Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2007 o 13:27, Olamagato napisał:

Kolejny patch 1.05 PL (o ile byłby prawidłowy i redukowałby wszystkie znane bugi) powinien
zajmować ok. 200 MB. To już jest konkretna wielkość.


LOL. Nawet nie ma oficjalnego 1.04 bo Obsidian nas olał, a co tu mówić o 1.05. Może za rok po dodatku się odczekamy. W końcu "najważniejsza jest kampania" jak to powiedział jeden z przedstawicieli Obsidianu. To ja się kurka pytam: dlaczego my jej nie mamy i dlaczego tak późno te poprawki wychodzą? Każdy z nas przeszedł już Neverwinter z trzy razy (o ile nie miał poważniejszego buga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 13:34, Silverburg napisał:

A wiadomo cos na temat terminu, kiedy +/- mozna sie kolejnej poprawki spodziewac?

pytasz o Polske? 2007 +-rok ;)
tak na serio to jeszcze nie dostaliśmy żadnej oficjalnej poprawki wiec ciezko nawet cos zgadywac z braku doswiadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz CDP wpadnie na kolejny genialny pomysł: "powiedzmy frajerom, że damy im 1.05 razem z 1.04 i 1.03. Przynajmniej przestaną pisać głupoty na forum i psuć nam opinię".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moment, bo chyba lekko przesadzacie. Moze faktycznie Obsidian olał CDP? Dlaczego chcecie zwalac cala wine na CDP? Fakt, zachowali sie wobec nas troche nie fair (smieszy tekst, ze patch nieprzetestowany a takze to, ze poprawki do polonizacji tworzy fan), ale mimo wszystko chyba mamy tego patcha? Moze faktycznie nieoficjalny 1.04 byl szczytem ich mozliwosci?

Pozdrawiam, nie zagryzcie mnie od razu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi obrońco CDP nie zagryziemy Cię jeno wydamy smokom na pożarcie w całości by następnie w mękach strawić :) Tak na serio CDP jest winien. Można przecież zacieśnić współpracę z Obsidian. Mieli nauczkę z NWN 1 kiedy to gracze się denerwowali, aż w końcu CDP przestał wydawać patche. Tak jest i tym razem. Nic nie pomoże tu tłumaczenie, że Atari ma siedzibę gdzie indziej czy to, że jesteśmy końcem demokratycznego świata. Według wszelkich danych wydawca bierze ponad 30% całej kwoty na czysto, czasem więcej. Skoro tyle zarabiają nie są chyba tak bezradni i szef CDP może zostać na noc, żeby posiedział i podzwonił do Obsidian bo do stu tysięcy kartaczy chyba zapłaciliśmy za tę grę ponad 100 zł i coś nam się z tego tytułu należy. Moralnie bo prawnie właściwie nic. Możecie mówić, że jesteśmy bezradni, ale znam parenaście osób, które po wydaniu jedynki powiedziały, że nie kupią dwójki w CDP i tak zrobiły. Kupiły angielską wersję i już dawno śmigają na niezabugowanym Neverwinter 2. Jeżeli więcej osób tak zrobi CDP straci klienta i będzie się bardziej interesował. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli CDP, którzy zaraz mnie tutaj będą chcieli pobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 14:48, mivi napisał:

Drogi obrońco CDP


PO pierwsze, obroncą nie jestem ;). Na cdp jestem wsciekly, tlyko staram sie jakos ich zrozumiec. Gdybys spojrzal kilka stron wczesniej, to zobaczylbys, ze sam pscioczylem ogromnie na brak patch i olewackie traktowanie klientow . :D Wiec to miano mi jakos nie odpowiada ;)

A co do Twojego posta > masz w sumie absolutna rację. Tyle, wiecej nawet nie dodam :P. Tyle, ze to nei znacyz, ze rozwiazemy to wszystko bluzgiem i krzykiem :).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 15:47, novy154 napisał:

> Drogi obrońco CDP

PO pierwsze, obroncą nie jestem ;). Na cdp jestem wsciekly, tlyko staram sie jakos ich zrozumiec.
Gdybys spojrzal kilka stron wczesniej, to zobaczylbys, ze sam pscioczylem ogromnie na brak
patch i olewackie traktowanie klientow . :D Wiec to miano mi jakos nie odpowiada ;)

A co do Twojego posta > masz w sumie absolutna rację. Tyle, wiecej nawet nie dodam :P. Tyle,
ze to nei znacyz, ze rozwiazemy to wszystko bluzgiem i krzykiem :).

Pozdrawiam


Po pierwsze czytam, ale nie sposób zapamiętać nick każdego kto się wypowiada skoro stron w tej chwili jest 99, po drugie nikt tu nie bluzga, ani nie krzyczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, widzę, że trzeba przypomnieć/wyjaśnić parę rzeczy.

Trzeba powiedzieć, że CDP należy się nagana, ale tak naprawdę, większość winy leży po stronie Obsidianu. Choć w gruncie rzeczy to też po stronie Atari, gdyż to zawsze wydawca naciska developerów, by szybciej wypuszczali gry, zanim zostaną dobrze przetestowane - identyczna sytuacja wystąpiła w przypadku Gothic 3, kiedy to JoWood naciskał PB by zakończyli prace o jakieś trzy miesiące za wcześnie. Jak sądzę, takim sposobem do poprawki jest cała masa błędów, i patche powstają wolniej niż gdyby trzeba było poprawić kilka literówek i bugów.

Czy muszę wam przypominać co było z Knights of the Old Republic 2? Ta gra też była wypuszczona na rynek co najmniej o kilka tygodni za wcześnie, ale LucasArts najwyraźniej chciało już zysków... Tam to dopiero było błędów (i nadal są)! Niestety, wygląda na to, że patche to nie jest mocna strona Obsidianu, bo wtedy też strasznie długo kazali nam czekać na poprawkę. A jeśli nie odwiedzaliście wtedy oficjalnego forum KotOR 2, to powiem wam, że na tym forum jest cichuteńko w porównaniu do tego co sie tam działo, gdy fani żądali patcha. Chyba i tym razem Obisidian coś powoli tworzy te patche, i wygląda na to, że 1.04 i tak wypuścili za wcześnie, skoro on wciaż nie naprawia wielu rzeczy, a i sam ma błędy.

Dziękuję za uwagę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tak zastanawiam... co tu rozumiec? Przeciez to jest proste... My zaplacilismy, to chcemy zeby bylo gotowe i dobre, a nie zabugowane i zle, tak chyba dziala swiat... jak widac Polska nie tylko, nie lezy w Europie, ale i w swiecie ;-P, bo to 8-100 swiat... bo 3 swiat to jest 100 lat przed nami ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiecie, że zagraniczny 1.04 ma błedy skoro chyba 99% z nas ma wersję polską z NIEOFICJALNYM 1.04?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd? Bo niedługo po wydaniu patcha 1.04 na forum założono ten temat:

http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=545775&forum=109

A skoro tak to, my naturalnie mamy te same błędy co oficjalny 1.04 + błędy w naszej lokalizacji, + ewentualnie jakieś dodatkowe które wynikają z faktu że nasz to nieoficjalny patch (nie wszystko przetestowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 16:06, mivi napisał:

Skąd wiecie, że zagraniczny 1.04 ma błedy skoro chyba 99% z nas ma wersję polską z NIEOFICJALNYM
1.04?


Bo "nieoficjalny" 1.04 PL nie różni się NICZYM od 1.04 ENG poza tłumaczeniami i jedyne inne błędy jakie może mieć mogą wynikać WYŁĄCZNIE z tłumaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że CDP milczy w tej sprawie. Niech napiszą cokolwiek. Jak się sprawy maja z tym patchem, ale tym razem szczerze. Najgorsze jest to że nic pewnie się nie dzieje a Obsidian zapomniał o Polsce już dawno przed świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do AUDIO FIX''a - mi on działa jak należy, aczkolwiek zauważyłem (a właściwie usłyszałem) coś dziwnego. Nie wiem, czy to skutek twojej łatki, slipcio, czy to 1.04 coś namieszał, ale słowo daję, że słyszałem jak Żelazny Golem krzyczał ludzkim głosem coś w stylu "Jak to bardzo boli, proszę pomóżcie!". Byłem niemało zdziwiony... o_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 18:51, yabol708 napisał:

Po zainstalowania patcha 1.04 wyskakuje mi błąd jak w załączniku może ktoś mi powiedzieć co
z tym zrobić?

Ja bym sie skontaktowal z Customer Support. :P Albo z pomoca techniczna. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować