Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Jak dla mnie to Gothic wymiata! Klimat, fabuła, muzyka, to "coś". No a Morrowind też jest fajny lecz po dwuch dniach dałem sobie spokój. Nudny jest i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 20:43, Igor FCBayern napisał:

Jak dla mnie to Gothic wymiata! Klimat, fabuła, muzyka, to "coś". No a Morrowind też jest
fajny lecz po dwuch dniach dałem sobie spokój. Nudny jest i tyle.


Bo morrowind rozkreca sie dopiero puzniej wtedy jest o wiele wiecej potworkow, bardziej bogate w walke quest itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spór podobny do tego : Guild War i WoW. Każy ma swoje racje. Aale nie da się osądzić która graj jest lepsza, gdyz twórcy każdej mieli troche inne cele i inne sposoby przedstaiwanie świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 16:31, com5 napisał:

To spór podobny do tego : Guild War i WoW. Każy ma swoje racje. Aale nie da się osądzić która
graj jest lepsza, gdyz twórcy każdej mieli troche inne cele i inne sposoby przedstaiwanie
świata.

Ogólnie ten temat jest odrobinke odbiegając od standardu bo pytanie brzmi "w co fajniej wam sie grało" zamiast "co jest lepsze". Ogólnie jest to pytanie o Opinie.
Jeśli miałbym być szczery to chyba o wiele lepiej grało mi się w Morrowinda, chociaż jeszcze dostatecznie nie wsiąkłem w świat Gothica żeby móc go w pełni docenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i to jest super ale Morrowind troche miał za długą fabułe.Wiem że to zazwyczaj zaleta ale ja nie wiem dokąd doszedłem bo sie pogubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 08:31, Hubi Koshi napisał:

> To spór podobny do tego : Guild War i WoW. Każy ma swoje racje. Aale nie da się osądzić
która
> graj jest lepsza, gdyz twórcy każdej mieli troche inne cele i inne sposoby przedstaiwanie

> świata.
Ogólnie ten temat jest odrobinke odbiegając od standardu bo pytanie brzmi "w co fajniej wam
sie grało" zamiast "co jest lepsze". Ogólnie jest to pytanie o Opinie.
Jeśli miałbym być szczery to chyba o wiele lepiej grało mi się w Morrowinda, chociaż jeszcze
dostatecznie nie wsiąkłem w świat Gothica żeby móc go w pełni docenić.

Zgadzam się ja tam jestem sceptycznie do każdej gry
Chociaż musze miec przynajmniej 1 dzień na sprawdzenie gry
Każdy ma swoje zdanie i nikt nie ma prawa go za to ośmieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również nie jestem za porównywaniem tych gier. Wszystko sprawa gustu. Mnie przypadły obie części i oba są bardzo fajne, ale i tak znajdzie się zawsze lepszy RPG od nich ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

morrowind ma naprawde wielki swiat (szczególnie z dodatkami) dlatego wole jego choc nielubie w nim tej pustynąsci i grzybostwa ale i tak jest leszy od(i tak od dobego ) gothica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepszy jest Morrowind z dodatkami ponieważ powstaje wtedy naprawde wielki świat oraz masa zadań do wykonania nie to co w Gothicu w którym zadania są zrobione na biede i są stosunkow proste.Dodatkowo Morrowinda można podpakować kilkoma fajnymi modami np.Gothic Mod i wtedy już Gothic przy Morrowindzie wymięka.Ten mod dodaje do gry takie umiejętności jak gotowanie jedzenia,możliwość siadania na przedmiotach,zbroje i bronie z Gothica i wiele,wiele innych.Jest tylko jedna wada.Otóż jego pojemność to około 1000MB więc musi się dość długo ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2006 o 20:43, Igor FCBayern napisał:

fajny lecz po dwuch dniach dałem sobie spokój. Nudny jest i tyle.

Tu masz racje kupilem sobie z ciekawoścci morrowinda bo był tani tylko 19zł bo wszędzie piszą ze fajny ale jednak częsci Gothica wymiatją fabula, możliwości gry, muzyka, efekty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 13:21, Gregorio190 napisał:

Gothic to najlebsza gra na świecie ale Morrowind tesz jest "fajny"
ale karzdy ma inny gust.

Najlebsza moze i taj... ale najlepsza gra to MM7 :P

PS
Nie dodawaj obrazka nie zwiazanego z tematem... To zabronione przez regulamin... to nie miejsce na awatar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu coś stwierdzasz nie podając argumentów? I pamiętaj że tu porównujemy Morrowinda i Gothica I nie II. Byłoby to niesprawiedliwe ponieważ Morrowind ma już 4 lata a Gothic II ze 2 lata a Noc Kruka coś koło 1,5 roku. Więc jeżeli myślisz że w Gothicu była lepsza grafika lub muzyka to się mylisz. Popatrz na screena i oceń na którym jest lepsza grafa. Morrowind wygrywa również jeżeli chodzi o zadania których jest od groma a w Gothicu od biedy jest kilka i to takich które nie wymagają myślenia tylko szybkiego naciskania klawisza odpowiedzialnego za walke. To tyle. Uważam że użyłem odpowiednich argumentów żeby cię przekonać która gra jest lepsza. Masz prawo się nie zgodzić lecz tym razem podaj jakieś argumenty a nie tylko stwierdzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Gothic wyszedł w 2001 roku ( w Polsce w 2002),a Gothic 2 pod koniec 2002 (w Polsce w 1 kwartale 2003). Wynika z tego, że Morrowind i Gothic 2 wyszły w tym samym roku, toteż i zestawienie jest jak najbardziej na miejscu. Po drugie G2 pod względem grafiki - środowiska i efektów, jak i również jakości tekstur według wielu magazynów dla graczy BYŁ ładniejszy od Morrowinda. Noc Kruka wyszła w 2004 w Niemczech, a w Polsce w styczniu 2005. Fabuła w G2, była znacznie ciekawsza, jak i również bardziej łatwa do zrozumienia dla wielu graczy. Aby Morrowind się rozkręcił, trzeba mu było poświęcić kilka tygodni. Nie podnicaj się za bardzo grafą - owszem shadery na wodzie były niczego sobie, ale poza miastami były praktycznie same pustki!!!!! Zero drzew, mało krzewów i NPC-ów.
Następna sprawa - system walki. W gothicu jest on bardzo dobrze przemyślany, a w TES3 sprowadza się tylko do wymachiwania bronią jak cepem. Sztywne animacje - te postacie poruszają się w morrowindxie jak kukły z hemoroidami!!!Jedyne co było TROCHĘ lepsze w morrowindzie od G2 to muza ( a i tak naprawdę dobry jest tylko utwór z intra). Dlatego, w oparciu o moje argumenty mogę stwierdzić, że G2 JEST lepszy od morrowinda. Najpierw zanim będziesz coś pisał to sprawdź dobrze fakty.
I nie porównuj Gothica 1 do morrowinda, przecież te dwie gry dzieli prawie 1,5 roku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować