Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Armies of Exigo

128 postów w tym temacie

Kiedyś grałem w demo Armies of Exigo i gra mi się nawet podobała, ale cena była bardzo nieprzystępna. Na szczęście teraz gra trafi do CDA i w końcu sobie w nią pogram. Nie wiem czy to złudne wrażenie, ale gra wydaje się dobrym solidnym RTS-em, a takie właśnie lubię najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się z demem, mogę stwierdzić, że gra wygląda i brzmi nadal bardzo dobrze. Ośmieliłbym się rzec, że dużo lepiej niż Bitwa o Śródziemie 2. Czekam z niecierpliwością na nowy CD-Action.

Może pogramy po wyjściu po sieci? Jakaś mała Liga? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że nie mogę w czasie misji wejść do menu gry, sprawdzić zadania, nie mogę skorzystać z przycisków w lewym górnym rogu ekranu ( z pozostałych mogę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 15:35, tomoliop napisał:

Mam taki problem, że nie mogę w czasie misji wejść do menu gry, sprawdzić zadania, nie
mogę skorzystać z przycisków w lewym górnym rogu ekranu ( z pozostałych mogę).


Menu - F10
Okno celów misji - F9

A czemu ci przyciski nie dzialaja to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest jedna z najbardziej niedocenionych gier komputerowych w historii PC. A dlaczego tak się stało? Sam nie wiem. Ale właśnie tak się czasami zdarza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednym zdań w pierwszym poście tego tematu się nie zgodzę, a mianowicie ze stwierdzeniem, że AoX jest lepsze od Wara 3 pod każdym względem. Nieprawda, WarCraft 3 nadal pozostaje wzorem zbalansowania rozgrywki (pod względem balansu W3 i SC niepodzielnie królują, żadna gra nie dosięgnęła ich poziomu), a AoX nigdy nim nie był ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 15:48, swietlik94 napisał:

Racja. Ta gra przebiła WarCraft III. Ma lepszy klimat i w ogóle... wszystko :D.


Mimo wszystko uważam że W3 jest lepszy:P Bo tam klimat jest lepszy:P

@Wojman
Dzięki za podanie skrótów, ale się naprawiło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 15:49, tomoliop napisał:

Mimo wszystko uważam że W3 jest lepszy:P Bo tam klimat jest lepszy:P


I to o ile... Klimat w WarCraftach zawsze miażdżył. Poza tym pod względem zbalansowania rozgrywki na pewno nie sięgnie WarCraftowi 3 do pięt ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje zdanie. StarCraft rządzi, ale AE przebijają to g***o (WIII).
Skywalker560 - Miażdżył, ale nie w tym WarCraft. Kiedy grałem w dwójkę, miałem zawsze jakiś strach, że stracę jednostki itp. A w WIII po prostu wiem, że nie zginie prawie nikt po są bohaterowie. Mam nadzieję, że Blizzard nie zwali StarCrafta 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 15:53, swietlik94 napisał:

Ja mam swoje zdanie. StarCraft rządzi, ale AE przebijają to g***o (WIII).


O, teraz przesadziłeś, możesz mówić, że Ci się nie podoba, ale na pewno nie g***o! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 15:54, Skywalker560 napisał:

O, teraz przesadziłeś, możesz mówić, że Ci się nie podoba, ale na pewno nie g***o! :P

To jest g***o, ale wg. mnie :P.
Koniec offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 15:58, swietlik94 napisał:

To jest g***o, ale wg. mnie :P.


Nie zapominaj, że BARDZO wpływowe g***o ;).

W RTS Area ta gra dostała onegdaj 6+ za zżynanie z Wara 3... i Majesty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 16:03, swietlik94 napisał:

I co z tego, że zżyna? Ja mam gdzieś oceny mediów, ja wnioskuję po własnych przeżyciach
z gry.


To że zżyna to nic, tylko przytaczam taką ciekawostkę. Ile gier to zrzyna i miło się w nie grało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że gra mocno zrzyna z Warcrafta III, gra się tak samo, tylko grafa jakby ładniejsza. Nawet podobnie jest z armiami choć trzeba przyznać że jednostki mocno się różnią. W Armies of Exigo grałem dawno ale pamiętam że grało mi się świetnie.. a o to przecież chodzi. Kampanie można przejść nawet dla samych cudownych i miodnych filmików. No w jakim RTSie widzieliście lepsze filmiki ? Może tylko w frozen throne i WH40k. Gra na początku może zrazić bardzo dużym stopniem trudności, ale potem już mi się chyba łatwiej grało, ostrzegam że chyba to 4 misja była taka trudna.. naprawdę trudna. Mam zamiar kupić gre z CDA więc może jak się zbierze więcej osób to zagramy wspólnie na multi. Ja z grą zatrzymałem się w kampanii nieumarłych. Jeśli sobie kupie to nie będzie mi się chciało jeszcze raz przechodzić cesarstwem. Wyśle mi ktoś save z kampani nieumarłych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - forum to nie IRC, po drugie prosze pisac na temat. A po trzecie mam problem z multiplayerem. Gdy zakladam sobie konto to pojawia sie komunikat, ze taka nazwa uzytkownika juz istnieje z innym haslem. I dzieje sie to niezaleznie od tego co bym nie wpisal, nie wiem dlaczego. A po czwarte - Armies of Exigo jest fajne, dobrze sie w te gre gra, ale WarCraft III jest lepszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może powtarzam opinie z postów powyżej, ale IMO to klon warcrafta :/ Może nie klon, bo AoE jest gorsze.
Trochę kiedyś grałem, ale szybko mi się znudziło, bo warcraftem zajeżdżało i doszedłem do wniosku ze jak mam grac w niedoróbkę tego drugiego, to wolę grać w oryginał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w Armies of exigo. Nigdy nie grałem w tego typu gry. Jakoś sobie radzę, przeszedłem misję treningową, ale nie wiem jak wyleczyć moich rycerzy, jak przestawić niebieską chorągiewkę i do czego przyda mi się osioł? I jeszcze czy moi rycerze podczas walki mogą ranić się nawzajem gdy się zrobi wielkie zgromadzenie wokół jednego wroga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 16:30, Dominik000 napisał:

ale nie wiem jak wyleczyć moich rycerzy, jak przestawić
niebieską chorągiewkę i do czego przyda mi się osioł? I jeszcze czy moi rycerze podczas
walki mogą ranić się nawzajem gdy się zrobi wielkie zgromadzenie wokół jednego wroga?


Leczeniem zajmuje się specjalna jednostka, mnich czy tam kapłan, jeśli grasz w kampanię, to będzie dostępna w 3 misji.

Niebieską chorągiewkę - punkt zborny przestawia się tak - zaznaczasz budynek i prawym na miejsce docelowe.

Osła trzeba wyprodukować i doprowadzić do miejsca docelowego, by wygrać misję.

Jednostki walczące wręcz nawzajem się nie ranią (nie wiem dokładnie o co chodzi - o to, że przy zamachu mieczem mają kogoś uszkodzić?), ale niektóre umiejętności już zadają obrażenia wrogom i naszym, choćby zaklęcie wyrok, jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować