Zaloguj się, aby obserwować  
Narodowiec

Egzamin Gimnazjalny (temat dla 3-cio klasistów i nie tylko)

1540 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2010 o 14:33, dreamer94 napisał:

Ale jak to zrobiłeś ? Przecież wyraźnie pisało tekst I ;)

Na przyszlosc: bylo napisane. Na nastepnym egzaminie sie przyda. : P
Ja przeczytalem polecenie jeden raz i zrobilem je dobrze. Zdzwilo mnie bardzo, ze az tyle bledow polscy gimnazjalisci popelnili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:28, Ksar666 napisał:

Na przyszlosc: bylo napisane. Na nastepnym egzaminie sie przyda. : P

NIestety obie wersje są już poprawne ;) ale pierwsz ładniej brzmi

Hehe, test gimnazjalny to ja mógłbym sobie spokojnie napisać :D a tak, za tydzień większy kąsek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 21:39, Mroczny_Baran napisał:

A ja mam 50/50 z mat-bio

To ja nie wiedziałem, ze w Polsce o aż takie różnice czasu mogą być... Już to pisałeś? ;]

Tylko powiedzcie mi proszę co za idioci walą zadanie do zrobienia nie pod tym tekstem o który chodzi w zadaniu. Mam tylko nadzieje, że się ulitują sprawdzajacy i nie postawią 0pkt za to streszczenie tylko chociaż ze 3. Jak było z takim jednym co napisał rozprawkę kompletnie nie na temat, a dostał 10 pkt. Hihi. Karmo, proszę Cię!

Teraz się tylko boję jutrzejszego. Matme mam w małym palcu, geografię też, fizykę w sumie też. Tylko ta chemia walona, zrzuci się na nauczycielkę, bo w sumie to jej wina, że nie umie uczyć, dyktować i ogólnie prowadzić lekcji... (A potem jeszcze dziwi się, że cała klasa ma 2 z klasówki).

@Ksar
Jak widzisz zadanie pod tekstem to automatem piszesz do tego powyższego tekstu. Toz to logika tak nakazuje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:33, Ichibanboshi-kun napisał:

NIestety obie wersje są już poprawne ;) ale pierwsz ładniej brzmi

Zastanawia mnie kto rozsiewa takie plotki:

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=761:co-pisze-recepcjonistka&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58

"Po drugie, forma pisze (tu pisze) jest formą błędną; informację taką znajdzie Pani w każdym słowniku ortoepicznym."
Polecam kupic jak ktos nie ma. : )

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=326:pisze-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58

"...poprawna jest tylko forma jest napisane (np. Tu jest napisane, że pociąg już odjechał.), natomiast forma nieosobowa pisze (np. *Tu pisze, że pociąg już odjechał.) jest niepoprawna."

@Markush
Test sprawdza umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, nie logiki. Wlasnie dlatego zadanie zostalo umieszczone tam, a nie w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:36, Markush napisał:

> A ja mam 50/50 z mat-bio
To ja nie wiedziałem, ze w Polsce o aż takie różnice czasu mogą być... Już to pisałeś?

Istnieje coś takiego jak olimpiada z przedmiotu. Laureat nie piszę ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:44, Ksar666 napisał:

Test sprawdza umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, nie logiki.

A powinien i logiki.

Dnia 27.04.2010 o 22:44, Ksar666 napisał:

Wlasnie dlatego zadanie
zostalo umieszczone tam, a nie w innym miejscu.

Nie, to zadanie było tam umieszczone, bo nikomu nie chce się wmieszać zadania otwartego między zamknięte. Czyste lenistwo.

Jednak przyjęło się do języka potocznego, że "pisze".

@wsaadman
A no tak. Zapomniałem o tym. W sumie też bym tak chciał i mógłbym, tylko moja pamięć do dat wiąże się najczęściej z tym, że zapominam o konkursach na które się zapisałem. Już o dwóch zapomniałem. Kurna 16 zł wyrzuciłem na ulicę.
Mówi się trudno, napiszę to sprawiedliwie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:55, Markush napisał:

Jednak przyjęło się do języka potocznego, że "pisze".

Rusycyzm, albo powiem inaczej - dorobek Rosjan. Dlatego uwazam, ze powinnismy to wykorzenic. Ja sie staram ze wszystkich sil. ; )

A co do tego zadania:
Moze i im sie nie chcialo, ale ja mysle, ze jednak to bylo dzialanie zmierzajace do sprawdzenia umiejetnosci czytania. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich, którzy nie umieją czytać polecenia. Zafundowaliście mi niespodziewaną dawkę humoru. Na pewno chodzi o tekst IV, bo zadanie było pod tekstem IV- hahaha, no po prostu przekozaki :) Jaki to ma związek jedno z drugim?? Zaczęły się pytania otwarte, to lecą po wszystkich tekstach. Dokąd zmierza ten kraj, skoro czytanie ze zrozumieniem, i to polecenia a nie tekstu, gubi tak wiele osób. Stoi jak byk "Streść tekst I", a streszczają tekst IV. Strasznie mnie ciekawią procesy myślowe, jakie prowadzą do takiej konkluzji. Nie no naprawdę, śmiech miesiąca.


A sam test bardzo prosty nie był, wymagał jakiejśtam, niezbyt dużej wiedzy. Rozprawka dużo prostsza niż "za moich czasów", ale tak ogólnie to co nieco trzeba było pomyśleć. Ale matematyczny jest trudniejszy, wiem z własnego doświadczenia- mimo żem zdeklarowany mat-fiz, to z testem matematyczno-przyrodniczym miałem dużo większe problemy niż z humanistycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 23:09, Erton napisał:

/.../

Ja problemow z czescia humanistyczna nie mialem w sumie w ogole. Wszystko napisalem dobrze raczej (test 20/20), a ilosc pkt. w otwartych juz zaleza od sprawdzajacego. ;P
Ponoc, jak slyszalem, teraz na matematyczna-przyrodniczym maja byc zadania otwarte tylko z matematyki, reszta ma byc zamknieta. Jest to jakis plus, bo sa mniejsze szanse na pomylke w obliczeniach. Na probnych czesto mi sie to zdarzalo - wszystkie wzory znalem, wszystkie zaleznosci tez, stres zadzialal i padlem na mnozeniu lub dzieleniu. : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to niedawno powróciłem z matematycznego. I tak jak myślałem: z otwartych nie maiłem najmniejszych problemów, no może tylko jeden, ale wpadłem na pomysł po kilku minutach bazgrania po swojemu w brudnopisie. Najgorzej było z zamkniętymi. W połowie (no może mniej niż w połowie) pytań musiałem strzelać, bo w ogóle nie miałem pojęcia, że takie rzeczy były kiedyś w szkole, ale mam nadzieje, że dobrze postrzelałem. Oddałem pracę jako pierwszy z mojej grupy, a jako, że przed oddaniem było sporo czasu to przeczytałem wszystkie zadania jeszcze ok. 7 razy, nie zrobił bym tego gdybym nie streścił wczoraj LOTR''a... I szczerze powiedziawszy to dobrze, ze poświęciłem te 4 punkty z humana na rzecz tych kilku punkciorów z matmy, bo w jednym zadaniu zapomniałem jeszcze czegoś zrobić.

Ogólnie rzecz ujmując ten test był dla mnie trudniejszy (ale to tylko przez geografię i chemię) od humana mimo, że lepszy jestem z tych ścisłych przedmiotów. Ale tragicznie nie było.

Jeszcze tylko jutro na angielski. Ciekawe czy znowu będą same abcd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 11:22, Markush napisał:

Jeszcze tylko jutro na angielski. Ciekawe czy znowu będą same abcd :)

Bedzie abc, bo panstwo nie ma pieniedzy dla sprawdzajacych. ;]

Co do matematycznego - mialem zupelnie takie same problemy co Ty i tez wyszedlem pierwszy, hmm co mozna jeszcze powiedziec? Zepsulem jedno zadanie, z tym gdzie byl rysunek tego trapezu (z ochroniarzem). Trzeba bylo podac odleglosc z punktu P do odcinka AB. Zrobilem to z talesa, a teraz doszedlem do wnionsku, ze w tym odcinku po prawej (65cm) dodalem jeszcze 13 cm (tzn. ta dlugosc, ktora liczylo sie w pkt. wczesniej), zapomnialem, ze ten odcinek zawiera sie w tym boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 23:09, Erton napisał:

Pozdrawiam wszystkich, którzy nie umieją czytać polecenia. Zafundowaliście mi niespodziewaną
dawkę humoru. Na pewno chodzi o tekst IV, bo zadanie było pod tekstem IV- hahaha, no
po prostu przekozaki :) Jaki to ma związek jedno z drugim?? Zaczęły się pytania otwarte,
to lecą po wszystkich tekstach. Dokąd zmierza ten kraj, skoro czytanie ze zrozumieniem,
i to polecenia a nie tekstu, gubi tak wiele osób. Stoi jak byk "Streść tekst I", a streszczają
tekst IV. Strasznie mnie ciekawią procesy myślowe, jakie prowadzą do takiej konkluzji.
Nie no naprawdę, śmiech miesiąca.


A sam test bardzo prosty nie był, wymagał jakiejśtam, niezbyt dużej wiedzy. Rozprawka
dużo prostsza niż "za moich czasów", ale tak ogólnie to co nieco trzeba było pomyśleć.
Ale matematyczny jest trudniejszy, wiem z własnego doświadczenia- mimo żem zdeklarowany
mat-fiz, to z testem matematyczno-przyrodniczym miałem dużo większe problemy niż z humanistycznym.



z tego co mi wiadomo to Ci blizej do matury niż gimazjalnego, :), sam w swoim czasie miełem 89 punktów z dwóch testów nic się do nich nie przygotowując, więc nie wiem, ale niby jest jakiaś zasada że każdy kolejny rocznik ma do poznania coraz mniej (przez podstawę) a mimo to coraz więcej osób sobie rady nie daje, jestem ciekaw ile osób w liceum bedzie miało pochodną funkcji, całki, czy choćby funkcje trygonometryczne dla dowolnego kąta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeśli chodzi o egzamin matematyczno-przyrodniczy to jest chyba jedno słowo: fatalnie.
jak będzie powyżej 20 pkt to będę skakać z radości. dużo lepiej z humanistycznego bo pewnie około 40, a z anglika to już w ogóle super powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 11:53, rtyrtyrty napisał:

u mnie jeśli chodzi o egzamin matematyczno-przyrodniczy to jest chyba jedno słowo: fatalnie.
jak będzie powyżej 20 pkt to będę skakać z radości. dużo lepiej z humanistycznego bo
pewnie około 40, a z anglika to już w ogóle super powinno być.



Mam podobne odczucia co Ty. Na początku egzaminu po prostu śmiałam się w duchu z trudności pytań, ale nie dlatego, że były dla mnie banalnie łatwe, ale po prostu nie wierzyłam, że na egzaminie gimnazjalnym pytają nas o takie trudne rzeczy, myślałam, że to jakiś żart.W niektórych momentach to miałam ochotę przywalić tym, co wymyślili ten test... Pewność w zamkniętych miałam może w 3 pytaniach, reszta to albo czysty strzał lub jakaś dziwna droga dedukcji, dzięki której zaznaczyłam tę a nie tamtą odpowiedź... Na próbnym miałam 37/45, a teraz to już mogę zapomnieć o tylu punkcikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nas nie uprzedzal ze to jest test Biologiczno-Chemiczny... Tam bylo chyba max 8 zadan z matmy, w tym 2 zamkniete.
U mnie w szkole wszyscy sie zalamali... kulismy matme dzien w dzien na testy przez pol roku i sie okazalo ze nie ma matmy... Szkoda mi tych kilkudziesieciu straconych godzin zycia 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli zastanawiam się, czy przez ten cholerny egzamin nie zepsuć sobie jakiegoś przedmiotu i kiblować następny rok żeby napisać go jeszcze raz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8? ty liczysz karte odpowiedzi? : O.
Niektóre zadania były tak tępe... X.x Jak otworzyłem arkusz pierwsze co mi wyszło z ust to "Ku*wa..."
Dziękujemy za teścik Bio-Chem-Geo :). Fizyki więcej choćby dali to bym se nabił pkt. za dane ; o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 12:32, Akoss-94 napisał:

8? ty liczysz karte odpowiedzi? : O.
Niektóre zadania były tak tępe... X.x Jak otworzyłem arkusz pierwsze co mi wyszło z ust
to "Ku*wa..."
Dziękujemy za teścik Bio-Chem-Geo :). Fizyki więcej choćby dali to bym se nabił pkt.
za dane ; o


Ja mialem tylko matme wyuczona... reszta na farta liczylem bardziej. A wyszlo jak zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 12:24, diablolod napisał:

Nikt nas nie uprzedzal ze to jest test Biologiczno-Chemiczny... Tam bylo chyba max 8
zadan z matmy, w tym 2 zamkniete.
U mnie w szkole wszyscy sie zalamali... kulismy matme dzien w dzien na testy przez pol
roku i sie okazalo ze nie ma matmy... Szkoda mi tych kilkudziesieciu straconych godzin
zycia 0_o

ta, kułem matmę, bo zawsze było tylko trochę wszystkiego innego, "jakoś to będzie z innymi przedmiotami" no i teraz czas zmarnowany a wynik punktowy wyższy niż 20 chyba nie będzie, może o kilka punktów.
najlepsze jest to że akurat z Bio-Chem mi idzie najgorzej, potem matma, potem fizyka i najlepiej z geografii. pozostaje tylko liczyć na to że wszyscy tak źle napiszą i się gdzieś dostanę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować