AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2012 o 21:22, Ash napisał:

[...]ale uważam, że takie smaczki grze dodają realizmu i swoistego smaczku[...]

"Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami… to chętnie bym popatrzył"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 21:00, Pernia napisał:

nie ma to jak dawać 12 latkom ( gra jest od 12 lat ) świetny przykład.
Czekam na lawinę hejtów ( słusznych) po premierze gry.


Nie doczekasz się, na zachodzie dzieci już w przedszkolu uczą się, że bycie homo to nic niezwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 21:56, Budo napisał:

> nie ma to jak dawać 12 latkom ( gra jest od 12 lat ) świetny przykład.
> Czekam na lawinę hejtów ( słusznych) po premierze gry.

Nie doczekasz się, na zachodzie dzieci już w przedszkolu uczą się, że bycie homo to nic
niezwykłego.

na całe szczęście są jeszcze jakieś ostoje normalności, gdzie nazywa się rzeczy po imieniu, takie jak chociazby Polska ;)
Chociażby w tym nowym kotorze od BioWare, gdzie też były związki homo była gruba nagonka na to. Mam po prostu nadzieję na to, że w tym przypadku również tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 22:03, Pernia napisał:

na całe szczęście są jeszcze jakieś ostoje normalności, gdzie nazywa się rzeczy po imieniu,
takie jak chociazby Polska ;)
Chociażby w tym nowym kotorze od BioWare, gdzie też były związki homo była gruba nagonka
na to. Mam po prostu nadzieję na to, że w tym przypadku również tak będzie.


Porażka, taki młody gostek się naogląda i nasłucha, a potem nawet na Bolka i Lolka lub Froda i Sama patrzy z podejrzliwością. O_O Nie ma to jak robienie dzieciom papki z mózgu... potem nie dziwota wszędzie tylko chore aluzje i podteksty. :-(
Ja już miałem dość tego po obcowaniu z Mass Effect 3. Pracownicy BW na codzień zapewne biegają nago po biurze i wołają: wolność, naturyzm... tak czytam i tez mam nadzieję, że Panowie i Panie od GW2 cechuje w tej materii nieco większa subtelność.

A kim planuję grać na początku ? Jeśli nie ma podziału na role, zawsze gram magiem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
A mnie uczono, że dupa od srania jest. Nie jestem homofobem, ale to się leczy.

BTW. Zastanawiam się czy dodadzą nowe rodzaje broni, by skille były nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 22:45, Dregorio napisał:

/.../
A mnie uczono, że dupa od srania jest. Nie jestem homofobem, ale to się leczy.


To dyskusja do innego wątku.

Dnia 30.07.2012 o 22:45, Dregorio napisał:

BTW. Zastanawiam się czy dodadzą nowe rodzaje broni, by skille były nowe.


Kto wie, może w dodatkach. Tylko, że zbyt szerokiego pola manewru to nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2012 o 22:45, Dregorio napisał:

BTW. Zastanawiam się czy dodadzą nowe rodzaje broni, by skille były nowe.


W jednym z wywiadów twórcy wypowiadali się na ten temat, wiadomo jedynie o trzech, dwuręczny topór, halabarda i kusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 23:30, DarkWolf_PL napisał:


> BTW. Zastanawiam się czy dodadzą nowe rodzaje broni, by skille były nowe.

W jednym z wywiadów twórcy wypowiadali się na ten temat, wiadomo jedynie o trzech, dwuręczny
topór, halabarda i kusza.

Wiem, że niby są miecze dwuręczne, ale mogliby dodać kose:D Tudzież możliwość noszenia innej broni dla klasy np. 2 miecze dla thiefa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tak jakby homosy w grach było dopiero od wczoraj.. (np. Dragon Age).

Własnie ogarneła mnie straszna myśl.. będę mógł używać tylko 5 tych samych skilli do np. GreatSworda przez całą moją kariere w GW? To samo na 10 lvlu, to samo na 30, to samo na 50, to samo na 80. Nie brzmi to zbyt kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 23:59, qq_MoaR napisał:

Piszecie tak jakby homosy w grach było dopiero od wczoraj.. (np. Dragon Age).

Własnie ogarneła mnie straszna myśl.. będę mógł używać tylko 5 tych samych skilli do
np. GreatSworda przez całą moją kariere w GW? To samo na 10 lvlu, to samo na 30, to samo
na 50, to samo na 80. Nie brzmi to zbyt kolorowo.

+5 innych skilli, zależnych od profesji czy rasy. Poza tym, nie wydaje mi się, żebyś całą swoją ''karierę'' grał jedną bronią - jestem pewien, że niektóre dungeony czy lokacje będą od ciebie wymagały zmiany broni. Szczegołnie, jeżeli będziesz je robił sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2012 o 23:44, Dregorio napisał:

Wiem, że niby są miecze dwuręczne, ale mogliby dodać kose:D Tudzież możliwość noszenia
innej broni dla klasy np. 2 miecze dla thiefa.


Chyba necro ma parę skilli związanych z przywołaniem kosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 21:47, Niewiernus napisał:

> [...]ale uważam, że takie smaczki grze dodają realizmu i swoistego smaczku[...]
"Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami… to chętnie bym popatrzył"


To skądś cytat czy zmiana mojego zdania? Bo jeśli chciałbym oglądać lesbijki to zwyczajnie wpisałbym to w przeglądarce. W grze bardzo wątpię w zobaczenie sceny miłosnej jakichkolwiek dwóch postaci. Nawet jeśli będą to geje sylvari. Co innego gadanie o takim związku i ekspresja miłości dwóch roślinek w grze, co innego faktyczny stosunek seksualny.
Co mi z tego, że w książce przeczytałem, że Caithe i Faolain miały stosunki seksualne i były zakochane w sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 22:03, Pernia napisał:

na całe szczęście są jeszcze jakieś ostoje normalności, gdzie nazywa się rzeczy po imieniu,
takie jak chociazby Polska ;)


Polska ostoją normalności? O panie... :) czego to ja się nie dowiem.

Dnia 30.07.2012 o 22:03, Pernia napisał:

Chociażby w tym nowym kotorze od BioWare, gdzie też były związki homo była gruba nagonka
na to. Mam po prostu nadzieję na to, że w tym przypadku również tak będzie.


A nie wiem, nie śledziłem.
Ale fakt, że o związku Caithe i Faolain wiadomo już od kiedy tylko te postacie powstały i można się o nich dowiedzieć chociażby z książki Edge of Destiny, to jeśli w ogóle byłyby jakieś hejty, to już dawno.
A nawet jeśli będzie nagonka, to Caithe i Faolain to jedne z najważniejszych postaci w GW2, a już na pewno wśród rasy sylvari. Wątpię by tak bogatą osobowość tych postaci i rasy sylvari, zmieniany tylko dlatego, że paru osobom z kraju w środkowej Europie nie podoba się, że są biseksualne.

Swoją drogą widziałem w Kessex Hills sylvari male i human female. Zdecydowanie mówili o seksie. Ciekaw jestem czy po premierze, ktoś to wychwyci i się doczepi, bo to kolejny dowód, że sylvari mogą się zakochać i uprawiać seks z kimkolwiek chcą. To cecha rasy. Zoofilia to raczej nie jest, ale za cholerę nie mogę na wiki znaleźć jak nazywa się urojenie uprawiania seksu z roślinami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 23:59, qq_MoaR napisał:

Własnie ogarneła mnie straszna myśl.. będę mógł używać tylko 5 tych samych skilli do
np. GreatSworda przez całą moją kariere w GW? To samo na 10 lvlu, to samo na 30, to samo
na 50, to samo na 80. Nie brzmi to zbyt kolorowo.


No niby tak, i mnie to też razi, bo wystarczy 1 lub 2 skille słabsze od innych z broni i od razu cała broń nam nie pasuje. Z drugiej strony dzięki traitom możesz daną bronią zadawać nie tylko efekty skillowe, ale też dodatkowe efekty, buffy, debuffy, condycje etc. Poza tym zmieniając bronie modyfikujesz statystyki. Także greatsword, który może się okazać dla ciebie średni na 30 lvlu, już na 70+ będzie niezastąpiony. Oczywiście to tylko przykład. Ja np. na elku nie mogłem się przekonać do scepter+dagger na niższym poziomie postaci, ale na wyższym ten set wyparł wcześniej używany u mnie staff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 23:44, Dregorio napisał:

Wiem, że niby są miecze dwuręczne, ale mogliby dodać kose:D Tudzież możliwość noszenia
innej broni dla klasy np. 2 miecze dla thiefa.


Powtórzę się po raz n-ty, ale kos nie będzie właśnie ze względu na zastąpienie ich greatswordem, który ma niemal identyczne właściwości (wysoki dmg, rażenie kilku mobów na raz w okolicy targetu). Po co dawać inną broń tylko ze względu na wygląd? Swoją drogą 2h hammer też działa podobnie jak kosa, tylko ma mniejszy dmg niż greatsword, za to ogromne możliwośći powalania i odpychania wrogów i też dmguje kilka mobów w pobliżu targetu.
Za to możliwość kolejnych broni dla klas, lub możliwość ich uzywania w offhandzie jest już bardziej prawdopodobna np. sword w offhandzie u thiefa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 02:19, DarkWolf_PL napisał:

Chyba necro ma parę skilli związanych z przywołaniem kosy.


Mówisz o możliwości summonowania environmental weapon? Nie ma. Ale walcząc ze staffem jego broń przybiera postać kosy, tzn na topie staffa powstaje cienista powłoka przypominająca ostrze kosy. Dodaje to smaczku - nasz necro wygląda jak rasowy reaper. :)
Z focusu jest też taki fajny skill, że takie cieniste ostrze lata pomiędzy wrogami i sojusznikami, zadając kondycje tym pierwszym a buffując tych drugich.
Pod wodą też jest jeden skill ze speara "koso-podobny".
Jednak tak czy inaczej nic z tego faktyczną kosą nie jest nie było, a w działaniu kosy z GW1 zupełnie nie przypomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Miałem na myśli tylko aspekt wizualny, zresztą samemu jestem zadowolony z obecnego zestawu broni i nie chciałbym by w dodatkach twórcy wprowadzali rozwiązania/wzorce z poprzednich części jak derwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 23:59, qq_MoaR napisał:

Piszecie tak jakby homosy w grach było dopiero od wczoraj.. (np. Dragon Age).

Własnie ogarneła mnie straszna myśl.. będę mógł używać tylko 5 tych samych skilli do
np. GreatSworda przez całą moją kariere w GW? To samo na 10 lvlu, to samo na 30, to samo
na 50, to samo na 80. Nie brzmi to zbyt kolorowo.


A powiedz mi że w innych MMo Uzywasz wszystkich skili a nie ciagle tych 10 samych? :D

Anet akurat zrobiła to bo miała dobry powód. W Gw (jak i innych mmo) każda z profesji miała podjaże 150 umiejętnościi, z czego mogła mieć 8 napasku, a prawda taka że z tych 150 używanych było może ze 25 na każdą profesję, bo reszta nie była "tak dobra" lub się po prostu nie sprawdzała.

Ilość=/=Jakość

Teraz postawili na Jakość, wiec każdy nuuub-gracz od początku do końca ma "Efektywny" skill bar, przez co widać czy gracz ogarnia profesję, czy po prostu lami bo nie ogarnia narzędzi jakie mu dano.
Najelpszy przykład to Mesmer PvP... 60% graczy twierdzi żę posysa i ne da się grać, a pozostała robiła z każdą inną profesją co chciała. Prawda jest taka że Mesmer ma high skill cap, i nie każdy będzie mógł nim grać, pomimo żę wszyscy mają te same umiejęnośći :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobre miejsce, ale spróbować warto ;)

jako, że gildia w której grałem dotychczas postanowiła olać gw2 poszukuje jakiejś alternatywy.
Ktoś jest w gildii, która obecnie rekrutuje elementalistów i nadwornych streamerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 15:10, Voodo napisał:

> Piszecie tak jakby homosy w grach było dopiero od wczoraj.. (np. Dragon Age).
>
> Własnie ogarneła mnie straszna myśl.. będę mógł używać tylko 5 tych samych skilli
do
> np. GreatSworda przez całą moją kariere w GW? To samo na 10 lvlu, to samo na 30,
to samo
> na 50, to samo na 80. Nie brzmi to zbyt kolorowo.

A powiedz mi że w innych MMo Uzywasz wszystkich skili a nie ciagle tych 10 samych? :D

Ludzie naoglądają się screenów z Wowa gdzie ludzie mają 30 skilli na paskach z czego połowa to makra. Teraz mamy erę gamingowych myszy i klawiatur, które mają przypisywanie makr; stąd nie ma potrzeby już robienia dodatkowego miejsca na rzeczy których
1) Nie będzie się używać
2) Można przypisać do mychy/klawy bez potrzeby zaśmiecania ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się