Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2007 o 18:45, GraczZ napisał:

Hmm kolejny problem (mam bg z sagi + ntotsc), mianowicie: Imoen w mojej drużynie zaczęła świrować.
Jak zaczyna się walka jej ramka robi się żółta i atakuje najbliższą postać nawet z drużyny?
Co mogło się stać?


sprawdz w ekwipunku czy nie zalozyles jej jakiegos przekletego przedmiotu powodujacego berserk podczas walki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma takiego przedmiotu :/ Nosiła przez moment płaszcz noobera który miał 5% szans na coś takiego ale już go nie nosi ale co walka jest ten sam schemat. Czasem musiałem wczytywać bo po udanej walce zabijała kogoś z drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 18:52, GraczZ napisał:

Właśnie nie ma takiego przedmiotu :/ Nosiła przez moment płaszcz noobera który miał 5% szans
na coś takiego ale już go nie nosi ale co walka jest ten sam schemat. Czasem musiałem wczytywać
bo po udanej walce zabijała kogoś z drużyny.

Gdzieś o tym czytałem dawno temu. To jest chyba jakiś błąd moda. Po założeniu tego płaszcza postać w czasie walki wpada w szał bojowy. Efekt jest stały, utrzymuje się też po zdjęciu płaszcza. Zasadniczo rada na to jest jedna: nie zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że właśnie o to chodzi. Pamiętam że zanim założyłem ten płaszcz wszystko było w porządku. Niestety nie za bardzo widzi mi się przechodzenie gry jeszcze raz od początku, przynajmniej nie teraz. Ale na przyszłość będę pamiętał żeby go nie zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 10:53, GraczZ napisał:

Myślę że właśnie o to chodzi. Pamiętam że zanim założyłem ten płaszcz wszystko było w porządku.
Niestety nie za bardzo widzi mi się przechodzenie gry jeszcze raz od początku, przynajmniej
nie teraz. Ale na przyszłość będę pamiętał żeby go nie zakładać.


Oj tak, zdecydowanie warto o tym pamiętać. A doraźnym rozwiązaniem jest albo trzymanie Imoen z dala od miejsca bitwy (coby krzywdy nikomu ani sobie nie zrobiła) albo wymiana złodzieja na kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 13:28, balduran2 napisał:

Czy ma ktoś może jakąś mapę świata, na której zaznaczone są numery lokacji??


Ja korzystałem z tej z poradnika gry-online.pl :) Zamieszczam poniżej.

20071226023624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 02:36, Sth`Devilish napisał:

> Czy ma ktoś może jakąś mapę świata, na której zaznaczone są numery lokacji??

Ja korzystałem z tej z poradnika gry-online.pl :) Zamieszczam poniżej.

Dzięki - o coś takiego właśnie mi chodziło.
A sposób, który podał Noirr nie za bardzo mi pasował - nie wiedziałem za bardzo co trzeba zrobić, a na dodatek ja mam już zainstalowane BGT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 23:33, Mumin napisał:

> Właśnie nie ma takiego przedmiotu :/ Nosiła przez moment płaszcz noobera który miał 5%
szans
> na coś takiego ale już go nie nosi ale co walka jest ten sam schemat. Czasem musiałem
wczytywać
> bo po udanej walce zabijała kogoś z drużyny.
Gdzieś o tym czytałem dawno temu. To jest chyba jakiś błąd moda. Po założeniu tego płaszcza
postać w czasie walki wpada w szał bojowy. Efekt jest stały, utrzymuje się też po zdjęciu płaszcza.
Zasadniczo rada na to jest jedna: nie zakładać.

To nie jest błąd. Tak ma być, choć nie do końca w sposób zamierzony. W NTotSC v2.01B jest flaszka na zdjęcie tego uroku, ale trzeba poszukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:21, balduran2 napisał:

A sposób, który podał Noirr nie za bardzo mi pasował - nie wiedziałem za bardzo co trzeba
zrobić, a na dodatek ja mam już zainstalowane BGT...


no ja dziekuje mowilem przeczytaj instrukjce... skoro masz zainstalowane bgt to numery map czystego bg nie zadzialaja... tam masz podane nry do bgt, tutu i czystego wystarczy tylko przeczytac pierwszy od gory post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to już było, ale nie mogę znaleźć. Otóż chciałbym wiedzieć jak trzeba zmodyfikować baldur.ini by grafika się nie sypała na grforce 8800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:37, Aurelinus I napisał:

To nie jest błąd. Tak ma być, choć nie do końca w sposób zamierzony. W NTotSC v2.01B jest flaszka
na zdjęcie tego uroku, ale trzeba poszukać...

Tak? A ja byłem przekonany, że błąd :D Cóż, nigdy się nie zagłębiałem w tajemnicę tego płaszcza, po prostu go nie zakładałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 14:24, hans olo napisał:

Wiem, że to już było, ale nie mogę znaleźć. Otóż chciałbym wiedzieć jak trzeba zmodyfikować
baldur.ini by grafika się nie sypała na grforce 8800.


Mam ten sam problem, tyle, że na GF 8600 GT. I nie tylko z BG ale także z ID. W grze występują różne anomalia graficzne, co jest denerwujące. Prosiłbym jakiegoś doświadczonego gracza o napisanie manuala, jak naprawić ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem ktos już o tym pisał, albo tutaj albo w temacie o BG2, ale nikt nie raczył łaskawie tego przypiąć :/, a jako, że coraz wiecej z nas będzie miało ten problem, to przypięte być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 17:41, hans olo napisał:

Ha. Znalazłem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=2220
To jednak nie ini tylko dxdiag :)

I niech ktoś to przypnie!!!


Tyle, że takie rozwiązanie oznacza, że gra korzysta wtedy wyłączniez efektów 2D karty (wyłączenie przyspieszenia 3D oznacza w praktyce wyłączenie wszystkich funkcji 3D karty). Teoretycznie nic to nie oznacza, ale prawdopodobnie, przynajmniej w BG1, automatycznie są ograniczane animacje do tzw. lustrzanego kopiowania. Podejrzewam też, że widać to szczególnie na monitorach LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 17:41, hans olo napisał:

Ha. Znalazłem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=2220
To jednak nie ini tylko dxdiag :)

I niech ktoś to przypnie!!!


Bardzo się ciesze! Tylko mam jeden problem ... gdzie znajdę ten plik z DirectX? Bo jak wchodzę w 32 w DX to tylko mam jakieś głupoty i obrazki padów ... (Skąd one tam się wzięły?) Tak więc gdzie znajdę ten plik/folder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 11:59, arekskate napisał:

> Ha. Znalazłem:
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=2220
> To jednak nie ini tylko dxdiag :)
>
> I niech ktoś to przypnie!!!

Bardzo się ciesze! Tylko mam jeden problem ... gdzie znajdę ten plik z DirectX? Bo jak wchodzę
w 32 w DX to tylko mam jakieś głupoty i obrazki padów ... (Skąd one tam się wzięły?) Tak więc
gdzie znajdę ten plik/folder?

on sie nazywa dxdiag i wyszukiwarka spokojnie znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować