Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2011 o 12:35, Blutok napisał:

Gdzie moge kupic/dostac domy? I czy da sie je ulepszac? Ten w grani jest taki sobie.


W każdym mieście (albo prawie każdym) jest dom do kupienia, musisz popytać u zarządcy, niektóre domy są też chyba powiązane z jakimiś questami ale dokładnie jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 12:35, Blutok napisał:

Gdzie moge kupic/dostac domy? I czy da sie je ulepszac? Ten w grani jest taki sobie.

http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Houses tu jest wszystko, tyle, że angielskie nazwy miast, ale wystarczy przepisać je na googlach aby się zorientować. Przy okazji polskiej wersji to nawet nazwy miast tam przetłumaczyli? Whiterun -> Grań? Damn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem z tą grą, mianowicie otwiera ona mi sie w małym oknie i nie mam pojęcia jak ją zmaksymalizować, w opcjach graficznych nie zauważyłem opcji ''full screen'' lub podobnej. help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 15:03, BedBoyzZz napisał:

mam taki problem z tą grą, mianowicie otwiera ona mi sie w małym oknie i nie mam pojęcia
jak ją zmaksymalizować, w opcjach graficznych nie zauważyłem opcji ''full screen'' lub
podobnej. help?


W konfiguracji jest za to opcja Windowed Mode, która włącza grę w oknie. Sprawdź czy nie masz włączonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 15:06, Pawciu45 napisał:

W konfiguracji jest za to opcja Windowed Mode, która włącza grę w oknie. Sprawdź czy
nie masz włączonej.

moglbys krok po kroku opisac gdzie to sie znajduje?
nie jestem pewien czy chodzi Ci o plik SkyrimPrefs tylko tutaj nie ma Windowed Mode zadnego, jest za to bFull Screen=0 ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 15:15, BedBoyzZz napisał:

moglbys krok po kroku opisac gdzie to sie znajduje?
nie jestem pewien czy chodzi Ci o plik SkyrimPrefs tylko tutaj nie ma Windowed Mode zadnego,
jest za to bFull Screen=0 ... :)


Odpalasz launcher i zamiast graj wciskasz opcje. W lewym dolnym rogu jest gra w oknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś limit kasy, ile można mieć maksymalnie przy sobie? Słyszałem, że max. 6 tys., ale nie sprawdzałem, ponieważ jak miałem już blisko tej kwoty to kupiłem dom w Grani, a potem konia. Domek można ulepszać (wtf?), ale szczerze, to szkoda mi na takie rzeczy kasy, a dom przydaje się by graty gdzieś przechować, tu mam pytanie następne, czy można je też przechowywać w obojętnie jakich skrzynia, czy zawartość takich skrzyń (nie będących w moim domku) nie będzie znikać po upływie np. miesiąca w grze?

Wbrew pozorom, zakupu konia też nie żałuje, bo podróżuje się zdecydowanie szybciej, a i jak nawet jest się mocno przeciążonym to na konia nie ma to wpływu i można szybko wywieź do miasta pełno gratów z jaskini, co chodząc na piechotę byłoby uciążliwe. Poza tym koń przydaje się by odciągnąć wrogów od nas z tego względu sprawdza się jako dobry kompan podczas walki. Ogólnie jeszcze mi nigdy go nie za ciachali, jak traci zbyt wiele życia to się oddala. Wiem, że można dostać konia przy okazji jakiś questów, ale czy można go sprzedać? Ciekawi mnie też czy jak się ma więcej koni, to czy może na niego wsiąść kompan/najemnik?

Ogólnie na brak kasy w grze nie narzekam, bo jeden wypad do jakiejś większej jaskini i ok. 1000-1500 szt. złota z gratów zawsze jest.

Fajnie też, że zdecydowałem się na Norda, bo główny wątek trochę nie pasuje to innych ras..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 15:18, Pawciu45 napisał:

Odpalasz launcher i zamiast graj wciskasz opcje. W lewym dolnym rogu jest gra w oknie.

jakaś parodia. zrobiłem to co napisałeś, lecz teraz jak odpalam gre to w pewnym momencie gasnie gra... ;o :wtf:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 15:27, Paoro napisał:

Jest jakiś limit kasy, ile można mieć maksymalnie przy sobie? Słyszałem, że max. 6 tys.


Mam przy sobie prawie 200k wiec raczej niema limitu.

Dnia 11.12.2011 o 15:27, Paoro napisał:

a potem konia. Domek można ulepszać (wtf?), ale szczerze, to szkoda mi na takie rzeczy


Imo warto to zrobic, bo duzo to nie kosztuje, a przynajmniej domek bedzie jakos znosnie wygladac.

Dnia 11.12.2011 o 15:27, Paoro napisał:

czy zawartość takich skrzyń (nie będących
w moim domku) nie będzie znikać po upływie np. miesiąca w grze?


Lokacje sie respawnuja, wiec ja bym nie ryzykowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem na etapie questa złamany kieł (czy jakośtak) i mam zabić przywódcę wampirów w jaskini. Tylko, że nie daje rady. Jest może jakaś dobra broń do zdobycia blisko początku gry? Na razie walę jednoręcznymi buławami (mam stalową, ulepszoną, całe 18dmg+premie z umiejętności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 15:33, Jackal-pl napisał:

Witam.Jestem na etapie questa złamany kieł (...)


Poszukaj gdzieś srebrnej broni, jest spory bonus przeciw wampirom, wilkołakom, nieumarłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 16:35, darth_16 napisał:

Mam pytanie.

Spoiler

Czy muszę zamieniać się w wilkołaka, by ciągnąć dalej questy dla Towarzyszy?



Tak, ale później możesz się wyleczyć

Spoiler

robiąc ostatni quest dla towarzyszy

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 16:35, darth_16 napisał:

Mam pytanie.

Spoiler

Czy muszę zamieniać się w wilkołaka, by ciągnąć dalej questy dla Towarzyszy?



Tak. Nie ma to jednak praktycznie żadnych minusów. Ja szczerze mówiąc jestem nim od początku gry ( nie mogłem sobie darować pseudo wiking-owych questów ), choć ani razu ( nie licząc tego pierwszego ) nie przemieniłem się. Jeśli jednak strasznie ci zależy to

Spoiler

potem będzie można się uleczyć, wystarczy w queście od Kodlaka zabić dwie czarownice i zabrać dwie ich głowy- jedną by uleczyć Kodlaka drugą dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z oczyszczaniem Pogranicza dla Gromowładnych. Dostałem zadanie żeby pozbyć się cesarskich z fortu Sungard. Fort jednak wyczyściłem przy jednym z zadań pobocznych dla mieszkańców Markartu. Udaję się na miejsce, gdzie mam spotkać się z ekipą uderzeniową. Ekipy ni ma, ale jak podchodzę na znacznik, to zalicza mi ten etap zadania. Głowny problem pojawia się w samym forcie, który jak już wspomniałem wyczyściłem wczesniej. W dzienniku widnieje, że mam do zabicia 100% wrogów, podczas gdy fort jest cały czysty. Nie mam pojęci, co zrobić. Jakieś rady? Będę bardzo wdzięczny, gdyż nie chcę zamykać sobie drogi do poznania wątku Gromowładnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiałem skąd zebrać trochę kasy. A rozwiązanie jest takie proste. Trzeba ważyć mikstury! Po jakimś czasie zbiera się po kilkadziesiąt sztuk każdego pospolitego składnika i nie ma problemu w sporządzeniu kilkudziesięciu mikstur. Przy okazji alchemia wzrasta. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie! naszedł mnie kolejny problem z grą, wcozraj grałem spokojnie tylko, że zamisast na full screenie to w okienku. Dzisiaj sie dowiedzialem gdzie ustawic full screena, i po zmianie kiedy odpalam gre - odpala sie ten pierwszy napis ''BETHESDA'' a nastepnie ten znaczek -> po ktorym gra nagle sama sie wyłącza, nie wiem o co kaman zupełnie.. jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ta alchemia wzrasta tak powoooooli. Zjadam składniki, zawsze coś tam mogę zrobić nieprzydatnego, zrobiłem już pewnie ze 100 mikstur, albo i więcej, a wzrosło ledwie o parę punktów :/

Jeśli chodzi o moje zarobki, to głównie rudy żelaza, przemiana czarem w złote rudy, przetapianie w sztabki i wykuwanie biżuterii :) Kowalstwo mi nie wzrasta, ale za to Conjuration, a potem Speech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować