Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2011 o 21:58, Flurry napisał:

>
Może daj jej jeden łuk i proste. Pomocnik stosuje lepszy w klasyfikacji ekwipunek...
:)


No właśnie nie. ;/ Nawet jak jej ten głupi łuk zabiorę, to respi sobie nowy i go używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:53, pawbuk napisał:

Po zabraniu tego dziennika mi strzałka zaczęła wskazywać zarządcę jarla, żeby kontynuować
zadanie. Pamiętam, że na znalezienie amuletu nie miałem szans, bo jak tylko wszedłem
do tego domku to mi animacja spadła do chyba 5 klatek/sek. Więc może po prostu z tym
zadaniem są jakieś problemy.


Udało mi się ukończyć tego questa, ale najśmieszniejsze okazało się wyjście z sytuacji w jakiej się znalazłem i utknąłem. Mianowicie w tym domu znalazłem i zabrałem

Spoiler

dwa dzienniki rzeźnika

, ale to nic nie dało, dopiero gdy zabrałem stamtąd jeszcze około 20 ulotek (heh), pojawiła mi się nowa opcja dialogowa u tej Violi Gordino i ona odesłała mnie do nadzorcy Jarla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 22:00, sinir napisał:

No właśnie nie. ;/ Nawet jak jej ten głupi łuk zabiorę, to respi sobie nowy i go używa.


Respi defaultowego? Ot to jakiś kolejny dziwny przypadek z nią :)
Dla pocieszenie powiem, iż u mnie dziś po raz pierwszy wzięła do rąk miecz dwuręczny. Zupełnie nie wiem dlaczego, zawsze je odrzucała, nawet jak były lepsze od axe''ów. Niestety, akurat ten jest gorszy od danego jej axe''a, co by za słodko nie było, acz zamierzam go sprzedać i sytuacja się unormuję. W każdym razie, klasyfikacje gradacji przedmiotów oczami towarzyszy dziwne są, zupełnie nie jestem w stanie pojąć, dlaczego Lydia woli nosić hełm z kp ok 38, a nie ten mający ok 44 (obydwa są heavy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W każdym razie, klasyfikacje gradacji przedmiotów

Dnia 27.11.2011 o 22:35, vonArnold napisał:

oczami towarzyszy dziwne są, zupełnie nie jestem w stanie pojąć, dlaczego Lydia woli
nosić hełm z kp ok 38, a nie ten mający ok 44 (obydwa są heavy).


Może autorzy gry specjalnie zrobili takie trochę losowe wybieranie itemów przez towarzyszki, by dobrze ukazać kobiecą naturę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio kiedy mam już od groma save''ów niby zapisałem już trochę ponad 600razy,( ale samych pozycji będzie przynajmniej o polowe mniej) gra podczas wchodzenia do menu i zapisywaniu strasznie długo odświeża całą listę, co potrafi ostatnio doprowadzić do szewskiej pasji ;.... gdy przechodzę jakiegoś dungeona i zapisuje co zakręt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zacznij je usuwać klawiszem "X" w grze, albo wejdź w
C:\Users\(nazwa użytkownika)\Documents\My Games\Skyrim\Saves
I usuń od razu z 4/5 zbędnych zapisów :)
W sumie jeden taki zapis waży średnio z 8MB :P
edit+ po usunięciu jeszcze dopraw to defragmentacją dysku, powinno przyspieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, akurat o tym żeby je usunąć już sam myślałem, jednak myślałem, że obejdzie się bez ;p Nic pousuwam.

Dnia 27.11.2011 o 22:48, doflamingo napisał:

edit+ po usunięciu jeszcze dopraw to defragmentacją dysku, powinno przyspieszyć :)

Spokojnie dysk nie pofragmentowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie samej gry,mam również nadzieję,że mi odpowiecie na nie.To zadecyduję czy grę kupię czy nie:d Proszę o szczerze wypowiedzi.
1-Czy świat "Skyrim" jest zróżnicowany jeśli chodzi o miasta,podziemia,wioski,napotykani wrogowie,gęstość zaludnienia lokacji,czy jest to raczej duża mapa,ale pusta,stanowczo nie wykorzystana przez twórców?
2-Czy questy poboczne są zróżnicowane czy co drugi to ten sam rodzaj?
3-Czy wątek główny jest oryginalny,ciekawy i zaskakujący?
4-Czy smoki są często napotykane w Skyrim,czy jest to raczej rzadki widok?
5-Gilidie,mroczne bractwa,czy tego typu rzeczy zdały egzamin,są ciekawe questy i rozbudowane?
6-Czy sprawa odnośnie levelowania postaci została jakoś zmieniona,czy bez kardynalnych zmian?
7-Czy walka w zwarciu ma wiele opcji czy ogranicza się do kombinacji klawiszy myszy:lewy-prawy(chodzi mi bardziej o miecz i czy zaklęcia są jakieś mocniejsze i ciekawsze)?
8-Ile godzin zajmuję wam przejście głównego wątku wraz z większością questów pobocznych?
9-Czy gra jest dobrze zoptymalizowana?
10-Czy widzieliście sami jakieś dziwne rzeczy w grze Skyrim,które uważacie za zbędne bądź bezsensowne?

Bardziej liczę się z opinią graczy niż twórców niestety.Recenzje są przekonujące jak zwykle,ale opinie ludzie już nie konieczne, są dosyć mieszane.
Dlatego też mam dylemat,czy ogólnie polecacie tą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 00:11, Ajinur napisał:

Mam parę pytań odnośnie samej gry,mam również nadzieję,że mi odpowiecie na nie.To zadecyduję
czy grę kupię czy nie:d Proszę o szczerze wypowiedzi.
1-Czy świat "Skyrim" jest zróżnicowany jeśli chodzi o miasta,podziemia,wioski,napotykani
wrogowie,gęstość zaludnienia lokacji,czy jest to raczej duża mapa,ale pusta,stanowczo
nie wykorzystana przez twórców?
2-Czy questy poboczne są zróżnicowane czy co drugi to ten sam rodzaj?
3-Czy wątek główny jest oryginalny,ciekawy i zaskakujący?
4-Czy smoki są często napotykane w Skyrim,czy jest to raczej rzadki widok?
5-Gilidie,mroczne bractwa,czy tego typu rzeczy zdały egzamin,są ciekawe questy i rozbudowane?
6-Czy sprawa odnośnie levelowania postaci została jakoś zmieniona,czy bez kardynalnych
zmian?
7-Czy walka w zwarciu ma wiele opcji czy ogranicza się do kombinacji klawiszy myszy:lewy-prawy(chodzi
mi bardziej o miecz i czy zaklęcia są jakieś mocniejsze i ciekawsze)?
8-Ile godzin zajmuję wam przejście głównego wątku wraz z większością questów pobocznych?
9-Czy gra jest dobrze zoptymalizowana?
10-Czy widzieliście sami jakieś dziwne rzeczy w grze Skyrim,które uważacie za zbędne
bądź bezsensowne?

Bardziej liczę się z opinią graczy niż twórców niestety.Recenzje są przekonujące jak
zwykle,ale opinie ludzie już nie konieczne, są dosyć mieszane.
Dlatego też mam dylemat,czy ogólnie polecacie tą grę?



1. Tak, tak , tak , jeżeli chodzi o miasta to gęstość to około 20- 70 mieszkańców + strażnicy.

Jest to ogromna mapa, wypełniona po brzegi questami, jaskiniami, losowymi zdarzeniami etc...etc...

( Nie, nie ,,wyczyścisz całej w mniej niż 200h )

2. Podpowiem, że jest dużo zabijania , a czy ciekawe są ? Jak najbardziej ( Inaczej odstawiłbym tą grę po 5h ).

3. Kogo obchodzi wątek główny jak w tej grze można robić milion innych rzeczy? ;)
Wątek lepszy niż w oblivionie, tak samo z wykonaniem.

4. Smoki specjalne - rzadki w szczególnych miejscachc

Smoki normalne - średnio c 1-4 h podróżowania , 1 gada ubijam.

5. Nie zazębiają się ( a szkoda ).

6. Tak, poziom mistrzowski + mod który spowalnia lvling, a uwierz mi , będziesz dosyć często padał jak nieumiejętnie niektóre rzeczy zrobisz.

7. Klawisze + blokowanie + atak blokiem + ciężki atak, tyle.

8. 20h | 150~ 400 h
9. Tak
10. Konie mordercy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u kogo mogę wykupić pakiety do domku w białej grani? jest napisane ze u zarządcy dzielnicy. wydawało mi się że jest nim ojciec kowalki w wielkiej galerii ale od niego nei da się nic kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 01:34, Maurycy_69 napisał:

u kogo mogę wykupić pakiety do domku w białej grani? jest napisane ze u zarządcy dzielnicy.
wydawało mi się że jest nim ojciec kowalki w wielkiej galerii ale od niego nei da się
nic kupić


U pomagiera jarla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 01:36, doflamingo napisał:

Od tego samego kolesia, od którego kupowałeś dom :)

no to nie mam u niego opcji rozmowy o pakietach domkowych. Proventus Avenicci się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 02:15, Maurycy_69 napisał:

> Od tego samego kolesia, od którego kupowałeś dom :)
no to nie mam u niego opcji rozmowy o pakietach domkowych. Proventus Avenicci się nazywa.

Nie możliwe, u tego same co kupiłem ozdabiałem domek wciskając linijkę rozmowy " Chciałbym nieco ozdobić mój dom"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 02:15, Maurycy_69 napisał:

> Od tego samego kolesia, od którego kupowałeś dom :)
no to nie mam u niego opcji rozmowy o pakietach domkowych. Proventus Avenicci się nazywa.

Ta opcja istnieje nawet wtedy, gdy wykupisz wszystkie pakiety swojego domku, mówi wtedy:
Wszystkie dostępne ulepszenia zostały już przez ciebie kupione, obawiam się, że nie mam ci już nic do zaoferowania.
edit + może, sam nie wiem, nie powinno to mieć żadnego wpływu, ale przeczytaj książkę którą od niego dostałeś podczas kupna domu.

20111128023745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 02:27, Flurry napisał:

Nie możliwe, u tego same co kupiłem ozdabiałem domek wciskając linijkę rozmowy " Chciałbym
nieco ozdobić mój dom"...

a spoko się okazało, ze jak się do niego zagaduje w wielkiej galerii to nie ma tej opcji, ma ją tylko jak siedzi przy stole wewnątrz smoczej przystani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 20:14, Flurry napisał:

****ADNOTACJA****

Blokowanie/Ciężki Pancerz

Kolejnym wielkim minusem w grze jest poziomowanie, level up-ing za pomocą szlifowania
umiejętności. Aby podnieść Ciężki Pancerz oraz Blokowanie. Należy tylko zrobić sobie
wystarczającą zbroje na Giganta, Mamuta. Wcisnąć Blok, niech przeciwnik naparza ile tylko
ma pary, a punkty do Bloku i Pancerza idą jeden za jednym, również do Ciężkiego Pancerza...

Troszkę szkoda, że producencie tego nie przewidzieli, że w ten sposób będzie można bardzo
szybko poziomować.


A dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie. Chce być lepszy, to zamiast latać i naparzać się ćwiczę::) Tak to wygląda w prawdziwym życiu, chcesz mieć muły to idziesz na siłownię. A, że gra jest krótsza od życia tu to krócej trwa. Poza tym system oparty na nauczycielach (vide Gothic 1-2) przesuwa ciężar gry na złoto. A tutaj mogę po prostu się bawić i samodoskonalić przez praktykę. A jak ktoś ma ochotę tak nabijać umiejętności... jego sprawa. W tej grze rządzi sandbox i to jest piękne:)

Ostatni raz ten argument słyszałem w przypadku GTA SA gdzie ktoś mówił że kilka godzin z gnatem i lepiej się strzela i to źle... Dla mnie lepszego systemu nie ma i tylko przy jednym z Tomb Raiderów on się nie sprawdził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, poddaje sie, mam chyba jakiegoś buga. Wale odmrożeniem i ogniem, na filmiku widać że te promienie światła można pozmieniać inaczej, ALE DO CHOLERY, u mnie te promienie można ustawić tylko na dwa sposoby, mogą być wyżej albo niżej. Przecież gry nie skończę jak tego nie przejdę, co do cholery tu zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować