Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Grał ktośw dodatek do morrowinda War over Terrania?? bo t ojest cośdla osób kture lubią morka i gothica do morrowinda została przeniesiona muza z gothica klasztor magów i inne kturych jeszcze nieodkryłem mod dodaje nowy kontynent wielkości solstheim!!!!!!!! zmienia wyglądy ras na ładniejsze i bardziej przypominające ludzi zmienia lekko zasady gry , dodaje WIELE nowych przedmiotów, dodaje też miejsca z forget realms nowe potwory
moim zdaniem najlepszy dodatek do morrka
do ściągnięcia z oficialnej polskiej stronki morrka "Mroczne tejemnice Vvardenfell"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 21:13, com5 napisał:

> Gothic trzyma się realnosci ? LOL , już bardziej morrowind to robi, serio, przejdz obie gry do końca ;) chociaż rzeczywiscie

> ,w gothicu troche wiecej rzeczy jest mozliwych w realu... tylko troszku zakoloryzowano ;D

Gothic stara się imitować
realny świat - ludzie idąc spać w nocy itd. natomiast Morrowind ma większy świat który pokazuje rzeczywistość z troche innej
strony.

Niestety z tej nudnej... Tak jak w rzeczywistości, w Morrowindzie prawie nic się nie dzieje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 21:15, Monastor napisał:

> > Gothic trzyma się realnosci ? LOL , już bardziej morrowind to robi, serio, przejdz obie gry do końca ;) chociaż
rzeczywiscie
>
> > ,w gothicu troche wiecej rzeczy jest mozliwych w realu... tylko troszku zakoloryzowano ;D

>
> Gothic stara się imitować
> realny świat - ludzie idąc spać w nocy itd. natomiast Morrowind ma większy świat
który pokazuje rzeczywistość z troche innej
> strony.
Niestety z tej nudnej... Tak jak w rzeczywistości, w Morrowindzie
prawie nic się nie dzieje xD


Zaprzestałem grać w Morrowinda właśnie ze względu na tempo akcji. Gothica przeszedłem natomiast kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 13:47, Giwer napisał:

Morrowind jest bardzo sztywny ale wg mnie ma lepszy system umiejętności.



a Morrowind jest rzeczywiście sztywny. W Gothicu jest o wiele luźniej ze względu na otaczający świat.

P.S ten temat jest już nieaktualny od ponad 2 tygodni i wszyscy ustalili że nie mam co gadać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 15:01, UMC.Hugo napisał:

P.S ten temat jest już nieaktualny od ponad 2 tygodni i wszyscy ustalili że nie mam co gadać
więcej.



Aha no to sory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć która gra jest lepsza. Moim zdaniem są na takim samym poziomie. Każda z nich ma swoje wpadki ale i posiadają wiele fajnych rozwiązań których brakuje w RPGach. Są to napewno gry z górnej półki mające niebywały wpływ na nowe RPG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W morrowinda trudno jest grać ponieważ fabuła....
W Gothicu(oby trwał wiecznie) zaś fabuła palce lizać :DD, zasiada się i za tydzień się odrywasz.

Grafika jest raczej zależna od gustu. Mi bardziej sie podobała w Gothicu (bardziej swojska)

Nie mówie że Morrowind jest zły ale uważam że Gothic jest od niego po prostu lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Słuchajcie, była już tu niezła wojna, ale ustaliliśmy wspólnie że nie ma tego dalej ciągnąć, każdy powiedział co wiedział i tyle. Myślę że już nie ma tu pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 16:48, Budo napisał:

Słuchajcie, była już tu niezła wojna, ale ustaliliśmy wspólnie że nie ma tego dalej ciągnąć,
każdy powiedział co wiedział i tyle. Myślę że już nie ma tu pisać.


Zgadzam się, ale oni sa nowi w tym wątku i prawdopodobnie muszą sami dojść do tego wniosku.
Ja osobiście lubię bardziej Morka, bo grałem tylko w Gothica 1 i nie mam bezpośredniego porównania do G2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2005 o 23:34, kNOT napisał:

a z Gothica zrzyna taki dla przykładu Oblivion. Cóż tu tłumaczyć, to widać...


Przykro mi to pisać tak późno, ale twoje słowa są moim zdaniem bezsensowne. Nie masz podstaw sądzić, że Oblivion ściąga coś z Gothica. To jest jednym słowem niedorzeczne. Jak możesz dawać sądy o grze, która jest jeszcze w produkcji. Wybacz, ale widać z twoich wypowiedzi, że nie grałeś w Arenę czy Daggerfalla. Można tu wywnioskować, iż uważasz, że rozwiązania dokonane w Gothicu są pierwszymi takimi rozwiązaniami w historii gier, a tu napewno nie masz racji.
Co do kłótnii o to, która gra jest lepsza, wystarczy spojrzeć na rozmiary sukcesów jakie odniósł Morrowind, a także inne gry z serii TES. Gra ta cieszy się popularnością na całym świecie, została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. GOTY (Game of the Year). Gothic zaś jest małą w porównaniu z Morrowindem i Oblivionem produkcją europejską, która nie wyszła teoretycznie poza granice Starego Kontynentu. Poza tym jeśli porównujemy te dwie pozycje to porównujemy zręcznościówkę - Gothica z erpegiem - Morrowindem.

Pozdrawiam, Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morro ma fabułe i swietna grafike a Gothic" komandosa", który biega jak panienka :D. Cienka grafika i dźwiek. Według mnie Morrowind zwycieza z Gothikiem pod kazdym wzgledem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 21:33, graczomaniak napisał:

Morro ma fabułe i swietna grafike a Gothic" komandosa", który biega jak panienka :D. Cienka
grafika i dźwiek. Według mnie Morrowind zwycieza z Gothikiem pod kazdym wzgledem :)

Morro?
Fabułę?

Nie wiem... Nie zwróciłem uwagi... Trzeba było łazić po jakiejś pustej wyspie... Aha, jeszcze jakiś facet coś mi mówił o jakimś spaczeniu i wybrańcu, ale na tyle to wszystko było nudne (przynieś, zabij, przynieś, przynieś, zabij... i wszędzie maszeruj przez 40 minut), że dałem sobie spokój z fabułą i poszedłem zabić jakiegoś faceta w wulkanie ;P

Fabułę to właśnie ma Gothic i w nim przynajmniej się coś dzieje, są zwroty akcji i można wpływać na świat.
Gothic przewyższa Morrowinda KLIMATEM... Znaczy się, Morrowind ma klimat pustynnej wyspy z mnóstwem szczurów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 14:19, Budo napisał:

Czytelny? Daj spokój, a wiecie że można sobie okno ekwipunku rozszerzaćw morku?


w gothicu też można sobie poszerzyć wystarczy tylko zmienić jedną cyferkę w pliku gothic.ini znajdującym się w katalogu z grą i można mieć okno ekwipunku praktycznie na cały ekran ;)

PS. sory, że tak późno odpowiadam, ale dopiero dzisiaj zauważyłem ten temat i sobie go czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 21:42, Monastor napisał:

Morro?
Fabułę?


Fabuła jest tym dzięki czemu Morrowind wygrywa z Gothicem. Prawdziwa gra (c)RPG charakteryzuje się rozbudowaną, wielowątkową fabułą, którą kształtuje sam gracz. Tego brakuje Gothicowi. Wielu graczy tego nie dostrzega. Bronią oni Gothica, jako świetnego erpega, nie dostrzegając tego, że brakuje mu podstawowych cech tego gatunku. Mówiąc, że Gothic ma świetną fabułę, lepszą niż ta w Morrowindzie, nie mają oni racji. Chodzi tu zapewne o jej prostotę, która bardziej pasuje graczom (z całym szacunkiem) tak naprawdę nie znającym się na tego typu grach.
Innymi słowy: większości graczy podoba się rzekomo świetna fabuła Gothica, ale nie jest ona świetna. Powiedziałbym raczej, że jest ona słaba (jednoliniowość - zatracenie idei RPG, granie według wytyczonych przez programistów ścieżek). Skoro gracze wolą taką fabułę, a jest ona cienka to nie są to gracze mogący nazywać się graczami RPG, a porównywanie "nieRPGa" z erpegiem nic nie daje.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morrowind jest słaby wogóle mi sie nie podobał sztuczny i beznadziejny wogóle po kilku dniach grania nie chciało mi sie na to wszystko patrzeć. Każdego Gothica przechodziłem kilka razy i zawsze było coś świeżego wciągał mnie czasami nawet od 4 nad ranem grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować