Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

tylko save z wesji 1.000 nie sa kompatybilne z kolejnymi wersjami gry - majac save z wersji 1.0001+ mozesz spokojnie spatchowac gre do 1.0004 i cieszyc sie nowosciami z tego patcha

egzoszkielet przydaje sie w elektrowni ale go tam dostajemy wtedy juedy z naszej sevy zostaje sito ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

Misje - jeżeli masz ochotę, możesz wykonywać je wszystkie; każde jest w jakiś sposób opłacalne, aczkolwiek eliminacja niewygodnych osobników może okazać się dość nużącym zajęciem (nawet mimo serwowanych wynagrodzeń). Najlepiej jednak byłoby skupić się na poszukiwaniu artefaktów, gdyż to właśnie za nie można dostać najwięcej hrr hrr ... "kieszonkowego".

Ad. 2

Z tego co słyszałem, to owszem, można w razie czego powtórzyć nieudaną misję (choć głowy nie dam, bo sam takiej potrzeby jeszcze nie miałem).

Ad. 3

Najlepiej zatrzymać przy sobie artefakty posiadające same pozytywne cechy oraz jak najmniejszą listę skutków ubocznych. Są to np. Baterie, Korale mamy, Kulebiak, itd. Pozostałe znaleziska, które bardziej szkodzą niż pomagają, radzę sprzedawać - zawsze będzie to jakiś grosz.

Ad. 4

TRs 301 jest świetną bronią na początkowych i późniejszych etapach gry. Możesz doń domontować tłumik, podwieszany granatnik (tylko M203) oraz celownik optyczny (tylko SUSAT). Co do pozostałych broni, w magazynach wojskowych (a dokładniej w bazie Wolności), na lewo od mostu przy wejściu, znajdują się opuszczone baraki. Pierwszy jest pusty, ale drugi ... leży tam IMHO najlepsza broń w całej grze - wytłumiony karabin wyborowy Wintar. Jedyną wadą jest rzadko (przynajmniej na początku) spotykana amunicja poddźwiękowa kal. 9x39mm.
Poza tym większość "użytecznych gnatów" znajdziesz przy trupach kukiełek z Monolitu, a tych jest co nie miara.

Ad. 5

Nie mam pojęcia.

Ad. 6

Jeżeli stawiasz na wygodę ruchów i doskonałą mobilność - tylko SEVA (można ją znaleźć w Dziczy, otrzymać jako nagrodę od ''profesury'' w Jantarze lub po prostu ją tam kupić [ale tylko po odwiedzeniu X16]). Drugą alternatywą jest egzoszkielet, który gwarantuje doskonałą ochronę (prócz tego powiększa limit wagowy w ekwipunku z 60 do 80 kg uniemożliwiając przy tym bieganie sprintem) jest dostępny do nabycia u Kutwy w bazie Wolności (tylko po wykonaniu zadania z eliminacją Powinnościowców), ale o nim już wiesz. ;-)

EDIT: Ojoj, spóźniłem się co nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 11:55, GearHead napisał:

- czy jeśli nie zdąże wykonać misji w zadanym czasie, to już kaplica, czy mogę powtórzyć ją
później?

Widzę, że na to pytanie nikt nie dał 100% odpowiedzi, więc ja potwierdzę. Tak, można powtórzyć misje, natomiast i tak będzie ona w "Misjach nieudanych". Jeżeli za drugim razem Ci się uda to nie trafia ona do "udanych", tylko powstaje druga o takiej samej nazwie. Czyli podsumując, ślad po niej zostanie w nieudanych i w udanych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 13:33, oOreVenOo napisał:

Jeszcze tylko pytanie. Czy została wprowadzona możliwość otwartej fabuły ? Tak że kończymy
elektrownię i możemy grac dalej ? Zwiedzać świat ?

Po zakończeniu głównego wątku następuje koniec gry. Świat gry możesz zwiedzać do woli tylko do momentu przejścia na ostatnią lokację (tam gdzie stadion, nie pamiętam już jak się nazywała ta lokacja). Później nie ma już odwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 15:04, Grucha-sweety napisał:

Cześć kupiłem gierkę zaraz po premierze, ale odpaliłem ze 4 razy... nie potrafię przejść żadnej
z pierwszch 2 misij... :/


Ja na początku też miałem lekki problem. Ale to mija... :-)
Po wyjściu od handlarza, podejdź do żołnierza, który stoi niedaleko ogniska przy drodze. Będzie Cie wołał, jak będziesz tamtędy przechodził. Weź od niego misję "Zdobądź pendrive" potem idź na wzgórza za strzałką na mapie. Dojdziesz do chyba 4 stalkerów, którzy pomogą Ci w walce z bandytami przypierwszej misji. Warto rozmawiać z postaciami (nie wrogami, oczywiście), bo to dużo pomaga w orientacji w fabule. Jak ktoś woła o pomoc, to też podejdź i pogadaj. Często wtedy chcą apteczkę, którą możesz zdobyć nieopodal. Gra wciąga jak diabli!

morthi, Bidasek, oOreVenOo, kuko7 --> dzięki za wskazówki! Mam jeszcze parę pytań, ale nie chcę pisać posta pod postem, więc poczekam, aż ktoś mnie "przeplecie" w wątku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 15:30, GearHead napisał:

Mam jeszcze parę pytań, ale nie chcę pisać posta pod postem, więc poczekam, aż ktoś mnie "przeplecie" w wątku

Dlaczego nie pisałeś wszystkiego w jednym poście? Chyba, że jeszcze nie wiesz o co chcesz zapytać. ;)
...No to już możesz pisać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 15:33, kuko7 napisał:

Dlaczego nie pisałeś wszystkiego w jednym poście? Chyba, że jeszcze nie wiesz o co chcesz zapytać. ;)
No to już możesz pisać. :D


Nie pisałem, bo chcę żeby każdy widział że odpowiedziałem właśnie na jego post. Jeśli odpowiadam dla wszystkich w jednym poscie, to w gąszczu postów, jeden przeczyta, ale drugi łatwo może niezauważyć, że odpowiedziałem też jemu.
Wyjściem jest puszczenie kilku postów pod rząd, dla każdego osobno, wtedy każdy widzi. Ale to znów nie za bardzo zgodne z regulaminem forum. Więc wolę poczekać na "przeplatający" moje wypowiedzi :)

OK, czyli misję mogę mieszać w kolejności, to dobrze. Tylko czasami zdarza się, że na PDA jak misja jest poboczna, a podejmę się też głównej (np. od barmana), to GPS-u (tego czerwonego kółka na liście z misjami) nie mogę ustawić na tej pobocznej, tylko na tej głównej. Czyli chyba są jakieś priorytety...(?) bo ta poboczna jest wtedy niżej, mimo że ją biorę jako pierwszą. Zaznaczam, że one są od siebie zupełnie odrębne! Czy też tak miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za 58(#)@#& pier.... patch 1.004 ? Cholera jasna nie dość że kiedyś gra się sypała notorycznie na Magazynach Wojskowych to teraz to już w ogóle mogę pomarzyć o graniu dalej niż Warehouses. Gra zawiesza się tam co 2 minuty. I jaki kurde wzrost fpsów o 10-15% ? Na moim sprzęcie na max konfingu oprócz AA gra śmigała, teraz muszę grać na 1024x768 bez HDRu. Nie to jest jakaś paranoja, myślałem że kompa rozwalę w drobny mak. To jasnej cholery czy tak gra choć raz zostanie porządnie zalatana czy nie ?! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi patch 1.0004 pozwolił na normalną grę. Chodzi płynnie nawet na X1900XTX, na którym wcześniej nie mogłem cieszyć się z gry - teraz i tak mam inną kartę, ale testowałem i na ATi.
Owszem gra się sypie na 1.0004 jeśli wykorzystuje się plik typu no-dvd => ale to już jest niezgodne z...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aja kupilem STALKERA zaznaczam ze komp przewyrzsza wymagania instaluje i nic zadnej reakcji po kliknieci jakiego kolwiek pliku , mysle sobie ladnie kur...a napisalem do pomocy raz odpisali co i jak i dalej nic skonczylo sie na podyktowaniu pewnego myku z trybem czystego bootowanie i wgrania patcha 10004no i smiga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety/stety stosuję plik o nazwie gram.pl/sklep za 79zł. Cholera płace to wymagam. W każdym razie nie pogram sobie na moich "sejwach" a chciałem sobie jeszcze raz przejść grę, no szkoda. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 19:03, kedzior141 napisał:

pentiim 4 1,8ghz radeon 9550 1gb ram. Myslicie ze stalker pojdzie?


Raczej pójdzie ale obawiam się, że będzie 1024x768 none HDR i wszystko na totalny low.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem błąd musi być gdzie indziej.
Jak do tej pory patch 1.0004 jest najlepszym z opublikowanych.
Nie spotkałem się z wypadkiem, aby po jego instalacji aż tak mocno spadła wydajność gry.
Również nie widziałem komentarzy mówiących, że wywalanie z gry zaczęło się po patchu 1.0004...

Być może warto przeinstalować grę (lub usunąć wszelkie modyfikacje).
Możesz też sprawdzić w logu co powoduje błąd gry - jest szansa, że znajdziesz tam rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie patch 1.0004 wręcz poprawił wydajność. Choć i tak często płynność nie wiem dlaczego jest losowa. Raz gdy ją uruchomie gra działą płynnie a kiedy indziej postanawia dać mi pokazy slajdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra w ogóle chodzi mi na 1280x1024 max konfing z FULL HDRem, znaczy tak chodziła. Teraz też chodzi ale widać że FPS spadł a w miejscu Warehouses gra zawsze się wieszała lub wyrzucało ją do Windy. Ale teraz z patchem 1.004 jest to nie do wytrzymania. Żeby przejść z Magazynów do Pripatu potrzebowałem 70 minut na restarty kompa, myślałem że szlag mnie trafi. Nie wiem za bardzo czego to jest wina i co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować