Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2006 o 11:30, gmx napisał:

> mozesz zapomniec o "profesjonalizmie" ekipy lokalizacyjnej z cdp...
oj, ja z natury jestem optymista (na cmentarzu widze same plusy itd), poza tym od poprawki
do nwn2 nie wymagam poprawiania lokalizacji ale poprawiania bugow i optymalizacji grafiki a
tu cdp nie moze raczej nic zepsuc.

oczywiscie licze ze to co zrobia bedzie profesjonalne itd no, ale w koncu kazdy klient tego
wymaga wiec nawet nie wspominam :)

Dwa tygodnie, to nie za długo? Jest jakiś piracki patch, co prawda... Spolszczony, tym ludzią to zajeło kilka dni... Ale mówię z óry nie instalujcie tego badziewia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy patch 1.03 rzeczywiście poprawia wydajność? U mnie (AthlonXP 3000+, 1GB RAM, GF 6600 - wiem, że badziewie) gra na wyłączonych wszystkich detalach wygląda ja pierwsze gry 3D (jescze jak nie było "rozmywania" tekstur). Piksele na zbroi są wielkości 1/4 twarzy.... Zastanawiam się czy instalacja patcha i ewentualny zakup GF 7900 GT umożliwią grę przy sensowniejszych ustawieniach....

PS Gra ktoś z was mnichem? Bo na v1.02 najwyraźniej nie dostaje paru featów darmowych jak w instrukcji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ja mam 1.03 na angielskiej wersji.
Gra chodzi płynniej, ponieważ po wymuszeniu wyłączenia V-Sync mogę pozwolic sobie na detale średnie przy rozdziałce 800x600, zasięg widzenia 100, całą reszta minimum. Warto wyłączyć zanikanie obiektów, dodaje klila fpsów. Pixele zbroi wielkości twarzy znikną po ustawieniu detali na średnie.
Aha, fpsów mam od 14 na wiekszych zaludnionych terenach do 45 w pokojach. Krytycznie spada do 9 jesli np: w środku miasta zaczne kłaść kamere na ziemi, patrząc w dal, ale chyba to normalne.
Mam Radeona 9600pro podkeconego równo o 10%. Semprona 1,5 (2300) i 512 ramu.
Polecam wymysić w opcjach sterownika wyłączenie V-Sync (synchronizacja pionowa). Gra nie pozwala sama z siebie tego wyłączyć (edycia ini nie pomaga) a w 1.03 jeszcze tego nie ma, więc trzeba to wymusić na niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 12:13, Selv napisał:

Mam Radeona 9600pro podkeconego równo o 10%. Semprona 1,5 (2300) i 512 ramu.

Wiesz, że masz grafikę poniżej wymagań minimalnych? Tak ze dwa razy bo Twoja karta jest prawie dwukrotnie wolniejsza od 9800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż... jakie masz taktowanie 9800?
Ja mam obecnie 430 GPU i 640 MEM. Z tego co widziałem to karta jest wolniejsza o jakieś 50% nie 200% :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 12:13, Selv napisał:

Więc tak, ja mam 1.03 na angielskiej wersji.
Gra chodzi płynniej, ponieważ po wymuszeniu wyłączenia V-Sync mogę pozwolic sobie na detale
średnie przy rozdziałce 800x600, zasięg widzenia 100, całą reszta minimum. Warto wyłączyć zanikanie
obiektów, dodaje klila fpsów. Pixele zbroi wielkości twarzy znikną po ustawieniu detali na
średnie.
Aha, fpsów mam od 14 na wiekszych zaludnionych terenach do 45 w pokojach. Krytycznie spada
do 9 jesli np: w środku miasta zaczne kłaść kamere na ziemi, patrząc w dal, ale chyba to normalne.
Mam Radeona 9600pro podkeconego równo o 10%. Semprona 1,5 (2300) i 512 ramu.
Polecam wymysić w opcjach sterownika wyłączenie V-Sync (synchronizacja pionowa). Gra nie pozwala
sama z siebie tego wyłączyć (edycia ini nie pomaga) a w 1.03 jeszcze tego nie ma, więc trzeba
to wymusić na niej.


Dzieki za info! No cóż, pozostaje kombinować czkając na patch (eee... i wypłatę za grudzień) :) Rozdzielczości mniejszej niż 1024x768 nie mogę dać bo na LCD 19'''' czcionka przestaje być czytelna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 12:05, bozia napisał:

Czy patch 1.03 rzeczywiście poprawia wydajność? U mnie (AthlonXP 3000+, 1GB RAM, GF 6600 -
wiem, że badziewie) gra na wyłączonych wszystkich detalach wygląda ja pierwsze gry 3D (jescze
jak nie było "rozmywania" tekstur). Piksele na zbroi są wielkości 1/4 twarzy.... Zastanawiam
się czy instalacja patcha i ewentualny zakup GF 7900 GT umożliwią grę przy sensowniejszych
ustawieniach....

Jest w wątku technicznym - pikseloze może powodować działający x-fire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 13:15, Selv napisał:

Chociaż... jakie masz taktowanie 9800?
Ja mam obecnie 430 GPU i 640 MEM. Z tego co widziałem to karta jest wolniejsza o jakieś
50%, nie 200% :>

200%, to by oznacząło, że jest wolniejsza 3 razy. Napisałem że jest wolniejsza dwukrotnie i chodziło mi o to, że wydajnośc dwóch kart 9600 = jedna 9800.
Różnica w mocy przetwarzania jest taka jakbyś połaczył dwa Radki 9600 parami, to wtedy uzyskałbyś wydajność jednej karty 9800. I to niemal dokładnie. Fakty sa takie:
Radeon 9600 to ta sama firma, ma ten sam GPU (połowę), takie same lub bardzo podobne taktowanie, ale potoków pikseli ma 4, jednostki teksturujące ma 4, a jednostki geometryczne ma 2. Również dostęp do pamięci ma 128-bitowy, a nie 256-bitowy. Dla porównania 9800 ma 8 potoków pikseli, 8 jednostek teksturujących i 4 jednostki geometryczne. Dwa razy więcej. Nawet 3Dmarki oddają tą róznicę w punktach, które dla serii 9800 wychodzą dokładnie dwa razy wyższe niż dla serii 9600 (np. 3dmark03: ok. 2700/5200, 3dmark05: ok. 1300/2700). Wystarczająco przekonujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam badziewny sprzęt, no ale cóż, na upgrade trzeba czasem poczekać. (radeon 9550 Extreme, 512 ramu, athlon 2800+), ale gra działa mi nawet dobrze (na rozdzielczości 1024 768, tekstury wysokie, większość, ale nie wszystko na minimum), z tym, że w pokojach mam mniej fpsów niż na zewnątrz! mam nadzieję, że poprawi to patch 1.03 lub kolejne. Dziwi mnie zaś to, że w instrukcji mojego kolekcjonera są podane niższe wymagania sprzętowe niż na stronie internetowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do łatki zostanie dołączona poprawiona instrukcja? Przykładowo w PDF-ie. Czy odpuścić sobie instrukcje i bazować będziemy tylko na poprwionej grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 10:52, Johnny Bravo napisał:

> Myśle że nic by się nie stało gdyby jakiś pracownik CDP napisał kiedy ''orientacyjnie''
można
> się spodziewać patcha... najnowsza łata poprawia sporo bugów(a i w polonizacji jest ich
troche)
> i dość znacznie poprawia płynność.

Witam,

Polska wersja poprawki 1.03 powinna pojawić się na naszej stronie w przeciągu 2 tygodni. Będę
starał się was na bieżąco informować jak tam idą pracę nad poprawką.

Pozdrawiam,
Igor


i jak tam bieżące informacje? xD dużo zostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 12:05, bozia napisał:

Czy patch 1.03 rzeczywiście poprawia wydajność? U mnie (AthlonXP 3000+, 1GB RAM, GF 6600 -
wiem, że badziewie) gra na wyłączonych wszystkich detalach wygląda ja pierwsze gry 3D (jescze
jak nie było "rozmywania" tekstur). Piksele na zbroi są wielkości 1/4 twarzy.... Zastanawiam
się czy instalacja patcha i ewentualny zakup GF 7900 GT umożliwią grę przy sensowniejszych
ustawieniach....

PS Gra ktoś z was mnichem? Bo na v1.02 najwyraźniej nie dostaje paru featów darmowych jak w
instrukcji....

Nie wiem stary co masz ze sprzętem ale ja mam taką samą konfiguracę (Ath 3000 64, 1024 ram, GF 6600 GT) gierka mi śmiga przy włączonym wszystkim oprócz FSAA, cieni, odbić i załamań w wodzie, przy rozdziałce 1024x768

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 21:52, Tank25 napisał:

Nie wiem stary co masz ze sprzętem ale ja mam taką samą konfiguracę (Ath 3000 64, 1024 ram,
GF 6600 GT) gierka mi śmiga przy włączonym wszystkim oprócz FSAA, cieni, odbić i załamań w
wodzie, przy rozdziałce 1024x768


Ja mam podstawowego 6600 (nie GT). Pobawiłem się ustawieniami trochę (m.in.: zmniejszyłem Draw Distance z 300 do 100 :O). Teraz chodzi gicior... do momentu gdy ktoś rzuci Pajęczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi gra działa na atlonie 3200+(kręcony) 1536mb ram i radku 9550(kręcony) średnio na 18 fps spada do 11-9
w pomieszczeniach (posterunek straży w dzielnicy handlowej)
Moje ustawienia to 800x600 tekstury średnie bez cieni i wrzystkie filtry ustawione mam na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 10:52, Johnny Bravo napisał:

> Myśle że nic by się nie stało gdyby jakiś pracownik CDP napisał kiedy ''orientacyjnie''
można
> się spodziewać patcha... najnowsza łata poprawia sporo bugów(a i w polonizacji jest ich
troche)
> i dość znacznie poprawia płynność.

Witam,

Polska wersja poprawki 1.03 powinna pojawić się na naszej stronie w przeciągu 2 tygodni. Będę
starał się was na bieżąco informować jak tam idą pracę nad poprawką.

Pozdrawiam,
Igor


Mieliśmy być informowani, a tu żadnej info... I jak z łatą 1.03?? Kiedy będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 18:51, kuchi14 napisał:

Mieliśmy być informowani, a tu żadnej info... I jak z łatą 1.03?? Kiedy będzie?


Łatka 1.03 powinna pojawić się po świętach Bożego Narodzenia, czyli w okolicach 28, 29 grudnia.

Wszystkie teksty potrzebne do złożenia łatki zostały już przez nas przetłumaczone (łącznie z Toolsetem), teraz czekamy na złożenie polskiej wersji łatki i podesłanie jej nam do testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 11:42, Johnny Bravo napisał:

> Mieliśmy być informowani, a tu żadnej info... I jak z łatą 1.03?? Kiedy będzie?
>

Łatka 1.03 powinna pojawić się po świętach Bożego Narodzenia, czyli w okolicach 28, 29 grudnia.

Wszystkie teksty potrzebne do złożenia łatki zostały już przez nas przetłumaczone (łącznie
z Toolsetem), teraz czekamy na złożenie polskiej wersji łatki i podesłanie jej nam do testów.

Czy w 1.03pl będą też poprawiane nieprzetłumaczone kwestie postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować