• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

CDP okrada i oszukuje graczy Heroes V !!! - reaktywacja

Pytanie

Witajcie :)

Oto kolejny moj post odnoszacy sie do podejscia CDP do nas graczy - osob dzieki ktorym ta firma istnieje na rynku. Nigdy nie zrozumiem dlaczego nas graczy traktuje sie jak chomiki ktore beda pedzic przed siebie w koleczku i produkowac zyski.

CDP wygralo przetarg na wydanie gry Heroes V w Polsce. Gra ta jako jedna z najwiekszych i najbardziej oczekiwanych w tym roku zostala wrecz po mistrzowsku zabugowana przez zespol odpowiedzialny za jej wydanie na terenie naszego kraju. Osoby ktore sa odpowiedzialne za wydanie heroes 5 zasluguja na 24 godzinna kuracje swoim produktem w otoczeniujekami potepionych (graczy) wyjacych - Profesjonalna Polska Wersja Jezykowa.

CDP wydalo dodatek do gry Heroes V. Zlamalo konwencje spolszczajac tytul na pudelku (niech im bedzie to ich prawo), nie zrobili pudelka tloczonego (chociaz z tloczeniami mozna sie spotkac nawet na pudelkach z mydlem). to im moge wybaczyc - ich prawo do wizerunku gry

Niestety - BRAK PROFESJONALIZMU ludzi odpowiedzialnych za projekt heroes v pl siega zenitu. Oto w nowym dodatku dostajemy jeszcze wiecej bledow niz w wersji podstawowej, ba poprawione juz bledy (w szczegolnosci teksty angielskie) zostaly po raz kolejny po mistrzowsku popsute a niektore nawet nie przetlumaczone (caly dzial biografia bohaterow). Powrocil nawet slawetny blad z wersji 1.0 "Czy chcesz opuscić grę?"

Rozumiem drogie CDP ze macie nas graczy w nosie odkad wplacilismy wam pieniadze - jednak takie podejscie prowadzi do jednego. Zamiast placic 60 zl za gre ktora jest w polowie po angielsku wiekszosc graczy pojdzie i kupi ta sama gre za 10 zl od pirata badz sciagnie ja z netu. Rozumiem tez ze takim postepowaniem robicie wszystko by zmniejszyc zyski UBI/Nival w Polsce wynikajace ze sprzedazy gry Heroes V i dodatku

CDP - JESTESCIE BEZCZELNI SPRZEDAJAC NAM GRACZOM WERSJE BETA PRODUKTU I ZADACIE ZAPLAtY ZA NIEGO PELNEJ CENY.

Zastanawia mnie fakt dlaczego tak duza firma jak CDP pozwala sobie na zatrudnianie takich osob nieodpowiedzialnych i nie potrafiacych wykonywac swojej pracy i niszczacych reputacje firmy. Jest to dla mnie absolutnie nie zrozumiale - przeciez potraficie wydawac gry bardzo dobrze (vide medival 2, gothic 3 czy kompania braci) a do projektu heroes 5 odeslaliscie najgorszych pracownikow jakich tylko posiadacie.

My gracze wykonalismy za was prace - stworzylismy nieoficjalna poprawke ktora zmienilismy 1762 pliki tekstowe i poprawilismy niezliczone linijki tekstu (ponad pol mega tekstu) - dla nas graczy... by gralo sie przyjemniej... dlaczego Wy drogie CDP musieliscie zniszczyc nasza prace wydajac ten dodatek rekoma osob ktore nigdy nie powinny pracowac w branzy gier komputerowych kiedy ich kwalifikacje nie zadowolilyby nawet osob trudniacych sie rozdawaniem ulotek?

Projekt Heroes V jest sztandarowym przykladem jak NIE NALEZY wydawac gier po polsku. Ten projekt pokazuje jakich ludzi NIE WOLNO zatrudniac w firmie wydajacej gry komputerowe. Ten projekt pokazuje ze wydanie gry Heroes V przeroslo ekipe CDP...

Zapewne nikt z "niebieskich" sie nie wypowie tutaj a mnostwo klakierow bedzie chcialo mnie zjesc... ba :) moze i degrada zalicze... ale to nie wazne... - jak widac degrada juz dostalem :) czekam na "niebieskich"

wazne jest by gracze dowiedzieli sie ze CDP nabilo ich w butelke sprzedajac najpierw gre Heroes V a nastepnie wydajac do tej gry dodatek Kuznia Przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

213 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.12.2006 o 11:02, Minsc i Boo napisał:

Ehh! Może mi konkretnie ktoś powiedzieć co jest "be" w tej polonizacji? Przymierzam się do
kupna "złotej kolekcji" i chcę wiedzieć czego mogę się spodziewać. Chce konkretów- co jest
zwalone w tej polonizacji

To może ja się wypowiem, owszem gra z początku miała sporo błedów w lokalizacji, jednak zostały poprawione czy to za pomocą fanów, czy CDP. Moge szczerze polecić gierkę, bo przykuła mnie na długie godziny do monitora, ponadto wiadomo jak każdy Heroes doczeka się zapewne multum map i dodatków fanowskich, więc jak dla mnie pozycja obowiązkowa w kolekcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moderato i offtopuje, ech...

CDP wydalo 2 poprawki: patch 1.11 (poprawka lokalizacyjna, do wersji podstawowej, poprawiala 10 opisow z 25 blednych oraz dodala brakujace speeche w kampaniii lochu; wiecej bledow nie zostalo poprawionych przez ta latke ani przez zadna inna w wersji podstawowej)
poprawka lokalizacyjna do Kuzni Przeznaczenia poprawia okolo90% tekstow w cut scene''ach w kampaniach i scenariuszach lecz wprowadza bledna nazewnictwo umiejetnosci obrona w wersji podstawowej (tj. blad niezachowania jednolitosci nazewnictwa, z czym spotykamy sie praktycznie na kazdym krou w Heroesach 5 werjsa PL)

Ponadto nie jest mozliwym poprawne zainstalowanie tejze poprawki (czyt. dugiej) jezeli jest zaimplementowany (bezposrednio do plikow) patch nieoficjalny. Nalezy zauwazyc ze patch nieoficjalny w zaden sposob nie wpywa na dzialanie samej gry (tj. mozna grac przez siec itp.). To zjawisko nie jest przypadkowe, poniewaz wymaga zaimplementowania w instalatorze patcha klasy sprawdzajacej sume kontrolna (tego typu procedury sa uzywanie w programach antypirackich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

Witajcie :)

Oto kolejny moj post odnoszacy sie do podejscia CDP do nas graczy - osob dzieki ktorym ta firma
istnieje na rynku. Nigdy nie zrozumiem dlaczego nas graczy traktuje sie jak chomiki ktore beda
pedzic przed siebie w koleczku i produkowac zyski.

CDP wygralo przetarg na wydanie gry Heroes V w Polsce. Gra ta jako jedna z najwiekszych i najbardziej
oczekiwanych w tym roku zostala wrecz po mistrzowsku zabugowana przez zespol odpowiedzialny
za jej wydanie na terenie naszego kraju. Osoby ktore sa odpowiedzialne za wydanie heroes
5 zasluguja na 24 godzinna kuracje swoim produktem w otoczeniujekami potepionych (graczy) wyjacych
- Profesjonalna Polska Wersja Jezykowa.


CDP wydalo dodatek do gry Heroes V. Zlamalo konwencje spolszczajac tytul na pudelku (niech
im bedzie to ich prawo), nie zrobili pudelka tloczonego (chociaz z tloczeniami mozna sie spotkac
nawet na pudelkach z mydlem). to im moge wybaczyc - ich prawo do wizerunku gry

Niestety - BRAK PROFESJONALIZMU ludzi odpowiedzialnych za projekt heroes v pl siega
zenitu. Oto w nowym dodatku dostajemy jeszcze wiecej bledow niz w wersji podstawowej, ba poprawione
juz bledy (w szczegolnosci teksty angielskie) zostaly po raz kolejny po mistrzowsku popsute
a niektore nawet nie przetlumaczone (caly dzial biografia bohaterow). Powrocil nawet slawetny
blad z wersji 1.0 "Czy chcesz opuscić grę?"

Rozumiem drogie CDP ze macie nas graczy w nosie odkad wplacilismy wam pieniadze - jednak takie
podejscie prowadzi do jednego. Zamiast placic 60 zl za gre ktora jest w polowie po angielsku
wiekszosc graczy pojdzie i kupi ta sama gre za 10 zl od pirata badz sciagnie ja z netu. Rozumiem
tez ze takim postepowaniem robicie wszystko by zmniejszyc zyski UBI/Nival w Polsce wynikajace
ze sprzedazy gry Heroes V i dodatku

CDP - JESTESCIE BEZCZELNI SPRZEDAJAC NAM GRACZOM WERSJE BETA PRODUKTU I ZADACIE ZAPLAtY
ZA NIEGO PELNEJ CENY.


Zastanawia mnie fakt dlaczego tak duza firma jak CDP pozwala sobie na zatrudnianie takich osob
nieodpowiedzialnych i nie potrafiacych wykonywac swojej pracy i niszczacych reputacje firmy.
Jest to dla mnie absolutnie nie zrozumiale - przeciez potraficie wydawac gry bardzo dobrze
(vide medival 2, gothic 3 czy kompania braci) a do projektu heroes 5 odeslaliscie najgorszych
pracownikow jakich tylko posiadacie.

My gracze wykonalismy za was prace - stworzylismy nieoficjalna poprawke ktora zmienilismy 1762
pliki tekstowe i poprawilismy niezliczone linijki tekstu (ponad pol mega tekstu) - dla nas
graczy... by gralo sie przyjemniej... dlaczego Wy drogie CDP musieliscie zniszczyc nasza
prace wydajac ten dodatek rekoma osob ktore nigdy nie powinny pracowac w branzy gier komputerowych
kiedy ich kwalifikacje nie zadowolilyby nawet osob trudniacych sie rozdawaniem ulotek?


Projekt Heroes V jest sztandarowym przykladem jak NIE NALEZY wydawac gier po polsku.
Ten projekt pokazuje jakich ludzi NIE WOLNO zatrudniac w firmie wydajacej gry komputerowe.
Ten projekt pokazuje ze wydanie gry Heroes V przeroslo ekipe CDP...

Zapewne nikt z "niebieskich" sie nie wypowie tutaj a mnostwo klakierow bedzie chcialo mnie
zjesc... ba :) moze i degrada zalicze... ale to nie wazne... - jak widac degrada juz dostalem
:) czekam na "niebieskich"

wazne jest by gracze dowiedzieli sie ze CDP nabilo ich w butelke sprzedajac najpierw gre Heroes
V a nastepnie wydajac do tej gry dodatek Kuznia Przeznaczenia.



Ja kupując Heroes V niemuszę posiadać internetu a bez nigo to bym sobiem wolał kupić angielską wersję i tłumaczyć na kartce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Morthi muszę Ci podziękować za ten temat.

CDP od dawna wie, że wersja EMPiKowa, Saturnowa czy srebrna(jak kto woli) jest wersją wadliwą i umieszczanie jej w złotej edycji było czystym chamstwem. Panowie straciliście potencjalnego kupca na złotą edycję. Teraz muszę pokombinować jakby tu dorwać normalne wersje.

Morthi prośba do Ciebie jak możesz podaj jak najlepiej zainstalować wszystkie patche(oficjalne i Nieoficjalne). Trzeba instalować wszystko od 1.0 do 1.4 czy wystarczy 1.4 i poprawkę spolszczenia. Jak coś napisz mi na @ : freakazoid(at)vp.pl . Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 17:54, Half-Devil napisał:

Morthi prośba do Ciebie jak możesz podaj jak najlepiej zainstalować wszystkie patche(oficjalne
i Nieoficjalne). Trzeba instalować wszystko od 1.0 do 1.4 czy wystarczy 1.4 i poprawkę spolszczenia.
Jak coś napisz mi na @ : freakazoid(at)vp.pl . Z góry dzięki!

Myślę, że wyjaśnię to równie dobrze jak Morthi.
Podstawka: najpierw 1.1, następnie poprawka lokalizacyjna (tzw. 1.11), później od razu 1.4 (jako że zawiera on wszystkie patche poza 1.11 - dlatego taka kolejność). Na to wszystko Unofficial Patch 2.0b (jako że jest on jednakowy zarówno dla podstawki jak i dodatku). http://members.lycos.co.uk/homam/

Kuźnia Przeznaczenia: najpierw poprawka lokalizacyjna dla Kuźni, następnie Unofficial Patch 2.0b. W poprawce lokalizacyjnej CDP zastosował sprawdzanie wielkości plików, więc odwrotnie może być trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja gratuluje Ci morthi za wytrwalosc i nieustepliwosc tego co robisz :) mysle, ze wielu graczy ma zastrzezenia do HoMM V ale czy boja sie, czy im sie nie chce czy tez z innych powodow nie odzywaja sie :) a ze wytykasz bledy to bardzo dobrze. A do tego jeszcze masz racje w wielu sprawach, mega szacun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Morthi... masz moje pałne poparcie dla tego co robisz, dla nas - innych graczy i fanów Herosów !
Zgadzam się z Twoimi argumentami i poglądem na sprawę.
Prawdę mówic, to tłumaczenie mi w graniu nie przeszkadza, ale skoro płacę to wymagam... i jeszcze musieliśmy czekać 3 miesiące na wydanie "Profesjonalnej Wersji Językowej"... coś tu jest chyba nie tak ?

Jeśli mogę jakoś pomóc to moje GG masz :D Pisz śmiało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Umieszczenie wersji Empikowej w Złotej Kolekcji to czyste chamstwo ze strony wydawcy. Mocne słowa, ale o takich sprawach należy mówić a nie przykrywać je wstydliwie listkiem figowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie martwcie sie :) skoro dystrybutor czyli cdp szczuje nas impami przydupasami to i my sie odgryziemy...

czekajcie cierpliwie gdyz nowy rok przyniesie zmiany :) (jak duze czas pokaze ale jesli wszystko sie uda i pojdzie zgodnie z rozmowami) beda one bardzo duze

czy komus kto posiada edycje empikowa udalo sie ja wymienic na wersje "zwykla" w ramach dozywotniej gwarancji? badz tez czy to dziala w druga strone - jako posiadacz lek/wersji cd/dvd premierowej po uszkodzeniu nosnika otrzymam wersje empikowa?

czy ktos sie juz z tym problemem spotkal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli posiadacze wersji EMPIKOWEJ (m.in. ja) dalej siedzą w martwym punkcie w sprawie patcha 1.4 ?? Swego czasu pisałem do pomocy technicznej w tej sprawie, odpisali grzecznie i w ogóle ale NA LITOSĆ BOSKĄ - minął już PONAD MIESIĄC, a nic nie ruszyło się w tej sprawie!!
Dojdzie jeszcze do tego, że zaczną się "zgryźliwości" w stylu: "na cholerę ci 1.4. I tak wszyscy dawno tę grę przeszli" "po coś kupował tę wersję"...

A może ktoś ma nowe informacje w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I przepraszam jednocześnie za liczne "powtórzenia""[w tej sprawie"] w poprzednim moim poście. Działam wszelako pod wpływem emocji, co - siłą rzeczy - nie powinno mieć miejsca, ale ciężko naprawdę usiedzieć na tyłku, kiedy to taka solidna firma jak Cd Projekt ma takie kłopoty (o błędach lokalizacyjnych Kuźni nawet nie wspominam). Liczę, iż od 2007r. wszystko się poprawi i nie będzie większych ani mniejszych wpadek...Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki Krejt!

Zrozumiałbym gdyby to była jakaś budżetowa gra. Ale wielki KAM BEK HoMM?! To można porównać do zabicia gęsi znoszącej złote jaja i zjedzeniu jej na obiad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pewnie się znowu zacznie ale... Mam dziwne wrażenie, że lokalizację Herosa5 CDP zleciło Cenedze... Albo inaczej, C podkradła tłumaczenie i dała swoje tuż przed tłoczeniem. xD H5 zamówiłem w preorderze, jeśli mnie pamięć nie myli... tłumaczeniem byłem strasznie rozczarowany. Pominę tłumaczenie i to, że głosy w ogromnej większości brzmiały bardzo sztucznie. Trochę mi żal kasy... gdybym wybrał F.E.A.R pewnie bym tak nie żałował. Ale dawanie plakietki ''profesjonalna wersja językowa'' czyli niejako stawianie tej, hmmm, lokalizacji na JEDNEJ półce z takimi hitami, jak Baldur''s Gate I i II, PLANESCAPE TORMENT czy chociażby Neverwinter Nights jest dużym nieporozumieniem... Osobiście mam nadzieję, że coś takiego się więcej nie powtórzy i CDP weźmie sobie do serca, hm, uwagi graczy. Tylko czemu padło akurat na Heroesa 5? Na nowe wcielenie serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak właściwie po czym poznać wersje empikową?! Bo teraz nawet boje się zamawiać wersje DVD na gram.pl i dodatek osobno (co przy obecnej promocji wychodzi taniej niż bee edycja [inna sprawa to taka, że nie obniża nam ceny o 10zł przy zakupie wszystkiego na raz]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować