Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2007 o 17:42, iziszakal napisał:

ja rowniez mam problemy z gra;/ otoz dochodzi u mnie do samoistnego resetowania gry;/ macie
moze na to jakas recepte?? mam karte grafiki GeForce fx 5500


no to jak mi sie wydaje nie jest juz problem grafiki... bardziej cos ci sie sypie z systemem, a sprzetowo to podejrzewalbym proca, plyte albo zasilacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyznalbym ci racje, gdyby nie fakt ze moj kumpel ma niestety identyczny problem;/ ma rowniez ta sama karte graficzna... a wszystkie inne gry i porgramy dzialaja mi idealnie. probowalem wskazowek zawartych wczesniej przez ekipe ktora rozwiazywala problem z geforcami z serii 8xxx.ale nic nie poskutkowalo. gdy zrobilem co kazali to zaczal sie problem taki ze myszka sie rozmazywala po calym menu baldura(ten kursor w postaci rekawicy z baludura) moze jednak jest to problem grafiki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zmieniłem kartę graficzną na Geforce 7800 w BG2 i IWD1 w trybie włączonej akceleracji 3D pojawiły się artefakty uniemożliwiające granie: migotanie pasków interfejsu a kursor pozostawiał ślad zamazujący treść ekranu.

Oczywiście można przełączyć się na tryb 2D, ale wtedy mgła wojny wygląda dużo brzydziej a gdy się na ekranie wiele dzieje i wyświetlane są liczne efekty czarów gra bardzo spowalnia.

Rozwiązanie jest w sumie bardzo proste: wystarczy w opcjach Direct 3D sterowników gry wyłączyć "potrójne buforowanie". W najnowszych sterownikach można w "panelu sterowania NVIDIA" w menu "Ustawienia 3D" > "Zarządzanie ustawieniami 3D" stworzyć profil dla plików BGmain.exe i IDmain.exe z wyłączoną tą opcją. Wtedy dla pozostałych programów opcja pozostaje defaultowo włączona i nie trzeba ponownie grzebać w sterownikach przy chęci zagrania w jakąś najnowszą gierkę.

Dziwię się, że nikt dotąd nie zgłosił tego typu błędów grafiki. Może moje rozwiązanie jeszcze się komuś przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Wieży Durlaga, została mi ostatnia zagadka na 1 poziomie, z tym napojem, znalazłem Włącznik Maszyny i Winogrona ale nie wiem gdzie ich użyć, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W komnacie oznaczonej na dołączonej mapce numerem 15 znajdziesz panel kontrolny na którym musisz użyć znalezionego przełącznika żeby uruchomić zasilanie do maszyny tłoczącej wino z winogron, ta maszyna jest zaznaczona numerem 17.

20080112141207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:
1. Czy demon przywoływany przez Kult ma jakąś słabość, którą można wykorzystać? Czy może jednak trzeba go normalnie pokonać?
2. Jak dostać się do siedziby Ligi Kupieckiej? Drzwi są chronione przed prostymi czarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 20:21, Flash606 napisał:

1. Czy demon przywoływany przez Kult ma jakąś słabość, którą można wykorzystać? Czy może jednak
trzeba go normalnie pokonać?


Nie przypominam sobie żeby miał jakieś słabości, podczas walki z nim musisz najpierw pozabijać wszystkich jego akolitów bo inaczej zabity demon po prostu odrodzi się w jednym z nich (doświadczenie za niego otrzymuje się tylko za ostateczne jego zabicie).

Dnia 12.01.2008 o 20:21, Flash606 napisał:

2. Jak dostać się do siedziby Ligi Kupieckiej? Drzwi są chronione przed prostymi czarami.


Możesz się tam dostać jedynie jeśli w Kniei Otulisko ocaliłeś Aldetha przed druidami, w takim wypadku stoi on na ulicy gdzieś niedaleko Gildii i otworzy Ci drzwi po tym jak z nim pogadasz. Jeśli zabiłeś Aldetha to do wnętrza Gildii nie możesz się dostać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 20:21, Flash606 napisał:

Mam dwa pytania:
1. Czy demon przywoływany przez Kult ma jakąś słabość, którą można wykorzystać? Czy może jednak
trzeba go normalnie pokonać?
2. Jak dostać się do siedziby Ligi Kupieckiej? Drzwi są chronione przed prostymi czarami.


1. zabij najpierw kultystow, bo demon bedzie sie w nich odradzal

drugiego niestety nie pamietam, nie gralem od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 20:33, Karharot napisał:

Możesz się tam dostać jedynie jeśli w Kniei Otulisko ocaliłeś Aldetha przed druidami, w takim
wypadku stoi on na ulicy gdzieś niedaleko Gildii i otworzy Ci drzwi po tym jak z nim pogadasz.
Jeśli zabiłeś Aldetha to do wnętrza Gildii nie możesz się dostać:(


O rzesz! Zabiłem go, czyli tamten facet z Brody Ulgotha nie dostanie tych map. Czyli nie już sposobu na wykonanie jego questu? (ale mi się dziś na pytanie zabrało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mapy o których mowa są przechowywane w budynku w północno-wschodniej części Wrót Baldura, a jeszcze konkretniej w południowo-wschodniej jej części (możesz tam wejść wychodząc przez północny kraniec mapy z obszaru na którym jest siedziba gildii złodziei). Wejście do tego budynku jest zawsze otwarte więc masz szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z bgtutu, mianowicie.. nie dostaje zlotych pantalonow :| mam zainstalowany fixpack17, czy ktos spotkal sie z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już korzystasz z konwertera to bardziej polecałbym BGT niż BG TuTu. To jednak osobne spostrzeżenie. Grałem w BG z zainstalowanym BG TuTu i otrzymałem złote pantalony od tego szlachcica, nie miałem jednak chyba zainstalowanego fixpacka - być może to on jest przyczyną? W razie czego możesz tego gościa spróbować okraść - nie wiem jednak czy to zadziała bo nigdy nie próbowałem (po co skoro sam je oddaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 23:55, Paool napisał:

mam problem z bgtutu, mianowicie.. nie dostaje zlotych pantalonow :| mam zainstalowany fixpack17,
czy ktos spotkal sie z takim problemem?


Jeśli jesteś dopiero tutaj, to polecałbym Ci przejść z BGtutu na BGT, to dlatego, że BGT jest dużo lepiej zrobiony i działa też dużo lepiej i łatwiej znaleźćmody kompatybilne. A tutaj możesz znaleźć fixpacka: http://www.pocketplane.net/mambo/index.php?option=content&task=blogcategory&id=143&Itemid=98
Po prawej masz błękitny/turkusowy pasek z listą linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysl z kradzieza jest niezly, ale musze podbic poziom Imoen bo ma tylko 25% kradziezy i nie daje rady.

instalacja bgt odpada z prostego powodu - za malo miejsca na dysku na przeprowadzenie konwersji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz pracować nad podbiciem poziomu Imoen zapisz grę, zabij tego szlachcica i sprawdź czy ma przy sobie pantalony (czasami przedmioty w ekwipunku NPC są oznaczone jako "undropable" a wtedy nie da się ich ani ukraść ani zabrać ze zwłok). Jeśli pantalony będą przy jego zwłokach to wczytaj grę i pokombinuj z kradzieżą.
Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 00:27, Icestalker napisał:

Jupii! I wszystko dobrze się skończyło. ^^


No, może dla tego szlachcica to nie do końca, ale to jego wina, że miał pantalony, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 17:17, Paool napisał:

pomysl z kradzieza jest niezly, ale musze podbic poziom Imoen bo ma tylko 25% kradziezy i nie
daje rady.

jeśli cię aktualnie stać to można łyknąć miksturę złodziejskiego mistrzostwa, choć to i tak ie załatwi sprawy póki ie będziesz miał przynajmniej 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 00:27, Icestalker napisał:

> juz go ubilem i pantalony mial ;)

Jupii! I wszystko dobrze się skończyło. ^^


nie no, ubilem zeby sprawdzic czy ma a potem kulturalnie go okradlem :P wystarczylo 50% :)


i chyba kolejny bug znalazlem ale z tym juz moge zyc, na wichrowych wzgorzach po odnalezieniu Ruffiego chlopak (?) mowil ze daje mi inna jego zabawke ktora juz nie jest mu potrzebna ale nic nie dostalem :P

ale jade dalej, nie ma to jak pograc w ukochana gre w czasie sesji ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować