Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Najlepszy kostur możesz kupić w Wieży Kręgu (jest tam też do kupienia najlepszy pas), bardzo dobrą (może najlepszą) szatę da się kupić w

Spoiler

specjalnej ofercie kupca na rynku w stolicy jak wykona się wszystkie zadania dla Kruków

, porządny amulet możesz kupić u krasnoluda we własnym obozie zaś hełm (olej czapki bo wyglądają beznadziejnie) zdobędziesz
Spoiler

pokonując demona w dodatki z Shale

, jeden doskonały pierścień można kupić w magicznym sklepie w stolicy a drugi zdobywa się po
Spoiler

przeczytaniu wszystkich notatek zatytułowanych "Klucz do miasta"

w Orzamarze.
Oczywiście jeśli idzie o pancerz to zawsze możesz jeszcze wybrać specjalizację Mistycznego Wojownika (co i tak jest zalecane bo jest to chyba najlepsza ze wszystkich dostępnych dla maga specjalizacji) i założyć normalne zbroje (polecam średni pancerz z łusek smoka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 03:09, Fumiko napisał:

Są w tej grze w ogóle jakieś sensowne przedmioty dla maga? Co prawda nie gram długo,
ale reszta drużynki już ze 3 razy zdołała wymienić sprzęt a ja dalej w tej złotej szatce
i debilnej czapeczce...


Archon Robes - na bank gdzies w wiezy kręgu znalazłem.
Reaper''s Vestments - można kupić bodajże w denerim w sklepie magicznym za dosyć duża sumę bo aż 50 gold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 04:10, Pietro87 napisał:

Archon Robes - na bank gdzies w wiezy kręgu znalazłem.
Reaper''s Vestments - można kupić bodajże w denerim w sklepie magicznym za dosyć duża
sumę bo aż 50 gold.


Myślę, że wątpię (screen) ;-).

Karharot, bardzo ładnie powymieniał, ale na pięć przedmiotów trzy trzeba kupić. Za niemałą gotówkę dodajmy. A klucz, choć bardzo dobry, to przecież nie jest przypisany li tylko do magów, i jako taki, w "konkursie" raczej pod uwagę brany być nie może ;-).
Nie oszukujmy się, wojownicy wychodzą najtaniej. Tak zbroi, jak i tarczy czy broni jest do zdobycia w samej rozgrywce naprawdę sporo. I to nie jakiegoś badziewia. Łucznicy i łotrzykowie, też nie mają na co narzekać. Szczególnie jeśli chodzi o broń. A z przedmiotów stricte dla magów co mamy? Bida straszna.

20091216045146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no mój błąd, pamiętam że kupowałem ta szatę za jakieś bandyckie pieniądze, machnąłem się na 42 coiny [albo pomyliłem ceny z jakimś innym gratem który zrujnował mój ciężko uciułany gold]

A na ten zakichany Felon''s Coat też musiałem wydać wszystko co miałem + jeszcze trochę =.= [sprzedałem praktycznie wszystkie miksturki buffujące jakie zmontowałem =P]

Hmm no tak mangowy equipment ssie niemiłosiernie... może twórcy chcieli jakiś balans zachować dając tak lipny eq i w tak małej ilości biorąc pod uwagę to co ofensywny mag potrafi zrobić z dystansu i jakie buffy sobie umie zapodawać, imho to taka lekka lipa - możliwości danej klasy swoją drogą ale osłabianie/zabiedzenia jej eq dla zbalansowania w grze single player... lekki lipton.
Sam jak zarzucę kolejną sesję z DA:O magiem też będę miał pewno nietęgie problemy ze sprzętem T.T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

diabolo20


Kogo uzywasz ? Morg czy Wynne ?
Ile masz healing potsów ze soba i innych dopalaczy ?
Demon jest wbrew pozorom prosty, mi starczyło bodajże 4 miksturki lyrium [standardowe] + 6 healing potów [pomniejszych]
Jak korzytasz z morg to odpal jej tarcze i pierwsze formy demona padaja jak muchy, przy finiszu walnij morph w pająka lub jakiś wyższy stopien jak jakiś już posiadasz i powinno byc dobrze.

A tak z innej beczki....

Tak się jeszcze zastanawiam ile mozna wykręcić punktów statystyk do full poziomu czyli 25.
Bo tak - niby z samych poziomów dostajemy 24x 3= 72 stat pointy do rozdania.
W momencie

Spoiler

zamknięcia w koszmarze w pustce mozna zdobyć po +3 do wszystkich statystyk


Dochodzą nastepnie księgi : Tome of the Mortal Vessel , i tu mam problem - oficjalnie stoi że mozna zdobyć tylko dwie ja już ich miałem sztuk 4, dwie "regulaminowo" tam gdzie powinny być, i jedną ekstra w obozie - ale to zwalam na karb dociagania dlc i bład gry - ot bohdanowi się pewnie zdublowała tak samo jak reszta jego sprzętu na sell, ale kolejna miałem chyba w heavenie jako loot z jakiejś skrzyni...

Zaciekawiło mnie to jak kilka osób na forum bioware wyskoczyło z fotkami postaci co mają build ewidentnie pod dwie staty i koło 150 pierwsza i 120 drugą... albo trainery/cheaty/exploit na ekstra pointy był grany - albo jestem jakis łoś i nie wiem skąd brać uczciwie tyle ponadplanowych free punktów o.0

Mi jak byk wychodzi buildem 2:1 :
startowy dex = 18 +48 [lvl upy] + 4 [booksy] +3 [pustka] +2 [specjalizacje] = 75
Startowy cun = 15 +24 + 3 = 42

W jednym z best eq w grze i tak ponad 150 i 120 na dwie staty imho nie ma bata żeby się dało grając fair wyjechać o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 15:32, diabolo20 napisał:

Z morg korzystam ale niemam juz leczniczych srodkow a to jest ostateczna walka z cycata


Hmm no to jedyna opcja to sporo biegać i kosić na potęge zamrożeniem połączonym z wszelakimi atakami ofensywnymi [nie wiem co jej tam wymasterowałeś ale zakładam że pewnie lightningi masz]

Odpal tarcze, i staraj się ciagle trzymac demona nierochomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo20, a możesz napisać jakie Morrigan ma u Ciebie dostępne czary? Ewentualnie screen daj, na którym będzie widać pasek z dostępnymi czarami. Pomyślimy nad taktyką.

PS
Odnośnie braku napojów, to nie ma tam przypadkiem jakiejś żyły lyrium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 16:35, diabolo20 napisał:

oto co mam dostepne


Jeeeżu, Ty nawet Stożku zimy nie masz, o obszarówkach nie mówiąc. Z przykrością muszę stwierdzić, że trudno mi tu coś sensownego wymyślić. Spróbowałbym jednak na początku czaru 4, 1 (lub 2 - wtedy łapiesz podwójną dawkę) i 11 jako że ma on najwięcej PŻ. Pomiędzy drugim, a trzecim podwyższeniem masz żyłę lyrium, więc możesz w sytuacji kryzysowej przywrócić tak PŻ, jak i magi.

To tyle ode mnie.

PS
Dlaczego dałeś czarodziejce miecz? Nie lepiej podbijać jej poziom mocy/obrażeń, plus np. dodatkowe obrażenia od zimna? I KONIECZNIE musisz jej wyrobić Stożek zimy, bo bez tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze jest jakiś porządek przechodzenia, czy można dowolnie? Bo ja najpierw poszedłem do Redcliff gdzie nieumarli stanowili dla mnie siłe nie do przejścia (musiałem obniżyć przy obronie wioski poziom z Trudny na Łatwy aby w ogóle przeżyć). Potem zrobiłem wieżę magów. Obecnie udałem się do Denerim i nie wiem czy będzie trudniej czy łatwiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 18:19, Abi_Dalzim napisał:

Czy w grze jest jakiś porządek przechodzenia, czy można dowolnie? Bo ja najpierw poszedłem
do Redcliff gdzie nieumarli stanowili dla mnie siłe nie do przejścia (musiałem obniżyć
przy obronie wioski poziom z Trudny na Łatwy aby w ogóle przeżyć). Potem zrobiłem wieżę
magów. Obecnie udałem się do Denerim i nie wiem czy będzie trudniej czy łatwiej?


Można dowolnie. Nie zależnie od tego w którą stronę podążysz, zawsze będzie taki sam poziom trudności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 18:21, StaryCapiur napisał:

Można dowolnie. Nie zależnie od tego w którą stronę podążysz, zawsze będzie taki sam poziom trudności

Czyli pod koniec gry idzie sie jak w masło, bo postacie są już wyexpione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 18:23, Abi_Dalzim napisał:

> Można dowolnie. Nie zależnie od tego w którą stronę podążysz, zawsze będzie taki
sam poziom trudności
Czyli pod koniec gry idzie sie jak w masło, bo postacie są już wyexpione?



Nie skończyłem gry, obecnie jestem na urlopie od DA ... Ale nie , nie idzie się jak w masło... Mooby dostosowują się cały czas do twojego levelu, więc kiedy Ty awansujesz, one stają sie silniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 18:23, Abi_Dalzim napisał:

> Można dowolnie. Nie zależnie od tego w którą stronę podążysz, zawsze będzie taki
sam poziom trudności
Czyli pod koniec gry idzie sie jak w masło, bo postacie są już wyexpione?

No tak to ja bym nie powiedział. Wprawdzie jeszcze nie skończyłem gry, ale póki co, to największy problem miałem z pewną panienką w obstawie maga i łuczników w Denerskim zamku pewnego lorda. Już przy drugiej próbie zszedłem na poziom "łatwy", a i tak udało mi się ją ubić dopiero za piątą, lub szóstą próbą.

A przy okazji wie ktoś jak można

Spoiler

przywrócić stary ekwipunek

po wykonaniu tej misji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Jakie umiejętności wybierać dla wojownika. Na wstępie wybrałem już, że będę walczył mieczem i tarcza (dobra decyzja?). Co dalej ? Jakie skille? Z góry dzięki za ogólne porady co do gry wojownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 18:38, revolt505 napisał:

A ja mam takie pytanko. Jakie umiejętności wybierać dla wojownika. Na wstępie wybrałem
już, że będę walczył mieczem i tarcza (dobra decyzja?). Co dalej ? Jakie skille? Z góry
dzięki za ogólne porady co do gry wojownikiem.

Tarcza jest niezłym wyborem, ale osobiście polecałbym inwestowanie w miecze dwuręczne, a tarcze pozostawić Alisterowi. Dlaczego broń długa? Bo już na wczesnym etapie gry możesz dostać dwa bardzo dobre jej rodzaje, z czego jedna przeznaczona jest wyłącznie dla Strażników (screen). Takoż zbieranie sojuszników zacząłbym najpierw od elfów, bo oprócz wymienionej wyżej broni, można tam jeszcze uzbierać bardzo fajną Zbroję Molocha, i odblokować jedną ważną specjalizację dla innej klasy.
No, ewentualnie możesz najpierw wpaść po fajny dwuręczny mieczyk do stolicy krasnoludów.

20091216185751

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować