Zaloguj się, aby obserwować  
MateoKiszlo

Trzysta (300)

672 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2007 o 16:13, Arthizo napisał:

300 to swietny film. :) Moja recenzje tej produkcji znajdziecie u mnie na gramsajcie, w dzisiejszym
wpisie. :)

No u mnie też jest :D

Dnia 05.05.2007 o 16:13, Arthizo napisał:

BO ofcorz nie bede tu calego tekstu wrzucal. xD
A tak z innej beczki - obejrzalbym sobie ta stara wersje "300 Spartan" z 1962 roku (wiecej
- http://www.filmweb.pl/300+Spartan+1962+o+filmie,Film,id=129789 ). Ma on na FilmWebie wyzsza
ocene od najnowszego "300". :>

No tylko...jest pare ale:
1. 300 z 1962 roku ma 201 głosów, a 300 z 2006 11046 :P - więc ocena tego drugoego jest bardziej szczegółowa...
2. 300 (2006) otrzymuje czasami oceny 1 od dziecek, które myślą, że jak zaniżą ocenę to błyszczą i mają podnietę :/
3. Zazwyczaj stare filmy mają wyższe oceny, bo tam właśnie nie wchodzą te "inne" dziecka :/
NO przynajmniej takie jest moje zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 15:03, GandalftheBlack napisał:

> > Mojemu tacie się niezbyt podobał. Narzekał że prawie wszystkie plenery malowane
i w studio,
>
> > że ci faceci mają komputerowo dorobione mięśnie, ale mi się film nawet spodobał.

> Mojemu tez ciagle mówi ze to bezprecedensyjny film oczywiście tego nie popieram ale to
tylko
> remejk starszej cześci o 300

Co? Jak to REMAKE (przecie "remake" to z ang. jest)? To jest film na podstawie komiksu
Franka Millera (twórcy także Sin City).

Jest już film o 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 16:44, Game Dreix napisał:

> > > Mojemu tacie się niezbyt podobał. Narzekał że prawie wszystkie plenery malowane

> i w studio,
> > > > > > że ci faceci mają komputerowo dorobione mięśnie, ale mi się film nawet spodobał.

> > > > Mojemu tez ciagle mówi ze to bezprecedensyjny film oczywiście tego nie popieram ale
to
> tylko
> > remejk starszej cześci o 300
> > > Co? Jak to REMAKE (przecie "remake" to z ang. jest)? To jest film na podstawie
komiksu
> Franka Millera (twórcy także Sin City).
Jest już film o 300


Podaj linki i powiedz coś o tym filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 16:46, GandalftheBlack napisał:

> > > > Mojemu tacie się niezbyt podobał. Narzekał że prawie wszystkie plenery
malowane
>
> > i w studio,
> > > > > > > że ci faceci mają komputerowo dorobione mięśnie, ale
mi się film nawet spodobał.
>
> > > > > Mojemu tez ciagle mówi ze to bezprecedensyjny film oczywiście tego
nie popieram ale
> to
> > tylko
> > > remejk starszej cześci o 300
> > > > Co? Jak to REMAKE (przecie "remake" to z ang. jest)? To jest film
na podstawie
> komiksu
> > Franka Millera (twórcy także Sin City).
> Jest już film o 300

Podaj linki i powiedz coś o tym filmie.

linku nie znam ale widziałem i słyszałem o tym od kolegi jest już film opowiadajacy ta historie ale całkie inny nie ma eforów itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 16:49, Game Dreix napisał:

> > > > > Mojemu tacie się niezbyt podobał. Narzekał że prawie wszystkie plenery

> malowane
> > > > > > i w studio,
> > > > > > > > że ci faceci mają komputerowo dorobione mięśnie,
ale
> mi się film nawet spodobał.
> > > > > > > > > Mojemu tez ciagle mówi ze to bezprecedensyjny film oczywiście
tego
> nie popieram ale
> > to
> > > tylko
> > > > remejk starszej cześci o 300
> > > > > Co? Jak to REMAKE (przecie "remake" to z ang. jest)? To jest
film
> na podstawie
> > komiksu
> > > Franka Millera (twórcy także Sin City).
> > Jest już film o 300
> > > Podaj linki i powiedz coś o tym filmie.
linku nie znam ale widziałem i słyszałem o tym od kolegi jest już film opowiadajacy ta historie
ale całkie inny nie ma eforów itd


No to widocznie to jest film historyczny! To jest zupełnie co innego. Nie ma nawet co tego porównywać. Ty wiesz co to jest remake? Nowe 300 powstało na podstawie komisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wypadałoby ciąć posty, prawda??

Oczywiście ,że film jest na podstawie komiksu, jest w nim zarys historyczny, ale porównywanie go do historii, czy do filmu historycznego całkowicie mija się z celem. 300 ma dawać rozrywkę, i daje ją na wysokim poziomie, Millera zainspirował film 300 Spartan z 1962r, A Zack Snyder wyreżyserował film na podstawie komiksu, nie książki od historii :), czy filmu z 1962r.
I oczywiście masz rację, 300 to żaden remake. Sam Miller, jego żona z resztą też brali udział w tworzeniu filmu, dodano kilka wątków nieobecnych w komiksie aby scalić fabułę, wydłużyć film i uatrakcyjnić widowisko.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 19:05, GandalftheBlack napisał:

Wypadałoby ciąć posty, prawda??
Nie. Może ktoś chce wiedzieć na co odpowiadam?

Zauważ, że można znacząco skrócić posta, zostawiając tą treść, albo jej fragment, na który się odpowiada, z resztą poprzednie posty są wcześniej, prawda, wiec można przeczytać kilka wstecz i sens wypowiedzi wyłapać. Gdyby nie te zabiegi, posty zajęłyby całą stronę, gdyby nikt tego nie robił. Koniec offtopa.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 18:25, GandalftheBlack napisał:

> > > > > > Mojemu tacie się niezbyt podobał. Narzekał że prawie wszystkie
plenery
>
> > malowane
> > > > > > > i w studio,
> > > > > > > > > że ci faceci mają komputerowo dorobione mięśnie,

> ale
> > mi się film nawet spodobał.
> > > > > > > > > > Mojemu tez ciagle mówi ze to bezprecedensyjny
film oczywiście
> tego
> > nie popieram ale
> > > to
> > > > tylko
> > > > > remejk starszej cześci o 300
> > > > > > Co? Jak to REMAKE (przecie "remake" to z ang. jest)?
To jest
> film
> > na podstawie
> > > komiksu
> > > > Franka Millera (twórcy także Sin City).
> > > Jest już film o 300
> > > > Podaj linki i powiedz coś o tym filmie.
> linku nie znam ale widziałem i słyszałem o tym od kolegi jest już film opowiadajacy ta
historie
> ale całkie inny nie ma eforów itd

No to widocznie to jest film historyczny! To jest zupełnie co innego. Nie ma nawet co tego
porównywać. Ty wiesz co to jest remake? Nowe 300 powstało na podstawie komisku.

tak tylko mówią ??? naprawde znaczy potocznie mówi sie ze coś takiego nazywamy remake

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 20:31, Game Dreix napisał:

> > tak tylko mówią ??? naprawde znaczy potocznie mówi sie ze coś takiego nazywamy remake


REMAKE to jest nowsza wersja jakiegoś starego filmu! A nie jego inna wersja! To o czym mówisz to film historyczny, a TO 300 to jest film akcji nastawiony na efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 22:05, ja33no napisał:

300 to świetny film. Ma extra sceny walki. Oprawa dosyć bajkowa i kocham sparte :)

No to prawda.Mało filmów może się pochwalic takimi scenami walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć film widziałem już parę tygodni temu i to wtedy naszła mnie taka refleksja, to wyrażę ją dopiero teraz (wcześniej topic ten jakoś mi umknął wziął był)...

Wiecie skąd się wziął tytuł filmu?

Od litrów krwi wylewanych/minutę :) .

Tak, "haha" itd., proszę tu nie mędrkować że to od legendarnej liczby Spartan etc..

A poważnie: film mi się jak najbardziej podobał, choć głębi jakiejś nie zawierał (i nikt tego po nim nie oczekiwał), to walka, dramatyzm, efekty specjalne, epickość (pompatyzm?)... wspaniałe :D ! To wszystko kojarzy mi się z... Manowarem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 21:17, GandalftheBlack napisał:

> > > tak tylko mówią ??? naprawde znaczy potocznie mówi sie ze coś takiego nazywamy
remake

REMAKE to jest nowsza wersja jakiegoś starego filmu! A nie jego inna wersja! To o czym mówisz
to film historyczny, a TO 300 to jest film akcji nastawiony na efekty.


No ja bym nie powiedział, że na efekty tylko raczej zrobiony dla nowego pokolenia, które doceni wartości filmu.(chyba kżdy wie jakie wartości) Stare nie lubi zazwyczaj scen walki w duzej ilosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2007 o 10:14, MonkOfWar napisał:

Od litrów krwi wylewanych/minutę :)

Ale wylewanych tylko w kamerze czy w całej bitwie:)?

Dnia 06.05.2007 o 10:14, MonkOfWar napisał:

A poważnie: film mi się jak najbardziej podobał, choć głębi jakiejś nie zawierał (i nikt tego
po nim nie oczekiwał), to walka, dramatyzm, efekty specjalne, epickość (pompatyzm?)... wspaniałe

Taaa...film był naprawdę fajny a do gustu przypadły mi takie sceny jak "walka w cieniu" (scena jak persowie wypuścili grad strzał na spartan dla niewiedzących) no i oczywiście wszystkie walki z persami.
BTW my tu zachwalamy film a tu jeszcze trzeba powiedzieć że ta wspaniała oprawa muzyczna nadawała ten efekt grozy, śmierci, poświęcenia itp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 06.05.2007 o 10:47, Master J napisał:

BTW my tu zachwalamy film a tu jeszcze trzeba powiedzieć że ta wspaniała oprawa muzyczna nadawała
ten efekt grozy, śmierci, poświęcenia itp.:)

Tak, muzyka świetna, czasem kojarzyła mi się z Gladiatorem, ale ma inny klimat , jest bardziej "nowoczesna'' i agresywniejsza, kawałek z chórem - Return of the king - po prostu kapitalny, na moim GSie możecie posłuchać kilku utworów ze suundtracka 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2007 o 11:17, marian538 napisał:

Tak, muzyka świetna, czasem kojarzyła mi się z Gladiatorem, ale ma inny klimat , jest bardziej
"nowoczesna'' i agresywniejsza, kawałek z chórem - Return of the king - po prostu kapitalny,

No jest taka bym powieziałbardziej "dynamiczna", no a nie Returns King jest wspaniałe :D

Dnia 06.05.2007 o 11:17, marian538 napisał:

na moim GSie możecie posłuchać kilku utworów ze suundtracka 300.

Kilku? Byłem parę dni temu i jest cała płyta xD W sumie to też wszystkich zachęcam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 11:25, Oskar24 napisał:


> Tak, muzyka świetna, czasem kojarzyła mi się z Gladiatorem, ale ma inny klimat , jest
bardziej
> "nowoczesna'' i agresywniejsza, kawałek z chórem - Return of the king - po prostu kapitalny,

No jest taka bym powieziałbardziej "dynamiczna", no a nie Returns King jest wspaniałe :D
> na moim GSie możecie posłuchać kilku utworów ze suundtracka 300.
Kilku? Byłem parę dni temu i jest cała płyta xD W sumie to też wszystkich zachęcam :P


Posłuchajcie sobie Remember Us. Nie wiem czemu, ale mnie ten raczej spokojny utwór zachwyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować