Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2008 o 20:38, DJ Danielus napisał:

Pytanko - korzystał ktoś z aplikacji PlayOnLinux? Jak ona się sprawuje? Prosiłbym o jakieś
opinie (w necie znalazłem, ale pytam też i Was).

Sam jestem nowy w temacie Linuxa i korzystam z tej aplikacji.

Jest to bardzo przydatne narzędzie dla gracza. Dzięki niemu z łatwością zainstalujesz wiele popularnych gier (np. Dark Crusade, Guild Wars, Warcraft 3 czy Diablo 2), a także takie rzeczy jak... Microsoft World, albo DirectX :). Sam instalowałem przez to Dark Crusade - żadnych problemów, z resztą sam przetestuj i zobaczysz czy ci będzie pasował programik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 21:03, DJ Danielus napisał:

A i jeszcze jedno (edycja się skończyła) - mam zainstalowane Wine, ale nie mogę go skonfigurować
- brak narzędzi.... Coś trzeba jeszcze do tego dodać??


w menu powinno ci się zrobić podmenu wine i jak je rozwiniesz to jest opcja ''konfiguruj wine'', albo z konsoli/terminala winecfg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, tylko powiedz mi jak pod tym zainstalować takie rzeczy jak .net Framework i DirextX, OK? Bo jak klikam na liście to niestety nic się nie dzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 22:40, DJ Danielus napisał:

Dobra, dobra, tylko powiedz mi jak pod tym zainstalować takie rzeczy jak .net Framework
i DirextX, OK? Bo jak klikam na liście to niestety nic się nie dzieje....

ekhem... po lewej powinieneś mieć taką zakładkę "gry", "internet" itd. , klikaj na poszczególne zakładki i szukaj. Ja mówię o Ubuntu tak dla jasności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra - mam openSUSE :P Chodzi mi oto, że jestem już w programie i co...? Jest tam coś takiego jak zainstaluj, klikam, rozwija się lista i mogę wybrać programy (niektóre) z Windowsa. Teraz powiedz mi na tym etapie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 22:56, DJ Danielus napisał:

Dobra, dobra - mam openSUSE :P Chodzi mi oto, że jestem już w programie i co...? Jest
tam coś takiego jak zainstaluj, klikam, rozwija się lista i mogę wybrać programy (niektóre)
z Windowsa. Teraz powiedz mi na tym etapie co robić.

Klikasz na program do zainstalowania, a następnie na ''zainstaluj'' - u mnie to jest przycisk na górnym pasku menu programu. Wtedy (jeśli jest to coś wymagającego nośnika cd/dvd jak gra), playonlinux poprosi cię o wskazanie właściwego napędu z którego ma czytać dane, a jeśli instaluejsz coś jak directx to sam pobiera i instaluje odpowiednie rzeczy. Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 23:06, DJ Danielus napisał:

Jak by to było u mnie takie proste/dało się. Wyskakuje mi coś takiego jak na obrazkach:
I dalej nie idzie :/

Po prostu ten program doinstalowuje directx/net framework do konkretnej aplikacji, czyli np. zainstaluj dark crusade czy tam co chcesz i wtedy będzie to do wyboru na tej liście, jeśli instalowałeś to przez PlayOnLinuc.

... a w każdym razie tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 10:18, Fagno napisał:

Po prostu ten program doinstalowuje directx/net framework do konkretnej aplikacji, czyli
np. zainstaluj dark crusade czy tam co chcesz i wtedy będzie to do wyboru na tej liście,
jeśli instalowałeś to przez PlayOnLinuc.

... a w każdym razie tak mi się wydaje.

No dobra - spróbuję, choć to trochę dziwne mi się wydaje. A ty jak to instalowałeś?

Czy jeśli na liście jest Baldur''s Gate (nic o 2 nie wspominają) to czy dało by się na tym dwójkę instalnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 10:40, DJ Danielus napisał:

Czy jeśli na liście jest Baldur''s Gate (nic o 2 nie wspominają) to czy dało by się na
tym dwójkę instalnąć?

Przez play on linux raczej nie, ale wine ci to spokojnie zainstaluje. Ja np. instalowałem Neverwinter Nights Diamentowa Edycja bez PlayOnLinux i żadnych problemów nie napotkałęm.

Ja instalowałem przez PlayOnLinux Dark Crusade, po czym zainstalowałem tak jakby "na tej grze" DirectX. Jedyny mój problem to że nie wiem czemu nie da się grać w to przez neta ("nieudana autoryzacja cd").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 10:55, DJ Danielus napisał:

OK, sprawdzę to, a i jeszcze jedno - jak z odinstalowywaniem? Zostają jakieś śmieci?
Głównie chodzi mi tu o rejestr... I udawany system Windows.

Hmm nie wiem, jeszcze nic nie odinstalowywałem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo jeszcze instalacji. Zależy mi na programie graficznym paint.net. Problem w tym, że wymaga on .netFramework''a. Przez Wine nie da rady go zainstalować (wywala błąd), pod PlayOnLinux teoretycznie się da, ale znowu nie wspiera on aplikacji graficznej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zważyłem system... Coś mnie chce trafić. Dobra - do rzeczy. Jak przyjadę chciałbym zaopatrzyć się w 2 dyski do RAIDu 0 dla Windowsa. Dla Linuksa chcę przeznaczyć 80GB. Teraz pytanie - czy mogę teraz zainstalować Linuksa, a po instalacji Windowsa wklepać dysk z Linuksem...? Czy po prostu muszę czekać na nowe dyski i dopiero po instalacji Windy instalnąć Lina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalator windowsa usunie linuksowy bootmnager (bo tylko produkty microsoftu uznaje), ale można go przywrócić "ręcznie" za pomocą dystrybucji uruchamianej z płyty (przy czym w przypadku lilo będzie to znacznie prostsze niż przy grubie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 14:30, sig. napisał:

Instalator windowsa usunie linuksowy bootmnager (bo tylko produkty microsoftu uznaje),
ale można go przywrócić "ręcznie" za pomocą dystrybucji uruchamianej z płyty (przy czym
w przypadku lilo będzie to znacznie prostsze niż przy grubie).

Nie nie. Źle mnie zrozumiałeś - teraz zainstaluję Linuksa. Dopiero po instalacji Windowsa dam dysk z wcześniej zainstalowanym Linuksem. Tak więc Windows nie będzie miał kontaktu. Niestety nie wiem czy jest to możliwe.... Jednak na czymś muszę pracować! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 15:21, DJ Danielus napisał:

Nie nie. Źle mnie zrozumiałeś - teraz zainstaluję Linuksa. Dopiero po instalacji Windowsa
dam dysk z wcześniej zainstalowanym Linuksem. Tak więc Windows nie będzie miał kontaktu.
Niestety nie wiem czy jest to możliwe.... Jednak na czymś muszę pracować! :)

A więc o to ci chodzi...... w takim przypadku bootmanager może "zgubić" windowsa, pozatym zależy który dysk będzie wcześniej sprawdzany przez bios. jeśli ten z windowsem to trzeba będzie też "przywracać" bootmenagera (i nie jestem pewien czy to pomoże, ale powinno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować