Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Przebudzenie jest samodzielnym dodatkiem, czy kontynuuje fabułę po grze?
I on zawiera jakieś dlc ponoć, to te które można normalnie mieć w podstawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebudzenie jest w sumie i tym i tym. Mozesz grac nowa postacia lub zaimportowac swoja z "podstawki" z cala jej historia, podjetymi wyborami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale akcja dzieje się po podstawce, tak że nie trzeba importować?
Dziwne pytanie, ale np w fable było tak, że dalsza akcja była po ukończeniu podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 19:22, zerohunter napisał:

Ale akcja dzieje się po podstawce, tak że nie trzeba importować?

Akcja dzieje się po podstawce (z Przebudzenia nie można już wrócić do żadnych obszarów z Początku), możesz do niej zaimportować swoją postać z podstawki (razem z doświadczeniem, przedmiotami i złotem, dokonane w podstawce wybory będą też miały pewien niewielki wpływ na wydarzenia (głównie parę wzmianek w konwersacjach)), jeśli chcesz (

Spoiler

lub też jeśli Twoja postać poświęciła się zabijając Arcydemona bez przyjęcia propozycji Morigan

) możesz zacząć grę zupełnie nową postacią która automatycznie zostanie awansowana do bodajże 18 levelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy achievmenty typu Natarcie czy Sokole oko polegające na zabiciu x wrogów za pomocą jakiejś umiejki są otrzymywane jak się głównym bohaterem zabije tylu wrogów tą umiejką czy towarzysze też się liczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 23:12, Thalanthas napisał:

Czy achievmenty typu Natarcie czy Sokole oko polegające na zabiciu x wrogów za pomocą
jakiejś umiejki są otrzymywane jak się głównym bohaterem zabije tylu wrogów tą umiejką
czy towarzysze też się liczą?


Wydaje mi się, że tak. Ostatnio nabiłem sokole oko za pomocą Nathaniel''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie w save jest zapisane to że postać zginęła? O ile to jest gdzieś zapisane, ale przecież jakoś gra musi wiedzieć czy przyznać achiev że się nie zginęło ani razu do jakiegoś momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do wersji na PS3, chodzi o dodatek Przebudzenie. Wiem, że nie ma w Polsce wersji pudełkowej, czy jeśli ściągnę grę z PSS to będzie pełna polska wersja językowa ? I będzie bez problemu działać z pudełkową wersją kupioną w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 18:38, Jagged napisał:

Pytanie co do wersji na PS3, chodzi o dodatek Przebudzenie. Wiem, że nie ma w Polsce
wersji pudełkowej, czy jeśli ściągnę grę z PSS to będzie pełna polska wersja językowa
? I będzie bez problemu działać z pudełkową wersją kupioną w Polsce ?


Nie jestem pewien co do PS3 ale na Xie gdy grałem było dokładnie tak jak mówisz, gra kupiona w Polsce dodatek przez Marketplace. Wszystko miałem w pełnej polskiej, wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 18:38, Jagged napisał:

Pytanie co do wersji na PS3, chodzi o dodatek Przebudzenie. Wiem, że nie ma w Polsce
wersji pudełkowej, czy jeśli ściągnę grę z PSS to będzie pełna polska wersja językowa
? I będzie bez problemu działać z pudełkową wersją kupioną w Polsce ?

Żeby całkowicie rozwiać Twoje wątpliwości, napiszę- tak, dodatek jest w pełnej polskiej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
właśnie nabyłem DAO i po przeczytaniu ton tekstu na wiki, forum bioware, dragonagenexus itp., mam dwa pytania.

1. Jak to jest z tymi patchami? Spotkałem się z opiniami (szczególnie na forum bioware), że patch 1.02 jest lepszy od patcha 1.04 jeśli ma się tylko podstawkę(podobno patch 1.04 nie naprawił wszystkiego co zepsuł patch 1.03...). Z drugiej strony na polskich forach raczej zaleca się update do najnowszego patcha. W rezultacie nie nie wiem komu wierzyć :).

2. Mody. Widziałem, że jest ich naprawdę sporo. Warto się w nie bawić przy pierwszym przechodzeniu DAO? Znowu: spotkałem się z opiniami, że za pierwszym razem lepiej bez modów, a potem próbować się bawić w poprawianie rzeczywistości :). Z drugiej widziałem na nexusie sporo modów, które poprawiają tylko bugi w grze, np. mod do dialogów, do sprzętu z +do otrzymywanego leczenia itp. Jak sądzicie pierwszy raz na gołej podstawce, a potem modować, czy jednak jest kilka(naście?) modów które dograć trzeba? Jeśli tak, to które są całkowicie nieodzowne?

Będę wdzięczny za rady.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko, czy DLC na PSS są po polsku ? Według kilku stron są po angielsku, nie wiem komu wierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 05:56, Jagged napisał:

Jeszcze takie pytanko, czy DLC na PSS są po polsku ? Według kilku stron są po angielsku,
nie wiem komu wierzyć :)


W języku polskim dostępne są następujące DLC:

- Powrót do Ostagaru (Return to Ostagar)
- Kamienny więzień (The Stone Prisoner)
- Twierdza Strażnika (The Warden''s Keep)
i Kroniki mrocznych pomiotów (Darkspawn Chronicles)

Co się tyczy Kronik, są to tylko napisy .. żaden aktor tudzież człowiek, nie podkładał dubbingu pod pomioty.

Reszta jest naturalnie po angielsku : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań odnosnie tej gry:
1. Czy Ultimate Edition było wydane w wersji niecyfrowej? Pytam, gdyz się zastanawiam nad kupnem Przebudzenia a nie mam zamiaru kupować tylkjo dla DLC.
2. Co do DLC:

Spoiler

czy mozliwe jest posiadanie zainstalowanych DLC bez potwierdzania autoryzacji, mimo posiadania konta?


3. Jak można odblokować osiągniecia: Najemnik, Odkrwyca? Wykonałem wszystkie zadania i zbadałem praktycznie wszystkie lokacje ale nie odblokowało mi ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że DLC Witch Hunt jest tylko angielski ? Szkoda, właśnie miałem lada dzień brać Przebudzenie o jeden DLC, niestety muszę chyba inny wybrać.

Który DLC najbardziej polecacie ? Który jest najlepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 09:18, Jagged napisał:

Czyli rozumiem, że DLC Witch Hunt jest tylko angielski ? Szkoda, właśnie miałem lada
dzień brać Przebudzenie o jeden DLC, niestety muszę chyba inny wybrać.

Który DLC najbardziej polecacie ? Który jest najlepszy ?


Tak Witch Hunt jest po angielsku, w sumie to polecam Powrót do Ostagaru, lub Twierdzę Strażnika. Są to DLC, które dodają coś do kampanii głównej, np. w Powrocie do Ostagaru, zbroje jak i całe wyposażenie Króla Cailana, za to w Twierdzy Strażnika, Pancerz Dowódcy Szarej Straży (Który jest niesamowity, pod względem wyglądu) No i kuferek na różne śmieci. Do tego dodam też że po zakończeniu Twierdzy Strażnika, możemy znaleźć losowo na drodze, Księżycowy (czy tam) Kosmiczny Kamień, dzięki czemu tamtejszy kowal w Twierdzy wykuje dla nas broń, która również pod względem wizualnym nie ma sobie równych. Co do Kroniki Mrocznych Pomiotów, jest to jak sama nazwa wskazuje oddzielna mini kampania, w której prowadzimy armię pomiotów, może się okazać ciekawe. Jednak mnie nie wciągnęło, rozgrywki jest zaledwie na godzinkę (I to ze wszystkimi arcziwmentami). A no i po ukończeniu tejże mini kampanii dostajesz tylko jeden mały itemek, który odbierasz na postaci z Początku lub Przebudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 09:14, Lord_of_the_force napisał:

Kilka pytań odnosnie tej gry:
1. Czy Ultimate Edition było wydane w wersji niecyfrowej? Pytam, gdyz się zastanawiam
nad kupnem Przebudzenia a nie mam zamiaru kupować tylkjo dla DLC.


Tak Ultimate Edition wyszło w wersji nie cyfrowej. Chyba najlepszym wyjściem jest zakupienie, od razu wszystkiego w jednym pakiecie.


Dnia 14.03.2011 o 09:14, Lord_of_the_force napisał:

2. Co do DLC:

Spoiler

czy mozliwe jest posiadanie zainstalowanych DLC bez potwierdzania autoryzacji,
mimo posiadania konta?



Co do drugiego punktu nie jestem pewien, ale chyba nie. Żeby grać w DLC, musisz mieć stałe podłączenie do internetu, bynajmniej ja tak miałem na Xie.

Dnia 14.03.2011 o 09:14, Lord_of_the_force napisał:

3. Jak można odblokować osiągniecia: Najemnik, Odkrwyca? Wykonałem wszystkie zadania
i zbadałem praktycznie wszystkie lokacje ale nie odblokowało mi ich.


Osiągnięcie Najemnik, odblokujesz poprzez wykonanie 15 zadań z Tablicy Zadań, (Każde zadanie, i każda tablica się liczy / nawet te zadania z woreczka od magów)

Osiągnięcie Odkrywcy osiągniesz po ukończeniu 75% zadań pobocznych, co na chłopski rozum mówi iż nie wykonałeś jeszcze wszystkich zadań pobocznych w grze albowiem, masz nie wykonane osiągniecie najemnik, co oznacza że czegoś ci brakuje. Jedno wyklucza drugie, jeśli zrobisz Najemnika, osiągnięcie Odkrywcy również powinno ci wskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować