Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2007 o 13:02, drapichrust7 napisał:

OK, udało mi się zainstalować.
Dla osób zainteresowanych - przy instalacji patcha lepiej ustawić swapa w stan domyślny sterowany
przez Windows.
Inaczej wyskakują błedy podczas instalacji.

Co do samego patcha to fajnie że dodali AA - nareszcie gra jakoś wygląda.
Niestety nie zarejestrowałem żadnej poprawy wydajności.

Na Athlon 3500+ @ 2,4 GHz, Gf 7900 GTO @ GTX i 2 GB PDP LLK 667 MHZ @ 800 MHz, wszystko na
maksa (mapy cieni na wartości środkowe) i 1280x1024. Gra chodzi płynie, ale czasem spada poniżej
25 FPS na ulicach Newerwinter


co to jest swap ? :o bo mam ten sam problem z patchem :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm mam problem bo patch nie chce sie zaladowac wywala jakies bledy raz sie zaladowac to nie bylo zadnych wav''ow w override czy gdzie to mialo byc i nie wiem o co biega z tym swapem :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:24, Neo1908 napisał:

hmm mam problem bo patch nie chce sie zaladowac wywala jakies bledy raz sie zaladowac to nie
bylo zadnych wav''ow w override czy gdzie to mialo byc i nie wiem o co biega z tym swapem :F


Swap, to inaczej plik stronicowania (pamięć wirtualna). Jeśli te pojęcia nic Ci nie mówią, to nie powinieneś się nimi przejmować. Patch nie chciał się zainstalować z powodu moich ingerencji w swap - dopiero przywrócenie ustawień domyślnych pomogło. Jeśli nigdy nie grzebałeś w swapie, to na pewno masz właśnie ustawienia domyślne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:24, Neo1908 napisał:

hmm mam problem bo patch nie chce sie zaladowac wywala jakies bledy raz sie zaladowac to nie
bylo zadnych wav''ow w override czy gdzie to mialo byc i nie wiem o co biega z tym swapem :F


System Windows dynamicznie zmienia rozmiar pliku stronicowania! Jeżeli plik zostanie zmniejszony to przybędzie Ci miejsca na dysku twardym! Mimo tego zabiegu nadal możesz mieć za mało miejsca na dysku do instalacji poprawki!

I poczytaj wcześniejsze posty, tam kilka razy było o tym pisane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziala wam ta poprawka AUDIOFIX??Bo u mnie nie zauwazylem(uslyszalem) zadnych zmian,jak nie bylo glosow tak nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 22:24, siatix napisał:

Dziala wam ta poprawka AUDIOFIX??Bo u mnie nie zauwazylem(uslyszalem) zadnych zmian,jak nie
bylo glosow tak nie ma:(


Nie mam pojecia jakim cudem moze nie dzialac. Pliki po instalcji latki MUSZA znajdowac sie w katalogu Override (w glownym katalogu gry), powinnes tam dostrzec mase nowych plikow dzwiekowych (ponad 3000). Jak przetestowac czy dziala? Zaczac gre od nowa, przylaczyc do druzyny Ammie i Bevila i kliknac kilka razy na Ammie, jesli powie damskim glosem "TAK" to znaczy ze łatka zostala dobrze zainstalowana i funkcjonuje. A jesli funkcjonuje to nie uswiadczycie braku glosow czy zle podlozonych glosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem, że mój podstawowy bohater dalej przy wybieraniu czasami gada, że jego czar nie wypalił (jak Bevil gadał przed Twoją poprawką).

Mogę jeszcze zobaczyć gdy zacznę nową grę, ale w obecnej tak gada - jeden z 3 czy 4 tekstów przy jego wyborze to właśnie ten o niewypalonym zaklęciu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kolega zrobil dla Nas patch poprawiajacy glosy, zrobil to zamiast CDP, a Wy jeszcze narzekacie ;-P

Piszcie do CDP zeby wzieli sie do roboty i zajeli sie bledami polonizacji, bo to akurat jest Ich wina i niech mi nikt nie pisze, ze to Obsidian czy Matka Teresa z Kalkuty nie dala blogoslawienstwa albo wyslala Wam zlego mastera ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli goście z Obsidian zlewają se robote, to dobrze w porządku (nic mnie to nie obchodzi).
Naturalnym porządkiem rzeczy jest teraz to aby CDP przejął cały ich ciężar prac - i wypuścił coś co nie podchodzi pod konsumencki paragraf o przestrzeganiu jakości wypuszczanych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie najgorsze, uwielbiam gry CDP, ale jeżeli dali.... ciała, to należy się do tego przyznać i poinformować klientów kiedy sytuacja ulegnie poprawie. CDP natomiast zachowuje się jak dziecko w piaskownicy: "To nie my, to oni ... !!!". Mam taki pomysł, może wyślemy o określonej godzinie maile z zapytaniem do pomocy tech. "Kiedy PATCH do NWN 2 ???". Jak dostaną kilkaset takich maili może w końcu się obudzą i przestaną nas olewać, to CDP istnieje dla nas, nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, ze Oni dla nas juz zrobili swoje... wydali gre, wzieli pieniadze, wiec o co chodzi? Czego my od nich chcemy? Transakcja dokonana, kasa wydana, to spadaj teraz czleku na drzewo, bo zawracasz glowe, a my teraz robimy inna gre, zebys wydal kolejna kase i nie mogl pograc ;-P

Tak to niestety zaczyna wygladac ;-P Bo nikt mi nie powie, ze brak glosow i brak tlumaczenia niektorych kwesti, to wina Obsidianu... A moze glodujacych dzieci w Etiopii??? Ehh... szkoda slow, bo od dwoch miesiecy jest to samo i nic sie nie zmienia ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 10:00, Pablor napisał:

Winni są Talibowie z Klewek, ale nie CDP ;-).


Prosciej to ujmujac: Winny sa wszyscy tylko nie CDP ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz to nie wiem o co wam chodzi tak naprawde. jest patch 1.04PL. nie jest oficjalny przez autoupdate, ale jest i zmienia to co ma zmieniac 1.04. gra jest jak najbardziej grywalna, a bledy w polonizacji nie przeszkadzaja w niej az tak strasznie - ja zdarzylem sie juz przyzwyczaic do tych malych i przejsc nad duzymi (brak glosow w mowionych dialogach - poprawka slipcia; zle przetlumaczone atuty - wiem juz ktory jest ktory). Jasne, mozna mowic ze to wstyd ze fan poprawia bledy CDP a oficjalnej poprawki polonizacji brak, ale to juz bylo napisane wiele razy i powtarzacie sie chlopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego, ze nadal nikt nic z tym nie robi i jak przejdziemy nad tym do porzadku dziennego to bedzie tak zawsze i ciagle ;-P A przez 4,5 roku studiow musze sie jeszcze w tym kraju meczyc, potem przestanie mnie to interesowac ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to Twoim zdaniem jest normalne ???

Patch nie został przetestowany pod względem stabilności działania trybu multiplayer, dlatego też prosimy was o wszelkie informacje dotyczące problemów z działaniem tego trybu gry. Jeżeli wszystko będzie w porządku patch zostanie za 2 dni przypięty na naszej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Ja tak po serii ostatnich zakupów na jakiś czas jednak się wstrzymam z jakimikolwiek premierami czy preorderami... Obecnie te preordery to wyszły jak łapanie łosi na kasę, aby tylko wycisnąć z nich jak najwięcej wciskając im buble. Przykłady? NWN2, Gothic3, MedievalII (tutaj akurat nie bubel, ale prędkość promocji po obniżonej cenie jednak odbija się czkawką). Obecnie chyba lepiej poczekać kilka miesięcy na opinie innych graczy, wydanie jakichś patchy, wyjaśnienie sytuacji no i na pewno w 2-5 tygodni po premierze będzie można dany tytuł kupić znacznie taniej...

Miałem ochotę na FlatOut2, ale po recenzji oraz komentarzach na temat "luzackiego" tłumaczenia ochota na ten tytuł mnie przeszła... Mam niby ochotę na SupremeCommander (ale znów obawy o jakość gry, pojawianie się patchy etc), JadeEmpire - ale widząc jak tytuły BioWare szybko patchy się doczekują to na razie dziękuję (NWN1 i NWN2 przykładami wspaniałymi tutaj są), miałem ochotę na wiele innych, ale lepiej jednak poczekać. Za kilka miesięcy te tytuły będą taniej, może również doczekają się poprawek, a ja nie będę się czuł jak naiwny jeleń złapany na reklamy wspaniałości tytułu, a dostający bubla w ładnym papierku....

Pozdrawiam wszystkich czytających i czekających na poprawki do NWN2 (u mnie EK LG leży na półce i czeka na uzyskanie grywalności)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Ty chcialem zamowic SupremeCommandera, ale po tym co pokazuje CDP i "doskonaly" support, to sie boje, jednakze to wersja kinowa, wiec moze nie spapraja jej tak jak kazdej "full professional polish version" ;-P

A co do NWN2 i BioWare, to ta firma z gra nie ma nic wspolnego, bo NWN2 robi Obsidian (i slowo robi, a nie zrobil, jest tu jak najbardziej na miejscu ;-D)

Coz... pozostaje zawsze jeszcze wersja oryginalna, tylko zawsze to sporo kasy wiecej :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować