Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2007 o 18:50, keyrome napisał:

Czemu nadal nie moge grac Multiplayer?

Wydaje mi sie, ze to dlatego, ze CDP nie moze sie dogadac Obsidianem ::<.

Kiedy dostaniemy jakiegos oficjalnego patcha? ::<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 03:39, maggit napisał:

Nie można grać bo wyszła kolejna aktualizacja... Hotfix
z wersji 1.04.860 do 1.04.870... -_-


I od nowa, "Polska Ludowa" He, he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam - może nie ma co w ogóle wysyłać materiałów i zapytań do Obsidiana???
Może Obsidian uważa, że CDP samo powinno zadbać o siebie???
A może CDP poprostu powinno samo zadbać o siebie???

Bo takie stosunki nie są zbyt obiecujące i jak wiadomo wszystko odbija się na klientach/graczach...

Trochę to przypomona sytuację z UBI, które polskie poprawki robi w zakresie własnym i ma gdzieś materiały od CDP... Przecież każdy patch od UBI tylko bardziej anglizował grę :) Raz ujęli łatkę zespołu fanowskiego, ale w późniejszych już nie - a przecież mogli bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 01:38, Uzik napisał:

Znowu wracamy do tradycji... CDProjekt - firma, która milczy....


to moze od razu - "CDProjekt - prawie jak firma" ;)

nie no - mimo ze dali ciała mocno .. to jednak wdzieczny jestem im mimo wszystko za to ze sie starali i wypuscili chociaz na wlasnąrękę 1.03 bete (bo 1.04 to PORAŻKA mimo, ze powinno byc odwrotnie..).
przynajmniej klatki poszly w góre + kilka malych udogodnien.

MOGLO BYC GORZEJ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy można jeszcze skądś ściągnąć patcha 1.03??? Bo z wypowiedzi wnioskuję, że w przeciwieństwie do 1.04 przyśpieszył działanie gry (a na multi mi nie zależy). Może ewentualnie ktoś mógłby podać te linki któe kiedyś wisiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktos moglby zmienic temat tej dyskusji bo obecny jest taki jakis bez sensu. proponuje "Neverwinter Nights 2 - poprawkowa gehenna (odsłona trzecia, czwarta czy bóg wie która bo wszyscy sie już pogubili)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 23:08, migem napisał:

> > Na dzien dzisiejszy wlasnie nie, stad nie ma zadnego oficjalnego info na stronach
gram.pl,
>
> > mam nadziejej ze w poniedzialek cos sie zmieni.
>
> W tej sprawie nigdy nie było oficjalnej informacji, to co napisałeś (cieszę się i dziękuję)

> jak sądzę, to twoje prywatne zdanie a nie oświadczenie CDP.

Napisałem coś, żeby podać informację nieoficjalną ale która mam nadzieję chcoiaż w części pozwoli
Wam zorientować się co się dzieję. Oficjalna informacja ukaże się wtedy kiedy będę miał w 100%
gotowy patch
i będę mógł ze 100% dokładnością podać datę jego ukazania się. Niestety forum wrzy i każdy
tutaj nie może czekać i tak podając informacje stałem się soczewką skupiającą cały gniew tego
wątku, ot los posłańca złych wieści.

>
> Troszkę mnie denerwuje ton i forma twojej wypowiedzi odnośnie biznesu! Dla Ciebie biznes
to
> moje pieniądze a po twojej wypowiedzi faktycznie zastanawiam się czy powinienem je zostawiać

> w CDP. (To zdanie dotyczy tylko tak zwanego biznesu)

Myślę, że się nie zrozumieliśmy. W mojej wypowiedzi chodziło, że jest utopją sądzić, że da
się tak wydawać
gry/produkty, żeby z każdą decyzją którą trzeba podjąć w trakcie proces ich tworzenia mozna
się było konsultować z klientem końcowym. Po prostu czasami decyzja musi być podjęta szybko,
i przez jedną osobę.
Zrozumiałe jest że należy głosy fanów/klientów śledzić i przykładów tego, że CDP tak robi mogę
podać mnóstwo, ale zawsze te pozytyw zanikają kiedy forumowicze czują krew i rzucają się na
zdobycz jak piranie na broczącą antylopę, wtedy to wszytskiem winne jest CDP, a każda proba
obrony przed argumentami typu "złodzieje", łachudry konczy się słynnym już stwierzdeniem jako
klientowi mi wolno. Niestety z tak pojmowana zasada ukladu klient-dostawca sie nie zgadzam.


> To fatalne, jak bardzo w tej sprawie jesteście uzależnieni od tych wielkich z za oceanu,
odnoszę
> wrażenie że się bardzo boicie. Współczuję Wam i Sobie!

Niestety uzależnienie od zagramanicy jest bardzo ale to bardzo krepujące ruchy, to nie kwestia
strachu, tylko prawa, umów licencyjnych, stef czasowych i czesto niestety rownież pozycji polskiego
ryku gier w stosunku do rynków innych krajów zachodu.


> Migem, podkreślam że przyjąłem twoje wyjaśnienia i nadal będę czekać ale zadaj sobie trud
i
> przeczytaj ten wątek od początku to powinieneś zrozumieć że nie biadolę tylko szukam rozsądnego

> i uczciwego dialogu dla ogólnej poprawy i zrozumienia.

Nie przeczę. Ale uwierz, że dla mnie równie frustrucjące jest oczekiwanie na tego pi... patcha
jak i dal ciebie, a moze nawet bardziej, bo ja juz ncizego tak nie pragne jak tego zeby wreszcie
problem tego watku sie rozwiazl, mam nadzieje ze w pon jak przyjede do pracy Lok dostarczy
dobrych informacji i bede mogl wrzucic juz oficjalna informacje..i odetchnac uff...


>
> Mój post nie jest wypowiedzią w stylu "jak nie piszą - źle, jak piszą to tak samo - źle"
i
> proszę tego tak nie komentować. To zwyczajna reakcja na określone słowa Migem-a.


migem napisał:
Niestety uzależnienie od zagramanicy jest bardzo ale to bardzo krepujące ruchy, to nie kwestia strachu, tylko prawa, umów licencyjnych, stef czasowych i czesto niestety rownież pozycji polskiego ryku gier w stosunku do rynków innych krajów zachodu.

Za przeproszeniem nie macie żadnych punktów/paragrafów w tych umowach licencyjnych, czy tym swoim prawie, że nie można was olewać. Mnie by to denerwowało trochę na Waszym miejscu, ale mogę się mylić. Przecież kasę dostaliście, bo gracze grę kupili. A za poprawki przecież nikt Wam ekstra kasy nie da, więc można się wypiąć ...

Normalnie takie jaj z Was robią, że CDP nigdy nie będzie w moim przekonaniu porządną i profesjonalną firmą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro podpisaliście umowę z Atari co do Wiedźmina, który de facto używa tego
samego silnika co NWN (no tak, wiem, że zmodyfikowany, ale na screenach to
mi wygląda strasznie podobnie do NwN2), to mogliście wynegocjować lepsze
warunki co do ogólnej współpracy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 10:17, Sirmaggus napisał:

ftp://ftp2.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/neverwinter_nights_2_pl_patch_102_103_beta.zip

Prosze bardzo wersja 1.03

Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie wiem czyja to wina, CDP czy Obsidianiu, ale chialbym zeby wreszcie byly patche, ktore umozliwa mi granie w NWN2!!!
W koncu wydalem troche szmalu na nia :-/

Nota bene przeplacilem, bo przed premiera zamowilem, a tu juz po nowym roku promocja noworoczna i duzo tansza byla... Ehhh, a pograc i tak nie moge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko pociesze Cię: ja też nie mogę grać, tnie mi się(mam za słabą grafikę). Ale jak będę miał nowego kompa po roku szkolnym to będę ostro pocinał :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... bo na prockach AMD nie da się grać...
Z początku myślałem, że gra mi się wywala przez
niestabilność dmcienta.Dopiero jak włączyłem oryginalną
kampanię zobaczyłem co patch zepsuł.... Za to, że gra
nie działa jak powinno to wina Obsidianu, natomiast brak
patchy to po części wina CDP i Obsidianu, bo po pierwsze:
CDP nie zdołało wymusić na nich traktowania polskich patchy
jak wszystkich innych (to znaczy żeby lokalizowania ich na
bierząco z innymi) oraz Obsidianu, że sam nie chce traktować
polskich graczy jak równych innym. Wstyd panowie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że zainstalowałem patcha 1.04, i jestem w miarę zadowolony z niego. Gra chodzi dużo płynniej na singlu, trochę błędów jest poprawionych. Są niedociągnięcia ale w gruncie rzeczy u mnie jest Ok. Nie mam też jakiegoś super sprzętu: AMD Sempron 2 300+; 869 MB RAM; GF 6600.
Liczę jednak na polepszenie MP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie rozumiem, czemu patche do innych krajow UE, tych bogatszych/lepszych od Polski maja patche w tym samym czasie... Moze jezyk polski to za trudny jezyk? Albo (co bardziej prawdopodobne) nadal nie traktuje sie nas jako czlonkow UE, a jako kraj 100000 swiata i mozna nas olewac...

Smutne, ale prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować