Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2010 o 23:10, 1096 napisał:

Szukałem jakiegoś wydajnego laptopa i natlnalem sie na coś takiego
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-7552G.37895.0.html
Mam okazje kupić tego laptopa za 3500zl, chyba nie znajdę czegoś wydajniejszego w granicach
do MAX 3700zł?


Całkiem nieźle to wygląda i w recenzji też chwalą. Ja kupiłem ze 3500 zł msi ge 600, ale ten Acer ma jeszcze lepszą kartę (mój ma dh 5730). No i jest 17 cali, więc jak nie potrzebujesz mobilności, to też plus.

Ale zwróć uwagę na " Największym minusem jest jednak karta graficzna, która rozbudza nadzieję na wysokowydajny sprzęt dla gracza a poprzez połączenie 128-bitowej magistrali z pamięciami DDR3 nie jest w stanie temu oczekiwaniu sprostać. Daleki jestem od napisania, że wydajność 7552G w sferze 3D jest słaba - wprost przeciwnie, wydajność umieściłem w plusach. Muszę jednak zaznaczyć, iż laptop ten lepiej sprawdzi się jako multimedialny, niż jako sprzęt typowo do gier."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam netbooka Aspire One 150-B i chciałbym sformatować w nim dysk, ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić głośniki z subwooferem do mego laptopa - ASUS K50AB. Czy mój laptop w pełni wykorzystywać będzie głośniki w technologii 2.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Szukam jak najwydajniejszego notebooka z 17`` ekranem, do dyspozycji bede mial okolo 800 euro albo gora 3500zl (mieszkam w Irlandii). Glowne przeznaczenie to gry wiec bardzo prosze o pomoc, zetknalem sie ostatnio z wieloma roznymi, a ponadto sprzecznymi poradami co do zakupu laptopa :)
Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciałby dokupić do swojego laptopa HP Pavilion dv6799ea pamięć ram (z 2GB zrobić 4)
ale zanim kupi chce wiedzieć ile mu to da w grach.
Więć chcemy przeprowadzić próbe i z mojego HP Pavilion dv7 1020ea przełożyć 4gb (2x2GB) do jego laptopa.

I teraz najważniejsze.
Czy moje pamięci zadziałają na jego laptopie (nie wiem czy są dobre bo są te całe DDR DDR2 jakaś szyba FSB czy coś).

To jak, będzie działać ?
I przy okazji może ktoś mi podać linka do sklepu gdzie będzie można kupić te 4gb ram do laptopa kolegi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o takim czymś cena 2300zł

do niego od razu zakupie dodatkowe 2 GB ramu
przeznaczenie film,gry
najbardziej ekscytuje mnie tutaj karta graficzna warta ?
http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/dane-techniczne-asus-n52da-ex025v-w7hp.bhtml#content_2c

tutaj specyfikacja.

Oprogramowanie
System operacyjny Windows 7 Home Premium 64 bit
Wersja językowa polski
Podzespoły
Procesor AMD® Turion™ II 2,3 GHz
Model procesora P520
Pamięć podręczna CACHE 1 MB
Ekran 15,6'''', WXGA 1366 x 768 (16:9)
Pamięć RAM 2 GB, DDR3 1066 MHz
Dysk twardy 500 GB, SATA
Model karty graficznej Radeon HD5730
Pamięć karty graficznej 1024 MB
Napęd, kamera
Rodzaj napędu Super Multi DVD+/-RW/RAM
Wbudowana kamera tak
Komunikacja
Karta bezprzewodowa (WiFi) 802.11b/g
Bluetooth tak
Modem 3G nie
Moduł GPS nie
Podczerwień IrDA nie
Wyjścia / wejścia
Złącze Fire-Wire (IEEE1394) nie
Złącze USB 2.0 3
Złącze USB 3.0 nie
Złącze ExpressCard 34 nie
Złącze ExpressCard 54 nie
Złącze E-SATA tak
Wyjście HDMI tak
Wyjście VGA tak
Tuner TV nie
Wyjście S-Video nie
Parametry fizyczne
Maksymalny czas pracy 3,5 h
Waga 2,9 kg
Wyposażenie
Wyposażenie instrukcja obsługi, zasilacz, akumulator
Gwarancja
Gwarancja 24 miesiące Przedłuż Gwarancję do 3 lat
Gwarancja międzynarodowa tak
Gwarancja baterii 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 20:45, blacklio2 napisał:

Procek będzie troszkę ograniczać tą kartę, kupowałbym tu pewniejszy sklep
http://www.x-kom.pl/p/57978-notebook-laptop-15,6-asus-n52da-ex025v-m520-2048-500-dvd-rw-7hp64.html

o sklep już nie chodzi bo jest w euro agd za 2300 zł podałem tak se tamten bo znalazłem specyfikacje.
sam muszę przyznać ze laptop ZACNY, procek , fakt by mógł być pehenomem ;)
ale grafa nadrabia. oczywiście dokupienie ramu to standard. może nawet 4 Gb dodatkowe bym tam włożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 09:14, blacklio2 napisał:

Jak będziesz tam kupował to daj jakieś linki do sklepów, z systemem czy bez?

Chyba z systemem.
komplett.ie, dabs.ie, laptopsdirect.co.uk, pixmania.ie ...ale jednak kupie z Polski i sobie tu przysle bo w Irlandii jest strasznie drogo...taki Samsung R780 zakupiony w Polsce za 2500zl w tej samej wersji tutaj kosztuje juz 825 euro...przebitki straszne.
A tak poza tym... czeka mnie maly zastrzyk gotowki wiec chyba skusze sie na lepszego lapka.
Moja uwage zwrocil taki acer:
Acer Aspire 7552G, z takimi bebechami:
Phenom II Black Edition X920 2.3 GHz
4 GB ramu DDR3 1066mhz,
640GB twardego,
I grafa ATI M.Radeon HD 5850 1gb...
za 3400zl.
na tym juz chyba mozna sensownie pograc w nowsze tytuly? Wciaz czekam na jakies porady bo bardzo mi zalezy na plynnym graniu w wyzszych detalach takze w nowe gry :) bede wymagajacy w tej kwestii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój brat zamierza kupić laptopa bez systemu operacyjnego, ten zakupi osobno. Cena do 2500zł/ Myślimy nad tym modelem http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/opis-lenovo-thinkpad-edge-15-i3-330m-3gb-320gb-czarny.bhtml#content_3c
Co możecie powiedzieć mi o samej firmie Lenovo jak i o tym kompie? Najbardziej interesuje mnie ta grafika bo wiem, że to integra i nie wiem jak będzie sobie radzić. Nie będzie on używał super wypaśnych programów ale pewnie w Dirta czasem by sobie pyknął i ciekawi mnie czy pociągnie to dość nowe tytuły a może i filmy w hd bo ma wejście na HDMI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To jest chyba ze zintegrowaną kartą, więc do gier odpada totalnie. Za tę cenę można coś znaleźć z dedykowaną grafą, więc szukajcie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 23:14, Witcher1990 napisał:


tu masz idealne zestawienie, możesz sobie porównać: http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować