Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2008 o 18:40, Noirr napisał:

to jest jeszcze stary speedrun. tu masz nowy, prawie dwukrotnie szybszy:) (16 minut)
mozna sie niezlych trickow nauczyc;)

Hmmm... nie podałeś linka ;) Ale czy w tym podanym przeze mnie, to jest zwykły bug, czy zrobił coś specjalnego (np ukradł potrzebną księgę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:00, Vel Grozny napisał:

Hmmm... nie podałeś linka ;) Ale czy w tym podanym przeze mnie, to jest zwykły bug, czy
zrobił coś specjalnego (np ukradł potrzebną księgę)?


o shit rzeczywiscie:D sora

http://speeddemosarchive.com/demo.pl?BaldursGate_1635

jesli chodzi o buga to cholera wie, chyba ukradl. musialbym obejrzec calosc zeby zobaczyc, ale poszukaj gdzies w komentach, moze tam jest cos wyjasnione. napewno wyjasnienie bylo kiedys na speeddemos, ale ze teraz jest nowy run to juz opisu do starego niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam pewien problem, instaluje BG na Viscie, wcześniej nie wiem dla czego, jak grałem w BG na poprzednim kompie, jeszcze z 3 lata temu, to wyskakiwał mi BlueScreen, teraz pomyślałem, że już po sesji, a przy okazji kupowania dodatku do NWN2, kupiłem sobie Sage BG [2 mi działała bez problemu, w jedynkę praktycznie nie grałem], ze sobie na spokojnie pogram, a tu klops.

Nie chce sie badziewie zainstalować. W sensie pasek dochodzi do końca, nagle przestaje działać czytnik płyt i cisza, jest napisane, że trzeba czekać, wiec poczekałem w międzyczasie robiąc sobie coś innego, coś ruszyło, pokręciło i znowu cisza.

Już 2 razy próbowałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zainstalować BGT, jest to mod który pozwala grać w BG1 na engine BG2, jego dużą zaletą jest to że pozwalala wybrać przy kreowaniu postaci klasy i podklasy dostępne dopiero od BG2.
Niezależnie czy zdecydujesz się na instalację BGT czy też nie polecam mod "Opowieści z Północy Wybrzeża Mieczy" jest to chyba największy mod do BG1, dodaje on sporo nowych questów, przedmiotów i czarów a do tego jest w całości po polsku (uwaga: istnieją osobne instalacje tego moda - jedna jest przeznaczona dla oryginalnego BG1 + OzWM a druga do BG1 + OzWM z doinstalowanym modem BGT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, są tu jakieś takie dziwne zależności, zainstalujesz to, a nie możesz tego...

Baldur''s Gate Trilogy, skąd te Opowieści z Północy Wybrzeża Mieczy zassać, bo mam na płycie tylko: Tajemnice Wybrzeża Mieczy


No i z tego co widze, część modów z serii TuTu czy jakoś tak, jest kontunułowana w BG2 wiec nie wiem co wybrac? Może odrazu podałbyś mi jakiś zestaw dla jednego i drugiego? Nie koniecznie musze mieć trudnych przeciwników czy jakieś ułatwiacze... raczej chodzi o fajną opowieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odradzam Ci BG TuTu - od dawna już nie jest aktualizowany i o wiele mniej modów chodzi na nim niż na BGT. BG TuTu i BGT są równorzędne jedynie jeśli zamierzasz grać w oryginalną sagę (czyli BG1 + OzWM + BG2 i ew. TB ) bez rzadnych modów .
NTotSC (oraz wiele innych modów) można ściągnąć z tej strony:
http://dragonshoard.blackwyrmlair.net/download.php
niestety przejrzeć je będziesz już musiał sam, poza wymienionymi modami nie instalowałem wielu innych i żaden nie przypadł mi do gustu więc nie bardzo mogę Ci coś więcej polecić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 02:47, DoomnY napisał:

Zainstalowałem BG z wydania Saga BG DVD NXK:Gold i w trakcie gry nie ma niektórych tekstur.
W wydaniu 6CD zawsze było wszystko ok. Jest jakaś metoda na to?


masz geforce''a serii 8x00?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem, robiłem wątek z kopalnia i chyba za często odpoczywałem, bo dsłownie jak tylko jestem już w tej przeklętej twierdzy Gnoli to mi sie Minsk buntuje, jest na to jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynym wyjściem (poza wczytaniem wcześniejszego zapisu gry) jest teleportowanie drużyny bezpośrednio do twierdzy gnolli. Można to zrobić za pomocą konsoli poleceniem:
CLUAConsole:MoveToArea(AR5100)
Nie wiem jednak, czy działa to na całą drużynę.
Wygodniejszym sposobem jest ściągnięcie programu do edycji save''ów GateKeeper. Zanim go uruchomisz zapisz stan gry z miejsca przed wyruszeniem do twierdzy. Odpal aplikację (powinna sama znaleźć instalację gry), otwórz z menu save i wybierz opcję Party Location (buttony na dole okna). Z rozwijalnej listy Area wybierz Gnoll Stronghold, a z listy Location - Holding Pits. Zapisz stan pod nową nazwą.
Teraz gdy wczytasz zedytowany save powinieneś się znaleźć gdzieś w pobliżu Dynaheir. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 13:08, Night Elf napisał:

...


wyjsciem jak zawsze sa globale. jak grasz w bgt to bedzie nawet latwiej bo mozesz uzyc shadow keepera. nazwy dokladnej nie znam, ale prawdopodobnie bedzie wygladac jakos tak : MINSC_TIMER albo DYNAHEIR_TIMER lub cos w tym stylu. zmieniasz wartosc na jakas duza i masz wiecej czasu. jak chcesz dokladnej instrukcji to radze popytac na tych forach

jak nie masz edytora to pozostaje taka komenda:

CLUAConsole:SetGlobal("nazwa globala","GLOBAL", wartosc)

http://forum.bgif.netarteria.info.
http://forum.cob.netarteria.pl

(m am nadzieje ze to nie lamie regulaminu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest burmistrz Neshkel któremu oddaje się misje za kopalnie, bo kurcze nie mam pojecia gdzie go szukać w Neshkel go nie widzialem, albo slepy jestem już jak kret ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 22:07, Night Elf napisał:

Gdzie jest burmistrz Neshkel któremu oddaje się misje za kopalnie, bo kurcze nie mam
pojecia gdzie go szukać w Neshkel go nie widzialem, albo slepy jestem już jak kret ;d

a nie "zdawało" się go czasem temu gościowi co questa na szukanie artysty (prisma) dawał? jak nie, to załóż okulary i szukaj dokładniej, no chyba że masz buga (bo pamiętam że oddawałem go w wiosce, tak jak i brałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Burmistrz nazywa się Berrun Ghastkill i stoi gdzieś w pobliżu ścieżki prowadzącej do świątyni Helma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 22:15, sig. napisał:

> Gdzie jest burmistrz Neshkel któremu oddaje się misje za kopalnie, bo kurcze nie
mam
> pojecia gdzie go szukać w Neshkel go nie widzialem, albo slepy jestem już jak kret
;d
a nie "zdawało" się go czasem temu gościowi co questa na szukanie artysty (prisma) dawał?
jak nie, to załóż okulary i szukaj dokładniej, no chyba że masz buga (bo pamiętam że
oddawałem go w wiosce, tak jak i brałem)


No właśnie nie zdawało sie go u niego, przynajmniej nie reaguje, choc ludki z kopalni mnie do niego wyslali. W sumie dawno juz robilem ten quest i to nie prawda, ale chcialem go znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 22:16, Xanax napisał:

Burmistrz nazywa się Berrun Ghastkill i stoi gdzieś w pobliżu ścieżki prowadzącej do
świątyni Helma.



Krążę i krążę i nic nie widze...

Btw. Elminster powiedział mi, że bandyci są gdzieś na północnym wschodzie sek w tym ze mam chyba wszystkie lokacje tam obadane i przeszłem je od gory do dołu i nigdzie nie moge znaleźć tego głównego wątku, coby pomost sobie odblokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 23:14, Night Elf napisał:

Krążę i krążę i nic nie widze...

No to chyba jakiś bug?

Dnia 15.02.2008 o 23:14, Night Elf napisał:

Btw. Elminster powiedział mi, że bandyci są gdzieś na północnym wschodzie sek w tym ze
mam chyba wszystkie lokacje tam obadane i przeszłem je od gory do dołu i nigdzie nie
moge znaleźć tego głównego wątku, coby pomost sobie odblokować.

Rozmowa z Elminsterem nie aktualizuje, jak mi się zdaje, mapy. Musisz poszukać Tranziga (Gospoda Feldeposta) w Beregoście i z niego wydusić położenie obozu, na co zresztą nakierowuje jeden z listów, które można znaleźć w siedzibie Mulaheya w kopalniach Nashkel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 23:14, Night Elf napisał:

....


kamienie oddawalo sie takiemu grubaskowi ubranemu na zolto. zeby znalezc lokacje obozu bandytow musisz isc do gospody feldposta w beregost, tam na pietrze jest mag do rozpukania. od niego jest info. masz oczywiscie dokumenty ze skrzyni mulaheya?:D bo bez nich nikogo nie zastaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować