Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2008 o 20:51, Erykknesz napisał:

W ukrytym poziomie, gdzie są 4 zjawy-strażnicy drzwi do kolejego lvla wieży znalazłem
dwie częsci młotka i włącznik do jakiejś maszyny....tylko do czego to służy, skoro nie
można tym żadnej maszyny włączyc?

a co z wyciskarką do winogron czy czymś podobnym? w każdym razie potrzebne jest do zagadki którejś z zjaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw w kuźni musisz naprawić młotek. Później wykorzystać na gongu w sali po przeciwległej stronie pomieszczenia. Użycie młotka na gongu zalicza zadanie jednego ze strażników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 23:37, Rafal G napisał:

Najpierw w kuźni musisz naprawić młotek. Później wykorzystać na gongu w sali po przeciwległej
stronie pomieszczenia. Użycie młotka na gongu zalicza zadanie jednego ze strażników.


Tylko właśnie nie wiem, jak to zrobic.Wkładam tam trzon i główkę młotka i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 12:08, Erykknesz napisał:

Tylko właśnie nie wiem, jak to zrobic.Wkładam tam trzon i główkę młotka i co dalej?


Tego nigdzie nie trzeba wkładać;) Po środku kuźni znajduje się coś na kształt kowadła, które można użyć (kursor zmienia się w dwie półokrągłe strzałki. Musisz podejść do urządzenia, kliknąć na nie, a młotek sam się naprawi i pojawi w Twoim ekwipunku. Następnie idziesz do sali z gongiem i używasz go tak samo jak użyłeś kowadła (również nic nigdzie nie trzeba wkładać). Pamiętaj jeszcze - żeby skorzystać z urządzeń musisz stać blisko nich. Sukces wyświetli odpowiedni komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG nie zauważyłem, że na tym kowadle się kursor zmienia,a mam przyzwyczajenia z NWN i mi się wydawało, że trzeba będzie użyc jakiegoś skilla, albo czegoś w tym stylu.A tu zwykła zmiana kursora xd.Dziex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odnalezieniem Scara. Wchodzę do siedziby Płomiennej Pięści, przeszukuję ją i nic. Jest księciunio, dwie inne postacie, strażnik, zamknięte dzrzwi, Scara ani śladu. Piwnicę też przeszukałem, z wiadomym skutkiem.
Co robię źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 15:40, futrzak16 napisał:

Mam problem z odnalezieniem Scara. Wchodzę do siedziby Płomiennej Pięści, przeszukuję
ją i nic. Jest księciunio, dwie inne postacie, strażnik, zamknięte dzrzwi, Scara ani
śladu. Piwnicę też przeszukałem, z wiadomym skutkiem.
Co robię źle?

A na jakim etapie jesteś? Wykonałeś już zadanie które od niego dostałeś po wejściu do miasta? "Sprawdź co się dzieje w gildii kupieckiej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o Siedem Słońc, to jestem świeżo po wykonaniu tej misji. Zabiłem sobowtórniaki i po wyjściu z budynku jakaś panna kazała mi iść do Scara w budynku PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 15:51, futrzak16 napisał:

Jeżeli chodzi ci o Siedem Słońc, to jestem świeżo po wykonaniu tej misji. Zabiłem sobowtórniaki
i po wyjściu z budynku jakaś panna kazała mi iść do Scara w budynku PP.

Teoretycznie wszystko jest ok, skoro Scara nie ma w pierwszym korytarzu po wejściu do siedziby to może rozejrzyj się przed wejściem czasem podobno tam się kręci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem kilkakrotnie całą lokację i niestety nigdzie nie znalazłem Scara (w środku PP nadal go nie ma). Czy jest to postać niezbędna do ukończenia głównego wątku?
Dodam jeszcze, że nie używam żadnych modów, co ewentualnie mogłoby być powodem buga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 18:06, futrzak16 napisał:

Przeszukałem kilkakrotnie całą lokację i niestety nigdzie nie znalazłem Scara (w środku
PP nadal go nie ma). Czy jest to postać niezbędna do ukończenia głównego wątku?
Dodam jeszcze, że nie używam żadnych modów, co ewentualnie mogłoby być powodem buga.

Pogadaj z księciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 18:13, sodolis napisał:

>
Pogadaj z księciem.


Tak, już z nim gadałem, wysłał mnie do Żelaznego Tronu.
W każdym razie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 18:19, futrzak16 napisał:

Tak, już z nim gadałem, wysłał mnie do Żelaznego Tronu.
W każdym razie dzięki za pomoc.

Cóż przez tego buga straciłeś trochę expa, ale przynajmniej możesz kontynuować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wsyzstko gra. Jakimś cudem tuż przed Siedmioma Słońcami zrobiłem zapasowego sejwa, odpaliłem z niego grę i zacząłem całą tą misję od początku. Scar stoi gdzie jego miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem nową stronkę o BG w kolektywie i zauważyłem, że znikła pewna przydatna rzecz. Mianowicie patch muzyczny do BG1. Wiecie może czemu? Parę razy przechodziłem grę i nie powodował żadnych błedów. A sam patch odkrywał kilka świetnych kawałków (które ponoć i tak były w grze, tylko nie działały przez jakiegoś buga).

I drugie pytanko - czemu nic nie idzie ściągnąć z tej strony z podstawowego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdrowie na pewno się regeneruje (chociaż powoli) kiedy śpisz w gospodzie, nie pamiętam czy spanie pod otwartym niebem przywracało pż. Jest też jeszcze jedna różnica - w BGII w czasie odpoczynku postacie automatycznie używały czarów leczących podczas gdy w BGI musisz ich użyć sam przed lub po odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:02, Karharot napisał:

Zdrowie na pewno się regeneruje (chociaż powoli) kiedy śpisz w gospodzie, nie pamiętam
czy spanie pod otwartym niebem przywracało pż. Jest też jeszcze jedna różnica - w BGII
w czasie odpoczynku postacie automatycznie używały czarów leczących podczas gdy w BGI
musisz ich użyć sam przed lub po odpoczynku.

Głupie >.<
To nie ma pieniędzy na mikstury, jeden większy przeciwnik i ciagle się do miasta wracać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze to nie jedyny problem - musisz uważać bo ilość mikstur w świątyniach jest ograniczona. Jak pierwszy raz grałem w BG to miałem nawyki z Diablo i osuszyłem wszystkie miksturki lecznicze jeszcze zanim udałem się do Kniei Otulisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować