Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2006 o 18:29, kamillo -114 napisał:

o czym gadula


to zdanie ma jakiś sens?? :P chodzi ci o to, o czym tutaj mowa?? :/ porównujemy obydwie te gry i każdy może wypowiedzieć się co mu się w tych grach podobało a co nie i która gra jest lepsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zależy czego się ktoś spodziewa po grze... jeśli przygody w magicznym świecie o poważnym klimacie to Morrowind wymiata. Jeśli ktoś szuka bardziej dynamicznej gry to polecam Gothic.

Ja stawiam te 2 gry na równi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Gothic gdyz Morrowind nudzi i jest głupi jak dla mnie wszystko w nim jest takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie grania w Gothica i Morrowinda stwierdzam, że:
Obie gry wymiatają :P. Tylko taki mały szczegół- morrek po jakimś czasie zaczyna przynudzać, a G. cały czas jest ekscytujący.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Morrowind jest lepszy od Gothica ze względu na wielkość świata i ogramną ilość Questów. Jednak Morrowind nie dał popisu pod względem względem fabuły którą zerżnął od Gothica 1. ALe oprucz tego Morrowind jest o wiele lepszy od Gothica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za Gothicem: miły kilimat, przyjemne melodie i świetny system walki w przeciwieństwie do tego z Morrowinda. Moja ocena w tym starciu to 6:2 dla Gothica. 2 za ogromny świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZŁOWIEKU!
OPANUJ SIĘ!
Gothic 2 ma większy świat od Morrowina??Spójrz na Mapę świata i odległości...
Co do Melodii:Posłuchał byś muzyki w Menu głównym i byś wiedział.
Co do systemu walki.... no chłopakom z Bethsedy niebardzo wyszedł ale walka to nie wszystko!
Chcecie sie bawic w zabijaków do odpalcie sobie jakiegoś FPSa a nie RPGa!
Rozumiem że walka jest bardzo ważnym elementem eRPeegów.W Morrowindzie była efektowa aczkolwiek(prosto z pralki:P)zwyczajnie nudna.Natomiast w Gothicu 2 walka jest ciekawsza.
Morrowind wypadł o wiele lepiej niż Gothic.
Morrowind 10/10
Gothic 1 8+/10
Gothic 2 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę Gothica od Morka. Grałem jakiś czas(ta... jakiś czas... z miech;)) później zainstalowałem Morka. Gra mi się spodobała, ale jednak Gothic jest lepszy. Wolę widok z 3 osoby, w Gothica jakoś tak akcja żwawiej szła.
Ogólnie oceny:
Gothic I - 9/10
Gothic II - 10/10
Morrowind - 7/10
Poza tym w Gothic''u jest ładniejsza grafa(dla mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 21:58, kowboj3 napisał:

W Gothicu nie ma strasznych schematów zadań, a w Morrowindzie zadania polegają na idź>zabij>przynieś
przedmiot


W dodatkach robi sie ciekawiej i zadania są bardziej zróżnicowane :)

Crazy Frogus----> w morro też można ustawić widok z trzeciej osoby :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 22:52, Budo napisał:

w morro też można ustawić widok z trzeciej osoby :>

Przepraszam że się włączam, ale tak nawiasem ja zawsze w morrowindy/obliviona grałem w 3ciej osobie, i wolałem ten widok od fpp. W oblivionie ulepszyli trochę system czarów, więc czasem tylko korzystam z fpp. Ciekawe ile jest takich osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1 - 10/10
bo graficzne bajery się nie liczą, tylko fabuła, klimat i role playing

Gothic 2 - 9/10
To samo, tylko fabuła sporo gorsza

Morrowind 6,5/10
nuuuudaaaaa.... denny system walki, świat na siłę powiększony, bez pomysłu... generalnie dało się zagrać

Oblivion - 9/10
Tylko dzięki modom dorównuje drugiemu gothicowi... Fabuła leży i kwiczy... wszędzie schematy... za to podoba mi się różnorodność postaci i nieźle rozplanowany świat gry... poza tym zabawa na dłuuugie godziny
Nadal zbyt pusta rozgrywka (mało wpływamy na to, kim jest nasza postać... a raczej... mały wpływ na pozycję postaci w świecie jest to kim ona jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność grać na początku w Gothica 2 tak mnie gra wciągnęła że prawie natychmiast poleciałem do sklepu nadrobić zaległości i zakupiłem sobie jedynkę. Rewelka, miód po prostu rarytas. Fabuła w jedynce lepsza od dwójki. Dwójka natomiast większa i ciekawa, ale fabularnie nie tak świetna jak jedyneczka. Na początku jak nie było jeszcze Nocy Kruka wkurzała ten brak czegokolwiek w okolicach tych ruin tak jakby nie zdążyli dokończyć i dlatego później wypuścili dodatek. Po premierze dodatku do Gothica 2 czyli Nocy Kruka strasznie wpieniający stał się system punktów doświadczenia. Jak pierwszy raz przechodziłem G2:NK to myślałem że mnie krew zaleje. Ale później po rozważniejszym wydatku punktów nauki jakoś poszło. Tyle o Gothicu. Oczywiście jak skończyłem przechodzić go po raz któryś i trochę mi się już znudził zapytałem o tytuły podobne właśnie do Gothica. I oczywiście tłumnie się ludziska z podpowiedziami zwrócili. Większość proponowała Morrowinda prawię na równi z KOTOR’em (choć były również inne propozycje jak na przykład SpellForce czy Baldur). No to dzięki tym radą ja hop na Allegro i szukam znalazłem i zakupiłem wszystkie (a co sobie będę żałował łącznie chyba koło stówy wydałem) Instaluje Morrowinda z dwoma dodatkami, włączam gram sobie godzinę a tu straszna nuda jakoś po prostu na mnie nie zadziałał. Nie twierdze że całość jest beznadziejna ale mnie na początku znudził i nie mogę jakoś do niego wrócić choć to sobie obiecałem. Trochę się rozpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic potrafi wciągać morrek nie ma tego czegoś jak grało się G.to nie można było się oderwać a w morku to godzina dziś godzina jutro i tak nic nie strace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic I-10/10
To była i jest super gra. Ten klimat, fabuła a nawet dialogi i niezła grafika...

Gotgic II 9,5/10
Lepsza grafa ale to się nie liczy aż tak... Troche mniej mnie wciągnęło.

TES:Morrowind 7,5/10
Szczerze? OK. Nudne, dialogi nie-mówione, wieliki ale wg. mnie mniej dopracowany niż w Gothicu świat. Zresztą jak sie jest baaardzo ciekawym można to ukończyć w niecałą godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic I-8/10-slaba grafika, brak auto save (mialem sporo klopotow bo zaczynalem co chwile gre od nowa)
Gothic II 9/10 -brak auto save(ta samo sytuacja tylko z innym skutkiem -przestalem grac:))
Morrowind 10/10-olbrzymi swiat(wiekszy od gothica widac juz po wielkosci wyspy w morro ale to tylko powieszchnia gurna nie mowiac o podziemiach), bardzo nie liniowa fabula, gra nie ma praktycznie konca.
Cos jeszcze?? Czy cos ominelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować