Zaloguj się, aby obserwować  
darsz

Warhammer: Mark of Chaos

1304 postów w tym temacie

No dobrze przepraszam, może mnie poniosło...ale czemu niemogli zrobić wersji kinowej ? Myśle że znalazło by się sporo osób które by dopłaciły te 30-40zł by mieć wersje kinową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 15:23, moonman napisał:

ja jeszcze z takim pytankiem. Czy instrukcja w standardowej edycji bedzie taka sama jak w kolekcjonerskiej?

Wydaje mi się, że tak, bo to jest element standardowy. Zresztą nie jest ona zbyt gruba, więc pewnie i do zwykłego pudełka się zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie do tych, którzy grali w demo - jak dokładnie wygląda stopień zaawansowania bitew? Czy mamy tam system podobny do tego z Myth (tylko w większej skali), czy coś zupełnie innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 01:16, Matteos napisał:

Małe pytanie do tych, którzy grali w demo - jak dokładnie wygląda stopień zaawansowania bitew?
Czy mamy tam system podobny do tego z Myth (tylko w większej skali), czy coś zupełnie innego?


Stopień zaawansowania bitew wygląda dość marnie. Poprostu wrzucasz tyle jednostek ile masz i patrzysz co z tego wyniknie. Niestety próba stosowania wszelkich "nowatorskich" taktyk jak flankowanie, majazd konny na łóczników przeciwnika itp. spełzła na niczym. Napewno nie porównywałbym tej gry do Myth-a. To jest zupełnie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 01:16, Matteos napisał:

Małe pytanie do tych, którzy grali w demo - jak dokładnie wygląda stopień zaawansowania bitew?
Czy mamy tam system podobny do tego z Myth (tylko w większej skali), czy coś zupełnie innego?


mi sie troche podobnienstwo do mytha rzucilo. chociaz bitwy bardziej przypominaja te z BFME2 jak dla mnie - chociaz tutaj jest lepiej ze wzgledu na kamere i uklad a''la Total War.

co do taktyk, to wszelkie ''strzelacze'' wykorzystuja wzniesienia terenow, oddzialy moga lazic w kolumnach lub w szeregu - w kolumnach szybciej ale gorzej walcza, w szeregu skuteczniejsze w starciu ale wolniejsze. Rewolucyjnych rozwiazan nie znalazlem. typowy RTS - o tyle ciekawszy ze nie ma rozbudowy i w multi nie bedzie akcji z cyklu "kociolek" na srodku planszy - a w bazie dorabianie jednostek i na biezaco dodawanie ich do kotla.

napalilem sie na te gre, ale im wiecej czytam tym wiecej mam watpliwosci..

w sumie w tym Demie to brakuje takiej typowej planszy bitewnej. Jest tak zrobione zeby zbyt wiele sie nie nagrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2006 o 09:32, moonman napisał:

napalilem sie na te gre, ale im wiecej czytam tym wiecej mam watpliwosci..


Mnie ta gra już wystarczająco zniechęciła, a byłem na nią niesamowicie napalony. Wymieniam:

1. Producenci obiecywali zaawansowaną taktykę - taktyki tyle co kot napłakał.
2. Producenci obiecywali rozgrywkę jak w Total War - mamy liniową fabułę.
3. Dostajemy całkowicie spolonizowaną grę :-(

Jedyne co pozostało z obietnic producentów to piękna, klimatyczna grafika, ale jakim kosztem (wymagania).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... majazd konny na łóczników przeciwnika itp. spełzła na niczym.
Tutaj się pozwolę nie zgodzić. W scenariuszu z obroną twierdzy, gdzie mamy dostęp do "Knights of Chaos", wystawiałem ich na zewnątrz murów i znakomicie roznosili strzelców imperium, a największe straty ponosili od "moich Chaos Cannon", gdy zbyt późno zmieniałem im cel ostrzału.
Co do flankowania, to trudno coś powiedzieć, komputer szybko zmienia front jednostek w kierunku największego zagrożenia, tak że piechota zawsze przyjmowała szarżę na blachę. Trzeba to sprawdzić w "multi" z żywym graczem.

Dnia 11.11.2006 o 01:49, Jester napisał:

Napewno nie porównywałbym tej gry do Myth-a. To jest zupełnie co innego.

Racja, im dłużej gram (w demo) tym bardziej zgadzam się z Morthim, że to rzeczywiście Shadow of Horned Rat i Dark Omen, któremu dołożyli trochę RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 10:12, Occulto napisał:

Jedyne co pozostało z obietnic producentów to piękna, klimatyczna grafika, ale jakim kosztem
(wymagania).


no wlasnie, zainteresowalem sie ta gra ze wzgledu na klimat...
zrezygnowalem z Medieval2 na koszt Warhammer''a - ale teraz sie zastanawiam czy to byla dobra decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie z racji powrotu do korzreni ta gra tak bardzo przypadla mi do gustu :)
co do flankowania - to idealnie sie to sprawdza wlasnie w mapie z twierdza gdzie piechote mozna wstawic za mury w miejscu gdzie armaty rozbijaja mur i wdziera sie imperium :) szybka wakla wspierana przez strzelcow i po wszystkim :) (btw - tego warrior priesta najlepiej wlasnie w ten sposob rozwalic ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 10:24, moonman napisał:

> Jedyne co pozostało z obietnic producentów to piękna, klimatyczna grafika, ale jakim kosztem

> (wymagania).

no wlasnie, zainteresowalem sie ta gra ze wzgledu na klimat...
zrezygnowalem z Medieval2 na koszt Warhammer''a - ale teraz sie zastanawiam czy to byla dobra
decyzja.


Zła decyzja. Ja zamówiłem już medievala 2. Tam masz również dopracowaną grafikę (mniejsze wymagania). Taktyka pełną gębą i wszystko co było w poprzednich wersjach tylko ulepszone. Jeśli lubisz strategie, gdzie nie jesteś ograniczony liniowością, gdzie możesz stosować różne taktyki w bitwach, to jest to najlepszy wybór. Moim zdaniem jak na razie seria Total War jest najlepszą grą strategiczną i taktyczną naszych czasów pod względem możliwości i realizmu.
Cały czas moim marzeniem jest by w serii Total War została zrobiona Wojna o pierścień lub Warhammer. Niestety jednak ludzie odpowiedzialini za serię Total War nie mają licencji na te światy :-( Wielka szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 10:31, Occulto napisał:

Cały czas moim marzeniem jest by w serii Total War została zrobiona Wojna o pierścień lub Warhammer.
Niestety jednak ludzie odpowiedzialini za serię Total War nie mają licencji na te światy :-(
Wielka szkoda.


juz kiedys o tym myslalem Fantasy Total War :)
heh.. marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 10:31, Occulto napisał:

Zła decyzja. Ja zamówiłem już medievala 2. Tam masz również dopracowaną grafikę (mniejsze wymagania).


OT: napisz w dwoch slowach, bo ja przestalem sledzic tematy o Medieval2 (demo mnie jakos nie wciagnelo) - na dzien dzisiejszy osoby ktore mialy styk z demo/beta/itd. pieja z zachwytu czy marudza z niezadowolenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2006 o 10:32, moonman napisał:

juz kiedys o tym myslalem Fantasy Total War :)
heh.. marzenia.


Akurat świat fantasy w Total War może być całkiem realny, że zostanie za jakiś czas wydany ale na pewno nie będzie tośwait Tolkiena czy Warhammera. Ja osobiście obstawiam, że za jakiś czas wyjdzie Total War ale II Wojna Światowa i to będzie coś naprawdę super. Już widzę setki oddziałów piechoty Wehrmachtu, tygrysy, flack cannony 88mm. To byłby kolejny sukces murowany. Mieliśmy już samurajów, legiony, rzymskie, średniowiecze, więc czas na konflikty bardziej nowoczesne. II Wojna lub całkiem nowoczesne czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 10:12, Occulto napisał:

1. Producenci obiecywali zaawansowaną taktykę - taktyki tyle co kot napłakał.
2. Producenci obiecywali rozgrywkę jak w Total War - mamy liniową fabułę.
3. Dostajemy całkowicie spolonizowaną grę :-(

Jedyne co pozostało z obietnic producentów to piękna, klimatyczna grafika, ale jakim kosztem
(wymagania).


ja tez mam mieszane uczucia ale jednak zdecydowalem sie na kupno gry po premierze - jezeli Cenega nie popsula spolszczenia - jak popsula to zamowie sobie wersje ang ale licze ze tak nie bedzie. o wiele bardziej niz taktyki brakuje mi mozliwosci zdobywania i rozbudowy prowincji i armii na mapie strategicznej ala Total War. Na to szczerze mowiac najbardziej liczylem w MoC a tego wogole nie ma i jedyne co mi pozostaje to liczyc na dodatki. Wiekszosc ludzi ma do tej gry sporo zastrzezen i slusznie ale jak teraz nikt jej nie kupi czekajac na poprawki i dodatki to takowych nigdy nie bedzie. Dla milosnikow WH naprawde nie ma zadnej alternatywy: nie bede przeciez gral w Dark Omen - gra owszem byla dobra ale 8 lat temu i nawet nie chodzi na xp wiec nie ma tematu. Jak slysze glosy ze "to kicha wracamy do DO" to mnie smiech ogarnia - ile lat mozna grac w jedna starenka gierke do ktorej nie ma ani jednego dodatku i wydawca od wielu lat nie istnieje ??? poza tym DO mial sporo niedorobek i bledow, ale ludzie lubia idealizowac starocia. Jednym slowem chwala Namco ze wogole zechciala wydac gre w swiecie WH chocby byla tylko srednia bo jakos nikt inny sie do tej pory do tego nie zabral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Gra mnei nei interesuje, ale Cenega ciagle się chwali ''''najbardziej oczekiwanej gry komputerowej roku'''' i tak przy każdym newsie dotyczącym gry. D otego odnosi się pytanie, czy to prawda? Czy przypadkeim Gothic III nie jest bardziej oczekiwany?? Czy to zwyczajne kłamstwo? Bardzo proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 10:37, moonman napisał:

> Zła decyzja. Ja zamówiłem już medievala 2. Tam masz również dopracowaną grafikę (mniejsze
wymagania).

OT: napisz w dwoch slowach, bo ja przestalem sledzic tematy o Medieval2 (demo mnie jakos nie
wciagnelo) - na dzien dzisiejszy osoby ktore mialy styk z demo/beta/itd. pieja z zachwytu czy
marudza z niezadowolenia?


Mnie demo Medivala II nie rozczarowało. Dostałem dokładnie to czego się spodziewałem czyli ulepszony silnik z Rome Total War w czasach średniowiecza. W demku mieliśmy tylko i wyłącznie możliwość ujrzenia rozgrywek bitewnych, a przecież tą wspaniałą drugą rozgrywką jest gra strategiczna na mapie świata, dyplomacja, szpiedzy, zarządzanie itp. Tego w demku nie mieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2006 o 10:41, dobrakos napisał:

ja tez mam mieszane uczucia ale jednak zdecydowalem sie na kupno gry po premierze - jezeli
Cenega nie popsula spolszczenia - jak popsula to zamowie sobie wersje ang ale licze ze tak
nie bedzie. o wiele bardziej niz taktyki brakuje mi mozliwosci zdobywania i rozbudowy prowincji
i armii na mapie strategicznej ala Total War. Na to szczerze mowiac najbardziej liczylem w
MoC a tego wogole nie ma i jedyne co mi pozostaje to liczyc na dodatki. Wiekszosc ludzi ma
do tej gry sporo zastrzezen i slusznie ale jak teraz nikt jej nie kupi czekajac na poprawki
i dodatki to takowych nigdy nie bedzie. Dla milosnikow WH naprawde nie ma zadnej alternatywy:
nie bede przeciez gral w Dark Omen - gra owszem byla dobra ale 8 lat temu i nawet nie chodzi
na xp wiec nie ma tematu. Jak slysze glosy ze "to kicha wracamy do DO" to mnie smiech ogarnia
- ile lat mozna grac w jedna starenka gierke do ktorej nie ma ani jednego dodatku i wydawca
od wielu lat nie istnieje ??? poza tym DO mial sporo niedorobek i bledow, ale ludzie lubia
idealizowac starocia. Jednym slowem chwala Namco ze wogole zechciala wydac gre w swiecie WH
chocby byla tylko srednia bo jakos nikt inny sie do tej pory do tego nie zabral.


Dokładnie tak. Ja najbardziej liczyłem na nieograniczone zarządzanie prowincjami, rozbudowę i całą rozgrywkę strategiczną. Rozgrywka bitewna mogłaby od biedy pozostać taka jaka jest. Jednak kiedy producent odebrał nam dowolność podejmowania decyzji strategicznych i narzucił kampanię liniową to tym samy gra w moim odczuciu stała się "kiepską gierką" we wspaniałym świecie Warhammera. A mogło być tak pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować