Zaloguj się, aby obserwować  
Gorky0

TES IV: Oblivion vs. Gothic 3

1184 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 21:47, Tajemnic napisał:

Ale to sprawa gustu - czy wolisz walkę zręcznościową, czy taką w której najważniejsze są statystyki...

Z walką w Gothic 3 problem jest taki, że to ani jeden, ani drugi typ systemu walki... To nie jest w ogóle żaden system walki... to jest parodia.

System statystyk był w baldurach, system zręcznościowy w Gothic 1 i Gothic 2, a system pośredni w Morku (przynajmniej jeśli chodzi o cRPG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:21, Tajemnic napisał:

Oblivion miał niewiele inteligentniejszy początek - przestępca dostaje w łapy pochodnię i idzie
za żołnierzami oświetlając im drogę hmmm... błyskawiczna amnestia?


NIe hcodzi mi o to jaki jest ten poczatek inteligentniejsze a o to jaki jest w ogóle, przynajmniej mamy jakies wytłumaczenie i dlaczego chodzimy a tutaj prosto w wioche na orki bez gadania bez tłumaczenia co sie wogole dzieje. Przynajmniej jakbysmy zaczynali z tego statku i wtedy dochodzili do wioski, w tym, czasie mogli by nam ukrasc statek.

Dnia 09.11.2006 o 21:21, Tajemnic napisał:

Ale zresztą ja jestem wielkim fanem Gotjica, więc jakiekolwiek argumenty będą przytaczane
ja i tak będę uważał G3 za lepszego.


Rowniez jestem fanem Gothica ale rowniez TESa.

A co do walki to w obu grach jest syfna tylko w G3 przez bley jeszce bardziej jest skopana. Mogli by zostawic system z G2 lub nawet z G1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do walki to --

w obku - hym... walczyliście kiedyś mieczami ??? to zobaczycie że w obku jest bardziej realistycznie bo :

postać się męczy i zadaje mnijsze obrażenie
jak dostaniesz mocno to się zachwiejesz i nie możesz szybko odpowiedzieć - cóż staty są ważne np jak sobie wyobrażasz walkę z gościem który jest silniejszy i zręczniejszy - pewnie byś go pokonał :)
oczywiści można tylko klikać ale w obku fajne jest że można taktycznie podejść do walki i inaczej się walczy z kimś kto ma szybką broń a inaczej kto walczy wolniejszą ale o większym zasięgu - a gothicu cóż zawsze to samo machanie.
i nie piszcie że w gothicu staty nie mają wpływu na walkę bo jest to śmieszne ...

a co do waki na miecze to taktyczne podejście jest ważne ( w realu) nie tylko szybkie machanie bo się zmęczysz i po tobie :) - kondycja jest baaardzo ważna + umiejętności - dlatego w obku bardziej mi się walka podaba - chodź gothica jako grę także bardzo lubię ... to akurat wiem bo próbowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 09:15, Adamzzz napisał:

Dla mnie Oblivion był i jest największym i najbardziej rozbudowanym RPG. Gothic 3 to gniot.

Co do pierwszego... HEREZJE !!!!!

Co do drugiego... fakt, nie jest to wspaniała gra, ale nie jest też taka zła... Solidny przeciętniak, przy czym z każdym dniej coraz bardziej mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Oblivion i (imo) przerobienie go na bardziej H&S mi sie spodobało(nie liczac skalowania przeciwników) i gra do 20 lvl jest fajna i zeby osiagnac ten 20 lvl to troche trzeba sie napracowac(ja to zrobilem w jakies 3 tygodnie grania rpgowego czyli robienie questów) hmm a w gothicu zrobienie z niego h&s (hmm no chyba ze zabijanie 1000000 orków uwalniajac kopalnie /wioske/miasto to podstawa kazdego rpg to sry) wyszło mu na bardzo złe i hmm 20 lvl w g3 osiągnełem w 1,5 dnia grani :D wiec imo w skali od 1-10(kiedys) morrowind-6 gothic2-10 dzis Oblivion-9+ gothic3 -7+:< a szkoda bo gra miałą byc wielka a teraz.. na 12 lvlu zabic 3 trole :D w gothicu to lekka przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:50, Monastor napisał:

Co do drugiego... fakt, nie jest to wspaniała gra, ale nie jest też taka zła... Solidny przeciętniak,
przy czym z każdym dniej coraz bardziej mi się podoba.


A mi siępodoba i tak jak napisałeś.. W przeciwieństwie do Obka który z dnia na dzień coraz mniej mi siepodobał Gothic 3 coraz bardziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 19:34, Pepper Ronie napisał:

Czy Oblivion ma zabezpieczenie StarForce??? Proszę o jak najszybszą odpowiedź!!!

hmm o ile jestem poinformowany to obek nie ma zadnych powazniejszych zabezpieczen lub ma ale na PEWNo nie starforca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy jestem fanatyk gothica czy nie ale 1 część przeszedłem 4 razy 2 tylko 3 dodatek tez tylko 3 a trójke 2 .....i bardzo mi sie podobała fable tez mi sie bardzo podobało ale tes juz nie.....nie wiem czemu...........
oceny:
G1-9+
G2-8-
G3-9
TES-6/7
Fable-8-

jestem dziwny ale cóż....takie jest moje zdanie i nikt go nie zmieni:PPP
a tak na marginesie to ET dałbym 10/10 !!!!kosi!!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że to powiedziałem ale... Oblivion został skopany. Tak samo jak Gothic 3. Komercja panowie :).

Morrowind był wspaniały, i chociaż świat był w przeciwieństwie do Gothic''a niezwykle statyczny, i tak gra zapewniała setki godzin wspaniałej rozrywki... Gothic miał wspaniałą fabułę - i co najważniejsze, był strasznie oryginalny :).

Czym charakteryzują się ich następne części? W Oblivionie znajdziemy OBRZYDLIWE ułatwienia, takie jak głupie strzałeczki oraz stopniowanie poziomu/inwentarza przeciwników. Dodatkowo kontynent wypada dużo gorzej pod względem klimatu w porównaniu do Morrowind... A Gothic 3? Także znajdziemy ułatwienie, na upartego da się przejść ponad pół gry bez wydawania punktów doświadczenia, co jest chore (!). Z drugiej strony, nawet jak wykoksujemy postać na maksa, znajdziemy jej najlepszy ekwipunek, to i tak byle szabloząb może nas załatwić w parę sekund. Gdzie tu logika? No i Bugi panie, bugi! No i tak jak w Obku - kontynent jest gorszy pod względem klimatu. Gdzie Myrtanie do Khorinis...

Tak więc obie te gry są średnie. I lepiej jeszcze raz skończyć genialnego morka, oraz obie części Gothica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2006 o 18:02, wisien92 napisał:

G1-9+

Tu się zgadzam :)

Dnia 04.12.2006 o 18:02, wisien92 napisał:

G2-8-

Czemu tak nisko?

Dnia 04.12.2006 o 18:02, wisien92 napisał:

G3-9

Lepszy od G2? Nie sądzę... podobnie kiepska fabuła, a przy tym likwidacja klimatu, czy ciekawego systemu walki. Milowe kroki wstecz.

Dnia 04.12.2006 o 18:02, wisien92 napisał:

TES-6/7

Jak to TES?
Wsadzasz 4 gry do jednego worka? Też ich nie lubię za bardzo, ale żeby niżej od fable. :)

Dnia 04.12.2006 o 18:02, wisien92 napisał:

Fable-8-

Ekhm... :/ To taki Gothic 3 pozbawiony resztek zalet

Chętnie usłyszałbym jakieś dokładniejsze wypowiedzi na temat tych ocen. Co Ci się konkretnie nie podobało, a co tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Oblivion. Swoboda działania, można zbroje ściągać i w ogóle, a w GIII Też, ale nie ze zbrojami. Za to w nim można widzieć jak bohater je lub pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coś w tym złego?? Ja tylko przpomnę, która gra ma większe wymagania i gorszą(minimalnie)grafikę- Gothic 3. Nie zmienia to jednak faktu, że obie gry są świetne. ja wolę Obliviona, ale do G3 wielkich zastrzeżeń nie mam. Kazdy ma swoję zdanie i tego trzeba się trzymać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 15:03, kamceg napisał:

A coś w tym złego?? Ja tylko przpomnę, która gra ma większe wymagania i gorszą(minimalnie)grafikę-
Gothic 3. Nie zmienia to jednak faktu, że obie gry są świetne. ja wolę Obliviona, ale do G3
wielkich zastrzeżeń nie mam. Kazdy ma swoję zdanie i tego trzeba się trzymać ;)



Po prostu nie lubię gdy gra ma za dużo bajerów, ale też bardzo lubię Obliviona, tylko wolę Gothica. Jak pisałeś: "każdy ma swoje zdanie i tego się trzeba trzymać" to ja mam takei zdanie, że wolę Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 20:57, kamceg napisał:

Rozumiem i dlatego się nie sprzeczam:)


No i dobrze.
PS. Na rankingu Gier-online to zawsze daje obydwóm grom 10/10, chociaż Oblivion jest na 1 a Gothic 3 jest na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wiele razy pisałem dlaczego moim zdaniem Oblivion jest lepszy od G3, dlatego nie bedę tego pisał ponownie. Wspomne tylko, że obie gry są inne i posiadanie jednej nie wyklucza nabycia drugiej, a wręcz przeciwnie-są to gry które każdy należyty fan RPG mieć powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować