Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2006 o 13:02, TheDoc napisał:

Jezeli jestes w 2 rozdziale to znaczy zenie przeszedles jeszcze 1 kopalni w Naskhel.

No tak, chyba że się pomylił, ale w drugim rozdziale nie da się wejść do Kniei Otulisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 16:31, Amistan napisał:

> Jezeli jestes w 2 rozdziale to znaczy zenie przeszedles jeszcze 1 kopalni w Naskhel.

No tak, chyba że się pomylił, ale w drugim rozdziale nie da się wejść do Kniei Otulisko.


przepraszam..jestem w 4 akcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osob posiadajacych zainstalowany BG trilogy lub BG TuTu.Chcialem pograc sobie w BG1 w lepszej rozdzialce.Zainstalowalem BG Trilogy, wszystko poszlo ladnie i pieknie ale nie ma polskich czcionek w tekscie BG1.W menu, karcie usera itp wszystko jest ok, ale podczas gry wszystkie dialogi maja krzaki zamiast polskich literek.Ktos pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 13:29, dejw30 napisał:

Mam pytanie do osob posiadajacych zainstalowany BG trilogy lub BG TuTu.Chcialem pograc sobie
w BG1 w lepszej rozdzialce.Zainstalowalem BG Trilogy, wszystko poszlo ladnie i pieknie ale
nie ma polskich czcionek w tekscie BG1.W menu, karcie usera itp wszystko jest ok, ale podczas
gry wszystkie dialogi maja krzaki zamiast polskich literek.Ktos pomoze?

Zainstaluj sobie poprawkę: http://www.republika.pl/elminster/kpzbg1.rar Może nie naprawia wszystkich błedów, ale ogrona wiekszośc tak, działa zarowno z BGT jak i z TuTu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak zrobić avatara, bo zrobiłem dużego i wogóle go nie widać! Znaczy widać jednak tylko górną lewą część, a wszystko jest wpożo. ma m tak jak trzeba mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 00:27, Tomasz K. napisał:

Powiedzcie mi jak zrobić avatara, bo zrobiłem dużego i wogóle go nie widać! Znaczy widać jednak
tylko górną lewą część, a wszystko jest wpożo. ma m tak jak trzeba mieć.


avatary powinny miec odpowiednie wymiary. musisz go odpowiednio pomniejszyc.
ja np. korzystam z Painta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 18:31, Mistiq napisał:

> Powiedzcie mi jak zrobić avatara, bo zrobiłem dużego i wogóle go nie widać! Znaczy widać
jednak
> tylko górną lewą część, a wszystko jest wpożo. ma m tak jak trzeba mieć.

avatary powinny miec odpowiednie wymiary. musisz go odpowiednio pomniejszyc.
ja np. korzystam z Painta :)


Ja wolę Ifrana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Readme z BG2 (ale w jedynce jest tak samo):
"Dodatkowe portrety:

Wymiary małego portretu postaci wynoszą 38x60 pikseli (tylko 8 bitowy kolor)
zaś dużego - 110x170 pikseli. Stwórz folder "Portraits" (nazwa musi zaczynać
się od dużego P) w miejscu, gdzie zainstalowałeś Wrota Baldura II. Do nazwy
portretu dodaj na końcu albo literę "S" (mały portret), albo "L"
(duży portret). Nazwy nie mogą zawierać więcej niż 7 znaków.

Na przykład:
XXXXXXXS.bmp dla małego portretu (36x58, 8 bitów)
XXXXXXXL.bmp dla dużego (110x170, 24 bity)

W wersji dla wielu graczy, każdy z graczy musi mieć kopię Twoich plików
z portretem, w przeciwnym razie w miejscu na portret Twojej postaci będzie
widniała ikona ze znakiem zapytania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gra tylko mam mały problem jak kończy się filmik ten który pokazuje jak Sarevock (chyba tak się pisze) zabija wuja głównego bohatera, to gra się toczy dopuki nie zmienię lokacji później się wiesza, już próbowałem wszystkiego przeinstalowałem system, zainstalowałem najnowswze sterowniki i od nowa grę i mam tak w kółko, że gra się wiesza co mam robic pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak zainstalowałeś? miałem kiedyś podobny problem, spróbuj zainstalować na pełnej i moze starsze sterowniki spiszą się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 18:00, Quatre napisał:

> Słyszałem ze BG1 (a także Bg2 i ID, Planescape itp.) może sie chrzanić na nowszych kartach

> i z nowymi sterownikami. Czy to prawda?

Owszem, sam tego wczoraj doświadczyłem, jak na moim GF6800GT cięła sie gra kiedy padał deszcz
:D Ależ ten Baldur ma wymagania kosmiczne! :)


Serio?? A ja już się denerwowałem że z kompem mi się coś pierdzieli bo gram w IceWind Dale 1 a tu skoki nieprzeciętne na Radeonie 9600xt. Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 11:57, misioo napisał:

ps. głupie forum, zmieniać postów sie nie da...

Wbrew pozorom nie jest to takie głupie wcale - jakby ktoś coś głupiego palnął lub kogoś obraził/złamał regulamin, mógłby sobie edytować posta i upierać się, że nic takiego wcale nie napisał. A tak trzeba się liczyć z konsekwencjami i myśleć kiedy się pisze posty ^_^

Muszę sprawdzić Baldura jeszcze na starym GF3 Ti, może on ''uciągnie'' go bez skoków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 12:44, Quatre napisał:

> ps. głupie forum, zmieniać postów sie nie da...
Wbrew pozorom nie jest to takie głupie wcale - jakby ktoś coś głupiego palnął lub kogoś obraził/złamał
regulamin, mógłby sobie edytować posta i upierać się, że nic takiego wcale nie napisał. A tak
trzeba się liczyć z konsekwencjami i myśleć kiedy się pisze posty ^_^

Ale4 z drugiej strony potem się modzi plują, że ludzie piszą po trzy, cztery posty naraz. A w momencie, gdy ktoś komuś zwróci uwagę, że np. kogoś obraził i ten to usunie, to nawet lepiej. Raport zawsze mozna wysłać i moderator rozsądzi co z tym zrobić. Ten skrypt, który jest tutaj ma jednak wiecej wad niż zalet.

Dnia 17.01.2007 o 12:44, Quatre napisał:


Muszę sprawdzić Baldura jeszcze na starym GF3 Ti, może on ''uciągnie'' go bez skoków :D

W dwójkę grałem na GF2 mx, wiec to "może" raczej zamieniłbym na "na pewno".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Wy to dziwne rzeczy piszecie o tych sterownikach. Ja gram w BG mając GF6600GT, najnowsze sterowniki i nie mam zupełnie żadnych problemów z działaniem gry.
Z tym, że zawsze instaluję pełną wersję gry, bo nie chce mi się zmieniać płyt. Może też w tym problem?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować