Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2009 o 14:18, sevrond napisał:

Opłaca się grać od początku ( pierwszy raz ) od razu na modzie Oblivion Lost i Arsenal
? Co daje ten pierwszy mod ?


Oj, Oblivon daje i to dużo:

Prawdziwy kombajn modyfikacji. Jest to jeden z projektów, który zawiera w sobie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt pomniejszych modów zmieniających prawie każdy aspekt gry. Jak piszą sami autorzy paczka ta ma na celu zbliżyć Cień Czarnobyla do idei bliższej staremu Stalkerowi, Oblivion Lost.

OL 2.2 zawiera:

- zwiększoną swobodę działania (Freeplay)
- zmodyfikowany i rozbudowany system sztucznego życia (A-Life)
- wprowadzono coś na kształt Wojny frakcji
- porządnie skupiono się na pojęciu realizmu (balistyka broni, cykl dobowy)
- wprowadzono do gry nowe bronie
- przekodowano Sztuczną inteligencję (AI)
- przywrócono możliwości AI dla Kontrolera
- zmieniono cykl pogodowy
- zmodyfikowano Spięcie (Blowout)
- zastosowano dynamiczne anomalie
- dynamiczny HUD
- mutacje artefaktów
- zastosowano wycięty element gry: spanie
- przywrócono wycięte mutanty
- możemy prowadzić pojazdy
- cała masa innych elementów

Wszystkie powyższe cechy do naturalnie tylko ogromne uproszczenie zmian, które wprowadza OL 2.2. Wszystkie dokładne informacje znajdziecie w readme.

stalker.funday.pl


Pełna lista zmian tutaj:
http://74.125.43.101/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://stalker.filefront.com/file/Oblivion_Lost_22_for_1005%3B93039&prev=/search%3Fq%3Doblivion%2Blost%2B2.2%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3DAkz%26sa%3DX&usg=ALkJrhgZmLE82ihoSMle8wEAf1Gp3tR-KQ

Co do Oblivion Lost + Arsenal Mod to pewnie, że możesz od razu. Im więcej zabawek tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość ciężko na tak postawione pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Ukończyłem jakiś czas temu "surowego" stalkera, teraz przechodzę od nowa na OL + AM. I różnice są naprawdę znaczne, więc moim zdaniem lepiej ukończ podstawkę bez modów [ zwłaszcza że instalowanie modów wymaga zaczęcia gry od nowa a z tego co pamiętam jeszcze gry nie ukończyłeś ;-), więc szkoda by było zmarnować tyle godzin ;], a dopiero potem zabieraj się za dodatki.

Bishoop ->

- zmodyfikowano Spięcie (Blowout)
właśnie ... czy i jak da się je przewidzieć ?
- możemy prowadzić pojazdy
- głupie pytanie ... gdzie są pojazdy które są sprawne i da się nimi kierować ? Bo jestem na etapie Jantaru i na takie jeszcze nie natrafiłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam misje od Sidorowicza żeby ubić gościa zwanego "Demonem" który jest w Barze. Gdy go zabijam rzuca się na mnie cała "Powinność" i dead... Można gościa jakoś z Baru wyprowadzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 15:03, KŁEJK napisał:

- głupie pytanie ... gdzie są pojazdy które są sprawne i da się nimi kierować ? Bo jestem
na etapie Jantaru i na takie jeszcze nie natrafiłem ;]


Nie wszystkie pojazdy działają. Te co są na chodzie powinny mieć lepsze tekstury. Wchodzisz do nich poprzez "F" a odpalsz "T" . Istnieje taka możliwość, że dodając Arsenal Moda podmienił on jakieś pliki odpowiedzialne za pojazdy i uniemożliwił posługiwanie się nimi. Nie jestem tego pewien ale jeśli tak jest to może da się to cofnąć wklejając do gamedata w folderze z grą pliki odpowiadające za owe pojazdy. Które to pliki to nie wiem. W razie czego jutro poszukam. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, co do których mogę nie mieć racji. Możesz zrobić też tak. Zrób backup folderu gamedata oraz save''ów i wrzuć do niego samodzielny modzik na pojazdy :
http://74.125.43.101/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://stalker.filefront.com/file/Transport_Mod_Patch%3B77778&prev=/search%3Fq%3Dstalker%2Bfile%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3DK70&usg=ALkJrhhwxW-d5PoeOn35P39pvFwwPbQ4Ow
Jedyny problem to czy działa on na 1.0005?

sevrond ---> Nie da się. Może sam wyjdzie ale raczej będzie tam siedział cały czas. Spróbuj go zabić nożem choć to też chyba spowoduje reakcje innych. Taki mały bug, bo niby skąd ktoś ma wiedzieć, że zabiłeś kogoś nożem w ciemnym garażu bez świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2009 o 15:54, Bishoop napisał:

sevrond ---> Nie da się. Może sam wyjdzie ale raczej będzie tam siedział cały
czas. Spróbuj go zabić nożem choć to też chyba spowoduje reakcje innych. Taki mały bug,
bo niby skąd ktoś ma wiedzieć, że zabiłeś kogoś nożem w ciemnym garażu bez świadków.


dokładnie - zabijam go tam że nikt nie widzi a i tak się na mnie wszyscy rzucają.... czyli co to jakiś niewykonalny quest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 16:10, sevrond napisał:

dokładnie - zabijam go tam że nikt nie widzi a i tak się na mnie wszyscy rzucają....
czyli co to jakiś niewykonalny quest ?


Jest jak najbardziej wykonalny. Tylko czyn ten niesie za sobą konsekwencję. Musisz wybrać. Albo go zabijesz i napytasz sobie w Barze biedy albo to olejesz. Idź do zleceniodawcy anulować zlecenie albo poczekaj aż się samo anuluje. Nie wart za marne pieniądze robić sobie problemy. Błąd polega na oriencie całej społeczności Baru przy cichym zabójstwie a nie na tym, że kolo łazi sobie po tymże Barze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 16:18, Bishoop napisał:

> dokładnie - zabijam go tam że nikt nie widzi a i tak się na mnie wszyscy rzucają....

> czyli co to jakiś niewykonalny quest ?

Jest jak najbardziej wykonalny. Tylko czyn ten niesie za sobą konsekwencję. Musisz wybrać.
Albo go zabijesz i napytasz sobie w Barze biedy albo to olejesz. Idź do zleceniodawcy
anulować zlecenie albo poczekaj aż się samo anuluje. Nie wart za marne pieniądze robić
sobie problemy. Błąd polega na oriencie całej społeczności Baru przy cichym zabójstwie
a nie na tym, że kolo łazi sobie po tymże Barze.


Na razie porobię inne questy, ale chyba też znalazłem buga ale nie mogę go na razie wykorzystać. Chodzi mi o to że jak go zabiję to wszyscy mnie atakują oprócz gościa z Areny. szkoda tylko że wszystkie możliwe już walki na moim poziomie już wykonałem, bo po zabiciu Demona mogę rozmawiać z nimi brać od niego questy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Co do Areny to parę walk na gołej wersji to zdecydowanie za mało. Powinno być zdecydowanie więcej walk w rożnych kombinacjach. Np. z pięcioma niby olbrzymami albo z Poltergeistami albo jak ktoś tam wspomniał na Oblivionie z chmarą snorków uzbrojony tylko w nóż. Tym bardziej, że gościu ładnie płaci za wygrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2009 o 15:03, KŁEJK napisał:

- głupie pytanie ... gdzie są pojazdy które są sprawne i da się nimi kierować ? Bo jestem
na etapie Jantaru i na takie jeszcze nie natrafiłem ;]



Do pojazdów można wsiąść i je uruchomić mi się udało wsiąść do łady koło warsztatu w kordonie, a także za wiaduktem w uaza i nim pojechać kawałek, który stał koło budynków po prawej stronie idąc od wiaduktu w kierunku wysypiska ..... musisz w ustawieniach sterowania - tam gdzie ustawiasz klaiwsze ruchu itp, postacią znaleźć funkcję uruchom i przyporządkuj jej jakiś nie aktywny klawisz z klawiatury Ja tak zrobiłem i chula, a mam takiego samego moda jak Ty .... powiedzcie mi tylko co to jest ten bewoult ?? Czy to jest coś takiego w CS czyli wyładowania zony i jak rozpoznać jego i gdzie przed nim się schować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 22:13, bart31 napisał:

moda jak Ty ....

Ok, thx. Poszukam przy najbliższej okazji :].
>powiedzcie mi tylko co to jest ten bewoult ??
Blowout ;].
>Czy to jest coś takiego

Dnia 22.01.2009 o 22:13, bart31 napisał:

w CS

Nie wiem, jeszcze nie grałem w CS.
>czyli wyładowania zony i jak rozpoznać jego i gdzie przed nim się schować ???
Rozpoznać się chyba nie da z tego co zauważyłem. Gdzie się schować ? Jakikolwiek budynek, schron, piwnica ... cokolwiek. Wychodzić na zewnątrz nie ma po co, bo oberwiesz promieniowaniem. Warto mieć ze sobą albo trochę wódki albo leków odpormiennych lub też kilka artefaktów niwelujących niepożądaną radiację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 22:13, bart31 napisał:

.... powiedzcie mi tylko co to jest ten bewoult ?? Czy to jest coś takiego
w CS czyli wyładowania zony i jak rozpoznać jego i gdzie przed nim się schować ???


Blowout to nic innego jak spięcie, emisja, wyładowanie reaktora w czarnobylskiej elektrowni. Takie coś jak w gołym SoC w drodze do elektrowni niebo robi sie sine, fioletowe, purpurowe. W CS na moment zapada ciemność. Macie blowout''y w W Oblivionie. Nie można w tym momencie przebywać na otwartym terenie, ani spać. Trzeba wtedy przeczekać. Wszytko co żywe pada martwe z powodu wyładowań promieniotwórczych. Przynajmniej tak powinno być w teorii. Nie raz miałem tak (szczególnie w CS), że trwa blowout, ja skitrany w tunelu a tu w najlepsze po polanie biegnnie do mnie sfora bandytów z Viperami i Obrzymami z usmiechem na gębach. W CS dochodzi to, że mamy wyznaczony czas do najbliższego schronu i jeśli w tym czasie nie zdążymy do docelowego punktu to padamy martwi. Punkty są ruchome tzn. jeśli jesteś blisko składu bandytów to tam masz się schować. Jako, że nie jest to rozsądne kryć się w gnieźnie os to biegnąc w kierunku Agropromu mam punkt przeczekania emisji w tunelu przy lokomotywie a biegnąc w kierunku północnym schronienie masz na pchlim targu. Choć z tym pchlim targiem to trochę przesadzili bo jest tam bezpiecznie mimo tego iż stoimy na świeżym powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 22:21, KŁEJK napisał:

Rozpoznać się chyba nie da z tego co zauważyłem. Gdzie się schować ? Jakikolwiek budynek,
schron, piwnica ... cokolwiek. Wychodzić na zewnątrz nie ma po co, bo oberwiesz promieniowaniem.
Warto mieć ze sobą albo trochę wódki albo leków odpormiennych lub też kilka artefaktów
niwelujących niepożądaną radiację.


To coś podobnego jak w CS z tym, że tam dostawało się info o nadchodzącej emisji, a także o miejscu schronienia, nie było tylko po takim wyładowaniu potrzeby stosowania lekków popromiennych jak i równirz artefaktów zmniejszających działanie promieniowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 14:18, sevrond napisał:

Opłaca się grać od początku ( pierwszy raz ) od razu na modzie Oblivion Lost i Arsenal
? Co daje ten pierwszy mod ?


Moim zdaniem opłaca się, chociaż jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda gra bez modów to wiadomo, zagraj bez. Jak już przejdziesz grę to ściągnij sobie potem Priboi Story. Świetny mod z nową fabułą, bohaterem i masą nowości. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w instytucie badawczym w Dolinie Mroku, mam już komplet dokumentów dla Barmana i od pół godziny próbuję wyjść ale wyświetla się napis "Ktoś przytrzymuje drzwi " wewnątrz normalnie piekło, a ja nie moge wyjśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:03, sevrond napisał:

Jestem w instytucie badawczym w Dolinie Mroku, mam już komplet dokumentów dla Barmana
i od pół godziny próbuję wyjść ale wyświetla się napis "Ktoś przytrzymuje drzwi " wewnątrz
normalnie piekło, a ja nie moge wyjśc.

Najpierw musisz rozwalić niewidzialnego przeciwnika. Spróbuj granatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ... powinno wyglądać to mniej więcej tak:

- otwierasz drugie pancerne drzwi [ kod:

Spoiler

9524

], wchodzisz do głównego laboratorium,
Spoiler

drzwi się zamykają. Pojawia się bestia - kula ognia, "zabijasz" ją, zabierasz dokumenty

i wracasz. W okolicy schodów powinieneś dostać przez PDA komunikat
Spoiler

o zbliżających się siłach wojskowych

. Wychodzisz na powierzchnię ... a dalej ... to już sam się dowiesz ;-).

EDIT: granatnik ? Domyślnie jest to przypisane klawiszowi V bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:10, Asthariel napisał:

> Jestem w instytucie badawczym w Dolinie Mroku, mam już komplet dokumentów dla Barmana

> i od pół godziny próbuję wyjść ale wyświetla się napis "Ktoś przytrzymuje drzwi
" wewnątrz
> normalnie piekło, a ja nie moge wyjśc.
Najpierw musisz rozwalić niewidzialnego przeciwnika. Spróbuj granatami.


te coś co robi z siebie miotacza ognia? No i mam jeszcze 1 pytanie: Mam broń jest napisane w jej opisie że ma granatnik - jak go używać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:12, sevrond napisał:

> > Jestem w instytucie badawczym w Dolinie Mroku, mam już komplet dokumentów dla
Barmana
>
> > i od pół godziny próbuję wyjść ale wyświetla się napis "Ktoś przytrzymuje drzwi

> " wewnątrz
> > normalnie piekło, a ja nie moge wyjśc.
> Najpierw musisz rozwalić niewidzialnego przeciwnika. Spróbuj granatami.

te coś co robi z siebie miotacza ognia? No i mam jeszcze 1 pytanie: Mam broń jest napisane
w jej opisie że ma granatnik - jak go używać ?

Wciśnij przycisk odpowiedzialny za zmianę amunicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować