Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2009 o 19:32, mati285 napisał:

I to mnie właśnie skłoniło do wyboru tej specjalizacji, ale liczyłem też na to, że będę
mógł gnębić wrogów magią i mieczem


Po to mistyczny wojownik w walce z Magią Bojową zadaje obrażenia z modyfikatorem od magii zamiast siły, żeby stał na pierwszej linii z mieczem, a nie rzucał czary. ;) Gdyby do tego mógł bez problemu odpalać wszystkie czary to imo byłaby to trochę przesada.
A najlepiej MW łączy się z Uzdrowicielem - można leczyć z mieczem w ręku. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 19:36, Adjatha napisał:

Po to mistyczny wojownik w walce z Magią Bojową zadaje obrażenia z modyfikatorem od magii
zamiast siły, żeby stał na pierwszej linii z mieczem, a nie rzucał czary. ;)

Niby tak, ale szkoda postaci rozwijanej od początku od kątem magii ofensywnej. Zwłaszcza, że ta postać jako mag kopała tyłki ;)
>Gdyby do

Dnia 13.12.2009 o 19:36, Adjatha napisał:

tego mógł bez problemu odpalać wszystkie czary to imo byłaby to trochę przesada.

Tu może faktycznie masz rację, ale takie miałem właśnie oczekiwania ;)

Dnia 13.12.2009 o 19:36, Adjatha napisał:

A najlepiej MW łączy się z Uzdrowicielem - można leczyć z mieczem w ręku. :]

Rozważę to przy drugim punkcie specjalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 19:46, mati285 napisał:

Niby tak, ale szkoda postaci rozwijanej od początku od kątem magii ofensywnej. Zwłaszcza,
że ta postać jako mag kopała tyłki ;)

Nadal może to robić, tylko nie stawiaj jej w pierwszym rzędzie w walce - daj do łapek kostur i też będzie wymiatać. :]

Dnia 13.12.2009 o 19:46, mati285 napisał:

Tu może faktycznie masz rację, ale takie miałem właśnie oczekiwania ;)

Heh, co nie zmienia faktu że zawsze można ten 1-2 czary rzucić zanim wróg do nas dobiegnie.

Dnia 13.12.2009 o 19:46, mati285 napisał:

Rozważę to przy drugim punkcie specjalizacji.

Jeśli jesteś nastawiony na kopanie tyłków ;) to w sumie możesz już to zostawić jak jest (chociaż to zależy na jakim etapie gry jesteś). Chociaż, jakby się głębiej zastanowić, pozostałe specjalizacje są kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, przed chwilą ukończyłem pierwsze przejście Dragon Age''a.

Spoiler

Walka z arcydemonem była banalnie prosta, prawdę mówiąc... Znacznie więcej problemów sprawiła mi Flemeth w postaci smoka, niż główny boss.
Moja główna postać, wojownik z ulepszonym masywnym pancerzem z łuski smoka, na broń dwuręczną z Ostrzem Lata, na Szale, Nieustępliwości i Doskonałych Ciosach trafiała za każdym razem. Alister jako typowy tank z pancerzem Legionu. Leliana jako dmg dealer z dwoma sztyletami. Morrigan jako healer/dmg dealer.
W sumie w takim składzie przeszedłem prawie całą grę, poza miejscami, gdzie potrzebowałem specyficznych postaci.
Gra przyjemna, to trzeba przyznać, zapewne po jakimś czasie przejdę jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 20:07, miodus napisał:

Mam pytanie kto jest lepszy w druzynie Pies czy Sten ?


Prawdę mówiąc psa używałem tylko w przez kilka godzin. Jak dla mnie Sten jest ciekawszym towarzyszem, nie tylko jeśli idzie o umiejętności (dobry tank) ale także jako osobowość jest bardzo intrygującą postacią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 19:52, Adjatha napisał:

Chociaż, jakby się głębiej zastanowić,
pozostałe specjalizacje są kiepskie.

Tak tylko się wrące, że dla takich miksturowych skąpców jak ja, mag krwi może się okazać dobrym wyborem. Nie wspominając o dobrym zaklęciu unieruchamiających wrogów AoE.
No i gdyby nie Uzdrowiciel Dusz, to Wynne z pewnością nie miałaby czego szukać w większości teamów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Chociaż, jakby się głębiej zastanowić, pozostałe specjalizacje są kiepskie.
Generalnie rozważam tylko Uzdrowiciela jako drugą specjalizację lub też pozostanie przy jednej. Bo Zmiennokształtny jednak ssie, a Mag Krwi też nie jest podobno rewelacyjny (zresztą szansę na jego zdobycie już pogrzebałem). Na razie zostawię jak jest, a jeżeli nie będzie się dało grać to wrócę do kostura. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 20:19, Longer napisał:

> Mam pytanie kto jest lepszy w druzynie Pies czy Sten ?

Prawdę mówiąc psa używałem tylko w przez kilka godzin. Jak dla mnie Sten jest ciekawszym
towarzyszem, nie tylko jeśli idzie o umiejętności (dobry tank) ale także jako osobowość
jest bardzo intrygującą postacią...

jak narazie jest mało gadatliwy ;p hehe a tak wogóle to da sie zmienic wybrano druzyne ? cy trzeba isc do mapy itd...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 20:23, miodus napisał:

jak narazie jest mało gadatliwy ;p hehe a tak wogóle to da sie zmienic wybrano druzyne ? cy trzeba isc do mapy itd...?

Zazwyczaj wyboru można dokonujesz w obozie jest jednak kilka obszarów które pozwalają na zmianę składu (ikonka na prawo od taktyki będzie wtedy aktywna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 20:23, miodus napisał:

jak narazie jest mało gadatliwy ;p hehe a tak wogóle to da sie zmienic wybrano druzyne
? cy trzeba isc do mapy itd...?

Tylko w niektórych miejscach, gdzie ikonka zarządzania drużyną na górze interfejsu nie jest zaciemniona. Krótko mówiąc, da się zmieniać tylko w bezpiecznych osadach. Lub miejscach.

Edit: czyli jak wyżej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 20:23, miodus napisał:

jak narazie jest mało gadatliwy ;p hehe a tak wogóle to da sie zmienic wybrano druzyne
? cy trzeba isc do mapy itd...?


Obóz ;) Tylko tam można zmienić drużynę (chyba;p) i niekiedy w bezpiecznych miejscach, nawet jeśli dla jakiejś postaci w drużynie nie widzisz przyszłości to warto z nimi często rozmawiać i dawać im prezenty, dzięki temu odblokujesz dodatkowe questy. Mnie najbardziej zaskoczyła Leliana w obozie i jej

Spoiler

piosenka

, szok, ale trzeba przyznać, że jest wyjątkowo piękna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drużynę można też zmieniać w niektórych lokacjach. No i są chyba trzy momenty fabularne, w których następuje automatyczna wymiana, bo jakaś postać musi być koniecznie obecna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 20:47, Longer napisał:

zaskoczyła Leliana w obozie

A co z Oghrenem? Przecież on też emanuje pięknością! ;]
Mnie najbardziej zaskoczyło, że duża część ekipy przystawia do Wynne. Oghren chętnie by ją wyobracał, a Zevran z chęcią wypłakałby się na jej piersi.
I tak z innej beczki: zawsze w takich grach będzie obecny syndrom romansu - postać z którą chcesz romansować, nie jest tym zainteresowana. Bo niby co ma taka Lelianna, czego Shale nie ma? Lub też co takiego ma Alistair, czego nie może zaproponować właśnie Oghren? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 21:49, Przedlack napisał:

Mnie najbardziej zaskoczyło, że duża część ekipy przystawia do Wynne. Oghren chętnie by ją wyobracał,

Oghren gdy jest pijany chcę się dobierać do głównej postaci nawet gdy ta jest facetem więc lepiej nie przyczepiajmy się do jego zainteresowania Wynne bo źle się to dla nas skończy XD

Dnia 13.12.2009 o 21:49, Przedlack napisał:

I tak z innej beczki: zawsze w takich grach będzie obecny syndrom romansu - postać z którą chcesz romansować, nie jest tym zainteresowana. Bo niby co ma taka Lelianna, czego Shale nie ma?

...organiczne ciało? Wagę która nie zmienia partnera w krwawą miazgę? Zdolność postrzegania istot żywych jako coś innego niż smar na swędzące pięści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 21:56, Karharot napisał:

Oghren gdy jest pijany chcę się dobierać do głównej postaci nawet gdy ta jest facetem
więc lepiej nie przyczepiajmy się do jego zainteresowania Wynne bo źle się to dla nas
skończy XD

Jak to Lelianna rzekła do Wynne podczas gadania o tym, że każdy ma w sobie duszę artysty i jest dobry w oczach Stwórcy (czy coś w tym stylu)

[Lelianna] A co z Oghrenem?
[Wynne] Oghren... cóż, jest krasnoludem. Nie narodził się od Stwórcy. [....]

Dnia 13.12.2009 o 21:56, Karharot napisał:

...organiczne ciało?

Oj tam oj tam. Wiadomo, że pod kamieniem pewnie jest wrażliwą istotą, która zapomniała jak to jest być istotą ludzką. Ona skrywa swoje uczucia! ;]
Gorzej, jeśli jest się ptakiem. Wtedy bym nie polemizował, czy ma się u niej szanse czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 21:49, Przedlack napisał:

Bo niby co ma taka Lelianna, czego
Shale nie ma?


Hmmm, od której z tych istotnych części ciała kobiety mam zacząć wyliczać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 22:01, Przedlack napisał:

Oj tam oj tam. Wiadomo, że pod kamieniem pewnie jest wrażliwą istotą, która zapomniała jak to jest być istotą ludzką.

...
Przykro mi rozwiewać Twoje marzenia ale Shale nigdy nie była istotą ludzką...
A krasnoludzkie wojowniczki nie są szczególnie znane ze swojego romantyzmu i czułości XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 22:10, Karharot napisał:

Przykro mi rozwiewać Twoje marzenia ale Shale nigdy nie była istotą ludzką...

Moje 10-letnie marzenia poszły w diabły. ;]

Dnia 13.12.2009 o 22:10, Karharot napisał:

A krasnoludzkie wojowniczki nie są szczególnie znane ze swojego romantyzmu i czułości
XD

Tu przyznam rację. Skoro Oghren, swymi częstymi "kobieto!" nie dawał rady, to kto da?
--
Ale już pomijając to, to trzeba przyznać, że dla bardziej wymagających (i nieco awangardowych) romans z Wynne były biletem do nieba. Kobieta ma dystans do siebie, wręcz roztacza wokół siebie aurę ciepła, oraz ma ciekawą przeszłość... a przynajmniej tak wywnioskowałem po różnych jej rozmowach z Alistairem i Oghrenem. Już samo uwielbienie dla piwo jest nieco dziwaczne, nie? ;]
Taki typ osoby, która powinna być babcią, a często sobie z tego robi żarty ("Alistair, chyba pora ci powiedzieć skąd tak naprawdę biorą się dzieci...").
----
I dodam ciekawą informację, wyczytaną gdzieś z sieci:

Spoiler

"W Dragon Age Origins można romansować z Morrigan, Lelianną, Alistairem oraz Zevranem. Nie można natomiast ze Stenem, Oghrenem, Shale, Wynne i Psem."
Z psem? Ciekawe jakie organizacje miałby wtedy BioWare na karku, gdyby umożliwił z nim romans. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 22:26, Przedlack napisał:

I dodam ciekawą informację, wyczytaną gdzieś z sieci:

Spoiler

"W Dragon Age Origins można romansować z Morrigan, Lelianną, Alistairem oraz Zevranem. Nie można natomiast ze Stenem, Oghrenem, Shale, Wynne i Psem."
Z psem? Ciekawe jakie organizacje miałby wtedy BioWare na karku, gdyby umożliwił z nim romans. XD


Cóż, czasy się zmieniają. Przy KotORze jedynce BioWare przymierzało się do wstawienia romansu les z Juhani ale ostatecznie zarzuciło pomysł, w JE były już do wyboru opcje bi zaś w DA zostało to rozwinięte poprzez dodanie scen (jakie by nie były) z takich związków. Za jakiś czas może nawet fani babć i psów dostaną coś dla siebie... Choć osobiście mam nadzieję że nie nastąpi to za mojego życia :(

Spoiler

Co do Twojej listy to zauważyłem na niej brak Loghaina, czyżby można z nim coś skombinować w tym krótkim okresie który spędza w naszej drużynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować