Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2011 o 20:59, Darkstar181 napisał:

Generał Tulius niekoniecznie ma na celu dobro Skyrim. Opowiadając się za Cesarstwem ryzykujemy

Spoiler


rozszerzenie na Skyrim wpływów Elfów. Sama kraina ma też niby możliwość proklemacji niepodległości,
ale w praktyce będzie to marionetkowy rząd.

Można tego się domyśleć po samych już
plotkach ludności. Wybór łatwy nie jest.



Najgorsze jest to, iż wybór ten w zasadzie nie przekłada na świat, za wyjątkiem domniemań, co będzie potem. Mimo wszystko, cały ten konflikt może ukształtować całkiem ciekawą sytuację polityczną w części kolejnej, acz to materia następnych 4-5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 20:15, Hartus napisał:

Czyli dwie główne, wykluczające się nawzajem frakcje to Cesarstwo i Gromowładni?


Tak. To jedyne frakcje w grze, które ze sobą kolidują, trzeba się na jakąś zdecydować. Ja wybrałem Gromowładnych, bo gram Nordem, ale po zrobieniu dla nich kilku questów poważnie zacząłem się zastanawiać czy to był dobry wybór. To taka banda prostaków. W każdym bądź razie przed podjęciem decyzji na wszelki wypadek zapisałem sobie grę.

>Do pozostałych takich jak Towarzysze, bardowie i tak dalej można się przyłączać w celu wypełnienia questów

Dnia 29.11.2011 o 20:15, Hartus napisał:

i odejść?


Odejść? Po prostu wykonujesz dla nich zadania i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, zdumiewa mnie jedna rzecz, na liczniku mam 47h, a przeszedłem tylko The Companion i College, jestem w połowie main questa oraz między 1/2 a 2/3 rebelii. Na co tyle czasu zeszło? Kurczę, Skyrim horrendalnie mnie zassał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Was też denerwuje fakt, że posiadany koń bierze czynny udział w walce? Atakują mnie bandyci czy wiedźmy, a że ja walczę tylko na dystans to mam jeszcze osłonę w postaci nacierającego konika na wszystko co wrogie, a później ginie zwierze za 1000g -.-. W dodatku często zasłania mi wroga i sam zgarnia ode mnie dodatkowo, damn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na łażeniu. W początkowej fazie gry możliwości szybkiej podróży są mocno ograniczone, a wozami można się dostać tylko do największych miast. Poza tym niektóre podziemia są naprawdę ogromne i można w nich spędzić nawet kilka godzin. A czas szybko leci :)

Damianuss1

>Was też denerwuje fakt, że posiadany koń bierze czynny udział w walce?

Ja tam z usług" konia nie korzystam, więcej z nim problemów niż korzyści. Gdyby można było siedząc na nim walczyć to by było co innego... A tak to zdecydowanie bardziej wolę podróżować na piechotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zaklnę np miecz (mam obecnie 60lvl zaklinania) to jak zwiększę lvl zaklinania do 100 będę mógł poprawić ten miecz czy trzeba będzie zrobić nowy i zakląć?

a i jeszcze pytanie jakie kamienie dusz są najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 22:52, Maurycy_69 napisał:

a i jeszcze pytanie jakie kamienie dusz są najlepsze?


Spoiler

By Azura, by Azura, by Azura!!! or Black Star

i poza tym grand > greater > common > lesser > petty soul gem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja po pierwszej stracie konika biorę sobie zwierzaki z obozów Gromowładnych. Czasem się da je wziąć. A co najlepsze, po szybkiej podróży konik stoi obok mnie. Wadą jest to, że czasem po zejściu z niego powoli zaczyna sobie iść w stronę swojego obozu, ale da się dogonić.

A tak w ogóle to czy w Skyrim też jest coś na wzór Oblivionowego jednorożca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 22:52, Maurycy_69 napisał:

jak zaklnę np miecz (mam obecnie 60lvl zaklinania) to jak zwiększę lvl zaklinania do
100 będę mógł poprawić ten miecz czy trzeba będzie zrobić nowy i zakląć?

a i jeszcze pytanie jakie kamienie dusz są najlepsze?


Przedmiot raz zaklęty nie można zakląć ponownie, nawet jak jest na nim tylko jedno zaklęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 22:58, Chaos napisał:

Przedmiot raz zaklęty nie można zakląć ponownie, nawet jak jest na nim tylko jedno zaklęcie.

Trochę mi to nie pasuje, ponieważ na 100 poziomie zaklinania jest umiejętność do odblokowania "dodatkowe zaklinanie", który pozwala nałożyć na ten sam przedmiot dwa zaklęcia. Czyli trzeba te dwa od razu nałożyć pod rząd, czy jak to jest?
(ja mam b.słaby poziom w tej umiejętności, więc do sprawdzenia tego mi jeszcze daleko :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 23:31, Maurycy_69 napisał:

a dlaczego w warsztacie nie mam do wyboru maski Clavicusa ani miecza Przedświt? nie ma możliwości ulepszania przedmiotów od Daedr?

Miecz ulepszasz na kamieniu szlifierskim a nie w warsztacie (choć o ile pamiętam i tam będą z nim problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 23:31, Maurycy_69 napisał:

a dlaczego w warsztacie nie mam do wyboru maski Clavicusa ani miecza Przedświt? nie ma
możliwości ulepszania przedmiotów od Daedr?


Maski Claviusa niestety nie da się ulepszyć, a przynajmniej, póki co, nie widzę takiej opcji i wątpię by się pojawiła.
Nie wiem jak z tym mieczem, ale sztylet Mehrunesa Dagona można spokojnie ulepszyć, więc analogicznie Przedświt też się powinno dać. Tylko rób jak Karharot napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 21:32, Thrandir napisał:

Poza tym, że jest to wytrych który nigdy się nie zużywa = każdy zamek (nie wymagający
klucza) stoi przed nami otworem (jak dla mnie to wystarczająco użyteczna właściwość :O)

To ja takie cudeńko miałem w łapkach i oddałem to za frajer... Cóż, w Skyrim nie raz się żyje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężkiej Smoczej Zbroi chyba jeszcze nikt nie dodawał więc się pochwalę. :) Osobiście lekko mnie rozczarowała, ale chwilę w niej polatam i wykuję sobie Daedryczną. Btw, kowalstwo to chyba najlepszy sposób na bicie poziomu. Najpierw skupujemy sztabki żelaza i paski skóry od wszystkich kowali jakich znamy, a potem masowo tworzymy żelazne sztylety.
Aha, drugi screen jako bonus. :)

20111130115407

20111130115424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować