Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2009 o 17:55, sevrond napisał:

a potrzba jakiś specjalnych granatów ? po wciskam przycisk o którym mówisz i nic się
nie zmienia

No, potrzeba jakiejś specjalnej amunicji.

Zresztą, nie mecz się z granatami, po prostu strzelaj w pół-przezroczystą kulę latającą po pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:27, Bishoop napisał:

A grałeś może na wersji polskiej? Jeśli tak no napisz czy ten Pirboy 1.1jest dobrze przetłumaczony
czy jest dużo baboli.



Grałem ze spolszczeniem. Ogólnie jest całkiem ok. Wiadomo, że zawsze znajdzie się trochę błędów, ale nie są to jakieś rażące błędy które psułyby zabawę. Chociaż pamiętam w PDA w Encyklopedii było ich trochę więcej, ale tam z kolei jest bardzo dużo tekstu, tak więc takich rzeczy nie da się uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze upewnij się że masz granatnik podczepiony do broni. Po drugie sprawdź jaki masz klawisz przypisany do opcji "granatnik" w opcjach sterowania. Wybierasz broń i podczas gry wciskasz dany button aby zmienić tryby strzału. Nawet jeśli nie masz odpowiednich granatów taka opcja powinna się włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:55, sevrond napisał:

a potrzba jakiś specjalnych granatów ? po wciskam przycisk o którym mówisz i nic się
nie zmienia


żeby je zabić nie potrzeba specjalnych granatów.. co do samego granatnika to jest on chyba pod literką v na klawiaturze i tutaj już musisz mieć granaty odpowiednie do danego modelu granatnika. Co do zabiajani tych duszków - poltegreisty chyba zionące ogniem nie polecam tam granatów ponieważ jest to pomieszczenie zamknięte i najprawopodobniej po wybuchu granatu sam odniesiesz obrażenia lub zgniesz a przeciwnikowi może nic się nie stać ponieważ jest mobilny - często zmienia położenie, także musisz strzelać do przezroczystej kuli słyszałem też że nie którzy polecali strzelać w środek ognia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A fabuła jest zmieniona cała czy są też motywy odnośnie Strieloka? Napisz mi też jak z długością tego Piboya i jak z nowym miejscówkami (z tego co pamiętam są takowe). Miałem w sumie na nim teraz grać ale zarzuciłem sobie ponownie ABC Inferno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 18:09, Bishoop napisał:

A fabuła jest zmieniona cała czy są też motywy odnośnie Strieloka? Napisz mi też jak
z długością tego Piboya i jak z nowym miejscówkami (z tego co pamiętam są takowe). Miałem
w sumie na nim teraz grać ale zarzuciłem sobie ponownie ABC Inferno.



Motywy odnośnie Strieloka są. Pod koniec jest ciekawie, ale nie będę zdradzał szczegółów. Zagrasz to się przekonasz. Akcja moda rozgrywa się bodajże rok (mogę się mylić, bo grałem już jakiś czas temu) po zakończeniu wydarzeń z Cienia Czarnobyla. Z długością to może być różnie. Cele zadań podane są w dosyć ogólnikowy sposób i tak trzeba czasami sporo kombinować,

Spoiler

no bo jak tutaj znaleźć dokumenty w Prypeci mając w notatce napisane, że człowiek je mający wskoczył w szyb windy w jakimś tam hotelu (nie pamiętam dokładnie tej treści, ale sens zachowany).

Dlatego wiele zależy od tego jak dobrze będzie nam szło z odnajdywaniem poszczególnych dokumentów itd.
Mi granie w tego moda przyniosło więcej przyjemności niźli granie w "czystą" wersję. Nikt Cię nie prowadzi za rączkę, musisz kombinować, wypytywać, czytać znajdowane tu i ówdzie notatki i zwiedzać każdy zakamarek mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:58, KŁEJK napisał:

Po pierwsze upewnij się że masz granatnik podczepiony do broni. Po drugie sprawdź jaki
masz klawisz przypisany do opcji "granatnik" w opcjach sterowania. Wybierasz broń i podczas
gry wciskasz dany button aby zmienić tryby strzału. Nawet jeśli nie masz odpowiednich
granatów taka opcja powinna się włączyć.


Granatnik zintegrowany szkoda że obsługuje tylko granaty typu V25 A oprócz tego granatnika mam z moim szturmowym obokanem inne problemy - niby pasek stanu broni na prawie full a broń zacina się co 2-5 strzałów. Idzie ją jakoś naprawić :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 18:24, sevrond napisał:

mam z moim szturmowym obokanem inne problemy - niby pasek stanu broni na prawie full
a broń zacina się co 2-5 strzałów. Idzie ją jakoś naprawić :?

Na czystym Stalkerze nie można naprawiać broni :/. Sądzę że musisz zmienić pukawkę [ swoją drogą nie lepiej zainwestować - znaleźć w Agropromie szybkostrzelnego AK74 ? ]. Imo do momentu gdy trzeba zapuścić się do Jantaru / Dziczy ta broń + dodatki typu granatnik etc wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie przekonałeś mnie. Skończę z ABC i zarzucę Priboya. Myślałem, że jest to osobna historia i siłą rzeczy nowa fabuła. A nowe nie zawsze znaczy dobre. Co do długości to jestem typem szperacza, który musi wetknąć swojego nosa w każdy ciemny kąt i robić każdy quest jaki wpadnie, więc z tego co mówisz będę się dobrze bawił przez dłuższy czas. Jeśli chodzi o tego żołnierza to dobre to :). Imo, wątpię czy przebije to SoC ale chyba pogonie w diabły tego ABC i zarzucę Priboya, który już mam swoje miejsce na dysku i czeka na okazję. Tak btw, nie wiem, czy dobrze pamiętam ale są tam nowe levele? Jeśli tak to napisz czy są przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w Czerwonym Lesie i mam problem. W miejscu, w którym rozdzielają się drogi do Prypeci i Mózgozwęglacza jest snajper. Nie on jest moim kłopotem, ale to, czego on pilnuje. Zobaczyłem za nim drzwi. Gdzieś wcześniej znalazłem jeszcze PDA członka Monolitu, w którym był jakiś kod. Ale on nie działa. Jakim numerem otworzę te drzwi? I jeszcze jedno. Mam już dwa artefakty "Błona". Słyszałem, że jak będę miał takie cztery (lub inne), to będę miał możliwość naprawy pancerza. I pytanie: znajdę jeszcze dwa w drodze z Czerwonego Lasu do Prypeci lub elektrowni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 22:09, Kuboo PL napisał:

Witam. Jestem w Czerwonym Lesie i mam problem. W miejscu, w którym rozdzielają się drogi
do Prypeci i Mózgozwęglacza jest snajper. Nie on jest moim kłopotem, ale to, czego on
pilnuje. Zobaczyłem za nim drzwi. Gdzieś wcześniej znalazłem jeszcze PDA członka Monolitu,
w którym był jakiś kod. Ale on nie działa. Jakim numerem otworzę te drzwi?


Jeśli się nie mylę w Czerwonym Lesie zaraz przy pierwszych barykadach Monolitu, za wagonem/barakiem na kołach jest droga do małej fortyfikacji i tam znajdują się drzwi z opcja dekodera. Jeśli ten kod jest do tych drzwi , o których napisałem to będę rad jak mi go napiszesz :) Sam jakoś nigdy nie mogłem zdobyć tego kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 22:31, Kuboo PL napisał:

No wróciłem do tego bunkra, znalazłem drzwi, ale dekodera nie widzę. Gdzie on się znajduje,
bo przy drzwiach go nie ma.


Powinien tam być ale głowy nie dam sobie za to uciąć. Myślę, że mówimy o tym samym miejscu. Za wagonem masz asfaltową drogę do posterunku (po drodze jest ciężarówka). Na miejscu teren ogrodzony jest siatką i stoi tam tak jakby stalowa klatka (stróżówka). Dalej masz tunel i w tym tunelu powinny być drzwi z elektronicznym zamkiem szyfrowymi.
Dzisiaj nie dam rady sprawdzić ale jutro wrzucę do gry stare save''y z Czerwonego Lasu i to sprawdzę. Podaj mi w spoileru ten kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o tym bunkrze, do którego przejście znajduje się zaraz obok tego gościa z RPG. Przy tym bunkrze jest człowiek z karabinem GP 37. Tam nie ma dekodera. Ale za to znalazłem w internecie kod do tych drzwi, które opisywałem w pierwszym poście. Oto on (chociaż nie ma tam nic ciekawego. Ot tylko kilka apteczek):

Spoiler

1287975

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować