Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

No na to wychodzi. Pierwszy patch był bez pytania, przy tym jest podobno wybór. Nie wiem na 100%, bo mnie się nic nie ściągało i nie widać żeby coś miało się ściągać. Chyba po prostu usunęli tego patcha z serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 19:21, HumanGhost napisał:

No na to wychodzi. Pierwszy patch był bez pytania, przy tym jest podobno wybór. Nie wiem
na 100%, bo mnie się nic nie ściągało i nie widać żeby coś miało się ściągać. Chyba po
prostu usunęli tego patcha z serwerów.


A przypadkiem nie masz odhaczonej opcji: "aktualizuj automatycznie grę"?

Szczerze, to nie wiem, co Wy macie wydumane problemy ze steamem. U mnie wszystko chodzi ok, żadnych problemów, pobiera jak trzeba, żadne smoki tyłem nie latają, itd. Chociaż chyba wiem o co idzie, syndrom początków ze steamem, pamiętam, że też plułem na potęgę (a to niemożność grania na multi, bo konserwacja serwów, niezrozumienie zasad działania steamu i kwestie podobne jak wymieniane przez Was, itd). Przyzwyczajcie się i nauczcie się obsługiwać ten program. Nie jest to trudne, a frustracja zniknie. Wiem, bo też przez to przechodziłem :)

PS

Jak ktoś bardzo się boi patchy, to niech odhaczy autoaktualizacje gry (konkretnej gry!) i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi wpadło do głowy, że Skrym jest bardzo podobny pod względem mechaniki do GTA SA. Oba to sandboxy z liniową fabułą, rośnięciem statów w miarę używania skilli. Powiedziałbym nawet, że GTA SA ma lepszą fabułę niż Skyrim. Dlatego nie jestem w stanie z czytym sercem nazwać Skyrim cRPG. Zanim zaczniecie rzucać gromy na mnie to wiedźcie, że IMO Skyrim to dobra gra, ale RPG z tego nie bardziej niż GTA SA które nim nie jest. Przemyślcie to zanim mnie zabijecie. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 19:21, Ecko09 napisał:

Spoiler

Musze przechodzić to szkolenie w Zimowej Twierdzy? Główny wątek mnie tam zaprowadził,
tak to bym nigdy tam nie poszedł, gram wojownikiem.


Spoiler

Szkolenia przechodzić nie musisz, ale musisz się do nich przyłączyć. Ja tam tylko wszedłem olałem Tolfdira i poszedłem za głównym wątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 19:52, Fanagir napisał:

Tak mi wpadło do głowy, że Skrym jest bardzo podobny pod względem mechaniki do GTA SA.
Oba to sandboxy z liniową fabułą, rośnięciem statów w miarę używania skilli. Powiedziałbym
nawet, że GTA SA ma lepszą fabułę niż Skyrim. Dlatego nie jestem w stanie z czytym sercem
nazwać Skyrim cRPG. Zanim zaczniecie rzucać gromy na mnie to wiedźcie, że IMO Skyrim
to dobra gra, ale RPG z tego nie bardziej niż GTA SA które nim nie jest. Przemyślcie
to zanim mnie zabijecie. :3


Idąc tym tropem większosc rpgów tak naprawde nie jest rpgami :) Skyrim to rpg jak kazdy inny - masz duzo mozliwosci rozwoju, wielki swiat, miliony ciekawych questow pobocznych, fajne dialogi... naprawde nie ma sensu porównywac takich gier jak gta i Skyrim. Rownie dobrze mogłes tak porównac Wiedzmina, gothica, tetrisa itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tetrisa nie mogę porównać bo jest za mało elementów wspólnych, jednak takie GTA SA ma ich dość sporo. IMO cRPG MUSI mieć długą, dobrą fabułę jak i rozbudowany system rozwoju postaci. Nie kieruje się tutaj grami komputerowymi a prawdziwymi RPG jak na przykład Warhammer. Twoja swoboda jest ograniczona tylko i wyłącznie przez zarysy przygody. Możesz podejmować jakie chcesz decyzje i masz realny powód do skończenie jak najlepiej przygody, nie poto by zdobyć 100 golda jak to w Skyrim tylko dlatego, że chcesz przećyć :3. Najbardziej bliskim dla mnie ideałem RPG na kompa jest Planescape: Torment, Arcanum oraz KOTOR. w tych grasz jednocześnie masz pewną swobodę wyborów, dobrze umotywowany powód dlaczego w ogóle cie to obchodzi i rozbudowany sytem rozwoju postaci. O genialnej fabule nie muszę chyba się rozpisywać? Dlatego dla takiego Skyrima jest bliżej do GTA SA niż do prawdziwego cRPG. I masz rację, w dziesiejszych czasach mało jest prawdziwych cRPG ale są. Nawet taki Morrowind jest cRPG, tam zadania nie skupiają się tylko i wyłącznie na zabijaniu i przeszukiwaniu jaskiń jak w Skyrim gdzie więszkość zadań to: Jest taki problem, potrzebuję znaleść/zabić/odzyskać coś co znajduje się w tym i w tym dungeonie, w nagrodę dam Ci 100 golda. Czemu w ogóle robimy takie questy?. Czemu w ogóle zawracamy sobie tyłek ratowaniem świata? Bo nas poprosili? Obiecali pączka w nagrodę? GTA SA chociaż ma to jakoś uargumentowane a w Skyrim pupa blada, robię to wszystko bo mi się nudzi. Jeśli chodzi o odgrywanie postaci (RPG) to Skyrim leży i kwiczy. Czemu nie mogę być złym nekromantą :(? Albo chociaż kiedy zostanę po 4 questach arcymagiem to chcę rozkazywać komuś w gildi a nie dalej zajmować się pierdołami. Nawet nigdy nie można skumplować się ze złą stroną mocy, nie chcę ratować świata i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie na problem z kilkusekundowymi freezami, inny niż ENB (crashuje grę) i tryb zgodności (znacznie zmniejsza wydajność)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ! Problem z Sercem Róży rozwiązany . Poradziłem sobie bez konsoli itemów :) Jakimś cudem znalazłem ją u alchemiczki, ponieważ to składnik do alchemicznych mikstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 19:39, vonArnold napisał:

A przypadkiem nie masz odhaczonej opcji: "aktualizuj automatycznie grę"?


Nie mam. Wszystko tak jak być powinno. Problemów ze Steamem nie posiadam w aktualnej ofercie.

Problemem jest funkcja automatycznego zapisu w trakcie gry. Nie działa po prostu. Ustawiam na automatyczny save co kilka lub kilkanaście minut i nic. W połączeniu z wywalaniem do pulpitu potrafi zirytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 20:33, HumanGhost napisał:


Dokładnie mam to samo, mi nic nie pobiera ;/ Ani nie pobierało. Wiec chyba zawiesili tego patcha. Oczywiście nie widzę oficjalnej notki na ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tak dodam, że porównując Skyrima z warhammerem, neuroshimą czy lochami i smokami to w tym pierwszym rozwój jest uproszczony do poziomu doła w ziemi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 20:28, Fanagir napisał:

Cóż, tetrisa nie mogę porównać bo jest za mało elementów wspólnych, jednak takie GTA



No to mamy troche odmienne definicje dobrego rpga , ale to nic zlego. Skyrim mi dał pole do "wczuwania się" i dostalem wszystko czego oczekiwalem :p Nareszcie od kilku lat przy grze rpg siedze dluzej niż 20 godzin :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zacznę strzelać z łuku cały dzień do tarczy to pasek umiejętności będzie wzrastał? Potrzebuje parę punktów aby wybrać sobie fajnego perka. Wybijanie bandytów z jaskiń jest już nudne, jedna strzała, jedna śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 20:46, Damianuss1 napisał:

Czy jeśli zacznę strzelać z łuku cały dzień do tarczy to pasek umiejętności będzie wzrastał?
Potrzebuje parę punktów aby wybrać sobie fajnego perka. Wybijanie bandytów z jaskiń jest
już nudne, jedna strzała, jedna śmierć.


Spoiler

Na poludniu, poludniowym-zachodzie masz chatke w gorach, a w niej elfice. Mozesz poprosic ja o ''cwiczenia'' i dostaniesz zadania typu traf do tarcz w wyznaczonym czasie itp. Za kazde zaliczone zadanie masz punkt z lucznictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem krótko. Zapoznaj się z historią Tamriel to się dowiesz. A robisz to z powodów w grze jasno wyjaśnionych. Tak samo jak było to wyjaśnione we wcześniejszych częściach. A jeżeli Skyrim to nie jest RPG to nie wiem czym jest. W ogóle ja bym najchętniej usunął to c, ale to moja opinia. To tak samo, jakbyś mógł powiedzieć "Planescape to graficznie podobny do Diablo twór, wiec jest zwykłym hack`n`slashem. Albo "Po wprowadzeniu finisherów Skyrim upodobnił sie do slasherów w stylu Diw By The Sword". No, ale pomijając już ten fakt, to dla mnie i GTA i TES to rasowe sandboxy, czyli róbta co chceta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam mniej więcej lore i znam powód dla którego Dragonborn musi pokonać Alduina. Z tym, że postać nie ma powodów osobistych by to zrobić, tak samo jak w oblivionie. W morrowindzie było to o wiele lepiej rozegrane ponieważ nie mieliśmy wyboru, byliśmy więźniem i musieliśmy wykonywać rozkazy, potem sprawa nabrała charekateru osobistego. No i Diablo mie wiele cech podobnych do Planescape''a ponieważ to "hak en slasz" wyewoluował z RPG. Z tym, że nie udaje bezczelnie epicko rozbudowanego cRPG. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować