Zaloguj się, aby obserwować  
AnMaGa

Dziewczyny i gry

746 postów w tym temacie

Cześć, słuchajcie piszę artykuł na temat kobiecego podejścia do gier. Bazując na dziewczynach z CDP mam trochę skrzywiony obraz rzeczywistości - wszystkie grają we wszystko :), więc chciałabym się od Was dowiedzieć jakie dziewczyny grają, w co grają i dlaczego grają? Czy podoba im się to samo co facetom czy raczej co innego widzą w grach? W ogóle wszelkie uwagi na temat mile widziane :) Dzięki! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma już takiego tematu ? Loża Szyderczyń czy cuś takiego...
Żeby nie odbiegać od tematu - Moja siostra gra namiętnie - czasem więcej niż ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 16:11, Soleila napisał:

Hej, Robaczki!

Pomóżcie proszę Ani. ;)

Dzięki z góry,


Dobra pomagam, to specjalnie dla Sol.

Muszę Ci się odwdzięczyć.

Rzadko spotyka się dziewczyny grające. Same z siebie nigdy w nic nie zagrają (tylko w Simsy, Singlesy i Gotowe na Wszystko). Za to do innych gier osobnicy płci brzydkiej muszą je namówić.

Ale jak już się dorwą do gier, wtedy mogą być lepsze nawet od chłopaków.

Takie jest moje zdanie,o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, że nie jestem dziewczyną to uważam (z doświadczenia), że laski grają w Simsy i Simsy 2 + dodatki i... koniec :D (tyczy sie to szczegolnie dziewczyn w wieku 6-15 lat). Siostra (15 lat) mojego kumpla (18 lat) grała przez jakiś czas w Diablo II (!). Nawet dobrze jej szło, nabiła chyba 15 poziomów (z pomocą brata...). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra to grała by tylko w Simsy (ew. GTA). Tylko, że jej to nie wychodzi. Raz to w pół godziny uśmierciła trzy osoby w simsch i tego wcale nie chciała. Tak się wkurzyła, że się poryczała :/ Od tej pory już jej nie daję grać (mama ją wyzywała, że przez głupią grę ryczy i wkurza się na wszystkich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja muszę się "pochwalić", że moja dziewczyna grywa w Guild Wars. :) Namawiała także jakieś swoje koleżanki, ale nie wiem czy jej to wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 15:05, AnMaGa napisał:

Cześć, słuchajcie piszę artykuł na temat kobiecego podejścia do gier. Bazując na dziewczynach
z CDP mam trochę skrzywiony obraz rzeczywistości - wszystkie grają we wszystko :), więc chciałabym
się od Was dowiedzieć jakie dziewczyny grają, w co grają i dlaczego grają? Czy podoba im się
to samo co facetom czy raczej co innego widzą w grach? W ogóle wszelkie uwagi na temat mile
widziane :) Dzięki! Pozdrawiam!


Hmmm, gry to jednak domena mezczyzn, czy wrecz chlopakow, bo jednak wiecej grywa ludzi bardzo mlodych. Z kobiet ktore znam wiele nie jest w ogole zainteresowanych grami. Nie ciagnie ich to wcale. Sa tez kobiety, ktore lubia sobie pograc, ale w cos prostego. Pasjans, Zuma, jakies gry logiczne albo proste zrecznosciowe. Jest ich jednak mniej niz niegrajacych, tak mi sie wydaje.
Trzeci typ kobiet to te, ktore naprawde lubia gry komputerowe i te nie roznia sie zbytnio w podejsciu od mezczyzn. Graja we wszystko co im podchodzi, maja swoje ulubione gatunki, potrafia spedzic kilka godzin nie przejmujac sie snem czy jedzeniem bo akurat dorwaly nowa gre. Tych jest chyba jeszcze mniej. Czy podoba im sie to samo? Podejrzewam, ze niewiele z nich jest przyciaganych przez piersiaste panienki o idealnej figurze, chociaz wielu chlopcow zachwyca sie np. Lara Croft. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę faceci sa bardzo "pomocni". To może ja się wypowiem.

Moja znajoma na wydziale gra namiętnie w gry komputerowe. Rozmawiałem z nią kiedyś o tym. Ostatnio grała w Diablo II i to barbarzyńcą. Uważa, że to głupie zamykać płeć piękną w takich schematach typu - dziwczyna=simsy. To już jest przeszłość. Obecnie coraz więcej dziewczyn/kobiet gra w to samo co faceci. Moja siostra grała ze mną jeszcze rok temu w Black&White. Teraz nie wiem niestety czy w cos gra.
W kazdym razie da się zauważyć wychodzenie ze stereotypu dziewczyna=simsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 16:20, Venom napisał:

Może zapytajcie Sol, jak jej idzie w Simsy, chyba niedawno nowy dodatek zaczeła... ;P



Ostrzeżenie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że grająca dziewczyna to rzadkość. Przynajmniej w moim otoczeniu , bardzo żadko się spotykam że jakaś dziewczyna grała. Z tego co widze moja dziewczyna bardzo sceptycznie podchodzi do gier i bez entuzjazmu. Argument jej jest prosty , im więcej grasz tym mniej mi poświęcasz czasu. Argument jak najbardziej trafny i dobry , tylko że ja gram góra 3 godziny dziennie , i to też wątpie. Zdarzają się przypadki np Ona : Albo ja albo ta gra. On : Spierd***j , zasłaniasz mi monitor. Takie coś jest już chore , często słyszy się o tego typu rzeczach i też trudno dziwić się że kobiety mogą niechętnie podchodzić do tego typu rzeczy. Jakie dziewczyny grają ? Hmm dziewczynowate ;-) Na to chyba nie ma reguły , wiele z nich gra i nie da się ich jakoś sklasyfikować. W co grają ? Na pewno tutaj u sporej większości na liście pojawią się Simsy , słyszałem także że grają w Black&White. Większość z nich wybiera raczej gry w których przemoc , sceny seksulane i tym podobne rzeczy są raczej ograniczone do minimum. A dlaczego grają ? Z tych samych powodów co faceci , chęć zrelaksowania się , dostarczenia rozrywki czy też poprostu normalne "zabicie czasu". Mam nadzieję że mój post , pomógł Ci choć troszkę ;-)

Pozdrawiam Anię :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 16:22, pro evo napisał:

Sol jak ci idzie w Simsy,mi się nie podobają,ale wy panie........


...film Ci się urwał. Ja muszę powiedzieć, że ja też gram w Simsy! To jest naprawdę fajne i nie tylko dla dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra lubi grać w wyścigi :D Kiedyś graliśmy w Rally Championship, potem w ToonCara, a na końcu w GTA jeżdząc wyłącznie taksówką i robiąc misje ;)

Oprócz tego naturalnie Simsy wszelakie. Chociaż w to, to i nawet ja grałem :) Oprócz tego lubi sobie przyciąć ze mną w Wormsy i Heroesa 3 :D A i jeszcze dawno temu przygrywała sobie w Gruntzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować