, albo i później. No choćby znowu ta Kuźnia: premiera była 1 grudnia w piątek. No to nijak tenże kurier wg. tego, co sami piszą, wcześniej, niż 4 tego nie dostarczy. Za to w sklepach można już było kupić 1 lub 2. Ktoś napisze: "Co tam kogo 2 dni bolą?". Niby racja, ale CDP za każdym (prawie) razem, jak coś mają zapowiedziane, czy grę, czy patch (a patcha 1.03 do NWN2 jak nie było, tak nie ma) to mają takie 2-3 dniowe obsuwy, a potem się dziwią, czemu ludzie to im mają za złe. Nie chodzi o te 2 dni, ale o to, że traktowanie klienta jak matoła, który wszystko przełknie i jeszcze podziękuje za łaskawe wydanie gry, to po prostu nie uchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powiem tak:

Ja z kurierami miewam różne przeprawy. Czy to Masterlink/DPD czy DHL czy UPS czy GLS czy jakie tam inne...
Ostatnio zawinęli mi procka z niemiec (jedyne 205 Euro...), ale na całe szczęście sprawa rozwiązała się pomyślnie dla mnie => tyle, że czekałem prawie 2 miesiące... A dostawa Niemcy-Polska (48h) trwała 5x24h :D
Ale takie życie. Wszyscy jesteśmy uzależnieni od Poczty pod taką czy inną postacią.

Jeśli powstałaby firma na 100% albo i na 110% załatwiająca sprawy, to reszta by splajtowała :D

I ja zgadzam się z innymi, że nie ma się w zasadzie czego czepiać do CDP. Oni wysyłają, a to że nie dochodzi...

Swoją drogą Twoje zdanie na temat => "to niech wyślą wcześniej" - ma sens, ale... Ale w wielu przypadkach jest tak, że CDP wysyła nowy produkt zaraz po jego skompletowaniu (zrobieniu, wytłoczeniu), a to ma miejsce w zasadzie chwilę przed premierą. Więc i ta myśl ulatuje, bo jest raczej niewykonalna, chyba, że po zrobieniu i przygotowaniu gry przesuwaliby premierę o przynajmniej tydzień, aby mieć czas na wysyłanie paczek. Jednak po co przesuwać termin wydania gry, skoro już jest w magazynie???

Co do patcha do NWN, to przecież wypowiedź była => materiał wysłany do Obsidianów ale to Oni do tej pory nie dali odpowiedzi. Więc teoretycznie CDP wywiązało się ze swojej części zadania. teraz czekamy na Obsidian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


>Ja z kurierami miewam różne przeprawy. Czy to Masterlink/DPD czy DHL czy UPS czy GLS czy jakie

Dnia 03.01.2007 o 01:03, RobeN napisał:

tam inne...
Ostatnio zawinęli mi procka z niemiec (jedyne 205 Euro...), ale na całe szczęście sprawa rozwiązała
się pomyślnie dla mnie => tyle, że czekałem prawie 2 miesiące... A dostawa Niemcy-Polska
(48h) trwała 5x24h :D
Ale takie życie. Wszyscy jesteśmy uzależnieni od Poczty pod taką czy inną postacią.


No, to fajnie Cię zrobili... Ale właśnie, jak nie ma różnicy pomiędzy pocztą a kurierem, to po co oni w ogóle są. Zresztą w wypadku tej mojej paczki to, jeśli wierzyć temu, co pisało na ich stronce (Masterlinka) to ta paczka sobie 3 dni jeździła z tym kurierem, a na koniec pojawił się tajemniczy termin "umówiono późniejszy termin dostawy". Tylko z kim omówiono, bo ze mną nikt się nie kontaktował - to chyba kurier się sam ze sobą umówił.

Dnia 03.01.2007 o 01:03, RobeN napisał:

Jeśli powstałaby firma na 100% albo i na 110% załatwiająca sprawy, to reszta by splajtowała
:D


Wietrzę międzynarodowy spisek... Cholerni cykliści :D

Dnia 03.01.2007 o 01:03, RobeN napisał:

I ja zgadzam się z innymi, że nie ma się w zasadzie czego czepiać do CDP. Oni wysyłają, a to
że nie dochodzi...


No, to zależy od dnia premiery - przeważnie jest normalnie, ale jak jest w piątek? To chyba wiadomo, że do ludzi dojdzie najwcześniej w poniedziałek. I nie zgadzam się, że to nie wina CDP. W końcu kiedyś przyzwyczaili ludzi do prawdziwych pre-orderów "zamawiasz wcześniej - dostajesz wcześniej", a teraz mamy "zamawiasz wcześniej, płacisz wcześniej - dostaniesz jak dostaniesz".

Dnia 03.01.2007 o 01:03, RobeN napisał:

Swoją drogą Twoje zdanie na temat => "to niech wyślą wcześniej" - ma sens, ale... Ale w
wielu przypadkach jest tak, że CDP wysyła nowy produkt zaraz po jego skompletowaniu (zrobieniu,
wytłoczeniu), a to ma miejsce w zasadzie chwilę przed premierą. Więc i ta myśl ulatuje, bo
jest raczej niewykonalna, chyba, że po zrobieniu i przygotowaniu gry przesuwaliby premierę
o przynajmniej tydzień, aby mieć czas na wysyłanie paczek. Jednak po co przesuwać termin wydania
gry, skoro już jest w magazynie???


Patrz wyżej - kiedyś się dawało zrobić, a teraz nie? A tak w ogóle terminy wydania są wg. mnie podawane z czystym hurraoptymizmem.
Choć wystarczy porównać z np. Cenegą i "cudnym" wydaniem Obliviona czy obsunięciem się Mark of Chaos w ostatniej chwili, żeby się zrobiło różowiej... Choć partatctwo innych żadnym wytłumaczeniem dla własnego nie jest... Po firmie dostającej tyle nagród i wyróżnień można się spodziewać jednak czegoś lepszego.

Dnia 03.01.2007 o 01:03, RobeN napisał:

Co do patcha do NWN, to przecież wypowiedź była => materiał wysłany do Obsidianów ale to
Oni do tej pory nie dali odpowiedzi. Więc teoretycznie CDP wywiązało się ze swojej części zadania.
teraz czekamy na Obsidian.


A czego się spodziewać, jak po jednych pieniądzach są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety ale wiadomo, że w święta nie pracujemy. Poza tym niestety w grudniu otrzymaliśmy sporo zgłoszeń wiadomo zakupy pod choinkę itd dlatego też okres odpowiedzi się wydłużył o czym informujemy przed wysłaniem zgłoszenia.

Tak więc proszę o troszkę cierpliwości sądzę, że w przeciągu najbliższego tygodnia max 2 powinniśmy znów odpisywać w przeciągu 48 godz.

Co do poprawki to czekamy na patch 1.41 i wraz z wydaniem tego patcha pojawi się poprawka do wersji empikowej 1.41 o czym także informowaliśmy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jako, że troszkę czasu grałem w H5 (EK - nie wiem jakie błędy, czy problemy są w wersjach Empikowych), więc muszę całkowicie przyznać rację morthi-emu. H5 PL to miałbyć hit - a wyszedł (s)hit. A wszystko zaczęło się babrać wraz z premierami gier, takich jak DS2, Fable, TQ, SP2. Nie po to ktoś płaci xxzł za produkt niepełnowartościowy. A H5 PL wygląda jak typowy bazarowy produkt od braci ze wschodu oznaczony jako "polskawy edition". Tyle, że jaka cena, taka jakość w przypadku H5 całkowicie się nie sprawdza. Wielu "bluzga" na morthiego, ale on napisał zwyczajnie prawdę. Pomyślcie sobie tak. Gdyby Microsoft wydał np. Vistę i ta miałaby bugi takie jak H5 i np. na dzień dobry zamiast "Wyłącz Komputer" mielibyście szumne "Komputer turn wyłącz Off", panel sterowania robił jako "Zarzondacz Systemu" (celowo napisane z bykami), itd. to czy cieszylibyście się, że Bill wam dał możliwość kupna super profesjonalnej polskawej edycji, a gdybyście się zaczynali buntować i dostalibyście odpowiedz : działa? To czego biipp chcesz młocie. Możesz se poprawić system i napisać patcha, czy bylibyście wściekli? Odpowiedź jest prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

KOMPUTRONIK KROPKA PEEL :d.
Ja tam kupiłem 3 produkty. Bez was, w terminie jakim było moje wydzimisie, bez narzekania i reklamacji.
A koszt przesyłki wynosi tylko 12 zł. I wcale DHL nie nawalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować