Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2009 o 22:04, Dux napisał:

Co znaczy możliwość odtwarzania radia internetowego z możliwością odtwarzania?;)

Tfu, pomyliło mi się z nagrywaniem. Po protu chcę zgrywać audycje z radia na dysk, ale nie mam czym :/

Poza tym mam problem z odtwarzaniem jednej stacji.... Niestety mojej ulubionej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra - udało się jakimś cudem - musiałem zainstalować Streamtuner i Streamripper, zmienić ustawienia dla tego pierwszego i na razie testuję. Mam tylko mały problem - jak/gdzie wyłączyć opcję dzielenia utworów podczas ciszy? Po prostu przy cichszych kawałkach po prostu je dzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi (o ile wiecie;), czy do tych wszystkich efektów 3D a''la compiz-fusin, które mozna sobie "wykręcić" KWinem w KDE4 potrzeba także firmowych sterowników (u mnie Nvidia), czy wystarczą te "podstawowe" ofeowane przez system (choć teraz, to "firmówki" coraz częściej ma sie "z pudełka")?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nvidii stery nie firmowe nie mają wsparcia dla 3d więc trzeba mieć "nvidiowskie". Niewiem natomiast jak to jest teraz z amd/ati, bo na wskutek udostępnienia specyfikacji otwarte sterowniki maja coraz lepsze wsparcie dla 3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 11:16, sig. napisał:

W przypadku nvidii stery nie firmowe nie mają wsparcia dla 3d więc trzeba mieć "nvidiowskie".


Trochę lipa, bo to znaczy, że jeśli chcą mieć "wydziwiony" pulpit na FreeBSD, to muszę zostać na wersji i386. Nvidia niestety dotąd nie wydała sterów swoich pod amd64. Niby są w portach, ale zainstalować ich się już nie da (jest tylko krótka informacje, że to amd64, a one działają tylko pod i386). Chociaż z drugiej strony bardzo możliwe, że i tak będę musiał. Chłopaki coś skopali ze sterownikiem do dźwięku pod amd64 i mimo, że działać powinien, to nie działa. Jak nic nie wykombinuję wyjścia nie będzie:)
Tylko 1 GB RAM-u mi ucieknie, bo i386 tylko 3GB widzi:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie książkę o Linuksie dla osoby orientującej się już nieco w temacie?
Chodzi mi o to by zawierała pomocne porady, szczególnie te dot. kompilacji i samego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 17:50, DJ Danielus napisał:

Jaką polecacie książkę o Linuksie dla osoby orientującej się już nieco w temacie?
Chodzi mi o to by zawierała pomocne porady, szczególnie te dot. kompilacji i samego systemu.

co do kompilacji to albo zamyka się w 3 poleceniach: ./configure, make, make install albo do źródeł jest dołączony plik tekstowy opisujący co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego programu, który przekonwertował by mi pliki muzyczne z .aac do .mp3. Niestety poszukiwania w Googlach nie dały pozytywnych rezultatów - poszukuję dobrego, prostego i sprawdzonego konwertera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 23:13, DJ Danielus napisał:

Szukam jakiegoś dobrego programu, który przekonwertował by mi pliki muzyczne z .aac do
.mp3. Niestety poszukiwania w Googlach nie dały pozytywnych rezultatów - poszukuję dobrego,
prostego i sprawdzonego konwertera.



http://media-convert.com/pl/ jeśli tylko kilka plików, a jesli więcej to chyba audacity da rade, ale głowy nie dam i nie wiem czy nie będziesz musiał doinstalować jakiś pluginów do gstreamera. nie wiem czy goldwave z windowsa nie ruszy pod wine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pewien problem z linuxem. W sprawach tego oprogramowania jestem w ogóle zielony, dosłownie brak jakiegokolwiek kontaktu. Teraz kupiłem laptopa z linuxem i mam problem z uruchomieniem- mianowicie wyskakuje mi [root@localhost /]# i czeka... Co mam zrobić by przejść w jakiś przyjaźniejszy tryb graficzny i w ogóle uruchomić go "normalnie"?? z góry thx- i proszę o odpowiedzi jak chłopu na miedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka dystrybucja tego linucha? Gdzieś powinni Ci byli napisać bowiem z jakim konkretnym Linuksem sprzedają Ci maszynę.

Przy okazji spróbujj wpisać kdm lub gdm. Przynajmniej we FreeBSD tym uruchamiasz menagery logowania (robione pod KDE lub GNOME). Do uruchomienia KDE (jedno z dostępnych dla Linuksa środowisk graficznych) służy polecenie startkde (oczywiście KDE musi być zainstalowane). Spróbuj i to. Jest jeszcze startx, ale to co Ci sie po tym ukaże raczej na wiele sie nie zda (choc jakieś okienka wyskoczą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gwarantuję działania, ale proponuję w katalogu z plikami .aac wykonać coś takiego:
for nam in *.aac; do faad -o - nam | lame - ${nam:0:${#nam}-4}.mp3 ; done

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety otrzymuję tym sposobem plik, którego nie słychać, więc spróbowałem tak:
for nam in *.aac; do lame $nam ${nam:0:${#nam}-4}.mp3 ; done

Plik wyjściowy jest słyszalny, ale jakość fatalna, więc proponuję man lame - trzeba doszukać się opcji odpowiedzialnych za jakość uzyskiwanej mp3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 21:37, DJ Danielus napisał:

Rozumiem, że trzeba wpisać to w konsoli, ale gdzie podać folder?

Skoro się go nie podaje to pewnie mp3 wylądują tam gdzie masz acc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować