Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2008 o 22:52, hallas napisał:

Dokładnie - wywala się. Tylka autosave działa poprawnie (a w zasadzie wczytanie autosave)
na wersji 1.0005. Jednak po przebiciu się do baru stwierdzam, że nie potrzeba żadnego
naprawiania, jeśli się używa normalnych broni. Inna sprawa w przypadku tych wszystkich
przedmiotów z upgrade ale... ale mówi się trudno i pozbywa się przyziemnego przywiązania
do przedmiotów materialnych.


Co w takim razie zrobić ? Czy da sięzachować ten "popsuty" sejw, czy da się go naprawić czy coś ? Co mogę w tej sytuacji zrobić ? Chyba jest jakieś rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Chyba jest jakieś rozwiązanie ?

No... ja szybko rzecz wykryłem i miałem działający autosave (z resztą, jak wspomniałem wcześniej autosave działa poprawnie) i po reinstalce gry wszystko działa jak trza - nie próbowałem wczytywać tych wadliwych zapisów. Tak, ów autosave powstał już po instalacji moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki plik odpowiada za to że prawie u wszystkich zwierzętach można zabrać jakąś ich część ??
Bo jak np. w Inferno Modzie to prawie każde zwierze ma coś do zabrania , a w grze bez modów to rzadko można coś znaleźć ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 16:49, Virus 500 napisał:

Jaki plik odpowiada za to że prawie u wszystkich zwierzętach można zabrać jakąś ich część ??
Bo jak np. w Inferno Modzie to prawie każde zwierze ma coś do zabrania , a w grze bez
modów to rzadko można coś znaleźć ....


monster_items.ltx albo treasure_manager.ltx. albo jedno i drugie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 17:17, Virus 500 napisał:

I jeszcze co muszę zmienić żeby jeszcze częściej się trafiały lub nawet po dwa ?


a skopiuj po prostu plik monster items z inferno moda, to powinno zadzialac. co prawda czesci zwierzat beda wtedy jadalne ale to chyba nie przeszkadza? treasure managera nie musisz, bo jak sprawdzilem, on okresla tylko skrytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 17:17, Virus 500 napisał:

I jeszcze co muszę zmienić żeby jeszcze częściej się trafiały lub nawet po dwa ?


sorka za dwa posty pod rzad. nie baw sie z tym plikiem. wlasciwe sa pliki w gamedata\config\creatures. tam w kazdym, np m_flesh.ltx masz linie Spawn_Inventory_Item_Probability. w modzie inferno jest to wartosc 0.6, w OL jest to 0.2, wiec prawdopodobnie im wieksza wartosc ustawisz tym wieksza bedzie szansa na pojawienie sie itemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 18:30, Virus 500 napisał:

Ok a mogę np. wartość 1.0 ?


bo ja wiem, mozesz sprobowac. nic zlego sie stac nie powinno, ale moze byc taka akcja ze nic ci sie nie bedzie pojawiac. w takim wypadku ustaw np 0.9 i zobacz co wtedy bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK jeszcze raz , mam tego moda :
http://stalker.filefront.com/file/ABC_INFERNO;84144

1. U mnie nie ma Blow Out , widziałem na youtube że w tym modzie jest to i działa , trzęsie się ziemia itp.. u mnie nie ma ,, Mam tylko ten głupi horror time gdzie zombi cały czas się za mną respawnują , niby w db.script wyłączyłem tą opcję ale cóż nadal działa :|
2. Nie działa u mnie również Blow Out na początku gry o godz. 6.00 a mam włączoną opcję :|

PROSZĘ o POMOC

Tutaj zawartość tego pliku jaki mam :

--[[-------------------------------------------------------------------

A BC Mod - Settings, by Speed aka Cabrobro.
v1.1 (Inferno)

----------------------------------------------------------------------- ]]


-- Spawn Cabrobro NPC? (yes/no) - Well that is me :), if you want help, "I" can repair your weapon and
-- "I will take care of rookie camp" or you can try to kill me :/ but im sure will put up a good fight. Remember this
-- is only one time change, if you choose yes, there is no way to remove.
cabrobro_npc = "yes"

-- Allow weapons to be used in any place, like: bar, bunker, etc...? (yes/no)
weapon_inside = "yes"

-- "Blowout Waves" aka BLOW, leave as "yes", this version is better, after 1st "BLOW" the random event will take more than 5 hours to start again. (yes/no)
blowout_waves = "yes"

-- "show off" Little preview for cordon, after 5 minutes you will see the BLOW, after 1st mission it will stop. (yes/no)
showoff = "yes"

-- spawn mutants after BLOW? should leave this setting as "yes" to see more type of mutants. (yes/no)
spawnblow = "yes"

-- Do next "BLOW" after how many hours?
-- Notice that the next random BLOW will only happen after 4 hours and then it will start the random event.
blow_hours = 4

-- Blowout Waves should affect NPCs with random effects? (yes/no)
blowcanaffectnpc = "yes"

-- Spawn more mutants for BLOW? (yes/no)
spawnmoremutants = "yes"

-- Horror Time, spawn mutants during night time. (yes/no)
horrortime = "no"

-- Spawn more mutants for horror time? (yes/no)
spawnmoremutantsh = "yes"

-- how fast npcs and creatures should spawn/travel through levels?
-- use: "alot", fast", "med", "slow", "abc"(mod default) or "vanilla"(game default)
myspawnrate = "abc"

-- Gore (on/off) / Blood effect for Super Gauss and others weapons?
gore = "on"

-- Use suit hud? (yes/no) - If your current suit have a helmet or a gasmask, it will affect your vision.
-- You can also buy "ABC Tools" to remove helmet/gas mask
use_suit_hud = "yes"

-- Use scope over suit hud? (yes/no)
-- yes = you will see the world through the scope and helmet, more "realism".
-- You can also buy "ABC Tools" to remove helmet in real time to snipe with a clean vision.
-- no = your vision will be clean(Game default)
use_suitnscope_hud = "yes"

-- join others factions(Military, Merc, Monolith, Bandit) before finishing the game? (yes/no)
-- Leave as "no", so you can have the "normal gameplay" and complete any quest, then after you finish, you can go back to
-- trader and ask him about joining factions. Freedom, Duty and Ecologist is on by default and you can repair Stalkers status.

joinfactions = "no"

-- Vaporize (on/off) - Vaporize effect(make the body disappear), it may be a little bug, turn off if your game start to crash,
-- (Gore mode must be On)
vaporize = "off"

-- Chaotic Weather(on/off) - Totatlly random and Chaotic Weather effect.
-- Every hour there is a chance to be a different weather, if "off" most Chaotic weather will be skiped.
dynamic_weather = "off"

-- Remove Portal Spot from PDA? (yes/no)
-- Info: if for some reason your game crash and if it''s related to "level_tasks.script", set this option to "yes"
-- I dont think it will happen, but it happened once to me, i dunno if i did something wrong, but since then it never crashed.
remove_portal_spot = "no"

-- How many npcs you should be able to hire?
npc_limite = 5

-- Use save game method for freeplay? (yes/no) / no = level changes will be used.
savemethod = "no"

free_ai = "yes"

-- do not change the settings below.
blowstarttime = 6
hell_hours = 1
mut_hours = 1
lvlstart = true
mlvp_position = "nope"
nearz = "nope"
setpsyfplay = "on"
startstime = 0
startstimeh = 0
eatconserva = 0
randomtimeout = 0
shakethislevel = "no"
shakethislevelh = "no"
shakeweather2 = "no"
shakeweather2h = "no"
countchance = 0
countchanceh = 0
donextwave = "no"
donextwaveh = "no"
declinedotele = "no"
loadedfmenu = "no"
countmutants = 0
repairtimeout = 0
lvlstartout = 0
lvlstartouth = 0
blowsound = "no"
playerinzone = "no"
npcpain = "off"
rantimeout = 0
rantimeouth = 0
randstop = "no"
randstoph = "no"
hortime = false
blowbytime = 0
startabc = 0
radtimeout = 0
crad = 0
wcondition = 0
setmyweather = "false"
blowisgoingon = "false"
abc_state = "hide"
vanish = nil
nanoi = "no"
nanoh = "no"
blowavetime = 20
blowavetimeh = 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku mojej rozgrywki w S.T.A.L.K.E.R-ze zauważyłem ciekawy błąd, który powtórzył mi sie już kilkakrotnie. Zobaczcie screena a się dowiecie o co mi chodzi :)

20080307231240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 23:12, Metal-jestem napisał:

Na początku mojej rozgrywki w S.T.A.L.K.E.R-ze zauważyłem ciekawy błąd, który powtórzył
mi sie już kilkakrotnie. Zobaczcie screena a się dowiecie o co mi chodzi :)


Hah, niezłe ;D Tego bym się po zmutowanym dziku nie spodziewała ;) Że też takie bugi się w grze zdarzają :P Dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 23:12, Metal-jestem napisał:

Na początku mojej rozgrywki w S.T.A.L.K.E.R-ze zauważyłem ciekawy błąd, który powtórzył
mi sie już kilkakrotnie. Zobaczcie screena a się dowiecie o co mi chodzi :)

wilekie mi halo (pisałem już o tym kiedyś)
Ja tak mam z większością potworzysk, zdarzają się nawet Pijawki "przyjaciele", oczywiście ich zachowanie wskazuje na co innego. No nic tylko w depresję można wpaść przez te błędy, żby tak tłuc własnych przyjaciół:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra inne pytanie . Jak ktoś gra w mod ABC Inferno to czy ma czasami Blow Outy ??
Chodzi mi o te zwykłe nie te że za tobą pojawiają się Zombi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy posty jeden po drugim... Czy to nie jest aby spam? ;)

Owszem, ja miałem raz blowout. Zaraz za mostem, po lewej stronie jest coś w rodzaju murowanej obory, gdzie urzęduje kilku stalkerów (polujących na mięsacze zajmujące drugi budynek). Po przejściu przez most trafił mnie Horror Time, uciekłem do stalkerów, a gdy wszedłem do budynku, zaczął się blowout.

Co dziwne, miało to miejsce tylko raz podczas całej gry (ostatni save to Mózgozwęglacz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ten horror time chodzi mi tylko o te zwarcie ....

Kurde gram s stalkera dzień po dniu i jeszcze w ogóle nie miałem ...
W pliku db.script ustawiłem sobie nawet żeby na początku gry się pojawił i nie działa :|


-- "Blowout Waves" aka BLOW, leave as "yes", this version is better, after 1st "BLOW" the random event will take more than 5 hours to start again. (yes/no)
blowout_waves = "yes"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować