Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2011 o 14:15, Vel_Grozny napisał:

Tylko jaki jest sens grać w RPG nie rozumiejąc dialogów?


Czy ja mówiłem, że nie znam dialogów ? Obywatelu nie bijcie ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 15:53, Zgreed66 napisał:

Ty , tak. Ale ktos inny nie.


No to co za problem, włączamy sobie napisy, łapiemy za słownik i tłumaczymy na szybko, ja tak zaczynałem przygodę z angielskim. Coś się ostatnio rozleniwiła społeczność graczy :D
No ewentualnie czekamy na spolszczenia fanowskie, które powstają do wielu gier. (zdaje się, że Witch Hunt się go doczekał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 16:25, Adidas66 napisał:

No to co za problem, włączamy sobie napisy, łapiemy za słownik i tłumaczymy na szybko,
ja tak zaczynałem przygodę z angielskim. Coś się ostatnio rozleniwiła społeczność graczy
:D


Tutaj nawet nie chodzi o lenistwo. Uzywales kiedys translatora? Jak nie rozumiesz tworzenia czasow to ci taka papka wyjdzie, jak nie gorsza, taki miszmasz.
Jak kompletnie nie masz pojecia w czym siedzisz, to bedziesz siedział i wertowal w tym slowniku. W DA masz kompletnie kupę tekstu - kodeks. Przypomnij sobie tekst z tym dzbanem gdzie szedles po chorego kla.
albo we wiezy magów z questem przywołania. Jak masz jakies gadki miedzy kompanami to jak masz tlumaczyć ze slownikiem nie nadarzysz. Imersje automatycznie szlag trafia. Przyjemnosc z gry - żadna.
Najgorzej jak masz grę gdzie występuje slang.
To juz kompletnie taki zielony gracz leży -> Vampire The Masquarade Bloodlines :)

Dnia 18.01.2011 o 16:25, Adidas66 napisał:

No ewentualnie czekamy na spolszczenia fanowskie, które powstają do wielu gier. (zdaje
się, że Witch Hunt się go doczekał).


Jop, było o tym pare postow wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 16:41, Zgreed66 napisał:

Tutaj nawet nie chodzi o lenistwo.


Dla chcącego nic trudengo :D Ale fakt, teraz to już nie to samo, przede wszystkim istnieje coś takiego jak cut-scenki, które w czasach moich początków z grami nie występowały, wszystko było napisane i wyświetlało się tak długo jak chciałeś. A czasy i slang jakoś intuicyjnie starałem się odgadywać i taka gra sprawiała mi kupę przyjemności, zależy kto co lubi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 16:47, Adidas66 napisał:

Dla chcącego nic trudengo :D Ale fakt, teraz to już nie to samo, przede wszystkim istnieje
coś takiego jak cut-scenki, które w czasach moich początków z grami nie występowały,
wszystko było napisane i wyświetlało się tak długo jak chciałeś. A czasy i slang jakoś
intuicyjnie starałem się odgadywać i taka gra sprawiała mi kupę przyjemności, zależy
kto co lubi :D


Mnie tez to rzuszało. Wyobraz sobie 6-7latka siedzącego nad Day of the Tantacle, albo w Putt-putt Goes to the moon :]
Ale to juz jednak nie te czasy, nie te gry. Wiec nie ma zbytnio co porownywac. Dzis to nie przejdzie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 12:48, damlon napisał:

Ja korzystałem z spolszczenia do "Polowania na Czarownicę", które można znaleźć na BioWare
Social i nie miałem z nim żadnego problemu, bardzo przyzwoicie wykonane, nawet instalator
zrobili, więc nie trzeba samemu żadnych plików podmieniać.

no tak ale mówią po angielsku a odpowowiedzi są po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 17:27, tosz napisał:

> zrobili, więc nie trzeba samemu żadnych plików podmieniać.
no tak ale mówią po angielsku a odpowowiedzi są po polsku


Przeciez fani, nie spolszcza glosu, tylko napisy. Wlacz je, jak nie masz wlaczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 18:04, Zgreed66 napisał:

> > zrobili, więc nie trzeba samemu żadnych plików podmieniać.
> no tak ale mówią po angielsku a odpowowiedzi są po polsku

Przeciez fani, nie spolszcza glosu, tylko napisy. Wlacz je, jak nie masz wlaczonych

jasne zapomniałem o opcji właczenia napisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co zrobić spolszczenie do DLC do tego na PC. Rozumiem konsole, które nie mają takiej możliwości, ale gdy sam bym miał DA, na PC. To zapewne próbowałbym coś zrobić, jak nie to składa się team z kilku osób. I tłumaczy się tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 22:43, Casprov napisał:

Ja nie wiem co zrobić spolszczenie do DLC do tego na PC. Rozumiem konsole, które nie
mają takiej możliwości, ale gdy sam bym miał DA, na PC. To zapewne próbowałbym coś zrobić,
jak nie to składa się team z kilku osób. I tłumaczy się tekst.


To pewnie nie wiesz, ze juz jest grupa tłumacząca :]
Szef projektu nawet Gramsajt ma :]
http://ja.gram.pl/TTTr96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2011 o 00:25, Zgreed66 napisał:

To pewnie nie wiesz, ze juz jest grupa tłumacząca :]
Szef projektu nawet Gramsajt ma :]
http://ja.gram.pl/TTTr96


Oj, nawet nie wiedziałem. Serdecznie dziękuje za informację, przy najbliższej okazji ogarnę co trzeba. Poza tym nikt nie odpowiedział na moje wcześniejsze pytanie.

Także ponawiam :
Wie ktoś może co to za zbroja którą

Spoiler

Allstair nosi jako król w Przebudzeniu ?


Wczoraj jak zaczynałem grać i go zobaczyłem to omal w gaciory nie narobiłem ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 13:53, Casprov napisał:

Oj, nawet nie wiedziałem. Serdecznie dziękuje za informację, przy najbliższej okazji
ogarnę co trzeba. Poza tym nikt nie odpowiedział na moje wcześniejsze pytanie.


Piesn Lieliany
http://social.bioware.com/project/3624/#files

Golemy Amgarraku
http://social.bioware.com/project/3625/

Witch Hunt
http://social.bioware.com/project/3626/#files

Dnia 19.01.2011 o 13:53, Casprov napisał:

Także ponawiam :
Wie ktoś może co to za zbroja którą

Spoiler

Allstair nosi jako król w Przebudzeniu ?


Wczoraj jak zaczynałem grać i go zobaczyłem to omal w gaciory nie narobiłem ; D


Hmm, nie pamietam jak wygladała. Ale przypadkiem nie przypominała zbroi Ceilana z DLC powrot do Ostagaru?

Jeszcze moge ci polecić tą strone, jest kupa fajnych modów
http://dragonagenexus.com/downloads/categories.php

Jest kilka ciekawych zestawow ze zbrojami, ale jednak czesc ma przekoksane staty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 14:28, Zgreed66 napisał:

Hmm, nie pamietam jak wygladała. Ale przypadkiem nie przypominała zbroi Ceilana z DLC
powrot do Ostagaru?


Przypominać, może i przypominała ^^.

Dnia 19.01.2011 o 14:28, Zgreed66 napisał:


Jeszcze moge ci polecić tą strone, jest kupa fajnych modów
http://dragonagenexus.com/downloads/categories.php


Niestety gram w DA na XBoxie także nie mam raczej możliwości instalacji modów : )

Dnia 19.01.2011 o 14:28, Zgreed66 napisał:


Jest kilka ciekawych zestawów ze zbrojami, ale jednak czesc ma przekoksane staty :P


To się nazywają fanowskie mody :D Nie przepadam jednak za takimi. = /

Po do głębszej analizie, udało mi się znaleść ten o to screen, o tą zbroje mi chodzi.

20110119144339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat resztki pieniędzy na PSS i pomyślałem, że z racji tego kupię sobie jakiś dodatek do Dragon Age''a.
Myślałem nad pieśnią Leliany, polowaniem na czarownice i twierdzą strażnika. Reszta wydaje się moim zdaniem, nie warta uwagi.

Ze względu na ewentualne przenoszenie save''a z "jedynki" do "dwójki" przechodzę grę jeszcze raz, więc pomyślałem, że warto urozmaicić trochę poznaną już przecież grę.

Wiem, że to pytanie pojawiało się już wiele razy, ale w który z tych dodatków najlepiej zainwestować (i czy w ogóle się opłaca, bo na razie mam mieszane przeczucia)? Jednak nie chciałbym marnować swoich pieniędzy, dlatego proszę o uczciwą radę.
Warto zagrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polowanie na Czarownicę nie grałem więc na temat tego DLC się nie wypowiadam, z pozostałych dwóch dodatków moim zdaniem bardziej interesująca jest Twierdza Strażnika - z tego prostego powodu że jest dodana do głównej historii i możemy ją przechodzić własną postacią (zdobywając przy tym exp, przedmioty i opcjonalnie bonusowe talenty) podczas gdy Pieść Leliany choć ciekawa przez swoją odrębność jest raczej jednorazową przygodą do której po przejściu nie ma po co wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 14:43, Casprov napisał:

>

Po do głębszej analizie, udało mi się znaleść ten o to screen, o tą zbroje mi chodzi.



To zbroja Króla Cailana z podstawowej wersji gry. Można ją zdobyć w dlc "Powrót do Ostagaru". U mnie biega w niej właśnie Alistair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 19:12, Gen_Radius napisał:

> >
>
> Po do głębszej analizie, udało mi się znaleść ten o to screen, o tą zbroje mi chodzi.



To zbroja Króla Cailana z podstawowej wersji gry. Można ją zdobyć w dlc "Powrót do Ostagaru".
U mnie biega w niej właśnie Alistair.


To nie jest zbroja Króla Cailana przypatrz się dobrze i porównaj pomiedzy screenem powyżej a tym poniżej.
Może i małe różnice ale są, i na pewno nie jest to zbroja Króla Cailana.

20110119230608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować