Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2009 o 16:22, revolt505 napisał:

Czy ktoś mógłby powiedzieć jaka jest najlepsza klasa (którą najłatwiej się gra) do przejścia
DA? Tak na pierwszy raz, bo później to już będę eksperymentował. Z góry dzięki.


Nie grałem wszystkimi postaciami. Grałem wojownikiem i polecam wojownika. Bardzo fajnie się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 16:22, revolt505 napisał:

Czy ktoś mógłby powiedzieć jaka jest najlepsza klasa (którą najłatwiej się gra) do przejścia
DA? Tak na pierwszy raz, bo później to już będę eksperymentował. Z góry dzięki.

Jeśli masz już jakieś doświadczenie z podobnymi grami, to zapewne najłatwiej będzie Ci się grało magiem. Ale tak po prawdzie, to przejdź po prostu wszystkie "początki", i wtedy sam zdecyduj co Ci bardziej odpowiada. Może np. uznasz, że to co do Ciebie najbardziej trafia, to przekradanie się obok wrogów. Dodatkowo większość tych historii ma swoje odzwierciedlenie w późniejszej rozgrywce. A to dodaje smaku grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak przejść etap snu w wierzy magów. Ciągle mi pisze ze aby wywaz\yc drzwi trzeba miec nadludzka siłe a dysponuje dwiema postaciemi juz mysz i mag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udaj się we wszystkie dostępne Ci koszmary w ten sposób skompletujesz wszystkie postaci, a także (po pokonaniu zamieszkujących je demonów) odblokujesz dostęp do kryjówki demona lenistwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następne pytanie.

Spoiler

Właśnie spotkałem Morgian i poszedłem do jej matki po pewne papiery. Czy to przypadkiem nie jest moment w którym możemy tak pokierować rozmowa ze czarownica zamieni się w smoka? Jeśli nie to kiedy to nastąpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musiałeś coś przeoczyć

Spoiler

Postać Płonącego Człowieka, dzięki której możesz przechodzić przez ogień zdobywasz w lokacji Płonąca Wieża (na drugim piętrze), zaś ostatnią postać - golema w lokacji Rozdarty Mag, ale by do niego dotrzeć potrzebujesz Płonącego Człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 02:45, Karharot napisał:

W tym wypadku lepsza jest chyba lekka Ulepszona Zbroja ze Smoczej Skóry (wykonywana z
łusek mniejszych smoków niezależnie od powyższych ciężkich wersji)


eeee..... wieeeesz coooo, tylko że ja nie zabiłam jeszcze nic większego niż smok w ruinach w lesie elfów ....
Właśnie pisze, że nie umiem zabić największych smoków (znaczy, umiem chyba ale drużyna jeszcze za cienka ^_^ ) także ja wcale nie wiedziałam, że są różne wersje takiej zbroi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 17:11, revolt505 napisał:

Mam następne pytanie.

Spoiler

Właśnie spotkałem Morgian i poszedłem do jej matki po pewne
papiery. Czy to przypadkiem nie jest moment w którym możemy tak pokierować rozmowa ze
czarownica zamieni się w smoka? Jeśli nie to kiedy to nastąpi?



Spoiler

Kiedy dajesz jej księgę Grimuar (czy jakoś tak ;p) wtedy ona wysyła Cię do swojej matki abyś ją zabił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dostawa małych modyfikacji:
Expanded Inventory
http://www.dragonagenexus.com/downloads/file.php?id=23
Mod rozszerzający plecak do maksymalnej pojemności 125 miejsc, nie ma już potrzeby tracić srebrniki na dokupywanie kolejnych "kieszeni".

No Follower Auto Level
http://www.dragonagenexus.com/downloads/file.php?id=4
Mod sprawiający, że przyłączający się po raz pierwszy sprzymierzeńcy są na najniższym poziomie z wyzerowanymi statystykami i umiejętnościami, z ilością wolnych punktów adekwatną do aktualnego poziomu gracza (w wersji oryginalnej postacie te automatycznie awansowane były do poziomu, który miał nasz bohater). Można teraz rozdysponować im punkty i umiejętności według własnego uznania.

Innodil''s Pocket Plane
http://social.bioware.com/project/934/
Mod dodaje kamień teleportacyjny przenoszący gracza do obszaru w Pustce będącego prywatną Sferą Kieszeniową, dostępne są:
- Magiczna Skrzynia, która posiada możliwość sortowania przedmiotów według ich rodzaju (tak jak ma to miejsce u kupców i w plecaku).
- Kruk Opiekun Sfery Kieszeniowej, który w swojej ofercie posiada składniki do warzenia mikstur i tworzenia przedmiotów.
- Księgę Sekretów, z której po przeczytaniu każdego z rozdziałów można nauczyć się (odblokować) poszczególne specjalizacje.
- 10 skrzyń, na najróżniejsze przedmioty. Skrzynie są standardowego typu (bez możliwości sortowania). Do każdej z nich można włożyć dowolny element, różnią się one jedynie wyglądem i opisem: 3 stojaki na broń, 2 stojaki na zbroje, 3 skrzynie, sterta książek na notatki i księgi, regalik na składniki rzemieślnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przypomniało mi się a propos powyższego moda na wielki plecak.
Jeśli nie chce się danej osobie uciekać do modów, to można za naprawdę śmieszną cenę powiększyć sobie rozmiar plecaka o 20 pól. Jest tylko jedno ale: można to zrobić w Ostagarze. Tylko w Ostagarze.
Od razu po przybyciu do Ostagaru idziemy do kwatermistrza, on nam pokazuje swoje towary i na samym dole jest plecak za nieco powyżej 50 srebrników. Jak wrócimy z Głuszy, zerkamy do niego jeszcze raz i znajdujemy w jego ofercie drugi plecak za tę samą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci chodzi stricte o angielskie nazwy - jadę na oryginalnej wersji w oryginalnym języku i spolszczać nic na siłę nie będę [chyba że coś jest wybitnie logiczne np : crow dagger - sztylet kruka, a specjalnie tez nie będę sprawdzał co i jak się zowie w pl wersji dla cudzej wygody - gram na "angolu" to i pisze o tym co mam tak jak to widzę w grze i jak to mam opisane w oryginale]

Jak ci chodzi o stylistykę - rzecz gustu imho, nie mniej polskiego uczyli, maturę zdali, przeważnie pisze siedząc w pracy i nudząc się niemiłosiernie. Czy to jest powód tego że ci się mnie "fatalnie czyta" nie mam pojęcia, nie mam tez zamiaru w to wnikać.
Mam nadzieję że usatysfakcjonowałem twoją ciekawość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 19:53, Pietro87 napisał:

Jak ci chodzi stricte o angielskie nazwy - jadę na oryginalnej wersji w oryginalnym języku
i spolszczać nic na siłę nie będę [chyba że coś jest wybitnie logiczne np : crow dagger
- sztylet kruka, a specjalnie tez nie będę sprawdzał co i jak się zowie w pl wersji dla
cudzej wygody - gram na "angolu" to i pisze o tym co mam tak jak to widzę w grze i jak
to mam opisane w oryginale]

Chodzi o to. No ale mniejsza, skoro tak, to po prostu dam spokój Tobie i sobie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 19:52, KamyK_84 napisał:

> Innodil''s Pocket Plane
> http://social.bioware.com/project/934/
Ściągnąłem tego moda i jak go teraz zainstalować ? ;] Powiedzmy, że jestem zielony w modach ;d


1. W folderze z grą: \Dragon Age\bin_ship znajduje się program daupdater - uruchamiasz go.
2. Przeciągasz na jego okienko bądź za pomocą przycisku na dole Wybierz DAZIP wybierasz interesujące Cię modyfikacje - pojawią się one na liście w okienku programu.
3. Zaznaczasz te, które chcesz zainstalować. Odblokowuje się drugi przycisk na dole Zainstaluj wybrane. Klikasz na niego - program sam instaluje zaznaczone mody.
4. Uruchamiasz grę. Mody będą automatycznie zaznaczone jako Aktywne.

PS. Wojman mógłbyś dodać do przypiętego instrukcję instalacji modów! Pytanie o to wraca tu co jakiś czas.
PS2. Zapomniałem dodać, że w modzie ze Sferą Kieszeniową dostępny jest też dość przypakowany set dla wojownika/łotrzyka (4-elementowa zbroja i dwa sztylety z trzema miejscami na runy każdy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trawie po prostu polonizacji dobrych cRPGów bo z reguły zasysają niemiłosiernie np: NWN 1 i 2, czasem nawet wersje kinowe są do kitu, a z tego co wiem dragon age tez zbyt dobrą polonizacją nie jest zarówno w wersji dubowanej [której bym nie zdzierżył] jak i w wersji kinowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować